Dziś jest:
Piątek, 5 grudnia 2025

Życie niemal na pewno ma sens.
/A. Einstein/

Komentarze: 0
Wyświetleń: 6354x | Ocen: 0

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 0/5


Śr, 11 cze 2008 00:00   
Autor: FN, źródło: FN   

„To trzy okręgi połączone ścieżkami” – zaczął się sezon na kręgi zbożowe w 2008 roku. Pierwszy sygnał pochodzi z Nieznanowic.

Obieg informacji o powstawaniu kręgów zbożowych jest dość prosty – o znalezieniu na polu wygniecionych znaków informuje prasę lokalną ktoś „z miejscowych”, a dziennikarze szukając opinii do tekstu dzwonią do FN. I od tygodnia telefon dzwoni coraz częściej, co oznacza, że sezon „polskich kręgów zbożowych” można uznać za rozpoczęty. Tak było także w przypadku Nieznanowic, a o sprawie poinformował red. Rafał Banaszek z kieleckiego dziennika „Echo Dnia”. Kręgi zostały odkryte we wtorek w małej miejscowości Nieznanowice położonej obok Kielc. Opis wskazuje, że na polu żyta są trzy małe kręgi (na środku pola). Znajdują się one kilkaset metrów za wsią Nieznanowice w pobliżu lasu. Są w kształcie elipsy - średnica każdego z nich wynosi około 8 metrów. Połączone są ze sobą ścieżkami o szerokości do 1 metra (dziennikarz sporządził prosty rysunek pokazujący ten kształt). Według jego zapewnień z polnej drogi nie prowadziła do nich żadna wydeptana ścieżka. Okazuje się, że to już drugie tego typu znalezisko w tych stronach w ciągu dwóch lat. W 2007 roku, jakieś 300 – 400 metrów od tego miejsca, tuż przy drodze natrafiono na podobne znaki w zbożu. Właściciel nie chciał wówczas rozgłosu i sprawa nigdy nie ujrzała światła dziennego. /poniżej zdjęcie z 2007 roku/ Dziennikarze bardzo usilnie zabiegają, aby na miejsce wyruszył nasz NAUT-MOBILE razem z ekipą FN. Tłumaczymy im jednak, że tego typu operacja jest uzasadniona tylko w wyjątkowo istotnych przypadkach. Nigdy nie uwierzylibyście, jak wiele młodych osób w Polsce marzy o tym, aby w ten czy w inny sposób nakłonić FN do pojawienia się w ich miejscowości... stąd musimy być bardzo ostrożni w podejmowaniu decyzji o ruszeniu w trasę. ;) W przypadki Nieznanowic na razie trudno jest określić, czy rzeczywiście ten prosty układ na polu może mieć „znamiona prawdziwości”. Na razie sołtys wsi Konieczno (gmina Włoszczowa) Zbigniew Pasoń obiecał, że będzie informował o wszelkich obserwacjach lub znaleziskach w okolicy. Na podstawie zebranego przez FN materiału można postawić tezę o tym, że jest to zjawisko prawdziwe o niewyjaśnionym charakterze. Wszelkie fałszerstwa i żarty z wygniataniem zboża w żaden sposób nie mogą wpływać na ocenę prawdziwości tego zjawiska, do którego zresztą powrócimy niebawem.

Komentarze: 0
Wyświetleń: 6354x | Ocen: 0

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 0/5


Śr, 11 cze 2008 00:00   
Autor: FN, źródło: FN   



* Komentarze są chwilowo wyłączone.

Wejście na pokład

Wiadomość z okrętu Nautilus

Czy w książce Misja jest ukryty kod? Jedna z internautek twierdzi, że tak. Przekaz odczytany w ten sposób jest poruszający i nie jest na pewno przypadkiem. Rzecz jest fascynująca - szczegóły wkrótce.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Czw, 24 lip 2025 08:46 | 22 lipca 2025: Dwóch mężczyzn w miejscowości Giby (wieś o charakterze letniskowym w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie sejneńskim) widziało przelot trzech jasno świecących obiektów, które tworzyły na niebie formację trójkąta. Obiekty poruszały się bardzo szybko, świadkowie wykluczają drony. Przelot był w całkowitej ciszy. Dwóch z nich zarejestrowało przelot telefonami komórkowymi. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Środa, 27 sierpnia 2025 | 86-letni mężczyzna był gotowy poddać się operacji w gabinecie chirurgicznym. Chciał poznać tajemnicę związaną z objawieniem maryjnym, którego był świadkiem jako kilkuletni chłopiec.

czytaj dalej

FILM FN

To może być statek obcych. Co naprawdę leci przez Układ Słoneczny?

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę




Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.