Dziś jest:
Sobota, 25 września 2021

Ludzkość z ogromną prędkością wykorzystuje to, co powstawało na Ziemi przez miliony lat. Przede wszystkim zasoby ropy naftowej i gazu. To zakończy się zagładą planety.
William Ryerson, The Population Institute

Komentarze: 30
Wyświetleń: 42262x | Ocen: 7

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 13 sty 2010 15:01   
Autor: FN, źródło: FN   

USO czyli Niezidentyfikowane Obiekty Podwodne

Ich królestwem są największe głębiny mórz i oceanów. Ich wynurzenie się z wody zaskakuje świadków, którzy nie wierzyli, że tak duże obiekty mogą poruszać się pod wodą w tak niezwykły sposób. Potrafią zanurzać się w ułamkach sekund, a po chwili szybować prosto w niebo. Potrafią zawisać nieruchomo, pozbawiać prądu potężne statki oceaniczne, a nawet wpływać na świadków. Czasami są błędnie brane za zaawansowane technicznie łodzie podwodne do momentu, kiedy bezszelestnie wzbijają się w niebo. Nazywamy je USO.

USO to skrót od angielskich słów “Unidentified Submerged Object”, czyli niezidentyfikowane obiekty podwodne. Tej grupie obserwacji poświęcamy zdecydowanie za mało miejsca, a te relacje należą czasami do jeszcze ciekawszych, niż zwykłe obserwacje UFO. W naszych archiwach także znajdują się ciekawe materiały, ale zanim o nich, warto pokazać jeden film. Czy jest to oszustwo? Tu zdania są podzielone. W sieci znajdziecie tak około 100 tysięcy adresów, gdzie jest wypunktowane „oszustwo czyli z angielska fake”, ale są osoby do dziś twierdzące, że jednak film jest prawdziwy. Załóżmy jednak, że jest to oszustwo (gdyż tak pewnie właśnie jest), ale dla nas to nie ma najmniejszego znaczenia. Dlaczego? Dlatego, że jeśli nawet jest to symulacja komputerowa, to i tak dobrze pokazuje ona klasyczne zachowanie USO, czyli Niezidentyfikowanych Obiektów Podwodnych. Film ten robi zawrotną karierę w sieci, a nawet był pokazywany w rozlicznych telewizjach na całym świecie. Na filmie widzimy załogę małego statku, która obserwuje jeden z takich obiektów. Zamiast barwnych opisów lepiej ten film zobaczyć:

 

http://www.disclose.tv/action/viewvideo/31100/FAKE_UFO_VIDEOS_FROM_SPAIN_FINALLY_EXPOSED_/

 

 

 

 

 

Film ten – powtórzmy to raz jeszcze – jest ciekawy dlatego, że dość wiernie pokazuje zachowanie się klasycznego USO. Tego typu obiekty bardzo często potrafią nie tylko błyskawicznie wynurzyć się nad powierzchnię wody, ale nawet podlecieć do statku i „wyłączyć prąd” na całej jednostce. Mamy w archiwum FN opowieść polskiego marynarza, który w latach 80-tych służył na statku pod banderą cypryjską. W czasie jednego z rejsów przeżył spotkanie z USO. Opisuje, że z Morza Sargasowego wyłonił się obiekt przypominający dwa połączone ze sobą talerze. Miał średnicę około 20 metrów. Podleciał do burty statku, a wtedy zgasło światło i zamilkły silniki. Postaramy się poświęcić relacji tego marynarza oddzielny tekst na stronach.

 Relacji ze świata mamy mnóstwo, także kilka książek poświęconych wyłącznie USO. Najsłynniejszy przypadek obserwacji USO miał miejsce w 1967 roku w Shag Harbour w Nowej Szkocji, gdzie podobno taki obiekt uległ katastrofie. Obiekt miał wrzecionowaty kształt i ok. 18 metrów długości. Kanadyjska policja stanowa dokładnie sporządziła raport o tym incydencie. Ciekawe, że do uszkodzonego obiektu USO podpłynęły dwa inne obiekty, które wyraźnie przybyły na pomoc. Potrafiły one bezszelestnie unosić się w powietrzu, mieniły się różnymi światłami i – według świadków – były pod inteligentną kontrolą.

 W Polsce mieliśmy bardzo ciekawe obserwacje ludzi, którzy widzieli wynurzający się taki obiekt z jeziora. Tak było w 1999 roku, kiedy to ratownik wyławiający nad ranem topielca zauważył potężny statek powietrzny w kształcie spodka, który bezszelestnie wynurzył się z jeziora, chwilę posiwiał nieruchomo w powietrzu, po czym wystrzelił w niebo.

 

Prawdziwą kopalnią relacji o USO są polscy marynarze, których wiele razy spotykaliśmy podczas naszych podróży. Jedną z najciekawszych relacji zdobyliśmy podczas rejsu żaglowcem „Dar Młodzieży”. Jej autorem jest Marek Meller, bosman na żaglowcu. Jego relację o USO chcemy koniecznie zaprezentować w tym materiale.

 

Ten obiekt był widoczny jako niezwykle regularny świetlisty okrąg na wodzie, który był wyraźnie efektem znajdowania się pod wodą potężnego obiektu. Owe świetliste okręgi znajdują się w relacjach marynarzy od setek lat podróżujących po świecie. Bardzo trudno jest ich namówić na takie opowieści. Najlepszym sposobem jest ten, który my stosujemy od wielu lat: po prostu "zaciągamy się na rejs" i wtedy jest znacznie łatwiej... Poniższy materiał został nagrany na naszych najukochańszym sercu "załogi FN" żaglowcu, czyli polskim Darze Młodzieży.

 

Oto dane ulubionej "jednostki pływającej" załogi Nautilusa:

Długość z bukszprytem: 108,8 m., szerokość: 14,0 m., zanurzenie: 6,6 m., pojemność brutto: 2385 RT, netto 335 RT.

Otaklowany jako trzymasztowa fregata – podnosi 3015 m2 żagla. Wyposażony jest w 2 silniki spalinowe Cegielski-Sulzer, po 750 KM każdy. Jedna śruba napędowa nastawna. Rozwija 12,35 węzłów pod silnikiem. Załoga stała – 40 osób, zabiera 150 studentów oraz posiada 29 miejsc armatorskich na krótkie podróże.

 

A teraz materiał:

/panie Bosmanie, dziękujemy za miłe chwilę spędzone na "Darze" i pozdrawiamy z naszej messy kapitańskiej!/

 

 

I jeszcze jedna opowieść z tych, które udało nam się zdobyć i mamy ją na pokładzie okrętu Nautilus. Jej autorem jest p. Marcin, który jest nadal marynarzem i prosił o zachowanie anonimowości. Oto fragment jego relacji:

 

„Był wrzesień 2006 roku, znajdowaliśmy się ok. 200 kilometrów od wybrzeży Brazylii. Był wieczór, nie pamiętam dokładnie, ale mogła być 21.00. Zostałem zawołany przez moich kolegów, którzy stali na burcie i coś pokazywali rękami. Wtedy zauważył intrygujący widok. W odległości ok. 20 metrów od statku pod wodą było widoczne jasne światło, które wyraźnie przemieszczało się. Nagle przepłynęło pod statkiem, a my poczuliśmy wyraźne wibracji. Przebiegnięcie na drugą stronę zajęło nam kilka sekund, ale zdążyłem zauważyć, jak obiekt wyleciał z wody i zmieniając barwę na jaskrawo czerwoną nabrał wysokości i zniknął w chmurach. Ten incydent widziało ok. 20 osób. Szkoda, że nikt się tym nie zainteresował. Moim zdaniem był to pojazd zaawansowanej technologii, nie sądzę, żeby na Ziemi gdziekolwiek można by coś takiego zrobić. Był spoza naszej planety. Od tej pory wiem, że nie jesteśmy sami.”

 

Ten materiał o USO powstał trochę spontanicznie. Opóźni on minimalnie prezentację najnowszych obserwacji zwykłych UFO, ale jest warto zobaczyć ten film. Został on wyemitowany przez jeden z brytyjskich kanałów tematycznych, ale zawiera on wręcz znakomite relacje USO. Wśród nich jest między innymi obserwacja obiektu w kształcie cygara, który był w bliskiej odległości od statku. Ta obserwacja jest o tyle cenna, że obiekt posiadał coś w rodzaju okien, za którymi widać było poruszające się postacie. Świadek obserwacji twierdzi, że nie byli to ludzie!

 

Na potrzeby programu została sporządzona nawet bardzo efektowna grafika, którą prezentujemy poniżej.

 

 

A teraz zapraszamy na film, który na pewno przybliży naszym czytelnikom tematykę związaną z USO. Szczerze go polecamy i specjalnie dla tego filmu powstał powyższy materiał:

 

 

 

 

 

 

O czym świadczą obserwacje USO? Na pewno jest to argument na rzecz tezy, że obce cywilizacje mają swoje bazy na dnie oceanów. Tam pozostają z dala od wścibskich i ciekawskich ludzi, których dno oceanów jest "poza zasięgiem". Zwłaszcza ciekawe są te relacje, które zawierają opisy statków powietrznych, które miały potężne okna. Za nimi widać było stojące istoty, które uważnie przyglądały się załogom ziemskich statków. Świadkowie nie mieli najmniejszych wątpliwości - za tymi oknami nie stali ludzie, ale istoty "z innego świata"! Warto jest przypominać takie opowieści ludziom, którzy wszelkie USO czy UFO wyjaśniają tak zwaną "trep-techniką", czyli zaawansowaną technologią wojskową.

Nas czeka wycieczka na wybrzeże, aby nagrać polskich marynarzy, którzy widzieli USO. Marzy nam się zrealizowanie o tym filmu dokumentalnego w technice Full HD, w której obecnie wyłącznie pracujemy. Ale to już wtedy, kiedy przyjdzie wiosna i będzie "trochę cieplej".

Czy jest ktoś, kto nie wierzy w obecność zaawansowanych technicznie pojazdów w naszej rzeczywistości, które mogą być dowodem obecności obcych istot na naszej planecie? A jednak... są tacy... no cóż, życzymy powodzenia i gratulujemy "racjonalnej oceny naszego świata", która naszym zdaniem jest niestety błędna... Ale to i tak nie ma znaczenia. Prawda kiedyś sama się obroni - widzieliśmy na własne oczy wiele razy w naszym życiu, jak bardzo to zdanie jest prawdziwe.

 Wszystkich - i tych co wierzą, i tych, co nie wierzą - pozdrawiamy z pokładu Nautilusa!

 

I na koniec o bardzo miłej sprawie, czyli odzewie na nasz apel o pomysły na to, jak powinna wyglądać nowa Baza FN. Jak wiecie, od jakiegoś czasu porządkujemy nasz pokład. Na pierwszy ogień poszły strony - tu zmiany były konieczne. Następnie przyjdzie kolej na nasz pojazd - Naut-Mobile. Czekają go duże modyfikacje!
Wreszcie najważniejsze i nie ma co kryć - najbardziej kosztowne. Nowa Baza FN! Z miejscami noclegowymi, z dużą salą przeznaczoną na wykłady i prelekcje, a także jeszcze wiele innych elementów. Dostaliśmy wiele pomysłów i grafik, co powinno znaleźć się w przyszłej Bazie FN. Oto propozycja, którą przysłał nam nasz pokładowy grafik, Eganys.

 

 

 

 

Komentarze: 30
Wyświetleń: 42262x | Ocen: 7

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 13 sty 2010 15:01   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (30)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2 3

Pt, 18 lis 2011 20:04 | brak oceny

BUSZMEN | Gość

Czw, 17 lis 2011 18:20 | brak oceny

Scptk | Załogant

Może Ten Pan jest z załogi USO? Wygląda na to że lubi wodę :D He he :D link: http://www.fakt.pl/To-jest-martwy-kosmita-,artykuly,136779,1.html

Pon, 14 lis 2011 18:05 | brak oceny

a Jedi Knight | Gość

A oto w kontekście OSO czyli Unidentified Submerged Objects biblijny dowód na egzystencję,penetrację co najmniej od czasów starożytności istot anielskich czyli niewątpliwie nieziemskich...:,,I słyszałem,jak wszelkie stworzenie,które jest w niebie i na ziemi,i pod ziemią,I W MORZU,i wszystko,co w nich jest,mówiło(...)''./Apokalipsa 5,13.O tym,że fragment,,i w morzu''dotyczy obszaru ziemi,akwenu mórz na ziemi dowodzi wczesniejszy fragment z poprzedniego rozdziału 5 Objawinia św.Jana:,,I nikt w niebie ani na ziemi,ani pod ziemią nie mógł otworzyć księgi ani do niej wejrzeć''./Apokalipsa 5,3/.Skoro nie jest wyszczególnione w tym fragmencie,,morze''logicznie zanaczy,że w tym piewrszym zacytowanym przeze mnie fragmencie Apokalipsy jest ono częścią ziemi...!?Ale biblijne przykłady można mnożyć.Wodną czyli jakby morską frazeologię napotykamy również we fragmencie tej samej Apokalipsy dotyczącej no wypisz wymaluj samego szatana...czyli inaczej,,węża starodawnego''prześladujacego,,niewiastę''...:,,I wyrzucił wąż z paszczy swojej za niewiastą STRUMIEŃ WODY,aby ją strumien porwał.Lecz ziemia przyszła niewieście z pomocą i otworzyła swoją gardziel i wchłonęła strumień,który smok wyrzucił z swojej paszczy''./Apokalipsa 12,15-16/.Widać w tym fragmencie ewidentne powiązanie ziemi z wodą(,,strumień wody'').We wcześniejszym fragmencie tego samego rozdziału ten związk ziemi z morzem jest dosadny i ewidentny:,,(...)Lecz biada ziemi i morzu gdyż zstąpił do was diabeł pałający wielkim gniewem,bo wie,iż czasu ma niewiele''./Apokalipsa 12,12/.Mądremu dość.Pozdrawiam wszystkich serdecznie!C.d.n.

Pt, 11 lis 2011 19:24 | brak oceny

majk | Gość

wielka szkoda ,że stronka schodzi na psy,taka fajna była kiedyś,często aktualizowana i naprawde ciekawe artykuły

Pt, 11 lis 2011 18:01 | brak oceny

klaudiusz | Gość

w sumie racja, ufoki z emilcina maja pletwawe stopy itp... jak to nawet okreslil wolski przypominali żabki... cos jest na rzeczy! Zadni to kosmici, zyja obok nas ;)

Czw, 10 lis 2011 23:29 | brak oceny

ra | Gość

przypadek z emilcina to w sumie uso! Istoty, ktore spotkał Wolski to nie z kosmici, tylko z ziemi, byc moze z glebin oceanu... zyja pod oceanem ;)

Czw, 10 lis 2011 22:18 | brak oceny

Taki_Jeden | Załogant

a jesli kupię czarne ubranie ubiorę się i bede chodzic nocą po lasach to nazwa mnie kosmitą???? bleech z wszystkiego nautilus robi temat do podsycania wyobrazni.... ale fakty tuu nie leżą.

Czw, 10 lis 2011 21:22 | brak oceny

Labo | Załogant

Skąd ta pewność, że to akurat obiekty podwodne obcych ? Równie dobrze mogą to być obiekty pochodzenia ziemskiego jak i poza ziemskiego tak jak w przypadku UFO. I tak staram się być sceptyczny co do takich zjawisk. Pewnie wiecie jakie przekręty i fotomontaże robiono z UFO.

Śr, 9 lis 2011 05:03 | brak oceny

Jerzy | Gość

http://youtu.be/tYA1hj2zdvs ( Ancient Aliens S02E08 part 1 (napisy PL) - "Unexplained Structures "). Saga serialu dokumentalnego Ancient Aliens o starożytnych kosmontautach/kosmitach. W odcinkach tego serialu różni ludzie zakładają koncepcje o obcych odwiedzających Ziemię dawno temu oraz wypowiedzi ekspertów z różnych dziedzin na temat przesłanek ku temu twierdzących.

Wt, 8 lis 2011 21:03 | brak oceny

Sonia33 | Załogant

FN obudżcie się. Podajecie filmy które już zostały wycofane. Czy Wy zastanawiacie się na tym co robicie?

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2 3
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

23 września: [...] Koniec krótkiego wyjazdu - wieczorem w czwartek znowu będziemy na pokładzie okrętu Nautilus.[...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Nie, 19 wrz 2021 08:33 | Dzień dobry, W dniu 10.09.2021 około godziny 22 nad miejscowością Klecin nagrałem dziwna kule która poruszała się bardzo nienaturalnie Od strony południowej Klecin 7

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 10 sierpnia 2021 | Historia występu tzw. „badaczy UFO” w nieistniejącym od wielu lat programie „Rozmowy w Toku” pokazuje wiele aspektów czegoś, z czym spotykam się od wielu lat, co mnie zaskoczyło i wprawiło w bezgraniczne zdumienie. Z upływem lat przekonuję się, że jest to niestety typowo rodzima przypadłość oparta na wszystkich ciemnych demonach polskiej duszy: zawiści, zazdrości, kompleksach...

czytaj dalej

FILM FN

EMILCIN, POMNIK UFO I... AGENT 'OBCYCH'! ;-)

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.