Dziś jest:
Poniedziałek, 15 sierpnia 2022

Niech żywi nie tracą nadziei.
Juliusz Słowacki

Komentarze: 34
Wyświetleń: 29667x | Ocen: 3

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pt, 19 lis 2010 15:22   
Autor: FN, źródło: CNN, Gazeta.pl   

Nadal nie wyjaśniono sprawy tajemniczej smugi nad Kalifornią.

Sprawa wydawała się banalna na początku, ale z czasem… stała się coraz bardziej intrygująca. Zaczęło się wszystko od tego, co 9 listopada zarejestrowała kamera telewizji KCBS. Około godziny 9 (czasu polskiego), załoga helikoptera amerykańskiej stacji KCBS dostrzegła na niebie szybko poruszający się obiekt. Zostawiał on za sobą smugę bardzo podobną do tej, którą zostawia za sobą pocisk balistyczny. Po wykonaniu kilku telefonów do ekspertów dziennikarze KCBS ustalili, że niezidentyfikowanym obiektem jest rakieta, wystrzelona z wód Pacyfiku, ok. 50 kilometrów na zachód od Los Angeles i na północ od wyspy Catalina.

W materiale telewizji KCBS przez pomarańczowoczerwone popołudniowe niebo mknie niezidentyfikowany obiekt, zostawiając za sobą potężny, skłębiony ślad. Nagranie wideo ukazuje rozszerzającą się smugę nad oceanem około 50 kilometrów na zachód od Los Angeles i na północ od wyspy Catalina. Domniemane wystrzelenie pocisku kierowanego zostało zarejestrowane w poniedziałek wieczorem czasu lokalnego. Tajemniczą "rakietę" wypatrzyli reporterzy ze śmigłowca telewizji KCBS i mimo wielu prób nie udało im się wyjaśnić, czym był ten obiekt. Nie wiadomo, czy start obiektu nastąpił z lądu, czy z morza. Nie wie tego również Pentagon.

 Zdumieni tą sytuacją dziennikarze natychmiast skontaktowali się z marynarką wojenną oraz lotnictwem USA. Te stanowczo zaprzeczyły, jakoby wystrzelenie rakiety było częścią testów lub manewrów wojskowych, czy innych działań w tym rejonie Pacyfiku.

Warto zobaczyć, jak wyglądał „zapis” tego, co zobaczyła ekipa helikoptera KCBS.

 

 

 

Głos zabrał nawet Departament Obrony USA. W specjalnym oświadczeniu poinformowano, że siły zbrojne nie mają nic wspólnego z lotem tajemniczego obiektu. Bardzo szybko pojawiło się wiele spekulacji na temat pochodzenia oraz przeznaczenia niezidentyfikowanej dotąd rakiety.

Były ambasador USA przy NATO oraz były zastępca sekretarza obrony USA Robert Ellsworth, po obejrzeniu nagrania stacji KCBS, powiedział, że "może to być test międzykontynentalnej rakiety balistycznej, wystrzelonej z okrętu podwodnego".

Dodał także, że wystrzelenie pocisku ma po prostu "zademonstrować, głównie Azji, że Ameryka może to zrobić". Ellsworth po obejrzeniu wideo określił smugę kondensacyjną jako "naprawdę dużą". Stwierdził też, że nie wygląda ona na taką, jaką pozostawia np. pocisk manewrujący Tomahawk.

 

Ellsworth przypomniał również o podobnych testach rakiet dalekiego zasięgu, które wykonywane były na Atlantyku w czasie Zimnej Wojny, by zademonstrować Związkowi Radzieckiemu obecność i wojskową potęgę USA w tym rejonie świata".

- Na razie nie mamy żadnego wyjaśnienia tej sprawy. Rozmawiamy z innymi agendami rządu USA. Czynimy wszystko, co możliwe, by sprawdzić, czy ktokolwiek dysponuje jakąś wiedzą o tym, czym mogło być to zjawisko - oświadczył rzecznik ministerstwa obrony, pułkownik David Lapan. Dodał, że start wojskowej rakiety z morza wymaga wcześniejszego ogłoszenia ostrzeżeń dla żeglugi i ruchu lotniczego oraz zamknięcia okolicznej przestrzeni powietrznej. Podobne zabezpieczenia są stosowane przy lotach rakiet cywilnych.

- Z niczym takim nie mieliśmy do czynienia - oświadczył rzecznik. Zaznaczył jednak, że, nie ma powodów do przypuszczeń, by wystrzelenia dokonali obcy intruzi.

- To wygląda na dużą rakietę - stwierdził. Dodał, że dopóki wojsko oficjalnie nie potwierdzi, czym był nieznany obiekt, można tylko spekulować na jego temat. Stwierdził także, że "mógł to być testowy pocisk balistyczny wystrzelony z łodzi podwodnej".

 

Zwrot sytuacji nastąpił kilka dni temu, kiedy rzecznik ministerstwa obrony stwierdził w wypowiedzi publicznej, że owa tajemnicza smuga najprawdopodobniej pochodziła od samolotu

- Wszystkie informacje na temat smugi kondensacyjnej, jakie zebraliśmy w ciągu półtorej doby, nie dały nam żadnych dowodów, by sugerować, że było to coś innego niż ślad samolotu - powiedział rzecznik ministerstwa obrony, pułkownik David Lapan. Tak naprawdę jednak widać wyraźnie, że nikt nie wie, czym była owa „tajemnicza smuga”, a raczej obiekt, który ją pozostawił.

 

 

Kilka miesięcy temu pewien czytelnik stron FN mieszkający na stałe w USA ustalił wszystko co możliwe na temat pocisków Tomahawk. Okazało się, że wystrzelenie takiego „drobiazgu” jest związane z co najmniej kilkoma elementami. Po pierwsze jego lot jest błyskawicznie widoczny na setkach radarów, zarówno wojskowych, jak i prywatnych. W USA są prywatne lotniska wyposażone w znakomite stacje radiolokacyjne, które jakością przewyższają wiele „dużych lotnisk” w Europie.

Pojawienie się takiego pocisku doprowadziłoby do natychmiastowego alarmu w rejonie, w którym on by się pojawił. Wszelkie gadanie o „ukryciu przed opinią publiczną jego odpalenia” to brednie wobec takiej ilości prywatnych stacji radiolokacyjnych, które bezbłędnie śledziłyby jego lot. Sam pocisk może poruszać się tuż nad ziemią, ale wtedy wydaje bardzo osobliwe efekty akustyczne, które alarmują praktycznie wszystkich mieszkańców okolicy, nad którą „przelatuje”.

 W USA próby z pociskami balistycznymi są związane z bardzo zaostrzonymi procedurami właśnie przez sieć znakomitych, prywatnych stacji radiolokacyjnych. Władze wojskowe muszą o wiele wczesniej uprzedzić, że taki pocisk zostanie wystrzelony, aby nie wywołać „przypadkowego alarmu”. Oczywiście jest inna sytuacja, kiedy start następuje z morza, ale nie zmienia to tego, że każda nawet najmniejsza próba jakiegokolwiek pocisku jest bezbłędnie odnotowywana przez „prywatnych pasjonatów radiolokacji”. Tym razem w tej sprawie jest absolutna cisza, co... rzeczywiście jest zagadkowe.

W USA pojawiła się natychmiast cała gromada teorii spiskowych „wyjaśniających” ten incydent. Jedna z nich zakłada, że dawni Hitlerowcy mający swoją bazę na Florydzie wypróbowali nowy pocisk odpalony z U-boota, który zamierzają użyć przy próbie zniszczenia Brukseli w nadchodzącej operacji „Barbarossa 2”. O sprawie wie wojsko amerykańskie, ale milczy, aby uniknąć paniki. Co ciekawe, na czele tej operacji ma stać sam… Adolf Hitler, którego klon jest przygotowywany do przejęcia dowodzenia. Klon przywódcy III Rzeszy miał powstać w Korei Północnej 20 lat temu i w tej chwili w pełnym umundurowaniu przygotowuje operacje w podziemnej bazie. 

  Oryginalne, choć zupełnie sprzeczne z "faszystowską teorią" wyjaśnienie przedstawiła także Coleen Thomas uważająca siebie za osobę, która jest w kontakcie z rasą Plejadian (to obca rasa przebywająca na Ziemi). Jej zdaniem cały incydent to nic innego jak storpedowanie przy pomocy „techniki obcych” pocisku wysłanego przez USA na Iran. W sprawę zamieszani są starzy, dobrzy „Bad Guys” z takich instytucji jak Klub Bilderberga i Rada Iluminatów, na których usługach jest „chłopiec na posyłki”, czyli Barack Obama.

Co ciekawe, Coleen Thomas utrzymuje, że rozgoryczony niepowodzeniem operacji Barack Obama zaatakował następnie pociskami… statki Plejadian, ale wszystko „spaliło na panewce”. Oto zapis rozmowy z Coleen Thomas, którą na pokład Nautilusa przysłał „załogant”.

Komentarze: 34
Wyświetleń: 29667x | Ocen: 3

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pt, 19 lis 2010 15:22   
Autor: FN, źródło: CNN, Gazeta.pl   


Komentarze (34)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2 3 4

Wt, 15 luty 2011 19:08 | brak oceny

ula | Gość

Jeśli chodzi o tą smugę to jest po prostu samolot,tak samo było w ten dzień niebo było czerwone.Jak zobaczyłam tą pionową smugę to myślałam,że to ufo.Ale jak się dłużej przyglądałam to zobaczyłam samolot. Efekt ciekawy i tylko.Pozdrawiam

Wt, 30 lis 2010 09:05 | brak oceny

polska990 | Gość

co do dnia 28.11 br. kiedy wikileaks opublikował dyplomatyczne depesze kompromitując USA
otóż kiedys był filmik w którym Pan Krzysztof Jackowski mowi o Obamie ze nie bedzie sprawował swojej kadencji do konca ze tylko polowe bedzie rzadził i ze zastąpi go kobieta!!!

link: http://www.youtube.com/watch?v=vEQYOAcaJOM


jak podaje tvn24.pl prezydent Wenezulei Hugo Chavez powiedział ze pani sekretarz stanu USA
Hillary Clinton powinna ustąpic ze stanowiska!!!!

link: http://www.tvn24.pl/-1,1684355,0,1,clinton-powinna-ustapic--obama-moze-zostac,wiadomosc.htmlCzy Pan Jackowski miał racji????
niewiadomo jak sie potocza dalsze losy gdyz wikileaks opublikowało dopiero garstke deppesz a jest ich ponad 250tys mozliwe ze sa jeszcze takie które zumsza obame do rezygnacji z prezydenA USA !!!!!!!!

Czw, 25 lis 2010 15:28 | brak oceny

JA!!! | Gość

A ja słyszałem też, że Baba Vanga mówiła, że Lech -Juventus 3:0, mówiła że w grudniu 2010 na pewno, ale bez konkretnej daty.

Śr, 24 lis 2010 01:44 | brak oceny

M-sky | Załogant

FAJNIE, ŻE FUNDACJA SIĘ TYM ZAJĘŁA JEST TO tzw temat na Tapecie wywołany przez forumowiczów, ale jak każdy wie Korea Północna jest nieobliczalna

Wt, 23 lis 2010 14:21 | brak oceny

MAQ | Gość

wygląda mi to na awarię NOLA

Wt, 23 lis 2010 13:23 | brak oceny

Nemezis | Gość

Uwaga, Ważne,Ciekawe.. PROSZĘ SIĘ ZAPOZNAĆ..

Pamiętacie Wange?? Gdy mówiła o 10'tym listopada..

Względem Kalendarza Juliańskiego to właśnie dziś jest 10'ty listopada i czytamy że Korea ostrzelała jakąś wyspe..

http://calendar.zoznam.sk/julian_calendar-pl.php

Wt, 23 lis 2010 09:26 | brak oceny

Slawomir | Gość

Babeczka od Plejadan nie jest "schizoprenic" . Na którymś z filmików siada na krzesełku z logiem pewnej firmy odzieżowo- perfumeryjnej, na koniec tego filmu kamerka zjeżdża na logo tej firmy na poduszeczkach, naturalnie przypadkowo. To profesjonalna aktorka, nie przyjęli jej do roli Crystal w" Dynastii", więc dorabia w kosmitach, jak widać, skutecznie. Co do Iranu, to jeśli zechcą wystrzelić, to będzie to salwa z okretów i samolotów w Zatoce Perskiej a nie samotna rakietka o piątej po południu tuż przy plaży LA.

Wt, 23 lis 2010 08:38 | brak oceny

lux | Gość

DZISIAJ według kalendarza juliańskiego (prawosławnego) jest 10.11.2010 a KOREA zacznie walczyć?? BABA VANGA miała rację?? 23.11= 10.11

http://calendar.zoznam.sk/julian_calendar-pl.php

Pon, 22 lis 2010 17:24 | brak oceny

bendix | Gość

ludzie,kto by chcial rozpętać wojne w dzisiejszych czasach kiedy wiele państw dysponuje bronią atomową.zniszczyli by wszystko...chyba ze jest jakiś pomylony przywódca który postawi wszystko na jedną karte.takich już pamiętamy z historii

Pon, 22 lis 2010 15:27 | brak oceny

Weteran | Załogant

Co do teorii nt. pokazu siły - taki pokaz nie ma sensu, gdy nie wiemy kto demonstruje swoją potęgę. Jako że nikt nie przyznał się do wystrzelenia rakiety, zostają prócz powyższego inne wyjaśnienia np. smugi kondensacyjnej samolotu - w co wątpię zważywszy na fakt iż wyjaśnienie sprawy trwało długo, a nie oszukujmy się - amerykanie mają środki i technologię by ustalać takie sprawy, tym bardziej po "11 września". Myślę iż podano do wiadomości kłamliwe lecz logiczne wyjaśnienie (smuga samolotu) w które każdy jest w stanie uwierzyć - tak samo jak wyjaśnienie incydentu z Roswell (przypomnę iż podano do wiadomości upadek balonu meteorologicznego). Co do samej kwestii chanellingu - mało rzetelna forma, oparta jedynie na słowach człowieka twierdzącego iż "miał przekaz". Obce cywilizacje znając postawy ludzi wobec spraw UFO, zadały by sobie więcej trudu aniżeli telepatyczny sygnał, np. poprzez podanie informacji astronomicznych, które można będzie zweryfikować z Ziemi - jak w przypadku Billy'ego Meiera. Bez jakichkolwiek dowodów - taki przekaz jest bezcelowy gdyż zostanie odrzucony a człowiek twierdzący iż go miał uznawany jest za chorego psychicznie hochsztaplera wzbudzającego powszechne politowanie. Znając dodatkowo amerykańskie umiłowanie "show" możemy domyślić się iż taki przekaz jest jedynie próbą wzbudzenia sensacji. Nie twierdzę iż obce cywilizacje nie istnieją, twierdze jedynie iż chanellingi mają lansować oszusta - dają mu "jego własne 5 minut" w TV czy prasie brukowej.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2 3 4
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

PRZESŁUCHANIE W KONGRESIE USA W SPRAWIE UFO - maj 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.