Dziś jest:
Piątek, 27 stycznia 2023

Osoby kwestionujące to, że Ziemia jest odwiedzana przez obcych, są albo patologicznymi głupcami, albo wariatami, albo kłamcami, albo nie mają o UFO pojęcia. Innych możliwości nie ma.
/Travis Walton, przeżył Bliskie Spotkanie III Stopnia 5 listopada 1975/

Komentarze: 17
Wyświetleń: 27022x | Ocen: 3

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 18 gru 2013 10:24   
Autor: FN, źródło: FN   

SPOTKANIE MUFON W LAS VEGAS O SKALI PENETRACJI ZIEMI PRZEZ OBCYCH

Z lekkim opóźnieniem spowodowanym… - nieoczekiwanym trzymiesięcznym remontem (!) i sprawami zawodowymi załogi Nautilusa – przekazujemy relację ze spotkania organizacji MUFON w Las Vegas, w której nasza ekipa brała udział. Po raz pierwszy mieliśmy okazję zapoznać się z tym, co jest prezentowane na corocznym spotkaniu największej organizacji amerykańskiej zajmującej się zjawiskiem UFO. Kiedyś była to organizacja największa na świecie, ale od pewnego czasu organizacje chińskie „biją na łeb” naszych przyjaciół z USA zarówno ilością materiałów, jak i ilością osób czynnie działających w strukturach. W przyszłym roku ponownie lecimy do Stanów Zjednoczonych i tym razem nasz pobyt będzie wyglądał trochę inaczej, ale… wróćmy do tegorocznego spotkania.

/na zdjęciu obok członkowie zarządu MUFON-u, których mieliśmy okazję poznać w USA/

Odbywało się ono w hotelu Marriott w Las Vegas w potężnej sali, w której było ok. tysiąca osób. Spotkanie MUFON składa się z kilku części. Główną są wykłady i prelekcje kilku najważniejszych postaci dla amerykańskiej i światowej ufologii, ale obok tego są panele, dyskusje, także specjalne wydarzenia jak na przykład nocne obserwacje z serii „Skywatching” na pustyni Nevada. W nich także oczywiście braliśmy czynny udział.

 

Kilka słów o wykładach. Otwierającym całe spotkanie był wykład francuskiego badacza UFO Francois`a Louange`a z GEIPAN. Zajmował się on tematem analizy zdjęć pod kątem ich prawdziwości.

Z lekkim niedowierzaniem słuchaliśmy wywodów naszego francuskiego kolegi, który mówił o prostych sposobach typu zmiana barw, zmiana kontrastu czy analiza niezgodności pikseli.

 

Tymczasem pominął tak ważne rzeczy, jak wieloletnie rozmowy z głównymi świadkami wydarzenia, sprawdzanie ich wiarygodności w środowisku rodzinnym, w pracy itp. Wszystkie te elementy przerabialiśmy przy okazji badania historii ze Zdanów. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchali jej nasi amerykańscy koledzy, którym opowiadaliśmy o historii zdjęć ze Zdanów, niezwykłych perypetiach związanych z ustalaniem prawdziwego przebiegu wydarzeń, a także najciekawszym wątkiem związanym z tabloidem, który opublikował jedno ze zdjęć. Na badaczach z MUFON-u zrobiło ogromne wrażenie to, że jeden z naszych kolegów praktycznie zatrudnił się w tej redakcji, aby mieć możliwość wyjaśnienia nawet najbardziej drobnych aspektów przekazania tych zdjęć do redakcji. Wszyscy zgodzili się, że opis tego jest znakomitym materiałem na książkę, która będzie także dobrym materiałem szkoleniowym dla ludzi, którzy chcą poświęcić kilka lat na zbadanie jednego przypadku UFO.

/zbliża się kolejna rocznica wydarzeń w Zdanach (20 grudnia i 8 stycznia) i przygotowujemy się do niej na pokładzie Nautilusa – szczegóły wkrótce)

Warto wspomnieć o prelekcji Teda Petersa, który poruszył bardzo ciekawy temat zainteresowania naukowców zajmujących się biologią opisami istot z przebiegu Bliskich Spotkań III Stopnia. Okazuje się, że wiele cech antropomorficznych obcych można zaszeregować i na ich podstawie podzielić przybyszy na kilka głównych ras, które przybywają na Ziemię.

 

Albert A. Harrison przedstawił jeden z lepszych wykładów na spotkaniu MUFON, który był poświęcony fascynującemu tematowi stopnia przygotowania ludzkości do kontaktu. Trudno się nie zgodzić z głównymi tezami wykładu, że tego typu kontakt byłby tragedią dla ludzkości podzielonej religijnie, technologicznie i kulturowo. Wskazał on także na tak drobny fakt, jak jeden dzień nieobecności w pracy Amerykanów śledzących „przylot obcych w domu przed telewizorami”. Już tylko ta pozornie zabawna sprawa oznaczałaby katastrofę dla całego systemu USA. Szczegółowo pokazał aspekt finansowy, militarny, także zwykłej paniki w społeczeństwie amerykańskim.

 

 

Bardzo podobało nam się wystąpienie Stevena M. Greer`a, z którym zresztą długo rozmawialiśmy po jego prelekcji. Przedstawił on szczegółowe informacje dotyczące znalezienia humanoida na pustyni Atacama. W tej sprawie przywieźliśmy z USA bardzo obszerne materiały (także wideo), które pokażemy w oddzielnej publikacji.

 

 

 

Czas na prawdziwy hit – to refereat Davida Jacobsa, który przedstawił dosłownie ścinający z nóg materiał dotyczący zjawiska „abduction”, czyli tzw. uprowadzeń. To była ciężka, wręcz katorżnicza praca jego całego zespołu, który zbierał, analizował i katalogował przypadki spotkań ludzi z załogami pojazdów UFO.

Tu naprawdę nie ma żartów – relacje policjantów, oficjalne dokumenty ze straży pożarnej (w kilku incydentach zostali wezwani na miejsce zdarzenia i obserwowali latający pojazd), a także same relacje świadków. Tej sprawie także chcemy poświęcić oddzielną publikację, ale już teraz warto wspomnieć o przezabawnej kwestii „pomyłek obcych istot”.

Okazuje się bowiem, że tamta strona także popełnia błędy. Ludzie brani na pokłady UFO są czasami odstawiani nie w te miejsca, co trzeba. Często obcym mylą się ich ubrania, więc człowiek uczestniczący w CE III ze zdziwieniem zauważa, że… budzi się w mieszkaniu w zupełnie innym stanie, a mieszkaniec tego domu – także wzięty przez obcych – właśnie otwiera oczy ze snu w jego mieszkaniu!

Obce istoty zawsze wymazują z pamięci cały przebieg spotkań, a przynajmniej tak powinno być. Zdarzają się jednak pomyłki. Jeden z wziętych na pokład pojazdu UFO czekał cierpliwie na „swoją kolej”, gdyż na pokładzie było jeszcze pięciu innych uprowadzonych ludzi. Na skutek zamieszania obcy zapomnieli wykasować mu pamięć, więc pamiętał „minuta po minucie” cały przebieg zdarzenia włącznie z efektownym odstawieniem samochodu w pobliże jego domu. Ponieważ miał implant, błąd ten dotarł do „centrali” i został skorygowany tydzień później. Historia naprawdę rodem z sitcomu, ale jej prawdziwość z racji relacji wielu świadków jest poza dyskusją.

 

Fantastyczną pracę wykonała niezrównana Paola Harris, która przedstawiła materiały dotyczące katastrofy UFO w San Antonio w 1945 roku. Sprawa jest tak udowodniona, że Roswell przy niej jest jedynie „drobnym, słabo udokumentowanym incydentem”. Według relacji farmerów zamieszkujących okoliczne farmy katastrofę przeżyła obca istota, która została przejęta przez ludzi z projektu MJ-12. Udało nam się zebrać w tej sprawie materiały na kongresie MUFON, które rzeczywiście robią wrażenie.

W 2014 spotkanie MUFON odbędzie się w Filadelfii, lecz my przyjedziemy tam po wcześniejszym pobycie w Nevadzie. Zostaliśmy zaproszeni bowiem do uczestniczenia w bardzo ciekawym projekcie badawczym związanym z wykonywaniem nocnych obserwacji nieba. Ale to dopiero latem przyszłego roku.

 

 

 

 

 

 

 

 

Na koniec kilka słów o naszej prelekcji w Hong Kongu. Jesteśmy poruszeni gościnnością naszych przyjaciół z Hong Kongu, a także ich niesamowitą sprawnością organizacyjną. Pobyt ekipy FN w Hong Kongu to absolutnie najważniejsze wydarzenie tego roku, gdyż zobaczyliśmy „od kuchni”, jak udało się zorganizować dość małym kosztem potężną machinę organizacyjną, której efekty widać na każdym kroku. Dziesiątki publikacji książkowych, filmy, własne pisma, regularne spotkania, międzynarodowe kongresy. Imponujące, gdyż robi to grupa kilkunastu osób. Bardzo zgranych i traktujących fenomen UFO tak, jak na to zasługuje – z wielką powagą i szacunkiem.

 

 

 

Podczas eksperymentu z serii „Otwarte Niebo” na słynnym punkcie widokowym w Hong Kongu obserwowaliśmy przelot jasnej kuli, która wykonała niezwykły skręt nad jednym z wieżowców. Na zdjęciu poniżej nasz kolega pokazuje laserowym wskaźnikiem miejsce, gdzie pojawiła się ta kila. Wszystko trwało ułamek sekundy. Szkoda, że nie zdążyliśmy uruchomić noktowizora. Zabrakło około dwóch minut… a mielibyśmy ciekawe nagranie.

Pięknie dziękujemy naszym przyjaciołom z Hong Kongu, zwłaszcza Michaelowi i Moon za tak ciepłe przyjęcie. To były naprawdę niezapomniane chwile!

Nasz kolega Mirek wykonał na tę okazję specjalną grafikę.

Sprawa tego, co dowiedzieliśmy się o „UFO w Chinach” (naprawdę, słów brakuje…) to temat na oddzielny, jedynkowy artykuł. Materiałów mamy tyle, że niestety potrzeba trochę czasu. W naszej Bazie FN na regale zrobiliśmy oddzielną półkę "UFO - Hong Kong"

 

 

 

 

 

Na koniec jeszcze ciekawostka dla wszystkich śledzących wypowiedzi o jasnowidzu Krzysztofie Jackowskim.

Ten wywiad miał być początkowo tylko i wyłącznie (!) o Krzysztofie Jackowskim, jego życiu, jego wadach i zaletach. Tak zapewniał autor wywiadu, ale potem "wkradły" się tam pytania wykraczające poza sferę dotyczącą jasnowidza z Człuchowa.

Ale - kto wie - być może kogoś zainteresują poglądy twórcy FN na takie "o wiele mniej ciekawe niż znajdywanie zwłok przez jasnowidza" sprawy jak np. jego wizja sensu życia...

Komentarze: 17
Wyświetleń: 27022x | Ocen: 3

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 18 gru 2013 10:24   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (17)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Pt, 13 sty 2017 18:43 | brak oceny

Piotr Iwanski | Gość

Ciekawe realia w Naszej rzeczywistosci . Maja i beda mialy wplyw na nasze zycie na Ziemi - nastapia dzieki temu Wielkie zmiany /Wydarzenia/ w nadchodzacym czasie . piotr iwanski 1140 Wien - Penzing 13.01 2017 j. 18.42

Śr, 25 gru 2013 13:32 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

W Wlk Brytanii istnieje Towarzystwo Płaskiej Ziemi. I tez uważają, że to oni mają rację, a reszta to zmanipulowane głupki. Tyle mojego komentarza!

Sob, 21 gru 2013 17:43 | brak oceny

Wojtek S. | Gość

Bardzo interesująca relacja. Dziękuję bardzo!

Sob, 21 gru 2013 15:51 | brak oceny

Gajela | Załogant

Panie Robercie jest Pan bardzo mądry, ma Pan piękny głos i piękną duszę...

Pt, 20 gru 2013 15:51 | brak oceny

Slog | Gość

Fajnie się słuchało, ale wpierw mówi, że wystarcza mu jeden pokój i jest szczęśliwy a następnie mówi o marzeniach: wygrać totka i kupić dom. Kłamczuszek, a Jackowskiemu to zarzucił...

Pt, 20 gru 2013 09:29 | brak oceny

Julian | Gość

Panie Robercie w pełni podzielam Pańskie poglądy, no prawie w pełni, zazdroszczę tylko doświadczeń. Całej FN życzę Wesołych Świąt i Szczęśliwszego Nowego roku 2014.

Pt, 20 gru 2013 09:24 | brak oceny

Julian | Gość

Apropos Dziennika pokładowego, sprawa nieśmiertelnych HSIEN (człowiek z gór) nasuwa mi się taka analogia do jednego z moich ulubionych filmów "NIEŚMIERTELNY" (oryginalny tutuł: "HIGHLANDER" czyli GÓRAL). W głównej, chyba życiowej swojej roli Christopher Lambert. I genialna oprawa muzyczna QUEEN

Pt, 20 gru 2013 02:25 | brak oceny

blogfiles | Załogant

Scena przedstawiona na ilustracji "Child teaches hybrids..." kojarzy mi się bardzo z jednym z odcinków serialu z lat 90 "Dark Skies" (z Jeri Ryan)

Czw, 19 gru 2013 21:59 | brak oceny

czytelnik | Gość

Parę lat temu dotarłem do tych samych przemyśleń,które prezentuje Pan Robert.Absolutnie się z tym zgadzam.To jest sens ludzkiego życia,a to z kolei jest nauką.I nie chodzi tutaj o religie trzeba być dobrym człowiekiem od tego zależy na jaki level wskoczymy wyższy czy niższy.To jest droga do radości.

Czw, 19 gru 2013 10:02 | brak oceny

user | Gość

Fantastyczny wywiad, dzięki!

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

[.] Dzień dobry,  Podzielę się z Wami pewną myślą dotyczącą reinkarnacji oraz obaw o dalszy los Polski.  W latach 90. w jednym z odcinków Nautilusa Zet były wypowiedzi chłopca, który w poprzednim wcieleniu mógł być rycerzem z Malborka. Powiedział, że specjalnie wybrał sobie kolejne wcielenie teraz we współczesnej Polsce bo tu mu się nic nie stanie, bo nie będzie tu wojen, a on już zginął raz w walce i drugi raz tego nie chce. Obecnie boimy się eskalacji wojny z Ukrainy na Polskę. ...

UFO24

więcej na: emilcin.com

Czw, 29 gru 2022 08:34 | 30.10.2022 po godzinie 18 siedzieliśmy z żoną i córką i obserwowaliśmy gwieździste niebo. Zauważyliśmy sporo obiektów przelatujących z różnych kierunków, z północy na południe i odwrotnie, ze wschodu na zachód i odwrotnie. Obiekty te świeciły białym, ciągłym światłem, niczym nie różniły się od tych 'mniejszych' gwiazd. Oczywiście nie wiem na jakiej wysokości leciały, ale ich prędkość na niebie była porównywalna do tej z jaką latają samoloty rejsowe. Obiekty te latały pojedynczo, lub w parach, ...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 15 stycznia 2023 | O 2023 roku, o mnie, Fundacji Nautilus,  zwykłej prozie życia i „szalupach ratunkowych”. Wpis w Dzienniku Pokładowym 15 stycznia 2023

czytaj dalej

FILM FN

ŻYCIE NA OBCYCH PLANETACH - rozmowa z pokładem okrętu Nautilus

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.