Dziś jest:
Poniedziałek, 24 września 2018

Cały czas, kiedy astronauci byli w przestrzeni kosmicznej, nigdy nie byli sami. Tam była stała obserwacja prowadzona przez obiekty UFO.
/Scott Carpenter - amerykański astronauta, uczestnik programu Merkury/

Komentarze: 17
Wyświetleń: 20087x | Ocen: 3

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 18 gru 2013 10:24   
Autor: FN, źródło: FN   

SPOTKANIE MUFON W LAS VEGAS O SKALI PENETRACJI ZIEMI PRZEZ OBCYCH

Z lekkim opóźnieniem spowodowanym… - nieoczekiwanym trzymiesięcznym remontem (!) i sprawami zawodowymi załogi Nautilusa – przekazujemy relację ze spotkania organizacji MUFON w Las Vegas, w której nasza ekipa brała udział. Po raz pierwszy mieliśmy okazję zapoznać się z tym, co jest prezentowane na corocznym spotkaniu największej organizacji amerykańskiej zajmującej się zjawiskiem UFO. Kiedyś była to organizacja największa na świecie, ale od pewnego czasu organizacje chińskie „biją na łeb” naszych przyjaciół z USA zarówno ilością materiałów, jak i ilością osób czynnie działających w strukturach. W przyszłym roku ponownie lecimy do Stanów Zjednoczonych i tym razem nasz pobyt będzie wyglądał trochę inaczej, ale… wróćmy do tegorocznego spotkania.

/na zdjęciu obok członkowie zarządu MUFON-u, których mieliśmy okazję poznać w USA/

Odbywało się ono w hotelu Marriott w Las Vegas w potężnej sali, w której było ok. tysiąca osób. Spotkanie MUFON składa się z kilku części. Główną są wykłady i prelekcje kilku najważniejszych postaci dla amerykańskiej i światowej ufologii, ale obok tego są panele, dyskusje, także specjalne wydarzenia jak na przykład nocne obserwacje z serii „Skywatching” na pustyni Nevada. W nich także oczywiście braliśmy czynny udział.

 

Kilka słów o wykładach. Otwierającym całe spotkanie był wykład francuskiego badacza UFO Francois`a Louange`a z GEIPAN. Zajmował się on tematem analizy zdjęć pod kątem ich prawdziwości.

Z lekkim niedowierzaniem słuchaliśmy wywodów naszego francuskiego kolegi, który mówił o prostych sposobach typu zmiana barw, zmiana kontrastu czy analiza niezgodności pikseli.

 

Tymczasem pominął tak ważne rzeczy, jak wieloletnie rozmowy z głównymi świadkami wydarzenia, sprawdzanie ich wiarygodności w środowisku rodzinnym, w pracy itp. Wszystkie te elementy przerabialiśmy przy okazji badania historii ze Zdanów. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchali jej nasi amerykańscy koledzy, którym opowiadaliśmy o historii zdjęć ze Zdanów, niezwykłych perypetiach związanych z ustalaniem prawdziwego przebiegu wydarzeń, a także najciekawszym wątkiem związanym z tabloidem, który opublikował jedno ze zdjęć. Na badaczach z MUFON-u zrobiło ogromne wrażenie to, że jeden z naszych kolegów praktycznie zatrudnił się w tej redakcji, aby mieć możliwość wyjaśnienia nawet najbardziej drobnych aspektów przekazania tych zdjęć do redakcji. Wszyscy zgodzili się, że opis tego jest znakomitym materiałem na książkę, która będzie także dobrym materiałem szkoleniowym dla ludzi, którzy chcą poświęcić kilka lat na zbadanie jednego przypadku UFO.

/zbliża się kolejna rocznica wydarzeń w Zdanach (20 grudnia i 8 stycznia) i przygotowujemy się do niej na pokładzie Nautilusa – szczegóły wkrótce)

Warto wspomnieć o prelekcji Teda Petersa, który poruszył bardzo ciekawy temat zainteresowania naukowców zajmujących się biologią opisami istot z przebiegu Bliskich Spotkań III Stopnia. Okazuje się, że wiele cech antropomorficznych obcych można zaszeregować i na ich podstawie podzielić przybyszy na kilka głównych ras, które przybywają na Ziemię.

 

Albert A. Harrison przedstawił jeden z lepszych wykładów na spotkaniu MUFON, który był poświęcony fascynującemu tematowi stopnia przygotowania ludzkości do kontaktu. Trudno się nie zgodzić z głównymi tezami wykładu, że tego typu kontakt byłby tragedią dla ludzkości podzielonej religijnie, technologicznie i kulturowo. Wskazał on także na tak drobny fakt, jak jeden dzień nieobecności w pracy Amerykanów śledzących „przylot obcych w domu przed telewizorami”. Już tylko ta pozornie zabawna sprawa oznaczałaby katastrofę dla całego systemu USA. Szczegółowo pokazał aspekt finansowy, militarny, także zwykłej paniki w społeczeństwie amerykańskim.

 

 

Bardzo podobało nam się wystąpienie Stevena M. Greer`a, z którym zresztą długo rozmawialiśmy po jego prelekcji. Przedstawił on szczegółowe informacje dotyczące znalezienia humanoida na pustyni Atacama. W tej sprawie przywieźliśmy z USA bardzo obszerne materiały (także wideo), które pokażemy w oddzielnej publikacji.

 

 

 

Czas na prawdziwy hit – to refereat Davida Jacobsa, który przedstawił dosłownie ścinający z nóg materiał dotyczący zjawiska „abduction”, czyli tzw. uprowadzeń. To była ciężka, wręcz katorżnicza praca jego całego zespołu, który zbierał, analizował i katalogował przypadki spotkań ludzi z załogami pojazdów UFO.

Tu naprawdę nie ma żartów – relacje policjantów, oficjalne dokumenty ze straży pożarnej (w kilku incydentach zostali wezwani na miejsce zdarzenia i obserwowali latający pojazd), a także same relacje świadków. Tej sprawie także chcemy poświęcić oddzielną publikację, ale już teraz warto wspomnieć o przezabawnej kwestii „pomyłek obcych istot”.

Okazuje się bowiem, że tamta strona także popełnia błędy. Ludzie brani na pokłady UFO są czasami odstawiani nie w te miejsca, co trzeba. Często obcym mylą się ich ubrania, więc człowiek uczestniczący w CE III ze zdziwieniem zauważa, że… budzi się w mieszkaniu w zupełnie innym stanie, a mieszkaniec tego domu – także wzięty przez obcych – właśnie otwiera oczy ze snu w jego mieszkaniu!

Obce istoty zawsze wymazują z pamięci cały przebieg spotkań, a przynajmniej tak powinno być. Zdarzają się jednak pomyłki. Jeden z wziętych na pokład pojazdu UFO czekał cierpliwie na „swoją kolej”, gdyż na pokładzie było jeszcze pięciu innych uprowadzonych ludzi. Na skutek zamieszania obcy zapomnieli wykasować mu pamięć, więc pamiętał „minuta po minucie” cały przebieg zdarzenia włącznie z efektownym odstawieniem samochodu w pobliże jego domu. Ponieważ miał implant, błąd ten dotarł do „centrali” i został skorygowany tydzień później. Historia naprawdę rodem z sitcomu, ale jej prawdziwość z racji relacji wielu świadków jest poza dyskusją.

 

Fantastyczną pracę wykonała niezrównana Paola Harris, która przedstawiła materiały dotyczące katastrofy UFO w San Antonio w 1945 roku. Sprawa jest tak udowodniona, że Roswell przy niej jest jedynie „drobnym, słabo udokumentowanym incydentem”. Według relacji farmerów zamieszkujących okoliczne farmy katastrofę przeżyła obca istota, która została przejęta przez ludzi z projektu MJ-12. Udało nam się zebrać w tej sprawie materiały na kongresie MUFON, które rzeczywiście robią wrażenie.

W 2014 spotkanie MUFON odbędzie się w Filadelfii, lecz my przyjedziemy tam po wcześniejszym pobycie w Nevadzie. Zostaliśmy zaproszeni bowiem do uczestniczenia w bardzo ciekawym projekcie badawczym związanym z wykonywaniem nocnych obserwacji nieba. Ale to dopiero latem przyszłego roku.

 

 

 

 

 

 

 

 

Na koniec kilka słów o naszej prelekcji w Hong Kongu. Jesteśmy poruszeni gościnnością naszych przyjaciół z Hong Kongu, a także ich niesamowitą sprawnością organizacyjną. Pobyt ekipy FN w Hong Kongu to absolutnie najważniejsze wydarzenie tego roku, gdyż zobaczyliśmy „od kuchni”, jak udało się zorganizować dość małym kosztem potężną machinę organizacyjną, której efekty widać na każdym kroku. Dziesiątki publikacji książkowych, filmy, własne pisma, regularne spotkania, międzynarodowe kongresy. Imponujące, gdyż robi to grupa kilkunastu osób. Bardzo zgranych i traktujących fenomen UFO tak, jak na to zasługuje – z wielką powagą i szacunkiem.

 

 

 

Podczas eksperymentu z serii „Otwarte Niebo” na słynnym punkcie widokowym w Hong Kongu obserwowaliśmy przelot jasnej kuli, która wykonała niezwykły skręt nad jednym z wieżowców. Na zdjęciu poniżej nasz kolega pokazuje laserowym wskaźnikiem miejsce, gdzie pojawiła się ta kila. Wszystko trwało ułamek sekundy. Szkoda, że nie zdążyliśmy uruchomić noktowizora. Zabrakło około dwóch minut… a mielibyśmy ciekawe nagranie.

Pięknie dziękujemy naszym przyjaciołom z Hong Kongu, zwłaszcza Michaelowi i Moon za tak ciepłe przyjęcie. To były naprawdę niezapomniane chwile!

Nasz kolega Mirek wykonał na tę okazję specjalną grafikę.

Sprawa tego, co dowiedzieliśmy się o „UFO w Chinach” (naprawdę, słów brakuje…) to temat na oddzielny, jedynkowy artykuł. Materiałów mamy tyle, że niestety potrzeba trochę czasu. W naszej Bazie FN na regale zrobiliśmy oddzielną półkę "UFO - Hong Kong"

 

 

 

 

 

Na koniec jeszcze ciekawostka dla wszystkich śledzących wypowiedzi o jasnowidzu Krzysztofie Jackowskim.

Ten wywiad miał być początkowo tylko i wyłącznie (!) o Krzysztofie Jackowskim, jego życiu, jego wadach i zaletach. Tak zapewniał autor wywiadu, ale potem "wkradły" się tam pytania wykraczające poza sferę dotyczącą jasnowidza z Człuchowa.

Ale - kto wie - być może kogoś zainteresują poglądy twórcy FN na takie "o wiele mniej ciekawe niż znajdywanie zwłok przez jasnowidza" sprawy jak np. jego wizja sensu życia...

Komentarze: 17
Wyświetleń: 20087x | Ocen: 3

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 18 gru 2013 10:24   
Autor: FN, źródło: FN   * Komentarze są chwilowo wyłączone.

szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

UFO24

więcej na: emilcin.com

Pt, 21 wrz 2018 09:31 | [...] Witam, w dniu wczorajszym tj. 19.09.2018 byłem ze znajomym [...] w okolicach Młynar jest to województwo warmińsko-mazurskie. [...] Była godzina 21. Do godziny 21:55 [...] Niebo było bardzo gwieździste. Zaczęliśmy się przyglądać latającym samolotom i ocenialiśmy gdzie jaki leci. Nagle zauważyłem jakiś dziwny obiekt w kształcie prostokąta gdzie jedna połowa migała kolorem zielonym druga jakimś dziwnym ani to żółty ani czerwony ciężko mi określić co to był za kolor. Były one bardzo jaskrawe...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 23 września 2018 | Ta historia czasami jest przeze mnie opowiadana podczas spotkań z czytelnikami w różnych miejscach Polski. Ludzie mówią mi wtedy, że słuchając jej czują ciarki na plecach. I mają rację, choć nigdy słowa nie opiszą tego, jak ja się czułem, kiedy usłyszałem ją od jej uczestników.

czytaj dalej

FILM FN

UFO 11 września 2018

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.