Dziś jest:
Czwartek, 25 lutego 2021

Tylko martwi ujrzeli koniec wojny.
/Platon/

Komentarze: 2
Wyświetleń: 5745x | Ocen: 4

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 24 maj 2016 09:53   
Autor: FN, źródło: FN   

METALICZNY OBIEKT NAD WARSZAWĄ LECĄCY W POBLIŻU PTAKA

Ostatnie zmiany w serwisie FN i uruchomienie nowego silnika okrętu Nautilus sprawiło, że nareszcie możemy powoli oczyszczać nasze katalogi ze zdjęciami, filmami czy relacjami o pojawieniu się UFO, które spokojnie czekają „na publikację”. Dostaliśmy właśnie zdjęcie, które chcemy pokazać w tej publikacji, a przy okazji pokażemy także jeszcze inne, które… także nas trochę zaintrygowało. Łączy je jedno – obie fotografie zostały wykonane w Warszawie. Autor pierwszej fotografii nie widział obiektu UFO gołym okiem, lecz dostrzegł go dopiero po uważnym obejrzeniu zdjęcia na ekranie komputera.

Ten e-mail trafił na pokład okrętu Nautilus w ostatnich godzinach. Zdjęcie przedstawia banalny widok: wysokie budynki, niebo, na niebie ptaki. Zostało wykonane 10 maja 2016 roku o godz. 18:06.

Autor zdjęcia zaczął jednak robić powiększenie fragmentu, na którym widać lecącego ptaka. Ku swojemu zdumieniu dostrzegł, że jest tam „coś jeszcze”.

From: [dane do wiadomości FN]

Sent: Monday, May 23, 2016 3:28 PM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: Metaliczny obiekt nad warszawą raw+jpg

 

Drogi Nautilusie,

Od niedawna zajmuje się fotografią, ostatni artykuł o superszybkich przelotach obiektów przypomniał mi o jednym filmiku który nagrałem nic szczególnego pałac kultury i maksymalny zoom (60x) na nim w tle przelatuje super szybko jaki obiekt, nie jest ptakiem bo ptak jest w kadrze i widać ze to ptak. Fakt ten zelektryzował mnie do dokładnego przejrzenia swoich fotografii... i proszę coś się pojawiło, dużo ciekawszego kula, dysk ciężko powiedzieć.

Kilka faktów

- obiekt nie jest ptakiem bo ptaki są w kadrze i doskonale widać że to ptak

- obiekt doskonale odbija światło podobnie jak budynek ta sama tonacja co sugeruje że jest metaliczny, szklany coś podobnego.

- cieniowanie jest podobne jak na budynkach po lewej stronie zachodzące słońce po prawej cień

- wykonałem w ciągu minuty 4 zdjęcia co prawda z różnym kadrowaniem ale odstępy to było kolo 10s, odpadają balony i podobne bo tylko na tej jednej fotografii jest coś.

- kolejna sprawa staram się dość dokładnie oglądać moje zdjęcia a tego nie widziałem.. zupełnie nie widziałem, chociaż to prawda mogłem przeoczyć.

- owad raczej też odpada, przeważnie są dobrze widoczne, a fotografowałem w miejsacach gdzie jest dużo więcej owadów i po prostu zupełnie inaczej to wygląda, ciemne sylwetki owadzie, albo podobnie jak z ptakami widać że to owad czy ptak.

Moim zdaniem to zdjęcie jest o tyle ciekawe że widać sporo obiektów które są jakimiś tam punktami odniesienia  takich jak ptaki, budynki czy padanie światła. Być może przy użyciu tych punktów odniesienia jesteście w stanie określić jego rozmiar czy odległość.

Bardzo proszę o odpowiedź czy można coś z powyższych ustalić.

email do wiadomości redakcji, chętnie korespondencyjnie udzielę informacji a także zgadzam się na publikację i retusz w przypadku badania fotografii.

Pozdrawiam S. [dane do wiad. FN]

 

Oto powiększenie interesującego fragmentu zdjęcia.

 

Zdjęcie pokazuje wyraźnie dyskoidalny kształt czegoś metalicznego, co znajduje się w pobliżu lecącego ptaka. Czy może to być dron? Wątpliwe (nie wygląda jak dron). Czy balon w tym kształcie? Tak, każde zdjęcie można „opluskwić” sugerując, że ktoś akurat miał balon w kształcie dysku, który mu się „zerwał ze sznurka” i stworzył taki obraz, ale… sami możecie ocenić prawdopodobieństwo takiego wydarzenia. Czy może to być ptak? Tak, zawsze ptaki mogą się ułożyć w locie w kształty "dysków i spodków". Obiekt w takim oddaleniu zawsze będzie niejednoznaczny, a wszelkie mierzenie odległości w przypadku takich fotografii mija się z celem. Mówiąc najbardziej dosadnie: mimo wszystko „nie warta skórka wyprawki”, co nie zmienia faktu, że zdjęcie jest jak najbardziej ciekawe. I trafia do naszego katalogu „FOTOGRAFIE UFO POLSKA”. Ile mamy w tym katalogu zdjęć? W tej chwili to już są dziesiątki tysięcy.

Do tego katalogu trafi także kolejne zdjęcie, które zostało przysłane na pokład okrętu Nautilus. Tym razem prawdopodobieństwo balonu jest o niebo większe, choć jest… małe „ale” – tym razem świadek widział obiekt, który po chwili znikł! Ale najpierw opis do zdjęcia.

-----Original Message-----

From: [dane do wiad. FN]

Sent: Monday, September 28, 2015 4:44 PM

To: FN

Subject: UFO

 

Witam. Zdjęcia zrobiłem dzisiaj 22.09.2015r  zrobione z tarasu Pałacu Kultury o godz. 11.10. Obiekt jest z lewej strony nad kominem. Świecił dosyć jasnym światłem, ale widać go było tylko przez aparat. Aparat FinePix HS50EXR. Zdjęcie z kominem: F 68mm, przysłona 5,7 iso 100, czas 1/750s. Zdjęcie bez komina: F 185mm, przysłona 7,2  , iso 100, czas 1/850s. Trzeciego zdjęcia nie zdążyłem zrobić. Obiekt znikł.                                                              

Pozdrawiam.  Leszek

 

Sytuacja jest więc ciekawa, gdyż obiekt – jak opisuje autor zdjęcia – był widoczny tylko i wyłącznie w cyfrowym aparacie fotograficznym, a także – co chyba najważniejsze – nagle po prostu zniknął.  Zobaczmy te zdjęcia.

 

 

 

Drugie zdjęcie jest ciekawsze, gdyż zawiera ważny element w postaci komina. Dzięki temu można w przybliżeniu oszacować ten „balonik, który rozpłynął się w powietrzu”. Jaki był? Bardzo duży.

 

 

 

Autor zdjęcia po obserwacji dziwnego obiektu zwrócił się z pytaniem do warszawskiej stacji Meteo. Uzyskał jasną odpowiedź: nie wypuszczają żadnych balonów.

 

> > IMGW-PIB

> > Centrum Monitoringu Klimatu Polski

> > Sekcja Aerologii

> > ul. Podleśna 61

> > 01-673 Warszawa

> > tel. (22) 56 94 365

 

Nasz kolega spróbował policzyć, jak duży był „balonik”. Wyszło mu nawet ciekawie.

 

[…] W sumie z tej odległości zdjęcie wyszło nad wyraz dobrze. Zmierzyłem odległość, od elektrociepłowni Żerań (widocznej na zdjęciu) do pałacu kultury jest 6970 metrów czyli prawie 7 kilometrów.  Znalazłem w specyfikacji elektrociepłowni, że komin ma 200 metrów wysokości. Założyłem, że obiekt był w okolicach elektrociepłowni, nie w jednej linii z kominem ale minimalnie dalej za nim.

Z moich obliczeń wynika, że gdyby obiekt był w jednej linii z kominem - miałby 7 metrów 24 centymetry wysokości (łącznie  z tym co się ciągnie pod nim). Zakładając, że był dalej oznacza to, że był większy - ok 10 metrów (im bliżej pałacu kultury rzeczywista wielkość zmniejszała by się, a im dalej tym większa).  Moim zdaniem obiekt był wielkości od 7 do 10 metrów. Na drona to nie wygląda, ale możliwe, ze to balon. Możliwe, że ktoś próbował coś nagrywać z balonu np. panoramę miasta, a elektrociepłownia jest bardzo wdzięcznym obiektem. […]

 

Potężny balon z podwieszaną kamerą do „oglądania komina”? Brzmi nawet ciekawie, gdyby nie ten drobny szczegół: dlaczego ten obiekt – jak twierdzi autor zdjęć – po prostu zniknął?!

Balony nie mają napędu odrzutowego i raczej nie są w stanie w ułamku sekundy zmieniać położenie. Zdjęcia stanowią prawdziwą zagadkę.

 

Na koniec tego tekstu jeszcze jedna sprawa związana z e-mailem, który trafił na pokład okrętu Nautilus „w ostatnich godzinach”. W naszym serwisie ukazał się tekst jednego z naszych kolegów o dziwnym stworze przypominającego gigantycznego „człowieka-nietoperza”, który na świecie jest znany jako „Mothman”.

 

http://www.nautilus.org.pl/artykuly,3167,mothman---dziwna-obserwacja-mit-czy-fakt.html

 

I właśnie w tej sprawie dostaliśmy ciekawego e-maila ze zdjęciem.

 

-----Original Message-----

From: [dane do wiad. FN]

Sent: Monday, May 23, 2016 12:04 PM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: mothman odnośnie ostatniego artykułu

Importance: High

 

Witam Redakcje  Nautilusa

zdjęcie w załączniku zostało zrobione na parkingu w Austrii lub Słowenii okolice stacji benzynowej dawno chciałem je przesłać ale ostatni artykuł mnie dopiero zmotywował podobne to do ptaka jednak z proporcjami coś jest nie tak  pozdrawiam oczywiście plik foty jest oryginalny

 

 

 

Na koniec „nasza odpowiedź”.

 

Witamy,

Dziękujemy za e-mail i zdjęcie. Oczywiście jest bardzo ciekawe, choć nigdy nie można wykluczyć, że tak właśnie ułożył się ptak, na przykład nietoperz. Te małe "latające bestie" potrafią w powietrzu tworzyć nie tylko "latającego batmana" na zdjęciach, ale także czasami przybierają postać latających, idealnych dysków... mamy w tym względzie duże doświadczenie. Ale zdjęcie jak najbardziej pokażemy w serwisie.

Pzdr

FN

 

Komentarze: 2
Wyświetleń: 5745x | Ocen: 4

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 24 maj 2016 09:53   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (2)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Wt, 24 maj 2016 18:38 | ocena: + 1

Damian Szklarzewski | Gość

O, widzę ze nie tylko jak widziałem ten dziwny obiekt nad stolica. Dobrze go widziałem byłem wtedy w ogrodzie Krasińskich, i odrazu go zobaczylem katem oka, nie widawal absolutnie zadnych dzwięków i ten niesamowity kształ :)

Wt, 24 maj 2016 16:27 | ocena: + 2

brodacz | Załogant

Przy ostatniej fotce przydałby się ornitolog. Ten ptak oddalający się od miejsca zrobienia zdjęcia chyba ma coś w dziobie bo po prawej stronie jest lekkie rozmazanie.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Najbliższy czat z FN

Zapraszamy wszystkich sympatyków okrętu Nautilus do wysłuchania kolejnego LIVESTREAM Z POKŁADU NAUTILUSA, który jest planowany w niedzielę 28 lutego o 20.00. Oprócz sprawy tajemniczych 'znaków na ludzkim ciele', obserwacji UFO i dziwnych energii będą także informacje o projekcie KONTAKT, w tym przede wszystkim wiadomości w tej sprawie od naszych czytelników. Zapraszamy wszystkich interesujących się największymi tajemnicami wszechświata tego dnia o 20.00 na pokład okrętu Nautilus!

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Z POCZTY DO FN: [...] /25 lutego 2021/ Tydzień temu na lewej piersi pojawił mi się znaczek kółko. Sama nie wiem co to jest ale przypomina koło dharmy. W sumie nie wiem po co pisze chyba z samej ciekawości [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Czw, 18 luty 2021 04:26 | 13.02.2021 roku około godziny 18 w miejscowości Okonek spędziłem czas z rodziną przy ognisku. Niebo było czyste gwiaździste. W pewnym momencie na niebie pokazała się jasnozielona długa łuna światła i zamierzała w stronę ziemi. Nie był to meteoryt czy bolid. Znam te zjawiska . To coś weszło w atmosferę zbyt wolno i w pewnym momencie wygasło bez płomieni i dymu. W ostatnim momencie udało mi się zobaczyć czarny obiekt który leciał dalej. Przez ułamek sekundy i zniknął . Widzieliśmy to wszyscy. Każdy...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 19 stycznia 2021 | Witam - Panie i Panowie… jestem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie! Takimi słowami ostatnio rozpocząłem wirtualny wykład w sieci (mała fucha na boku) dla pracowników jednej z firm w ramach ‘szkoleń w sieci’. W zasadzie zabrzmiało to jak żart, bo przecież ktoś na naszej planecie musi być bardziej szczęśliwy niż ja, ale potem już po zakończeniu wykładu zacząłem długo o tym myśleć i doszedłem do...

czytaj dalej

FILM FN

UFO PODCZAS BURZY - BRAZYLIA 2021

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.