Dziś jest:
Wtorek, 1 grudnia 2020

Będę dostatecznie bogaty,jeśli zachowam dobre imię.
/Plaut (Titus Maccius Plautus/

Komentarze: 16
Wyświetleń: 9957x | Ocen: 7

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 7 gru 2016 11:04   
Autor: FN, źródło: tvn24.pl   

OGROMNE KULE SĄ ROZRZUCONE PO CAŁYM ŚWIECIE

W lasach górzystej, centralnej Bośni, około 130 km na północ od Sarajewa, na obrzeżach miejscowości Zavidovići znajduje się 15 kamiennych kul różnej wielkości, leżących w starym korycie okolicznej rzeki.

Kamienne kule znalezione nieopodal miasteczka Zavidovići już w latach 30., według miejscowych przekazów ukazały się po wielkiej powodzi w regionie w 1936 r., gdy z terenów wycofała się woda, a wraz z nią osunęła się ziemia. Ludzie myśleli, że w sferach znajdą złoto. Przybyli z narzędziami, chcąc je rozłupywać. Próbowali całymi tygodniami, w wielu grupach, różnymi siłami, ale w środku nie znaleźli niczego. Dziś około 20 kamiennych kul leży rozłupanych w całej okolicy. Nietkniętych przetrwało 15.
 

Samir Osmanagić to archeolog, który na co dzień mieszka w Houston w Teksasie i tam prowadzi prywatne wykłady. Doktorat obronił w Sarajewie i jest uważany za człowieka, który głosi kontrowersyjnie teorie. Na wiosnę tego roku uznał, że to absolutnie niemożliwe, by takie kule dziełami natury. Są tak ciężkie, tak mocno "zbite" i jednorodne w swej budowie, że wyglądają na odlane w formach. Największa z nich ma średnicę ponad 3 m i masę 35 ton.

 

 

Kamienne sfery w Nowej Zelandii / Źródło: MoerakiBoulders/orangsmile

Podobne kamienne sfery odnajdywano już przed wiekami, ale też w poprzednim stuleciu w basenie Morza Śródziemnego. Odkryto je również w Nowej Zelandii i w kilku miejscach Ameryki Środkowej, m.in. w Meksyku i Kostaryce.

 

Na antypodach ukazały się kiedyś ludzkim oczom na jednej z plaż; leżąc obok siebie w piasku, obmywane falami oceanu, wyglądały jak rekwizyty z zapomnianej sztuki. W Kostaryce setki tych obiektów – około 300 – znaleziono od lat 30. do 60. minionego wieku. Pierwsze z nich odkryto w czasie prac polowych w jednym z tradycyjnie rolniczych regionów kraju. Te nowozelandzkie, meksykańskie i np. francuskie (Korsyka) uznano za twory natury. Te z Kostaryki – znalezione na terenach zamieszkałych przez cywilizacje i kultury prekolumbijskie – za twory ludzkich rąk, choć nikt nie potrafi podać ani technologii ich wykonania, ani celu, w jakim zostały zrobione.

 


<iframe width="590" height="332" src="http://launch.newsinc.com/?type=VideoPlayer/Single&widgetId=1&trackingGroup=69016&playlistId=19132&siteSection=nydailynews-news&videoId=28601088" frameborder="no" scrolling="no" noresize marginwidth="0" marginheight="0" allowfullscreen webkitallowfullscreen mozallowfullscreen></iframe>

Komentarze: 16
Wyświetleń: 9957x | Ocen: 7

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 7 gru 2016 11:04   
Autor: FN, źródło: tvn24.pl   


Komentarze (16)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Pon, 12 gru 2016 21:39 | ocena: + 4

Maui | Gość

@promagna, kiedyś już widziałem zdjęcia tych kul, ale ostatnio zapoznałem się z teorią tzw. Silicon Trees i moje pierwsze skojarzenie jest takie samo jak Twoje

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 13 gru 2016 01:01 | brak oceny

promagna | Gość

I gdyby jeszcze geolodzy i biolodzy byli na tyle przytomni i zechcieli łaskawie przyjrzeć się tym obciętym gigantycznym pniom. Może wtedy dla nich bazalt kojarzyłby się z procesem tworzenia pokładów węgla kamiennego, a nie z lawą wulkaniczną :)

Czw, 8 gru 2016 21:05 | brak oceny

koma | Gość

ktoś już podaje informacje o kulach i ich przeznaczeniu oraz energii z nimi związanej słowiański przewodnik

http://www.slowianie.org/o-tradycji/slowianski-przewodnik

Czw, 8 gru 2016 12:15 | ocena: + 3

promagna | Gość

Te kulki nie są zrobione przez człowieka czy kosmitów. Kiedyś przed potopem istniały tzw. Drzewa Edenu, a kulki są prawdopodobnie nasionami w różnych stadiach ich dojrzewania. Te drzewa były gigantycznymi roślinami lub konstrukcjami, których średnica miała do 60 km i wysokość do kilkunastu km, aż do tzw, szkła nieba. Kulki można znaleźć w kamieniołomach, gdzie występują słupy bazaltów zwane organami. Mają one przekrój sześcioboku foremnego i były kiedyś włóknami tych drzew, ale skamieniały, gdy zalegały pod wodą bez dostępu powietrza.

http://4.bp.blogspot.com/-Sl74vA2o6Q8/VReZ0JrkQcI/AAAAAAAALWc/B1dHzeG3Zpo/s1600/1010396_773603682732973_1566918855500271375_n.jpg

Są też dyski foremne, których duże ilości znaleziono w Chinach. To też prawdopodobnie są elementy tych roślin.

http://www.nieznane.pl/_files/artykuly/208/1.jpg

http://wszechocean.blogspot.com/

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 8 gru 2016 21:12 | ocena: + 1

promagna | Gość

Zastanawia mnie dlaczego np. ludzie z FN, a tym bardziej naukowcy nie chcą próbować sfalsyfikować prostej i dość logicznej wersji wyjaśniającej pochodzenie kamiennych kul. Tą teorią otworzycie bez trudu wiele drzwi do tajemnic tego świata. W przyrodzie występują pozostałości po gigantycznych Drzewach Edenu.

Czy to jest Wasza zwykła bojaźń dla innej skali porównawczej mierzonej w km? Taka wersja tłumaczy w miarę dobrze historię wewnętrznej Ziemi. Na poniższym filmie są zdjęcia gigantycznych pni, które ktoś lub coś dokładnie obciął. Niektóre z tych pni poddały się zwietrzeniu i erozji geologicznej i dlatego coraz mniej mogą przypominać pozostałości roslin.

https://www.youtube.com/watch?v=eUtOWsE_znA
https://www.youtube.com/watch?v=6Xdws6m5I9U

To był czas kiedy ludzie mieli wzrost powyżej 11 metrów. Nie bez powodu w Egipcie - Luksorze wykuto w skałach ludzi o monstrualnych rozmiarach. Rzeźbiarze Starego Egiptu musieli wiedzieć, jakie proporcje mieli bogowie.

http://i.pinger.pl/pgr407/5dd8e4ee001aa7f24c9c43a8/egipt_luxor.jpg

Ziemia nie jest tym, o czym uczą w szkołach. Pozdrawiam Kapitanat :)

Śr, 7 gru 2016 22:23 | brak oceny

jurko | Gość

Zapewne wiecie ze kamienie rosną,tak samo jak perły.
wystarczy magnetyczny zalążek,aby materia wokł zaczela przylegać i otaczać taka cząstkę.Byc moze rdzenie pochodza z kosmosu,a że maja dodatni potencjał więc rosna.Oczywiscie czas potrzebny do utworzenia tak dużych średnic mozna liczyc w miliony lat.Swoją drogą fantastycznie to wygląda..Gdyby unieśc te kule w przestrzen kosmiczna to były by to mikro planetki.Może faktycznie te sfery spadły z kosmosu.?.Jeśli pierwotnie ta materia z tórej są one zbudowane była bardzo gorąca i mała podczas wyrzutu
dośc duża rotacje i odpowiednia prędkośc to zanim ostygła to powstała kula.
Swoja drogą ta materia może pochodzić z wyrzutów plazmy słonecznej,lub z innych wymiarów.Zapewne Kosmici mają niezły ubaw widząc nas ludzi jak głowią sie nad tą zagadka.

Jurko

Śr, 7 gru 2016 18:30 | ocena: -4

RAMANHAI | Gość

To, że te kamienie pojawiły się po powodzi, świadczy o tym, że w wodzie znalazły się bardzo niebezpieczne dla istot żywych żyjących na Ziemi substancje biochemiczne. Te kamienie to wielofunkcyjne maszyny, których jedną z funkcji jest oczyszczanie ziemi, wody i powietrza z substancji mogących unicestwić życie na Ziemi. Czujnik w jednej z kul wykrył takie substancje i spowodował zdalne włączenie takiej ilości kul, jakie były potrzebne do oczyszczenia ziemi, wody i powietrza z tych substancji. Gdy oczyszczenie zostało zakończone, kule przełączyły się w tryb neutralny, czyli wyglądają jak zwykłe kamienie, prawie zwykłe. Dlaczego kule nie oczyszczą Ziemi z zanieczyszczeń umieszczonych w Ziemi przez człowieka? Bo człowiek ma za zadanie nauczyć się odpowiedzialności za swoje działania. Kule działają wtedy, gdy zagrożenie jest bardzo znaczące i ludzie nie poradzą sobie z nim sami.

Śr, 7 gru 2016 18:11 | ocena: + 3

eRwin | Gość

To z pewnoscią dzieło kosmitów.
jestem pewny na 100%.

Śr, 7 gru 2016 18:07 | brak oceny

a Jedi Knight | Gość

Jeżeli te ogromne kule są faktem,a są,to pozostaje tylko hipoteza,że jeśli nie mogły być wykonane przy użyciu rąk ludzkich i ludzkiej techniki,to zostały one wykonane...przez nieziemskie byty tj.przez byty anielskie ( w tym upadłych aniołów ) dysponujące nie tylko swoimi paranormalnymi mocami...Proste jak drut i jasne jak Słońce...

Śr, 7 gru 2016 17:37 | ocena: + 7

zaciekawiony | Gość

To tak zwana konkrecje kuliste - powstają wewnątrz skał osadowych gdy w roztworze w porach skały zaczynają krystalizować minerały. Powoduje to że ziarna mineralne zostają dodatkowo scemetnowane mocniejszym spoiwem. Jeśli warstwa osadowa jest gruba i jednorodna, tworzy się idealna kula. W innym przypadku tworzą się konkrecje spłaszczone aż do wyglądu płaskich talerzy, mogących mieć nawet kilka metrów średnicy. Największa znana to kulista konkrecja o średnicy 10 metrów znaleziona w iłach na Grenlandii.

Utworzona konkrecja jest twardsza od otaczającej skały i potem podczas wietrzenia zostaje wyseparowana.

Natomiast kamienne kule w Kostaryce zostały wyrzeźbione i nie są zjawiskiem naturalnym.

Rozwiń odpowiedzi (3)

Śr, 7 gru 2016 19:17 | brak oceny

oskar34 | Załogant

Kamienne sfery w Nowej Zelandii

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 8 gru 2016 01:22 | brak oceny

zaciekawiony | Gość

To znaczy?

Czw, 8 gru 2016 07:06 | brak oceny

jabadooha | Załogant

dziękuję :) w tym całym bełkocie, szacun za wiedzę.

Sob, 17 gru 2016 17:50 | brak oceny

Geolog | Gość

W końcu ktoś napisał cos mądrego, wszystkie obiekty na tych zdjęciach to konkrecje, część to sferosyderyty, część konkrecje piaskowcowe, najczęsciej spojone związkami Fe, nie ma w tym nic nadzwyczajnego ani pozaziemskiego ;)

Niestety w dzisiejszym świecie wielu archeologów dużo kopie ale nie wie w czym kopie i nie ma zielonego pojęcia o podstawach geologii

Śr, 7 gru 2016 14:59 | ocena: -6

KosmicznyPodwieczorek | Załogant

To, że kamienie pojawiły się po powodzi, wszystko tłumaczy. :-)

To po prostu wyjątkowo wielkie otoczaki. :) Powstały całkowicie naturalnie. Są bardzo ładne, cenne, niepospolite, wyjątkowe i robiące wrażenie, ale w żadnym wypadku nie są zagadkowe. :)

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 7 gru 2016 18:07 | ocena: + 6

jonny | Gość

Widzę kolego, że rzadko odchodzisz od komputera. Widziałeś kiedyś okrągłe otoczaki (pomińmy ich wielkość i zacznijmy od małych), powiedzmy 10 sztuk ??? Gdzie, kiedy ?? Okrągłe ???

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

JASNOWIDZ K. JACKOWSKI O PRZYSZŁOŚCI: ... 'Mamy drugą połowę listopada i uważam, że mamy czas bardzo nabrzmiały, który to czas może niebawem być jeszcze bardziej nabrzmiały i niebezpieczny. Święta Bożego Narodzenia mogą być nie do końca dla nas miłe. Wchodzimy w drugą fazę tego, co zapowiadałem od kilku lat. Wchodzimy w fazę próby poważnego konfliktu na świecie (...) Jak mi się kojarzy Polska w tej sytuacji? Pewna grupa kilka państw jest zainteresowana wywołaniem konfliktu. Niestety Polska jest...

UFO24

więcej na: emilcin.com

Czw, 26 lis 2020 03:00 | Witam, 23.11.2020 nad Białołęką na wysokości osiedla Regaty był widoczny bardzo duży obiekt tuż nad chmurami. Obiekt widziała moja partnerka oraz jeszcze jeden sąsiad podczas spaceru z psami.Jak na razie odnalazłem jeszcze jedną osobę która widziała ten obiekt 15 min później już szybko lecący. Wstępnie oceniamy że obiekt mógł mieć kilkaset metrów długości. Był bardzo dużyProszę popytajcie czy ktoś na Białołęce 23.11.2020 koło godziny 23.15 czegoś nie widział.

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Czwartek, 15 października 2020 | Koronawirus kryje w sobie wiele tajemnic i ukrytych przed nawet najlepszymi laboratoriami na świecie niespodzianek, które właśnie wywracają znany nam świat do góry nogami. Proces wielkiej przemiany zaczął się śmiesznie, wręcz zabawnie – ot, jakiś śmieszny wirus z Chin, co to zabija tylko starców, a resztę traktuje „bezobjawowo”. Ale to nie jest takie proste.

czytaj dalej

FILM FN

KORONAWIRUS - bestialskie polowania i zjadanie dzikich zwierząt kluczem do zrozumienia tajemnicy pandemii koronawirusa

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.