Dziś jest:
Poniedziałek, 20 listopada 2017

"Nie należy mylić prawdy z opinią większości" J. Cocteau

Komentarze: 18
Wyświetleń: 5687x | Ocen: 8

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 16 luty 2017 08:16   
Autor: FN, źródło: FN   

NAUKOWCY POSZUKUJĄC CIEMNEJ MATERII ZAMIAST ZJEŻDŻAĆ DO KOPALNI POWINNI UWAŻNIEJ OGLĄDAĆ… ZDJĘCIA I FILMY FN!

W serwisie FN od początku publikujemy zdjęcia, na których autorzy dostrzegli coś, czego nie widzieli gołym okiem. Ile takich zdjęć pokazaliśmy przez ostatnie lata? Dziesiątki tysięcy. Na wszystkich fotografiach widać albo kuliste, albo o innych kształtach obiekty, całkowicie nieprzezroczyste lub prawie przezroczyste, które wyraźnie się przemieszczają i czasami zachowują się w sposób wyraźnie świadczący o inteligencji.

Przykładem może być film zarejestrowany w naszej Bazie FN w 2009 roku, kiedy jeden z takich właśnie obiektów zbliżył się do naszego kolegi, a nawet… to zresztą trzeba zobaczyć.

Praktycznie codziennie otrzymujemy zdjęcia od naszych czytelników, na których oni także dostrzegli coś, czego tam być nie powinno. Oto najnowszy przykład z naszej poczty.

 

From: [dane do wiad. FN]

Sent: Wednesday, January 25, 2017 6:25 PM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: Przemieszczająca się energia lub światło.

 

Serdecznie witam redakcje Nautilusa.

Podczas moich codziennych prawie spacerów z aparatem sfotografowałem coś dziwnego,coś czego nie widziałem w trakcie robienia zdjęcia zrobiłem serią jedno ujęcie",polowałem" w tym dniu na ptaki, być może skierowałem na przelatującego jakiegoś ptaka, choć jak widzę w kadrze się nie znalazł. Może będziecie w stanie wyjaśnić co to takiego przemieszczało się z dużą szybkością. To zdjęcie robiłem latem i nie chciałem Wam drobnostką zabierać czasu, którego pewnie nie macie zbyt wiele, ale nie daje mi to spokoju, stąd moja prośba o wyjaśnienie. Jestem załogantem od niedawna, ale jestem z Wami od początku zwodowania Nautilusa.

Zdjęcia można upublicznić.

Pozdrawiam.

Daniel [dane do wiad. FN]... poniżej powiększenie obiektu.


 

Takich zdjęć można by tutaj publikować w nieskończoność. Przygotowujemy dużą publikację do naszego serwisu, kiedy zaprezentujemy najciekawsze filmy (od dawna zdjęcia „orbs” przestały interesować świat, od kiedy stały się tak powszechne małe kamery robiące filmy!), a także niezwykle ciekawe doświadczenia załogi N z rozpylaniem przed obiektywem kurzu, małych drobin materii organicznej, wszelkich pyłów (w tym pyłu węglowego), wody itp. itd. – naprawdę warto na ten materiał zaczekać, bo pokazuje on w sposób jednoznaczny – obiekty zwane „orbs” nie mają z tymi naturalnymi obiektami nic wspólnego. Dosłownie nic!


Pracujemy nad prezentacją potrzebną do wyjazdu zagranicznego, gdzie będziemy uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym przez ośrodek działający w ramach grantu (dotacji) jednego z uniwersytetów, a którego celem jest badanie właśnie takich obiektów. O dacie i miejscu naszego wykładu poinformujemy w serwisie, ale… już teraz przedstawimy naszą główną tezę. A jest ona dość ciekawa.

Naszym zdaniem owa „niewidzialna gołym okiem rzeczywistość”, którą od lat zajmuje się Fundacja Nautilus i której istnienia jesteśmy równie pewni jak powietrza którym oddychamy, otóż ta materia stanowi prawdziwą „górę lodową wszechrzeczy”, a świat widzialny i materialny to ledwie wierzchołek góry lodowej. To dlatego naukowcom nie zgadzają się rachunki, kiedy liczą masę wszechświata. Brakuje im ok. 90 procent!


Nazwali tę brakującą część „ciemną materią” i szukają jej uparcie wśród powszechnie znanych cząstek elementarnych. Swoje urządzenia ustawiają na dnie kopalni licząc, że tam może uda im się je złapać, zważyć i ocenić. Tymczasem efekty są zerowe.

Teza, jaką będziemy się starali bronić w naszym wykładzie jest prosta:

- Ciemną materią są światy duchowe, spajające materię wszechrzeczy, które sprawiają, że komórki węgla, tlenu i kilku innych pierwiastków tworzą związki organiczne, które stanowią budulec bliskiej naszemu sercu istoty zwanej psem. To właśnie ta „zagadkowa materia duchowa” stanowiąca budulec wszelkiego życia i kryjąca się za innymi światami równoległymi jest poszukiwaną „ciemną materią”. Rację mają wielcy mistrzowie duchowi, a także wszystkie główne religie tego świata – energia duchową stanowi „większość” – materialna i widoczna „zdecydowaną mniejszość”.

Taka teza o „ciemnej materii” już pojawiła się na łamach serwisu FN. Teraz jednak w związku z zaproszeniem naszej ekipy do uczestniczenia w tym kongresie postanowiliśmy sprawę usystematyzować i uporządkować.

W naszej bibliotece jest sporo książek o naturze i budowie wszechświata, gdzie jest dokładnie opisana historia gigantycznego zaskoczenia w świecie nauki, kiedy okazało się, że „rachunek masy się nie zgadza”. Szukają, szukają, szukają i szukają… na orbicie okołoziemskiej i wiele kilometrów pod Ziemią. Zawsze z tym samym rezultatem: zero efektów.

Poniżej ciekawy film dokumentalny pokazujący kierunek myślenia naukowców poszukujących ciemnej materii. Nasze zdanie w sprawie tego kierunku – znacie… ;)

 

I już zupełnie na koniec: do poszukiwań ciemnej materii w światach duchowych zainspirowały nas materiały związane z filozofią buddyzmu. O tym także powiemy podczas naszego wykładu.


 

... jesteśmy więc "Poszukiwaczami Zaginionej Materii" - i taki będzie właśnie tytuł naszej prezentacji, którą przygotowujemy na kongres.Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej ECHO-SONDZIE dostępnej już na głównej stronie serwisu.

Pytanie jest proste:

Podczas zagranicznego kongresu FN chce postawić tezę: POSZUKIWANA CIEMNA MATERIA TO ŚWIATY DUCHOWE. Czy Twoim zdaniem mamy rację?


/wyniki po kliknięciu na link/

http://www.nautilus.org.pl/echosonda,362,podczas-zagranicznego-kongresu-fn-chce-postawic-teze-poszukiwana.html


Komentarze: 18
Wyświetleń: 5687x | Ocen: 8

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Czw, 16 luty 2017 08:16   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (18)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Nie, 19 luty 2017 23:07 | ocena: + 1

George | Gość

Po co zjeżdżać do kopalni? Wystarczy włączyć pilota a ciemna materia wbija w kanapę.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Śr, 22 luty 2017 18:10 | ocena: + 1

kidrock | Gość

Dobre :) No i ten ciemny przekaz co pierze nam mózgi

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 19 luty 2017 21:40 | ocena: + 1

dziad_Jag | Gość

Zdziwiony....Przecież nawołujesz do dyskryminacji tego zarośniętego osobnika. Co to szkodzi że sp...y wyniki! Ważne ze wszyscy widzą, iż świat nauki jest w czołówce walki o równość i braterstwo. A ciemna materia i tak jest rodzajem kleju na problemy z dziurą w fizyce.
krak...Może byś tak zajrzał do psychiatry? Co? Ot tak na wszelki wypadek...

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 19 luty 2017 09:12 | ocena: + 1

Zdziwiony | Gość

Na filmie podkreśla się jak ważna jest sterylnosc laboratorium do wykrywania ciemnej materii,specjalne kombinezony,rękawiczki,czepek na głowie przykrywając włosy żeby tylko nie wnieść kurzu,pyłu i obcej materii z zewnątrz...tylko zapomnieli zatrudnić cywilizowany personel,bo facet niby super zabezpieczony z obowiązkowym czepkiem na głowie ładuje się codziennie do środka zarośnięty jak małpa na twarzy,wnosząc do laboratorium tryliony obcych atom?w kurzu oraz pyłu i licho wie czego jeszcze....jak widać dużo jeszcze czasu upłynie zanim mentalnie dorośniemy do odkryć innych niż opartych na zasadzie szkiełka i oka,co przytoczony przykład "Brody" pokazuje bardzo wyraźnie

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 18 luty 2017 14:51 | ocena: -1

krak | Gość

Miałem swego czasu spotkanie z istotami z ciemnej materii , które mieszkają na ciemnych planetach , które są rozmieszczone ... nie powiem gdzie aby nikogo nie straszyć , dodam tylko że są niewidoczne można je tylko wykryć przez dużą grawitację itp.

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 17 luty 2017 20:11 | ocena: + 2

infinity_ | Gość

Pomyślcie logicznie... gdyby te orbsy inne na fotkach były z ciemnej materii , byłoby tego tyle, że naukowcy już dawno zarejestrowaliby ciemną materię w swoich detektorach w kopalniach :-) a tak nie jest ...

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Nie, 19 luty 2017 13:15 | brak oceny

logic | Gość

Moze za bardzo nie chcą jej zarejestrować buzyło by to ich swiatopoglad ze swiata duchowego nie ma a czlowek to zwierze.

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 17 luty 2017 10:34 | ocena: + 3

dziad_Jag | Gość

Promagna...Naukowo rzecz biorąc, próżnia to "stężenie" materii mniejsze niż założona wartość. Ta założona wartość ma coś wspólnego ze średnią droga swobodną cząstki. Nie pamiętam już dokładnie. Jeśli uważasz że próżnia to miejsce gdzie nie ma nic - to oczywiście takiego miejsca nie znajdziesz w całym wszechświecie. Ciemną materię wykombinowano, ponieważ galaktyki nie obracają się tak jak by wynikało z praw Newtona. Więc dorzucono im masy żeby wszystko się zgadzało. 300 000 km/s to prędkość światła w próżni; masz recht. W szkle to cos koło 270 000 km/s. W normalnym świecie ta prędkość nie ma żadnego znaczenia, nabiera ważności dopiero na poziomie zjawisk kwantowych.
Co do tytułu artykułu... Po co płacić profesorom, utrzymywać uniwersytety... Zatrudnić wróżkę Aleksandrę ze szklana kulą, i wszystko wam powie. Czasem mam wrażenie, że ta ciemna materia skondensowała się na forum FN.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Pt, 17 luty 2017 12:12 | ocena: + 4

promagna | Załogant

Absolutna próźnia to raczej jest, ale wewnątrz atomu, pomiędzy jądrem (+), a elektronami (-). Poza atomem to raczej jest już mniejsza próżnia (techniczna).

Rzeczywiście szkło powoduje zwalnianie światła w tym ośrodku. A co się stanie z prędkością światła, gdy będzie przebiegać przez szkło o grubości kilkunastu kilometrów? Zwolni i to bardzo.

I jeszcze jako ciekawostkę podam, że współrzędne czubka piramidy Cheopsa są idealnie wkomponowane w prędkość światła. Fizycy do tej pory nie mogą rozwiązać tej zagadki.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Pon, 20 luty 2017 12:26 | brak oceny

|

Ciekawym,co ma prędkość światła do współrzędnych czubka piramidy ? .

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Śr, 22 luty 2017 20:53 | ocena: + 2

promagna | Załogant

Oj ma i to bardzo wiele. Najpierw sprawdź, czy piszę prawdę. Jeśli się zorientujesz o co chodzi to jesteś gość

Dziękujemy za ocenę.

Pt, 17 luty 2017 09:18 | ocena: -3

mandarin | Załogant

Dziwny jest ten świat: http://zmiennoksztaltne.blogspot.com/2017/02/duchy-na-slasku-xvi.html

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 16 luty 2017 23:11 | ocena: + 5

promagna | Załogant

Szanowna FN

Bardzo cieszy, że w końcu zaczęliście próbować rozwinąć problem naukowego rozwiązania tematu tej rzeczywistości. Niewątpliwie ciemna materia i ciemna energia to jeszcze nic. Gdyby tak szanowni uczeni raczyli zmierzyć prędkość światła w przestrzeni kosmicznej to okazałoby się, że nie jest to stała fizyczna, lecz zmienna fizyczna. Jeśli przyjrzycie się systemowi wielkości Plancka to od razu wychodzi na pierwszy plan wszędobylska stała fizyczna "c", która ma ok. 300.000km/s. Jest to prędkość zmierzona na Ziemi w warunkach próżni technicznej. Do dzisiaj nie było zmierzonej stałej "c" poza Ziemią.

W całym układzie słonecznym, a na pewno w odległości od Słońca do Ziemi nie powinno być żadnej próżni kosmicznej, ponieważ Słońce cały czas emituje gigantyczne ilości ładunków elektrycznych nazywanych plazmą. Wiatr słoneczny unosi ze Słońca materię w tempie 1×10^9 kg/s. A przecież wiadomo, że przestrzeń kosmiczna to najwyższy poziom próżni w której może znajdować się od 10^9 do 1 cząsteczki na cm3. To są oficjalne informacje astronomiczne, więc gdzie jest ta próżnia i jaka powinna być prawidłowa prędkość światła w przestrzeni kosmicznej? Może się okazać, że światło ma prędkość 10km/s. A to zmienia całkowicie pojmowanie wszechświata i jego rozmiar.

Warto sobie zadać trud i przemyśleć tą kwestię, bo wiek, jak i rozmiar wszechświata jest liczony odwrotnością stałej Hubble`a, a z kolei ta stała to nic innego, jak częstotliwość przesunięcia widma elektromagnetycznego w kierunku podczerwieni i żadnym stopniu nie przybliża ta stała prawdziwych wartości kosmologicznych.

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 16 luty 2017 23:09 | ocena: + 1

gravity | Gość

Ciekawi mnie jak naukowcy obliczyli, ze brakuje im 90% wagi w stosunku do widzialnej materii wszechswiata. Jezeli jest cos niewidzialnego to jak to zwazyc lub to cos oszacowac?

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Pt, 17 luty 2017 08:50 | brak oceny

George | Gość

Obejrzyj uważnie cały film.

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 16 luty 2017 20:36 | ocena: + 5

Wojciech | Gość

Czy ktoś nie powiedział że ten świat to Matrix.Czujemy że coś jest co niepojmujemy.Ten rzeczywisty świat chyba jest wierzchołkiem czegoś niepojętego.Kto dał siłę roślinie żeby z nasionka rosła na wysokość kilkudziesięciu metrów kto tworzy geny ..Jak to jest że z komórki powstaje człowiek ze swoimi zmysłami itd pytań takich można mnożyć a i tak za tym kryje się Siłą Wyższa Bóg

Dziękujemy za ocenę.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Z komentarzy pod testami FN ... Po słowach Stantona T. Friedmana które przeczytałem zmroziło mi krew....u mnie po tym jak ,, ich'' zobaczyłem w życiu wydarzyła się nieprawdopodobna historia decydująca o całym moim życiu. Historia która wywróciła moje życie do góry nogami ( szczęśliwie oczywiście) a to i tak delikatne określenie. Fakt, czasami rozważałem , że to co mi się przydarzyło w życiu miało związek z tym , że zobaczyłem UFO ale mówiłem sobie wtedy, że niby w jaki sposób oni mogliby wpłynąć...

UFO24

więcej na: emilcin.com

Sob, 18 lis 2017 23:39 | 17 listopada 2017 był obserwowany obiekt UFO, który miał kształt walca - według świadka UFO emanowało jasnym, silnym światłem. Obiekt był widzialny nad autostradą A2 w okolicy miejscowości Jordanów. Czekamy na świadków, którzy także widzieli ten obiekt. Więcej w serwisie www.emilcin.com

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 13 listopada 2017 | Ludzie chyba nie dostrzegli mocy tekstu o zdjęciach w Emilcinie, które zostały wykonane 5 listopada 2017. Ot, kolejny tekst w serwisie FN… o czym tu mówić? Ale to błąd.

czytaj dalej

FILM FN

TRÓJKĄTNE UFO O ŚREDNICY 60 METRÓW TRZY RAZY PRZELATUJE NAD TYM SAMYM ŚWIADKIEM - historia z 2006 roku

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.