Dziś jest:
Piątek, 28 kwietnia 2017

"Jeśli nie wierzymy w nic, jeśli nie uznajemy żadnych wartości, wtedy wszystko jest możliwe i nic nie jest istotne. Wszystko może być dobre a zarazem złe." A. Camus

Komentarze: 13
Wyświetleń: 4044x | Ocen: 13

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Sob, 4 mar 2017 06:58   
Autor: FN, źródło: FN   

TWARZE W PRZYPADKOWYCH KSZTAŁTACH WOKÓŁ NAS

Droga FN, czy wy na zdjęciu widzicie to samo co ja?! - taką treść bardzo często czytamy w e-mailach, które dostajemy na skrzynkę okrętu Nautilus. Nasi czytelnicy przysyłają nam zdjęcia, na których dostrzegli "twarz, rękę, sylwetkę itp.". Oczywiście mówimy tutaj o przypadkowych ułożeniach liści, cieni, smug na pniu drzewa, a nawet chmur! Ile takich zdjęć otrzymaliśmy przez ostatnie 25 lat? Powiedzieć "bardzo dużo" to jak nic nie powiedzieć... oto kilka "ostatnich" przykładów takich właśnie fotografii:


Jest fenomen, który nazywa się w bardzo zabawny sposób....

Pareidolia – zjawisko dopatrywania się znanych kształtów w przypadkowych szczegółach, czemu towarzyszy poczucie nierzeczywistego charakteru owych spostrzeżeń (co odróżnia je od iluzji), przeważnie pojawiające się przy pełnej świadomości.


Jedna z naszych czytelniczek napisała tekst, w którym delikatnie sugeruje, że w przynajmniej niektórych zdjęciach tego typu jest "coś więcej"...


Zapewne każdy, kto choć trochę interesuje się niewyjaśnionymi zjawiskami słyszał o dziwnych i tajemniczych twarzach, które niekiedy można dostrzec na zdjęciach. Istnieje wiele takich zdjęć, które są ogólnie dostępne. Pytanie: co tak naprawdę przedstawiają i czy czemuś służą te dziwne kształty, w których dopatrujemy się diabłów, aniołów, Jezusa czy też osób znanych?

Prawdziwe "boom" tego zjawiska nastąpiło po 11 września 2001 roku, kiedy to światło dzienne ujrzały fotografie przedstawiające zawalenie się wież WTC. W dymie, na zdjęciach można dostrzec kształty, które według niektórych układają się w rysy twarzy diabła cz też demona. Znanych jest co najmniej siedem takich fotografii, na których dokładnie można ujrzeć to dziwne zjawisko.Jednak to nie ta data stała się początkiem tego typu zdjęć. Takie fotografie znane są już od dawna, a podobne twarze można dostrzec nie tylko w dymie, ale i w ogniu, wodzie czy też dosłownie "wyłaniające" się znikąd.
Jedno z bardziej starszych zdjęć tego typu, pochodzi z roku 1924. Przedstawia ono rzekome twarze dwóch zmarłych mężczyzn, którzy ponieśli śmierć na pokładzie tankowca SS Watertown. Od tego czasu inne załogi w miejscu, gdzie doszło do ich śmierci, kilkakrotnie widywały twarze zmarłych marynarzy w wodzie morskiej. Samo zdjęcie nie jest dobrej jakości i daje wiele do życzenia. Faktycznie, jakieś zarysy twarzy są widoczne, ale czy nie może to być np. złudzenie czy też przypadek? Nie można wykluczyć również fałszerstwo.W 2003 roku podczas pożaru domu towarowego w Montery (Meksyk), fotograf zdołał uchwycić na zdjęciu zarys twarzy, wyłaniający się z płomieni. Jedno z ciekawszych i zaskakujących zdjęć zrobiła niejaka Ronnie McCollum z Teksasu, fotografująca swój kominek. Później, na zdjęciu ujrzała w obu kątach kominka dwa zagadkowe cienie, które ułożyły kształt złowrogich twarzy. Co interesujące, pies którego także uchwyciła na zdjęciu, wygląda jakby bacznie wpatrywał się w fotografowany kominek.


Wiele takich zdjęć pochodzi także np. z wybuchu wulkanów, powodzi. Pojawia się pytanie: czy natura daje nam jakieś znaki? Już starożytne plemiona wierzyły (niektóre wierzą do dziś), że nasza planeta ostrzega nas niekiedy przed katastrofami naturalnymi, które - jak się okazuje w późniejszym czasie - pochłaniają wiele istnień ludzkich.
Czy przypadkiem może być, że znaczna większość fotografii, o których mowa w niniejszym artykule, pochodzi z miejsc tragedii (WTC, pożary budynków, lasów)? Z miejsc, gdzie zginęli również ludzie? Czy one coś oznaczają?
A może tak naprawdę nie ma żadnej tajemnicy? Może to tylko przypadek, że smugi dymu, fale, płomienie układają się w kształty, w których potem my - ludzie widzimy przedziwne oblicza demonicznych bądź anielskich istot. Może po prostu widzimy to, co chcemy widzieć.Na koniec chciałabym powrócić jeszcze do zdjęć z 11 września. Spędziłam nad nimi dość długi okres czasu, przypatrując im się uważnie, analizując zbliżenia, robiąc tzw. stop-klatki z filmów ukazujących dane ujęcia. Przyznaję, że robią wrażenie. Oczywiście sceptycy stwierdzą, że zdjęcia zapewne zostały spreparowane, czego wykluczyć nie można. Ja jednak w to wątpię. Na filmach, po wciśnięciu w danym momencie przycisku "Pausa" faktycznie, uważnie się przypatrując, można dostrzec kształty utrwalone na zdjęciach. Tak więc czymkolwiek jest to zjawisko - jest autentyczne.
Nie twierdzę, że to przejaw jakiejś nadprzyrodzonej manifestacji, raczej skłaniam się ku teorii, że jest to po prostu gra światła, przypadkowe uchwycenie naturalnego procesu, które na zdjęciach wyszło w sposób zadziwiający. Takie samo zdanie mam w większości tego typu fotografii.
Natura przecież już niejednokrotnie nas zaskoczyła, tworząc pozornie nienaturalne formy i zapewne zrobi to po raz kolejny.
Chociaż kto wie? Może to faktycznie zjawisko o nadnaturalnym charakterze? Świat jest pełen tajemnic. Może fenomen wyłaniających się na zdjęciach twarzy jest kolejną z nich.

Autor tekstu: Agnieszka Kijewska

źródło i zdjęcia: http://www.christianmedia.us
http://paranormal.about.com, materiały własne
 

Komentarze: 13
Wyświetleń: 4044x | Ocen: 13

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Sob, 4 mar 2017 06:58   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (13)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Sob, 11 mar 2017 12:37 | brak oceny

Radzio | Gość

Pareidolia - zjawisko dopatrywania się znanych kształtów w przypadkowych szczegółach, czemu towarzyszy poczucie nierzeczywistego charakteru owych spostrzeżeń (co odróżnia je od iluzji), przeważnie pojawiające się przy pełnej świadomości. Miłego dnia !

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 9 mar 2017 17:42 | brak oceny

Toni | Gość

Duchom łatwiej ukazywać się w ogniu lub dymie, lub nawet w wodzie. To dla nich pomocna baza tak jak biały szum w evp.

Dziękujemy za ocenę.

Pon, 6 mar 2017 23:06 | brak oceny

Gregor | Gość

Pon, 6 mar 2017 11:44 | ocena: + 1

Margot7 | Załogant

W takie rzeczy to ja nie wierze :-)
w 98 procentach to jest Pareidolia :-)

Dziękujemy za ocenę.

Pon, 6 mar 2017 09:27 | brak oceny

lalabaj13 | Gość

Przypomina mi się serial Koniec dzieciństwa

Dziękujemy za ocenę.

Nie, 5 mar 2017 07:59 | ocena: + 3

olek | Gość

to z twarzą w dymie na budynku WTC to fake.
a to z uchem słonia to photoshop

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 4 mar 2017 20:41 | ocena: + 4

dziad_Jag | Gość

Ale śmieszny kościółko-kurczaczek! Ciekawe czy to architekt miał taką fantazję, czy przypadek?

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 4 mar 2017 19:42 | ocena: + 6

zaciekawiony | Gość

Autentycznym zjawiskiem jest tylko fakt ułożenia się danego wzoru, natomiast nasza jego interpretacja jako twarzy to rzecz subiektywna. Jeśli coś wygląda jak coś innego, to nie musi tym być.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Nie, 5 mar 2017 09:43 | brak oceny

George | Gość

Jeśli subiektywna to dlaczego większość widzi to samo? Czyli twarz?

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Pon, 6 mar 2017 03:09 | brak oceny

szczyglis | Oficer Techniczny

Gdyż nasze mózgi tak działają. Mamy w swoich głowach wkodowane mechanizmy do łatwego i szybkiego rozpoznawania oraz kojarzenia właśnie twarzy. Było to badane naukowo, m.in. za pomocą rezonansu i z badań jednoznacznie wynikało, że podczas rozpoznawania akurat twarzy silnie aktywuje się jeden i ten sam obszar w mózgu, a konkretnie zakręt wrzecionowaty. Stąd doszukujemy się wszędzie twarzy, a nie np. marchewek, albo innych rzodkiewek. Pozdrawiam!.

Sob, 4 mar 2017 12:00 | ocena: + 6

slawekcien | Załogant

Te twarze to taka małą zabawa dusz które zostały na Ziemi.

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 4 mar 2017 10:07 | brak oceny

Karol | Gość

Gdzie nogi? Nie widzę... :(

Dziękujemy za ocenę.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Czy to możliwe, że poprzez channeling doszedł przekaz od wyższego bytu duchowego do... Załogi okrętu Nautilus?! ... Polecamy lekturę najnowszego wpisu w Tajnym Archiwum FN, który pojawił się w Kajucie Załogi. Aby odczytać jego treść, należy się zalogować do systemu i kliknąć na ikonkę KAJUTA ZAŁOGI, a następnie odnaleźć dział TAJNE ARCHIWUM FN.... ...

UFO24

więcej na: emilcin.com

Śr, 26 kwi 2017 08:38 | Do wydarzenia doszło 15 kwietnia 2017 roku w Rzeszowie. Według opisu przysłanego na pokład okrętu Nautilus były to dwie wirujące kule w kolorze czerwonym, ale tam zdarzyło się coś więcej - świadek został sparaliżowany. Szczegóły w dziale RELACJE serwisu poświęconego wyłącznie zjawisku UFO www.emilcin.com .. zapraszamy!

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 18 kwietnia 2017 | Robert, muszę ci pomóc porzucić te czary, gusła i mamidła szatańskie… wróć do Chrystusa i ratuj swoje życie! – powiedział mi mój dobry znajomy po tym, jak poznał moją pasję, czyli badanie zjawisk niewyjaśnionych. Próbę odbijania mojej osoby z rąk szatana podjął Świadek Jehowy.

czytaj dalej

FILM FN

IŚĆ W STRONĘ ŚWIATŁA - relacja ze śmierci klinicznej

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"2 listopada :: Hipoteza symulacji - czy żyjemy w Matrixie? Naukowe i filozoficzne argumenty na temat możliwości życia w symulowanej rzeczywistości. Czy to możliwe i co na ten temat twierdzą naukowcy? Dyskusja na ten temat na forum Hydepark: viewtopic.php?f=33&t=4621
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291
9 maja :: Czy liczby to "boski" kod Wszechświata? Czy matematyka to coś więcej, niż może się nam wydawać? Dyskutujemy o tajemnicach liczb, zagadkach, paradoksach, tajemnicach matematyki oraz o...informatyce. Zapraszamy: viewtopic.php?p=62550#p62550

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.