Dziś jest:
Czwartek, 21 czerwca 2018

"Boimy się nie śmierci, ale wyobrażenia, jakie o niej mamy."
Seneka Młodszy

Komentarze: 23
Wyświetleń: 8235x | Ocen: 12

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pt, 10 mar 2017 10:10   
Autor: FN, źródło: FN   

KIEDY DZIECI SĄ JAK DOROŚLI, ALBO NIE CHCĄ BYĆ… DOROSŁYMI

W ostatnich godzinach otrzymaliśmy e-mail z ciekawym pytaniem. Mamy co prawda dział „PYTANIA DO FN”, ale uznaliśmy, że sprawa jest na tyle ważna, że warto o niej napisać oddzielny artykuł. Sprawa dzieci pamiętających swoje poprzednie wcielenia jest od lat dla nas priorytetem w badaniu zjawiska reinkarnacji. Relacje takich dzieci to prawdziwa kopalnia wiedzy o tym, jakie są „reguły gry” zwanej ludzkim życiem, a także to, jak wygląda świat, do którego udają się nasze dusze po śmierci oraz kulisy „powrotu” w nowej postaci na Ziemię.

Poniżej wiadomość, którą dostaliśmy na naszą pocztę:Witam,
Czy spotkaliście się ze zjawiskiem że dziecko mówi że nie chce być dorosłym.
Moja córcia już jakiś czas szczególnie przed pójściem spać zaczyna rozmawiać o dorosłości, pytać się czy my też z nią będziemy. po czym zaczyna płakać i mówić że NIE CHCE DOROSNĄĆ, gdy pytam się dlaczego to nie chce odpowiedzieć. Podejrzewam że może być to spowodowane poprzednim życiem i jedynym objawem jest ten lęk przed dorosłym życiem. Obecnie ma niecałe 7 lat.
Pozdrawiam Fundację

Pozdrawiamy!

Od razu mówimy za całą mocą: absolutnie może to być efekt lęku z poprzedniego życia. Czy mamy podobne historie? Jak najbardziej. Dzieci mówią rodzicom, że nie chcą być dorosłymi, a każde urodziny traktują jak najgorsze tortury. To oczywiście mija, ale dopiero ok. 5-7 lat, kiedy pojawia się szkoła i nowe emocje związane z kontaktem z rówieśnikami.

Mamy w naszym archiwum opis historii z 1993 roku, kiedy rodzice nie byli sobie w stanie poradzić z 3-letnim synem, który cały czas powtarzał im takie zdanie:

- Nie chcę być duży, bo jak byłem duży, to mnie taki pan zabił!

Początkowo nie podejrzewali, że może mieć to związek z poprzednim życiem. Szukali pomocy u psychologa dziecięcego, a kiedy i to nie pomogło, to także u księdza. Wreszcie kiedyś chłopiec skończył 5 lat powiedział im, że pamięta, jak zabił go ktoś bardzo podobny do… znajomego, który przychodził czasami na przyjęcia urodzinowe.

Okazało się, że ten człowiek kiedyś był podejrzewany o udział w zabójstwie w stanie upojenia alkoholowego swojego kolegi z pracy, ale prokuratura nie dopatrzyła się żadnych znamion przestępstwa i oczyściła go z zarzutów. Syn tych ludzi urodził się dwa lata po tragicznej i tajemniczej śmierci dwudziestolatka.

Dziecko z taką precyzją opisało sposób pozbawienia życia tego człowieka, że rodzice od tej pory przestali mieć jakiekolwiek wątpliwości, że oto w ich rodzinie pojawiła się inkarnacja wcześniejszej ofiary mordu. Ta sytuacja sprawiła, że natychmiast zerwali kontakty z człowiekiem wskazywanym przez ich syna jako „pan, który mnie zabił”. Z czasem lęk ich syna minął zupełnie.

Uważnie monitorujemy wszystkie serie filmów dokumentalnych, które ukazują się w polskich stacjach tematycznych. Nagrywamy je, spisujemy najważniejsze wnioski, katalogujemy. To prawdziwa kopalnia wiedzy o sprawach „wędrówki dusz i reguł dotyczących sensu ludzkiego życia”.

Po lekturze wiadomości w sprawie córki, która „nie chce być dorosła i już!” sięgnęliśmy po jeden z odcinków popularnego serialu, który opisuje bardzo ciekawą sytuację. Oto w rodzinie w Buffalo (Minnesota, USA) rodzi dziewczynka, której rodzice dali imię Emy. Dziecko rozwija się normalnie z jednym wyjątkiem – nic nie mówi! Ma także jedną pasję – może godzinami oglądać filmy nieme z czasów początków kina.


Kiedy wreszcie w wieku 6 lat (!) zaczyna mówić pierwsze słowa do jej rodziców dociera nieprawdopodobna prawda: ich córka jest wcieleniem hollywoodzkiej aktorki, która grała właśnie w niemych filmach na początku ubiegłego wieku.


Historia jest fantastyczna z wielu powodów, ale jednym z najciekawszych jest to, że poprzednie wcielenie tak silnie potrafi wpłynąć na dziecko, że odgrywa nadal rolę „aktorki”. W filmie jest kolejna ciekawa historia chłopca, który w poprzednim życiu spadł z dachu i stracił życie. Upadł uderzając jedną stroną głowy o ziemię. Okazuje się, że w obecnym życiu dziecko… nie słyszy właśnie na ucho po tej stronie, na którą wtedy upadł kończąc życie.

Wszelkie dziwne znamiona na ciele dziecka, przeróżne defekty fizyczne – to naprawdę często są ślady po poprzednich życiach. Dlaczego jedni mają te ślady, a inni nie? To wielka zagadka, ale z pewnością jest w tym jakiś zamysł, którego na razie odczytać nie możemy…

Poniżej specjalnie wgrany do naszej witryny na portalu vimeo.com odcinek o małej Amy - „aktorce filmu niemego”.

 

Komentarze: 23
Wyświetleń: 8235x | Ocen: 12

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pt, 10 mar 2017 10:10   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (23)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Wt, 14 mar 2017 10:41 | ocena: + 5

maniek | Gość

myślę, że reinkarnacja doskonale tłumaczy zjawisko homoseksualizmu...

Nie, 12 mar 2017 12:24 | ocena: -14

xx | Gość

a ja mam wrażenie że ktoś powinien skorzystać z usług psychiatry

Nie, 12 mar 2017 12:00 | ocena: + 6

Wojt93 | Gość

Polecam przeczytać lub obejrzeć film ,,Nasz Dom" zrealizowany na podstawie faktycznych relacji.
Dzięki temu strach przed reinkarnacją zniknie, a pozwoli się tylko na zrozumienie tego procesu po co i jak.
Tak samo książka Wędrówka dusz dr Newtona ,,Wędrówka dusz" także na podstawie faktycznych relacji. Polecam!

Sob, 11 mar 2017 09:46 | ocena: + 7

Giova | Gość

Hmm....ze mną było podobnie. Ja rówież, nawet jako małe dziecko uważałam, że w byciu dorosłym nie ma nic ciekawego, a dzieciństwo jest super. I zawsze uważałam, że ta moja myśl ma swoje początki w moich poprzednich "życiach". Zawsze cieszyłam się z mojego dzieciństwa, a kolejne urodziny przeżywałam, że "znowu będę taka stara". Jako ciekawostkę dodam, że już jako mały szkrab uważałam reinkarnację za fakt, a "prawdy objawione" o tzw. zmartwychwstaniu uważałam za "fantasmagorie" i wprawiałam wszystkich dorosłych w osłupienie mówiąc o czymś zupełnie innym. Jakie było ich zdziwienie, kiedy na własną rękę (miałam ze 11-12 lat) przeczytałam Biblię oraz pisma "Ojców Kościoła" (mówiących o tym, że kobiety duszy nie mają) i wytykałam im wiele nieścisłości w ich wierze oraz tuszowaniach pewnych spraw, np. reinkarnacji (a mowa o tym w Bibli) przez władze koscioła.

Pt, 10 mar 2017 21:58 | ocena: -6

mm | Gość

ostatnio w różnych mediach bo nie tylko na nautilus ale też np filmy dokumentalne można się spotkać z dużą propagandą jeżeli chodzi o temat reinkarnacji.
Mi sie wydaje że to może mieć związek z ... podam przykład

http://kresy24.pl/putin-posiadl-sekret-niesmiertelnosci-on-zyje-juz-od-stuleci-foto/

spotkałam się też ze stronami (miałam w zakładkach, za dużo tego było i nie mogę się doszukać)
jak pewien pan który miał duuuużą wiedze, no po prostu wie więcej niż "zwykli zjadacze chleba"
że ONI powielają swoje istnienie..... w nieskończoność
nie pamiętam dokładnie jak to opisywał
ale określił to tak że im dłużej żyją (co jest w ICH wypadku nieuniknione) tym bardziej są nieszczęśliwsi i tym bardziej mszczą się na ludziach...

Pt, 10 mar 2017 19:51 | ocena: + 19

Katrin1981 | Załogant

Im więcej czytam o reinkarnacji, tym bardziej mnie ona przeraża. Wizja ponownego przyjścia na ten chory świat jest zbyt bolesna.
Czyż nie zasługujemy na odpoczynek po tej okrutnej "przeprawie przez życie".
Liczyłam, że po śmierci zaznam spokoju i ukojenia. Dla własnego zdrowia psychicznego będę się trzymać teorii Roberta Monroe,
Odpocznę "tam gdzieś", zastanowię się co dalej i będę z bliskimi mi osobami.

Rozwiń odpowiedzi (5)

Pt, 10 mar 2017 21:39 | ocena: -8

mm | Gość

"okrutna przeprawa przez życie...."
jak myślicie dzięki KOMU
kto obrzydził życie na ziemi? czyżby nie ten który sie zwie "PANEM BOGIEM"?

Sob, 11 mar 2017 13:02 | ocena: + 6

slawekcien | Załogant

Ja też bardziej ufam Monroe. Bóg nie jest tak okrutny że zmusza wszystkich do życia na okrągło na śmieciowisku. No chyba że ktoś po paru latach albo tysiącach lat się znudzi spokojem w astralu i wtedy robi tak mało ciekawą wycieczkę jak moje życie np.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 11 mar 2017 18:47 | ocena: -2

mm | Gość

dobrze trafiłeś, właśnie o to mi chodziło:
"że zmusza wszystkich do życia na okrągło na śmieciowisku".

nawet ja nie musiałam tego mówić.
widzisz sam sie przyznałeś
hahaha

Sob, 11 mar 2017 20:14 | ocena: + 2

Ruwi | Gość

Każde takie zejście jest misją, czegoś nowego się uczymy i doświadczamy. Bardzo często sami lub w grupie podobnych nam dusz planujemy co chcemy w przyszłym życiu przeżyć dlatego do mnie najbardziej przemawia teoria dr Newtona i Stevensona.

Pon, 13 mar 2017 14:29 | brak oceny

Darisław | Gość

Teoria Monroe'a jest dla mnie bardziej przerażająca niz reinkarnacja - istniejemy tu tylko po to, by wytwarzać ,,lusz" dla ,,kogoś tam"...

Wt, 14 mar 2017 01:45 | brak oceny

Abhagebhar | Gość

@Katrin1981, masz dużo racji z tymi obawami :)

Polecam ci przesłuchanie na YT sesji hipnozy regresyjnej Calogero Grifasi (są po polsku). To ci wiele rozjaśni.
Oczywiście zachęcam też innych czytelników.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 2 kwi 2017 22:11 | brak oceny

maxobob | Załogant

@Abhagebhar, Zobaczyłem parę sesji jako inny i myślę że ci ludzie byli opętani.
np. Ernesto i jego hipnoza, opowiadał o stwórcach ludzkości. Moja wątpliwość- to jak dowódca stwórców ludzkości może wykonywać polecenia swojego stworzenia???? niezrozumiałe dla mnie.

Pt, 10 mar 2017 18:03 | ocena: + 8

Aeou | Gość

Miałam podobnie,nie chciałam stać się dorosła.Dojrzewanie było szczególnie bolesne,gdy moje ciało się zmieniało.

Pt, 10 mar 2017 12:45 | ocena: + 24

slawekcien | Załogant

Nie dziwie się że teraz mądre dzieci nie chcą dorosnąć. Jak rodzice wychowują że "róbta co chceta bylebyś miał kasę". I jeszcze w tv na okrągło japońskie kreskówki gdzie jedno wielkie mordobicie (miś uszatek to była ostania normalna bajka). W takim systemie jak teraz to tylko jakiś psychopata jest szczęśliwy że jest już duży i może oszukiwać bliźnich i kraść.

Pt, 10 mar 2017 12:27 | ocena: + 6

Ana Konda | Gość

Czytam Wasz portal od bardzo dawna i z wieloma rzeczami się zgadzam.
Ale dziś to już przeszliście samych siebie.
Na każdym kroku propagujecie reinkarnację. I żeby to jeszcze było poparte jakimiś przynajmniej w miarę wiarygodnymi argumentami.
Ale jeżeli takie zdanie:

"Podejrzewam że może być to spowodowane poprzednim życiem i jedynym objawem jest ten lęk przed dorosłym życiem".

ma być dowodem na ponowne wcielenia, to nie żartujcie.
Każde dziecko obserwuje życie dorosłych i czuje lęk przed tym, że samo kiedyś będzie musiało stawić czoła podobnym problemom. Osobiście nie znam dziecka, które tych lęków by nie miało. Dopatrywanie się w tym pozostałości z "poprzednich żyć" jest co najmniej mocno tendencyjne.

To samo, jeśli chodzi o znamiona na ciele. Jeżeli już mówimy o wcieleniach, to wg. teorii reinkarnacji wciela się dusza.
Według Was dusza miałaby przenosić... znamiona na ciele ???
Dusza nie ma ani płci, ani defektów fizycznych, ani znamion, ani żadnych naleciałości fizycznych, charakterystycznych dla ciała.
Czyż dziedziczenia defektów fizycznych nie wyjaśnia wystarczająco dobrze genetyka ?

Rozwiń odpowiedzi (2)

Pon, 13 mar 2017 21:58 | ocena: + 2

Kontrapunkt | Gość

Dowiedz się jak działa placebo, to będziesz mieć odpowiedź jak umysł ( świadomość, dusza, psychika...itd.) ma wpływ na ciało...

Sob, 18 mar 2017 20:58 | brak oceny

relatysta | Gość

@Ana Konda, "Czyż dziedziczenia defektów fizycznych nie wyjaśnia wystarczająco dobrze genetyka ?"
No nie wyjaśnia, tak jak nie wyjaśnia cech charakteru, zdolności, temperamentu...
To jest domena rezonansu pól morfogenetycznych.
A co do placebo to nikt nie pokusił się na wyjaśnienie tego dogłębnie.
Tak jak z homeopatią, dlaczego na jednych działa na innych nie?

Pt, 10 mar 2017 11:46 | ocena: + 11

|

Bradzo ciekawe zagadnienie i wiem, ze cos w tym jest...
Moja corcia (6 lat) odkad zaczela mowic, zawsze wieczorami kiedy ja usypiam , tuli mnie i caluje i bardzo czesto mowi: Tak bardzo cie kocham, nie chce cie stracic...
Bywa ze w nocy potrafi sie przebudzic zaczyna sie tulic i mowi, moja kochana mamusia, nie chce cie stracic nigdy...

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 10 mar 2017 14:59 | ocena: + 2

ppisarek | Załogant

Moja córcia kilka razy poruszała temat śmierci. kiedyś zadała pytanie: Mamusiu a co będzie jak już umrzesz? Wczoraj byłyśmy na cmentarzu u mojej Babci, Dziadka i Mamy. Nasza mała (6,5 roku) mówiła do mnie że Mama jej Nauczycielki zmarła i wczoraj był pogrzeb. Ale następne zdanie było wypowiedziane jakby przez dorosłą osobę: " kiedyś wszyscy umrzemy, taka kolej rzeczy i nie możemy się smucić, musimy żyć dalej......" Mam wrażenie że jej stan umysłu przewyższa jej wiek cielesny..............

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 10 mar 2017 22:37 | ocena: + 1

dejvid | Gość

a cos pamięta ? zapytaj moze akurat..ma jakies wspomnienie

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 11 mar 2017 12:42 | ocena: + 2

ppisarek | Załogant

No właśnie jak próbuję w delikatny sposób zapytać to nic nie odpowiada, bądź wymijająco a kiedyś słyszałam i takie tam jak pytam od kogo to też cisza i te spojrzenie. Pewnym jest to że bardzo często mówi i myśli w sposób jak dorosły. Pani Psycholog wydała nam opinię iż jej wiek intelektualny jest dużo wyszczy niż u rówieśników. Odnośnie bajek ogląda tylko Barbie i bajki Disney. Woli programy dokumentalne a najlepiej z podłożem kryminalnym Czego zabraniam jej oglądać. Jak sama mówi ma talent zwierzęcy :). Bardzo lubi zwierzęta i widać że z wzajemnością. Najbardziej ciągnie ją do Koni, nie kucyków tylko takich normalnych koni. każdą wolną chwilę by z nimi spędzała. Pierwszy raz jeździła gdy miała 3 lata. Wiedziała w co się trzeba ubrać co musi mieć koń i jak trzymać lejce........ mamy zamiar zapisać ją do szkółki jeździeckiej......

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Najbliższy czat z FN

Ostatnie miesiące przyniosły falę fantastycznie ciekawych informacji związanych ze zjawiskiem UFO z terenu Polski. Kilka z nich zaprezentujemy w LIVE-STREAM z pokładu okrętu Nautilus. Rejs rozpocznie się już 2 lipca o godzinie 20.00 Zapraszamy!

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

LIST OD ŚWIADKA OBSERWACJI UFO ... [...] Dziękuję za umieszczenie mojej relacji. Jesteśmy z mężem pasjonatami tego tematu i niejednokrotnie byliśmy świadkami dziwnych zjawisk na niebie. Zapewne nie jest bez znaczenia miejsce w którym mieszkamy- ok 50 km od lotniska w Powidzu. Dodam też że nie jestem całkowitym laikiem jeśli chodzi o astronomię ponieważ z wykształcenia jestem fizykiem.  Pozdrawiam. [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 19 cze 2018 08:02 | Na razie zgłosił się do nas jeden świadek tego zdarzenia - mieszkanka miejscowości Świecie. Był 16 czerwca 2018 roku, godzina-  jak ocenia świadek - 23.15, kiedy nagle na niebie zauważyła grupę dziwnych dziesięciu obiektów o złotej barwie, która tworzyła na niebie formację w kształcie łuku. Czekamy na kolejnych świadków! Więcej na temat obserwacji w dziale RELACJE w serwisie ufologicznym FN, czyli www.emilcin.com  .... .... .... .... ...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 3 czerwca 2018 | Ostatnio mój znajomy zapytał mnie, jakie mam hobby. Po chwili namysłu odpowiedziałem, że pasjonuje mnie znajdowanie odpowiedzi na najważniejsze pytania, jakie może sobie postawić kiedykolwiek człowiek. Kolega pokręcił tylko głową z niedowierzaniem i był bardzo zdziwiony, jak można tak „tracić czas na bzdury”…

czytaj dalej

FILM FN

OBSERWACJA UFO NAD MIEJSCOWOŚCIĄ ŚWIECIE - 16 czerwca 2018, godzina 23:15

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.