Dziś jest:
Piątek, 25 maja 2018

„Tylko małe sekrety muszą być strzeżone. Wielkie trzymane są w sekrecie dzięki niedowierzaniu opinii publicznej.”Marshall McLuhan

Komentarze: 23
Wyświetleń: 5889x | Ocen: 10

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 12 kwi 2017 11:28   
Autor: FN, źródło: FN, youtube   

UFO NA FILMIE ZNANEGO PODRÓŻNIKA

Tego typu nagrania zdarzają się na całym świecie - na materiałach wideo nagle można znaleźć coś, co wprawia w bezgraniczne zdumienie. Ptak? Owad?! Uważna analiza wskazuje wyraźnie, że to może być coś zupełnie innego. Przy odrobinie szczęścia można w ten sposób zarejestrować bardzo ciekawe przeloty UFO.

Wiele wskazuje na to, że sztuka ta udała się znanemu podróżnikowi Fazie zamieszczającego swoje filmy na youtube, które cieszą się ogromną popularnością. Dostaliśmy w tej sprawie informację od kilku osób, które zauważyły dziwny obiekt na niebie za Fazowskim. Oto jeden z takich e-maili:

 

From: Slawek [dane do wiad. FN]
Sent: Monday, April 10, 2017 4:09 PM
To: Fundacja Nautilus <nautilus@nautilus.org.pl>
Subject: ciekawostka

Dzień dobry,

Właśnie oglądam film naszego podróżnika Fazy :) i znalazłem coś ciekawego na 2:27s 2:28s filmu.

Prosze spojrzeć na lewy górny róg ekranu a dokładnie na niebo pomiędzy drzewem a lewą częścią kadru. Jak sądzicie co to może być? Film świeżo na YT raczej nikt jeszcze przy nim nie kombinował.

Pozdrawiam,
SP


Poniżej najnowszy film "Fazy" - polecamy uważnie obejrzeć fragment w okolicy 2 min. 27 sekundy.

Poniżej screen z filmu, na którym pojawia się dziwny obiekt.


... i powiększenie obiektu.


 

Oglądając uważnie materiały stacji telewizyjnych także można zauważyć pojawiające się na niebie obiekty UFO. Koniecznie trzeba obejrzeć materiał, który dostaliśmy "w ostatnich godzinach". Najczęściej obiekty UFO dolatują do samolotów - tak było także w tym przypadku!

From: [dane do wiad. FN]
Sent: Sunday, April 9, 2017 2:04 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Strategiczny Bombowiec Lotnictwo USA Konflikt Korea Północna Pacyfik Eurazja Kosmos UFO

Dzień dobry Państwu,

[...] 13 sierpnia 2016 roku, w odpowiedzi na nuklearne próby Korei Pół, lotnictwo USA wraz z myśliwcami południowokoreańskimi przeprowadziło tzw. "demonstrację siły" przelatując nad terenem Korei Poł. niedaleko Korei Pół.
Te bombowce to B-1 Lancer, jedne z trzech rodzajów strategicznych bombowców lotnictwa amerykańskiego zdolne do przenoszenia bomb jądrowych na dalekie odległości.
 
Na materiałach filmowych widać, po bliższym spojrzeniu i spowolnieniu, że tuż przed dziobem jednego z bombowców przelatuje stosunkowo mały nieznany, przynajmniej mi obiekt. Przelatuje dwukrotnie, jakby chciał coś sprawdzić.

Trajektoria lotu, przyspieszenia i opóźnienia (w związku z czym przeciążenia sił działajacych na wszystko co jest w środku tego obiektu) z jakimi się porusza są niemal nie do osiągnięcia przez statki powietrzne z napędem konwencjonalnym, nawet naprowadzane laserowo, nie mówiąc o możliwości konwencjonalego manewrowania przy takiej prędkości i torze lotu.

Myślę, również, że nie był to żaden północnokoreański dron zwiadowczy.

Linki:

http://presstv.ir/Detail/2016/09/13/484436/US-North-South-Korea-B1-Lnacer
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/korea-pld-pokaz-sily-lotnictwa-usa-po-probie-nuklearnej-pjongjangu,675698.html
http://www.reuters.com/article/us-northkorea-nuclear-idUSKCN11J059

Na filmach z linków, widać to dość wyraźnie od około 23 sec, załączam również materiał, który był ogólnie dostępny, bo wyemitowany w wiadomościach jednego z kanałów amerykańskiej telewizji, ściągnąłem go na dysk twardy. To plik z rozszerzeniem .mp4. Do otwarcia tego pliku świetnie się nadaje darmowy program VLC. Na tym filmie widać tego "drona" ok 1m19sec.

/materiały wideo poniżej tekstu e-maila - przyp. FN/

Dodam, że te materiały były publicznie dostępne i wyemitowane 13 sierpnia 2016r w głównych zachodnich agencjach prasowych, a za nimi w polskich mediach. W tych artykułach o dziwo, nie ma nawet najmniejszej wzmianki o tym obiekcie.
Nawet najbardziej błahego komentarza.

[...]


Najpierw zobaczmy cały materiał wideo wyemitowany przez stację TV. Umieściliśmy go w naszej witrynie youtube. UFO pojawia się około 1 minuty 23 sekundy

 

Fragment tego nagrania z obiektem UFO przeanalizowaliśmy na naszych programach graficznych. Obiekt wykonuje skręt pod kątem 90 stopni (!), co jest poza zasięgiem wszelkich dronów. Obiekt jest także znacznych rozmiarów, choć pozornie wydaje się bardzo mały (to wina perspektywy z kamery autora filmu).

Jego skręt widać na filmie, który także umieściliśmy w naszej witrynie youtube.

Obiekt zachowuje się w sposób świadczący o locie pod kontrolą. Można zasugerować tezę, że specjalnie podleciał w pobliże kabiny myśliwca.

 

 

Nasz ekipa właśnie wróciła z Emilcina, gdzie musieliśmy dokonać kilku ważnych pomiarów do naszego na razie tajnego projektu, a także mieliśmy kolejną odsłonę programu "Otwarte niebo", który jest dobrze znany stałym czytelnikom serwisu FN. W Emilcinie wspaniała wiosna i... wiele bardzo ciekawych zmian.


Polecamy wizytę w naszej witrynie poświęconej UFO czyli www.emilcin.com, gdzie zamieściliśmy więcej zdjęć z Emilcina.

Zdjęcia wykonane przez ekipę FN w Emilcinie można obejrzeć po kliknięciu na link poniżej:

http://www.emilcin.com/artykuly,2818,projekt-otwarte-niebo-w-emilcinie.html

Co nami najbardziej wstrząsnęło? Podróż na trasie Warszawa-Puławy i to, co można było obserwować po obu stronach drogi. Dodajmy - taki widok towarzyszył nam przez dziesiątki kilometrów!

Komentarze: 23
Wyświetleń: 5889x | Ocen: 10

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 12 kwi 2017 11:28   
Autor: FN, źródło: FN, youtube   


Komentarze (23)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Pon, 24 kwi 2017 03:49 | ocena: + 8

Zbyszek | Gość

2:43 - prawy górny róg, to już bardziej przypomina ptaka z daleka lub motyla z bliska.

Sob, 15 kwi 2017 10:09 | ocena: + 9

relatysta | Gość

Chciałbym dodać istotną ciekawostkę przy rozpatrywaniu i analizie zdjęć.
Wykonując swój zawód naprawiacza telewizorów, wykorzystywałem matryce aparatów fotograficznych -w tym komórek - do naprawy i sprawdzania pilotów. Matryca aparatu widzi podczerwień emitowaną przez diody pilota.
Włączcie aparat i popatrzcie co się dzieje gdy skierujecie obiektyw na aktywny pilot, będzie migała dioda nadawcza.
Obiekty przyłapane na zdjęciach są często niewidoczne dla oka obserwatora, jednak matryca aparatu je wychwytuje.
Oczywiście nie wszystkie obiekty emitują podczerwień, ale mogą być podświetlane promieniami podczerwieni których jest chyba więcej przy zachmurzonym niebie.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 15 kwi 2017 16:44 | brak oceny

George | Gość

@relatysta,
W zasadzie masz rację, specjalnie w tym celu kupiłem aparat z wymontowanym filtrem tak aby rejestrował nie tylko w podczerwieni ale również w UV. Niestety, pomimo oczekiwań rezultaty były tak mizerne, że pod wpływem depresji i odłożyłem sprzęt na dno szuflady. Wrócę do tematu gdy zdobędę jakąś wiedzę jak się do tego prawidłowo zabrać.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Sob, 15 kwi 2017 20:53 | brak oceny

relatysta | Gość

@George, nie wiem jak satysfakcjonująco to uczynić.
Sądzę że tylko kontrola na dużym ekranie, dwóch obrazów jednocześnie; jeden aparatem z filtrem podczerwieni i obok obraz bez filtru. Różnice w obrazie były by dowodem na istnienie czegoś niewidzialnego dla oka.
Poza tym trzeba by przebywać w aktywnym dla UFO terenie, bo inaczej to sztuka dla sztuki. Chociaż...

Czw, 13 kwi 2017 08:50 | ocena: + 1

George | Gość

Jak już wcześniej wspominałem, niebo pełne jest dziwnych obiektów. Na tysiąc zdjęć na chybił trafił zawsze kilka upoluję. Pomimo że czasy ekspozycji nastawiam od 1/250 do 1/2500 a przysłonę do f11 obiekty nigdy nie wychodzą super ostre. Ponieważ niektóre z nich lecą pod chmurami, śmiem przypuszczać że rozmiary tych akurat okrągłych nie są imponujące. I proszę mi nie wmawiać że są to owady latające przed obiektywem - nie róbmy tu większego przedszkola. Jeśli ktoś z Was posiada lustrzankę z funkcją sekwencji zdjęć, zachęcam do eksperymentów. Aby móc się potem bawić w ich obróbkę, celem zminimalizowania szumów, czułość sugeruję nastawić na 100 ASA. Czyste niebo w roli tapety doskonale się sprawdza. I jeszcze jedno - mam wrażenie, że większość małych, szaroniebieskich, niezbyt idealnie okrągłych obiektów to półprzezroczyste formy biologiczne. Dyplomatycznie powiem tak; ruszta doopska sprzed monitora i zbierajcie własne doświadczenia w terenie.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 13 kwi 2017 12:26 | ocena: + 1

el | Gość

@George, Dokładnie te szaroniebieskie półprzeźroczyste obiekty były też nagrane w kosmosie ze stacji kosmicznej jak rozciągnęli linę na orbicie.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 13 kwi 2017 22:19 | ocena: + 2

George | Gość

@el,
Wszędzie na niebie ich pełno, już mi się znudziło ich kolekcjonowanie. Z tego co piszesz wynika że penetrują również kosmos. Ciekawsze są podłużne obiekty ale te trochę trudniej trafić. Polowanie na ufo jest zdecydowanie ciekawsze niż na pokemony.

Czw, 13 kwi 2017 07:27 | ocena: + 8

mara | Gość

aby bezsensownie nie odbierać drzewom życia, powinniśmy zawsze dobrze się zastanowić gdzie je posadzimy

Śr, 12 kwi 2017 23:54 | ocena: + 11

byblos | Gość

po tej wojnie o drzewa przypomina mi sie biblijne powiedzonko dotyczące walki dobra ze złem
Księga Rodzaju 3, 15:

«Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie i niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej: ONO ZMIAŻDŻY CI GŁOWĘ A TY ZMIAŻDŻYSZ MU PIĘTE ».
widać gołym okiem że wojna demona z ludźmi ( w tym wypadku z narodem polskim) trwa w najlepsze i niestety tą słabszą przegraną stroną jesteśmy my

Na zasadzie
- polacy chcecie móc wycinać swoje drzewa?
- dobra, ja (demon, żeby nie zostać posądzonym o anty) powycinam wam wszystkie!

Śr, 12 kwi 2017 21:05 | ocena: + 4

jonny | Gość

Drzewa owocowe zawsze można było wycinać bez pozwolenia.
Rozbudowa dróg wymaga wycinki drzew jak zawsze.
Lasy Państwowe co roku sadzą ponad 500 milionów drzew (czyli jakieś 1000 na minutę). Lasów przybywa i przybywać będzie zgodnie z planem do ponad 30% zalesienia powierzchni kraju.
Po co ta histeria. Dajcie ludziom zarządzać ich własnością.
Ci co nie myślą i tak mają mało drzew i niech je sobie powycinają.
Ci co mają ich więcej potrafią o nie dbać.
Idiotów nie brakuje ale są w mniejszości.

Trochę wiary w ludzi.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 13 kwi 2017 00:21 | ocena: + 1

Tomasz | Gość

@jonny, Nieważne ile posadzą, ważne ile się utrzyma. Erozja gleby spowodowana wycinką wszytkich drzew nie sprzyja odbudowie lasów.

Śr, 12 kwi 2017 19:27 | ocena: + 8

promagna | Załogant

Drzewa blisko dróg to zaproszenie na tamten świat. Mało to ludzi zderzyło się z takimi przeszkodami?

Polska i Europa wchodzi w okres zwiększonej aktywności tornad, huraganów i bardzo silnych wiatrów. Dlatego warto przycinać drzewa, bo brak ich pielęgnacji powoduje zwiększoną siłę oporową dla gałęzi. Później skutek jest taki, że pełno jest wiatrołomów. Jednak ścinanie drzew powinno się odbywać, gdy liście opadną na jesieni lub wczesną wiosną, gd nie ma jeszcze pąków.

Śr, 12 kwi 2017 17:42 | ocena: + 5

kera15 | Załogant

Oglądając dalej ten film Fazowskiego podobny obiekt pojawia się nad jego głowom w czasie filmu 3 minuty 15 sekund.

Śr, 12 kwi 2017 17:33 | ocena: + 5

relief_z_Abydos | Załogant

temat o drzewach - lasy są? są
Jakim prawem jakiś żyx ma mi rządzić czy ja mogę ściąć starego orzecha włoskiego który posadził mój dziadek, bo chciałam na to miejsce zasadzić nowe drzewko?
Bez wycinania starych drzew nie można posadzić młodych nowych drzewek
Co wy z polski chcecie zrobić muzem również w aspekcie natury??

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 13 kwi 2017 17:18 | brak oceny

Kontrapunkt | Gość

@relief_z_Abydos, gdyby nie pewne ustawy prawne które wprowadzają zakazy wycinek drzew, to każdy zacząłby wycinać drzewa z różnych durnych przyczyny doprowadzając ten kraj do takiego stanu jak mają Belgowie i Holendrzy. Dziś mamy wszystko prywatne - lasy też...wystarczy ustawę z nieść, to głupota i pazerność polaków zrobiłaby swoje...

Śr, 12 kwi 2017 17:20 | ocena: -1

k | Gość

kupować hektary i sadzić drzewa a nie się dziwić że ktoś wyciął! Moje to tnę a te przy drodze to nikt bez zezwolenia nie wyciął!!!!!! Fundacja N wzorem Niemieckich portali napuszcza Polaków na siebie. Pozdrawiam

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Najbliższy czat z FN

Ostatnie miesiące przyniosły falę fantastycznie ciekawych informacji związanych ze zjawiskiem UFO z terenu Polski. Kilka z nich zaprezentujemy w LIVE-STREAM z pokładu okrętu Nautilus. Rejs rozpocznie się już 2 lipca o godzinie 20.00 Zapraszamy!

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

uwaga wszyscy, którzy rejestrują się do systemu serwisu FN ... wiele osób błędnie wpisuje e-mail i przez to nie dostaje wiadomości potwierdzającej ....  Prosimy o robienie tego uważnie! ... i oczywiście zapraszamy do KAJUTY ZAŁOGI.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Śr, 23 maj 2018 06:01 | [...] Witam, w dniu wczorajszym w okolicach godz.22-23 obserwowałem w miejscowości Łazy pod Warszawą ok 6-7 obiektów oddalonych od siebie mniej więcej kilkadziesiąt kilometrów na sporej wysokości. Co mnie zdziwiło, obiekty stały w miejscu pulsując białym (prawdopodobnie białym) światłem z bardzo dużą częstotliwością. Jeden z obiektów nieznacznie się poruszał raz w górę raz w dół, nie przypominało to żadnego znanego mi obiektu lub ciała niebieskiego. Świadkiem była również moja mama, którą akurat...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Piątek, 4 maja 2018 | Dawno nie pisałem do Dziennika Pokładowego, choć obiecałem sobie, że będę to czynił częściej niż kiedyś. I znowu chcę słowa dotrzymać, choć teraz muszę opisać historię z… białym piórkiem.

czytaj dalej

FILM FN

KRZYSZTOF JACKOWSKI o sobie i darze jasnowidzenia - najnowszy materiał 21 maja 2018

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.