Dziś jest:
Niedziela, 24 czerwca 2018

Wielkim celem życia jest doznanie - aby czuć, że się istnieje, choćby nawet cierpiąc. To jest ta nienasycona próżnia wciągająca nas w grę, walkę, wędrówkę...
/George Byron/

Komentarze: 10
Wyświetleń: 4866x | Ocen: 16

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 20 cze 2017 11:43   
Autor: RG, źródło: FN   

TELEOBSERWACJA CZYLI SZTUKA WIDZENIA POZAZMYSŁOWEGO

   Teleobserwacja jest formą jasnowidzenia, zdolnością do odczuwania i widzenia zdarzeń, czy przedmiotów. Osoba doświadczająca tego stanu, może dowiedzieć się o ukrytych przedmiotach, czy odbywających się wydarzeniach, najczęściej dotyczą one takich które niosą ze sobą silny przekaz emocjonalny, katastrofy czy wypadki, ale nie jest to regułą. Ten stan określany także jako jeden z aspektów ESP (extra sensory perception), w skrócie można zdefiniować jako postrzeganie bez udziału zmysłów. Można go przeżyć na jawie, jak i podczas snu. Marzenia senne i jasnowidząca świadomość, potrafi dać prawdziwą odpowiedź jakiej nie znaleźliśmy podczas normalnej aktywności. Warto dla zrozumienia tego zjawiska zacytować książkę,  „Świat tajemny. Leksykon magii, okultyzmu i parapsychologii” (praca zbiorowa).

Samoistne doświadczenia psi

    Nie każdy człowiek miał okazję kiedykolwiek przeżyć doświadczenie „parapsychiczne” lub przynajmniej nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że je przeżył. Jeżeli (relacjonujemy tu prawdziwe zdarzenie) kobieta ma sen, w którym widzi brata w stodole, brat strzela do siebie, a po przybyciu na miejsce, dla sprawdzenia snu, po całonocnej podróży kobieta rzeczywiście znajduje brata w miejscu, gdzie – jak sądziła – widziała, że upadł, to nie ulega wątpliwości, iż osoba ta przeżyła doświadczenie, które można rozpoznać jako jasnowidcze spostrzeganie ponadzmysłowe. Jeśli prawdziwość tej historii jest potwierdzona, a kobieta nie dysponowała uprzednio informacją, która mogłaby sugerować tak tragiczny koniec, przypadek ten można uważać za prawdziwie niezwykły.

    ESP może funkcjonować intuicyjnie, bez świadomego udziału osoby w uzyskiwaniu informacji podczas doświadczenia samoistnego jasnowidzenia. Może zaistnieć to, co się zwykle nazywa przeczuciem, na przykład prosty odruch, żeby wrócić inną drogą. Później dana osoba zdaje sobie sprawę, że decyzja ta pozwoliła jej na wykonanie czegoś, o czym przedtem nie wiedziała. ….

 

  Niektóre z samoistnych doświadczeń, szczególnie te najtrudniejsze do wyjaśnienia, wywierały na ludziach tak wielkie wrażenie od czasów starożytnych, że w efekcie we wszystkich głównych kręgach kulturowych zaczęto wymagać jakiejś teoretycznej interpretacji tych zjawisk. …

 

  Pewne osoby miewały sny, które sprawdzały się, inne doświadczały przeczuć, czy też miały wrażenie zbliżającego się niebezpieczeństwa. Jeszcze inne posiadały dar umiejscawiania zagubionych, lub schowanych przedmiotów przy użyciu metod popularnych w danej kulturze.”

 

 

   Obserwowanie odległych miejsc , przy pomocy szóstego zmysłu, teleobserwacja. Od wielu lat temat pojawia się w różnych mediach, czasami wyśmiewany, czasami brany bardziej poważnie. Jednak ciężko zaprzeczyć prostym faktom, że istnieją ludzie którzy doskonale poruszają się w wybranym zagadnieniu. Ossowiecki, Messing, Jackowski to tylko znane przykłady wśród wielu anonimowych podróżników, którzy potrafili, czy potrafią zmysłami przekroczyć bramy pięciu zmysłów. Podróż do miejsc odległych i nieprzeniknionych to sztuka, której każdy może spróbować.

  Jednak nie jest to łatwa rzecz, najprościej mówiąc dane pobierane w trakcie sesji teleobserwacji pochodzą z nieświadomości, a każda świadoma myśl i interpretacja danego przekazu zakłóca go tworząc zamiast prawdziwych danych , zbór fantazji dodanych przez włączony umysł.

W praktyce wygląda to tak, że osoba która dokonuje zdalnego postrzegania, robi to nie angażując świadomego umysłu, aż do zakończenia sesji.

Aby cały proces był udany, stosuje się do niego tak zwane protokoły SRV, przy ich właściwym użyciu eksperymentator odbiera konkretne informacje z nieświadomości, które docierają niezakłócane przez świadomy umysł.

 Cytowaliśmy już, kiedyś książkę Courtney`a Brown`a  „Kosmiczna Podróż”, ale warto ją przypomnieć jeszcze raz.

 „PROTOKOŁY SRV

 Protokoły SRV mają siedem charakterystycznych etapów. W każdym stadium uzyskuje się różne rodzaje informacji na temat celu. Poszczególne fazy wprowadzane są do sesji SRV w kolejności od 1 do 7, aczkolwiek często sesja kończy się na wcześniejszym etapie, o ile tylko zostały zebrane potrzebne informacje.

 Siedem faz protokołów SRV przedstawia się następująco:

 Faza 1: Fazy 1 i 2 noszą nazwę “wstępnych", a celem ich jest ustanowienie wstępnego kontaktu z miejscem. Dane o celu uzyskane w Fazie 1 – na przykład czy z miejscem celu wiąże się jakaś struktura ludzka – są niekompletne.

 Faza 2: Faza ta zwiększa kontakt z miejscem. Informacje z tej fazy obejmują kolory, fakturę powierzchni, temperaturę, smaki, zapachy i dźwięki związane z celem.   

Faza 3: Faza ta dostarcza wstępnego szkicu celu.

Faza 4: Na tym etapie kontakt z celem jest całkiem bliski. W Fazie 4 nieświadomość cieszy się pełną władzą w “rozwiązywaniu problemu". Pozwala się jej kierować przepływem informacji do świadomego umysłu.

Faza 5: Tutaj uzyskuje się szczegóły dotyczące poszczególnych struktur, takie jak na przykład meble w pokoju. Fazę tę zwykle pomija się w sesjach SRV, chyba że potrzebne są szczegółowe informacje na temat celu.

Faza 6: Na tym etapie teleobserwator może dokonywać kontrolowanego badania miejsca. Może on sobie pozwolić na pewną, ograniczoną aktywność intelektualną w celu pokierowania nieświadomością w wypełnianiu określonych zadań. To tutaj dokonuje się analizy wykresu czasu i położenia geograficznego. W fazie tej rysowane są również zaawansowane szkice.

Faza 7: Ten etap dostarcza informacji słuchowych związanych z miejscem, takich jak np. jego nazwa.

 Z punktu widzenia protokołów SRV chodzi o to, by z góry przekonać świadomy umysł, że próby odgadywania informacji na temat celu są pozbawione sensu. W ten sposób zmusza się go do tego, by całkowicie polegał na danych dostarczanych przez umysł nieświadomy. Kroki te nie są konieczne w przypadku doświadczonych teleobserwatorów, biegłych w przekazywaniu tylko tych informacji, których dostarcza nieświadomość, niezależnie od typu danych."

 

 

 

   Jeśli mówimy o prawdziwości zjawiska koniecznie trzeba wspomnieć, że tym zagadnieniem na poważnie zajmowała się armia USA. Powstał program badawczy wykorzystujący obserwatorów na potrzeby armii. Dane które w ten sposób uzyskiwano, wymykały się racjonalnemu  procesowi poznawczemu. Wszyscy pamiętamy sprawę Saddama Husajna. Jak twierdził były agent CIA Uri Geller, został on zlokalizowany przez amerykańskich teleobserwatorów. Powiedział on:  Pamiętacie, w jaki sposób znaleźli Husajna? Żołnierz przechodził obok kamienia, podniósł go i odkrył wejście do tunelu, w którym ukrywał się Saddam. Wiem, że armia znała miejsce pobytu byłego przywódcy Iraku od "zdalnego obserwatora" ze Stanów.

 

 

   Walka psychotroniczna to nie mit, jest poważnym narzędziem wojskowym jak i cywilnym. Istnieje wielu uzdolnionych ludzi, którzy sobie radzą w tej materii. Czemu wracamy do tematu? Otóż już w najbliższym czasie „ruszymy” z kolejnym testem,    w którym nasi czytelnicy, będą mogli sami sprawdzić, czy posiadają ten unikalny dar.

Od autora:

Sam eksperyment, oraz obiekt testu opracowanego przez FN zostanie przedstawiony, kiedy będzie gotowy projekt jego przebiegu. Wszystkie odpowiedzi z nim związane, będą widoczne w komentarzach pod testem.

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze: 10
Wyświetleń: 4866x | Ocen: 16

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 20 cze 2017 11:43   
Autor: RG, źródło: FN   


Komentarze (10)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Pt, 23 cze 2017 09:05 | ocena: + 3

Jamen | Gość

Takie jakies niepotrzebne wałkowanie tematu i próba zaszufladkowania czegos co zaszufladkowene być nie powinno. To jakby usiłowanie opisania uczucia np. zazdrości językiem akademicko-prawnym... Nuda.... Nie lepiej tego doznać ? A jak już sie nie doznaje to lepiej poczytać np. romans zamiast nudnych wywodow. innymi słowy przydałyby się jakieś ciekawe przypadki i przyklady a nie 7 faz które są nudnym wytworem autorskim i nic nie wnoszą ani nie uczą, po prostu nuda..

Pt, 23 cze 2017 06:50 | ocena: + 1

mandarin | Załogant

Coś w tym jest. Za drugim razem testu na goolge.maps skojarzyło mi sie szerokie pomarańczowe auto ja cadillac, a wyszło że jest auto obok pomarańczowego drzewa. Wśród motywów opartych na wyobraźni daje sie jednak wychwycić i jakieś szczegóły - zupełnie jak o tym pisał Ingo Swann: https://zapodaj.net/d6d35710c7eab.jpg.html

Czw, 22 cze 2017 20:11 | ocena: -1

mandarin | Załogant

Wymyśliłem ciekawy sposób by samemu potrenować te zdolności, a można to zrobić tak że po wejściu na google.maps, zmniejszyć obraz do wielkości całej planety a później na ślepo wrzucić gdzieś człowieczka, i przełączyć na painta nim się ukaże gdzie wyląduje. Później spróbować wychwycić szczegóły terenu gdzie jest i sprawdzić czy obraz terenu na google.maps gdzie człowieczek wylądował, zgadza się z rzeczywistością. Pierwsza próba po latach: https://zapodaj.net/d61215a778c61.jpg.html

Śr, 21 cze 2017 09:36 | ocena: + 4

dziad_Jag | Gość

Tylko jeden drobiazg...Jak odróżnić teleobserwację od zwykłej halucynacji??

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 21 cze 2017 15:33 | ocena: + 1

George | Gość

@dziad_Jag, nie wiem jak odróżnić ale swojego czasu pojawiały się materiały na temat wyspecjalizowanych grup teleobserwatorów do wzajemnego szpiegowania położenia łodzi podwodnych wiadomo jakich mocarstw. Niezależnie od tego, ponoć byłemu (byli?) prezydentowi (/ci) USA zawsze towarzyszyła ochrona w postaci bodyguarda OBE. Inny intruz OBE który się pojawiał w jego okolicy szybko się oddalał (nie wiadomo z jakich powodów). Nie wiem na ile wiarygodne są te relacje ale wysoce prawdopodobne jest, iż takie technologie są już wypracowane. Kiedy my latami chodzimy grzecznie do pracy, jacyś cicho-ciemni w tym samym czasie intensywnie pracują w temacie. W rezultacie my przez te wszystkie lata zaoszczędzimy na pierwszy wkład do kredytu, więc nie widzę powodu aby koledzy z tamtej parafii, tym bardziej dysponujący znacznie lepszym potencjałem nie mieli rezultatów. Dziwne, przemieszczające się światełka, rejestrowane przez kamery przemysłowe mogą być takimi astralnymi szpiegami. Nie upieram się przy tej wersji ale nie wykluczam takiej możliwości.

Wt, 20 cze 2017 23:12 | ocena: -4

mandarin | Załogant

O doświadczeniach pozacielesnych o których się mało mówi: http://zmiennoksztaltne.blogspot.com/2017/06/dobre-wilkoaki-kontra-czarne-ksiestwo.html

Wt, 20 cze 2017 23:11 | ocena: -6

mandarin | Załogant

W średniowieczu też mieli racje: http://zmiennoksztaltne.blogspot.com/2017/06/raz-dwa-trzy-baba-jaga-patrzy-ii.html

Wt, 20 cze 2017 20:12 | brak oceny

Z | Gość

Jak twierdzi Billy Meier, człowiek ma nie 5, nie 6, ale 7 zmysłów.
Pięć podstawowych służy to obserwacji świata materialnego.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 21 cze 2017 15:40 | ocena: -1

George | Gość

@Z, Ponoć po uwolnieniu szyszynki ze zwapnionego kokona można uzyskać ciekawe osiągi. Po wpisaniu hasła: Oczyszczanie szyszynki znajdujemy sporo materiału opisującego w jaki sposób uaktywnić swój wrodzony, ponadzmysłowy potencjał.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 28 cze 2017 19:04 | ocena: + 1

dziad_Jag | Gość

@George, 1. Skąd wytrzasnąłeś ten zwapniały kokon?? 2. To że szyszynka jest zdegenerowanym trzecim okiem, nie znaczy że służyć może do jakiegoś jasnowidzenia. Ona po prostu reguluje poziom hormonów w zależności od poziomu oświetlenia. Dzięki niej, mówiąc wprost, możliwy jest sen nocny, sen zimowy, itd.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Najbliższy czat z FN

Ostatnie miesiące przyniosły falę fantastycznie ciekawych informacji związanych ze zjawiskiem UFO z terenu Polski. Kilka z nich zaprezentujemy w LIVE-STREAM z pokładu okrętu Nautilus. Rejs rozpocznie się już 2 lipca o godzinie 20.00 Zapraszamy!

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Z POCZTY DO FN ... [...] Jestem chlopakiem w wieku 15 lat mam pewna zagwozdke. Czasem podczas zwyklych przypadkowych czynnosci mam takie odczucie, że cały świat spowalnia moje ruchy są wyjątkowo szybkie, ale jednoczesnie moje mięśnie sa spięte a moje ruchy bardzo precyzyjne i opanowane. To trwa kilka sekund ale ja odczuwam jakby to byla minuta. Z czym to sie może wiazac? Czy moge to samowolnie wyzwalać? [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 19 cze 2018 08:02 | Na razie zgłosił się do nas jeden świadek tego zdarzenia - mieszkanka miejscowości Świecie. Był 16 czerwca 2018 roku, godzina-  jak ocenia świadek - 23.15, kiedy nagle na niebie zauważyła grupę dziwnych dziesięciu obiektów o złotej barwie, która tworzyła na niebie formację w kształcie łuku. Czekamy na kolejnych świadków! Więcej na temat obserwacji w dziale RELACJE w serwisie ufologicznym FN, czyli www.emilcin.com  .... .... .... .... ...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 3 czerwca 2018 | Ostatnio mój znajomy zapytał mnie, jakie mam hobby. Po chwili namysłu odpowiedziałem, że pasjonuje mnie znajdowanie odpowiedzi na najważniejsze pytania, jakie może sobie postawić kiedykolwiek człowiek. Kolega pokręcił tylko głową z niedowierzaniem i był bardzo zdziwiony, jak można tak „tracić czas na bzdury”…

czytaj dalej

FILM FN

OBSERWACJA UFO NAD MIEJSCOWOŚCIĄ ŚWIECIE - 16 czerwca 2018, godzina 23:15

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.