Dziś jest:
Piątek, 30 września 2022

'Nie bój się. Nie masz powodu, żeby się bać. Nie zamierzamy was skrzywdzić. Chcemy przeprowadzić tylko kilka testów. Kiedy je skończymy, odprowadzimy cię z Barneyem do waszego samochodu. Wkrótce będziecie z powrotem w drodze do domu.'
Słowa, który powiedziała jedna z obcych istot podczas CE III z UFO Betty i Barneya Hillów 19 września 1961 roku

Komentarze: 25
Wyświetleń: 11318x | Ocen: 4

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 27 wrz 2017 06:48   
Autor: FN, źródło: FN   

SŁYNNY FILM O ‘OPERACJI OBCEJ ISTOTY W ROSWELL” BYŁ OSZUSTWEM

To była jedna z najbardziej udanych mistyfikacji – film pokazujący „sekcję obcej istoty z Roswell” był zręczną mistyfikacją specjalisty od efektów specjalnych i jednocześnie rzeźbiarza Johna Humphreysa. Jak wyglądała cała inscenizacja opowiedział kilka dni temu Spyros Melaris  cypryjski reżyser od lat mieszkający w Londynie.

 

 

W 1995 r. w sieci youtube pokazany został film, który miał być „sekcją zwłok obcej istoty”. Miała być ona przeprowadzona w Roswell po słynnej katastrofie UFO w 1947. Dokument był poruszający ze względu na wyjątkową dbałość o szczegóły. Na przykład narzędzia chirurgiczne były nie tylko z epoki, ale nawet dokładnie takie, jakie stosowali w tamtych czasach patolodzy wojskowi. Film przedstawiający autopsję cudzoziemca przez "patologów rządowych" zaszokował świat miłośników teorii spiskowych i błyskawicznie stał się stałym elementem wszelkich „dokumentów o UFO”.

 

 "Martwy obcy" w 17-minutowym filmie oglądanym przez miliony osób na całym świecie został stworzony (na zamówienie Melarisa) przez rzeźbiarza Johna Humphreysa, specjalisty od efektów specjalnych, który pracował min. nad  efektami specjalnymi w filmie „Dr Who”.

Autor mistyfikacji ujawnił, że narzędzia do „sekcji obcego” kompletował przez kilka lat w Stanach Zjednoczonych. Widocznymi na filmie „pracownikami tajnych służb” w rzeczywistości byli poprzebierani jego brat z dziewczyną, a wszystko było kręcone w londyńskim mieszkaniu.


Do modelu obcej istoty zostały wprowadzone podroby jelenia i krowy, które kupił w pobliskim sklepie. Zadbał także o to, aby całość nakręcić na oryginalnej taśmie firmy KODAK, która była dostępna tylko w latach 1945-1948. Całość nagłośnił muzyk Ray Santilli, który na konferencji prasowej oświadczył, że posiada prawdziwy film z Roswell, który „wyciekł” z amerykańskiej armii.
Podczas nagrywania programu telewizyjnego o tej mistyfikacji w teatrze Leicester Square w Londynie Spyros Melaris powiedział: "Dla mnie to był tylko żart. Mam jednak wyrzuty sumienia, bo wiele osób zaczęło ten film traktować jako dowód na istnienie UFO i obcych istot”.

 

 

Od lat powtarzamy, że największym wrogiem szkodzącym absolutnie prawdziwym zjawiskom niewyjaśnionym (jak np. UFO) są tzw. teorie spiskowe. Informacje o UFO, reinkarnacji czy istnieniu niewidzialnych bytów nie są w stanie przebić się do opinii publicznej, jeśli nie są „podrasowane” teoriami spiskowymi. Niestety efekt tego jest zawsze taki sam, czyli na końcu okazuje się, że wszystko było po prostu żartem.

Byliśmy w Roswell, rozmawialiśmy ze świadkami wydarzeń z 1947, a także mamy w Roswell przyjaciół, którzy zajmują się UFO i tak jak my dokumentują rzeczy związane z tym fenomenem.


 Jeśli sięgniecie do naszych publikacji o filmie Raya Santillego z lat 90-tych (1995-1998) przekonacie się, że mimo absolutnej wiedzy i stuprocentowej pewności o istnieniu UFO radziliśmy traktować go jako mistyfikację, a „teorie o wielkim spisku służb” za kompletne brednie. Problem zawsze jest ten sam: jedna osoba w czymś uczestniczy co nazywamy tajną operacją? Może będzie to w tajemnicy. Dwie? Ryzyko, że wszystko się „wyda” jest ogromne. Więcej niż dwie osoby uczestniczą w spisku?! Szanse na to, że w ciągu kilkunastu lat wszystko przez którąś z nich zostanie opisane i podane w mediach, książkach, wykładach lub na sto innych sposobów jest praktycznie stuprocentowe.

Ostatnie słowa dedykujemy tym wszystkim, którzy na zabój zakochali się w teoriach „tajne służby USA złożone z dziesiątków tysięcy osób coś tam złego zrobiły, a milczą jak grób, bo są zastraszeni przez dziesiątki tysięcy innych złych”. To kompletna bzdura i dziecięce wyobrażenia o tym, jak wygląda natura ludzka, a także „osikowy kołek” wbity w cielsko teorii spiskowych. ;)

Tylko oddzielając bzdury od prawdziwych informacji (np. o UFO i odwiedzaniu Ziemi przez obce cywilizacje) przebijemy się do świadomości społecznej z najbardziej ważną informacją o naszym świecie, czyli o tym, że „nie jesteśmy sami” jako cywilizacja we wszechświecie.

Komentarze: 25
Wyświetleń: 11318x | Ocen: 4

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 27 wrz 2017 06:48   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (25)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Wt, 10 paź 2017 12:13 | ocena: + 1

ool | Gość

@Maciej, przeciez juz dawno udowodniono że wolski był manipulowany przez bolnara a w dodatku cała ta historyjka to wymysł starszego człowieka, nie wiem czym tu się jarać...temat ufo to dobre dla gimbazy ale sie z tego wyrasta, a jak dorosły dalej obstaje przy swoim to już zakrawa o chorobę, bo jak można wszędzie widziec ufoki skoro większość tych obserwacji to niezidentyfikowane obiekty latające, co nie znaczy że to kosmity przyleciały...

Rozwiń odpowiedzi (3)

Wt, 10 paź 2017 12:18 | brak oceny

DK_S | Mostek Kapitański

@ool, Zakłamany, obłudny palant wymyślił historie z hipnozą, żeby sprzedać swoją nudną książkę, a okazuje się że jest całe mrowie głąbów, którzy to kupili.... ręce opadają. Jak autor książki znanipulował sprawę Witolda Wawrzonka jako "MISTRZA HIPNOZY" - https://youtu.be/ddh9M1hDiWA

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 10 paź 2017 14:59 | brak oceny

ool | Gość

@DK_S, no sory ale jego teoria jest tak samo przekonywująca jak teoria że emilcin to prawda...

Wt, 10 paź 2017 12:23 | ocena: + 1

MiKra | Załogant

@ool, A widzisz, jednak tu trafiłeś. Wnioskuję zatem po Twojej wypowiedzi, że jesteś chory.

Nic to, rychłego powrotu do zdrowia Ci życzę, Bracie! :)) I więcej uśmiechu na twarzy:))

Pt, 20 paź 2017 17:45 | brak oceny

Maciej | Gość

Są tacy, którzy próbują się wybudować na intrydze. Jan Wolski był człowiekiem prostolinijnym i dlatego tego typu sensacje można włożyć między bajki.

Pt, 6 paź 2017 21:09 | brak oceny

Maciej | Gość

Te wszystkie mistyfikacje są wyjątkowo szkodliwe ponieważ wywołują zamieszanie.Na szczęście np. relacja Jana Wolskiego należy do tych, które stanowią podstawę wiedzy ufologicznej i jest nie do podważenia.Gdyby Jan Wolski miał wtedy ze sobą aparat fotograficzny i zrobił zdjęcie tego pojazdu to taki materiał byłby bezcenny. Obecnie, przy powszechnym użyciu telefonów komórkowych, szansa na takie zdarzenie jest wielce prawdopodobna - zakładając, że kosmici odwiedzają naszą planetę tak często jak się sądzi.

Nie, 1 paź 2017 14:24 | ocena: + 1

czytelnik | Gość

skoro przy temacie fałszywych filmów,pamiętacie na pewno lecący szybko dysk koło WTC nagranie wykonane ze śmigłowca ten materiał również okazał się oszustwem jednak to nie oznacza,że takich pojazdów niema

Sob, 30 wrz 2017 11:27 | brak oceny

MD | Gość

Nie zmiania faktu ze ufo istnieje. Widział je ja , mój mąz , znajomi itp. wiec nie ma o czym mówic , głupi zart nie przekresla istnienia faktu ufo.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 2 paź 2017 12:12 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

@MD, A mój dziadek św. p. wracając z trzydniowego wesela jechał na czarnym baranie!

Czw, 28 wrz 2017 22:29 | ocena: + 24

Zuza Gasherbrum Stęcelewska... | Gość

Rozwój cywilizacji człowieka idzie w takim kierunku, że wiedzy naukowej gwałtownie przybywa, jest ona coraz trudniejsza do ogarnięcia, a dla wielu po prostu intelektualnie nieosiągalna. Z drugiej strony religia jako pewien sposób postrzegania rzeczywistości wyraźnie zdycha na naszych oczach. Co więc pozostaje ludziom, dla których nauka nie jest dostępna, a religia straciła autorytet? Ano wiara w paranormalne koszałki-opałki. Nic więc dziwnego, że publikacje na ten temat (oraz osnute na tych wątkach produkcje fabularne, np. filmowe) to coraz większy biznes. I to będzie rosnąć. Nie ma w tym nic szczególnie złego - ludzie wykształceni i tak wiedzą, że to niegroźne bajędy dla głuptasków. Ci i tak będą wierzyć, nawet mimo braku dowodów albo wręcz wyraźnych dowodów oszustwa. Dlaczego? Bo CHCĄ wierzyć. Po angielsku "I want to believe".

Czw, 28 wrz 2017 11:04 | ocena: + 15

Stary | Gość

Chyba nie ma większej bzdury niż od lat serwowane "latające miski" ze Zdanów. Z uporem maniaka autorzy wmawiają naiwnym, że to UFO. Tu akurat komuś bardzo zależy, żeby dorobić do "teorii spiskowej" drugą twarz.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 11 paź 2017 14:57 | brak oceny

aronk | Gość

@Stary, Robert"Psie Miski" B. ma w tym jakis biznes...

Czw, 28 wrz 2017 01:27 | ocena: + 2

Christian_Edwardson | Załogant

Już kiedyś było coś n/t tego filmu, że to mistyfikacja. To jakiś zawodowiec skomentował, że niby wszystko jest tak, jak być powinno, tylko osoba dokonująca sekcji trzyma skalpel jak rzeźnik. Tym samym nie może być to autentyczna sekcja. Z kolei na kanale Discovery był dokument n/t rzekomej katastrofy UFO w Roswell. Wypowiadali się byli pracownicy zdajsie CIA. Miał to być szpiegowski balon wysłany w celu kontroli przy pomocy kamer terytorium wroga, czyli ZSRR, a wątek o UFO był celowo wprowadzony żeby ukryć prawdziwy charakter wydarzenia. Potem to było dementowane itd. Co ciekawe, w bloku wschodnim miało miejsce podobne wydarzenie, dokładnie w Gdyni w styczniu 1959 roku. Coś wpadło do basenu portowego. Był podobno jakiś humanoid na pokładzie, którego przejęli "ruscy". Było o tej historii w Nautilusie Radia Zet 21 lat temu. Co to było, wiedzą jedynie ci, którzy to pozbierali i wywieźli. To był okres tzw zimnej wojny i różne rzeczy mogły się dziać. Warto wspomnieć że 2 lata później, ruscy z polecenia Chruszczowa, zdetonowali "car bombę" nad Nową Ziemią (ok 60 megaton trotylu - 4000 x więcej niż Little Boy zrzucony na Hiroszimę w 1945 roku) !

Śr, 27 wrz 2017 21:44 | ocena: + 9

BoringStories | Gość

Jakieś 10-13 lat temu czytałem, że ten film to oszustwo. Mam wątpliwości co do działalności FN przy różnych wpadkach.

Śr, 27 wrz 2017 16:15 | ocena: + 27

Michał | Gość

Piszecie, ze "W 1995 r. w sieci youtube pokazany został film, który miał być „sekcją zwłok obcej istoty”.
Tyle, ze Youtube powstał 14 lutego 2005 czyli 10 lat później.... Chyba, ze czegoś nie wiem...

Śr, 27 wrz 2017 10:09 | ocena: + 16

dziad_Jag | Gość

No i jak się czujecie UFO-maniacy? A teraz podliczcie ile wydaliście na książki z zakresu UFO-logii, i zobaczcie jaki to świetny business.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 27 wrz 2017 13:51 | ocena: + 1

|

@dziad_Jag, Jedna sprawa, której autentyczność już od początku budziła wątpliwości,niczego nie przesądza.Ot ktoś zrobił hecę i przy okazji zarobił.Jasne że nie każdy był wzięty na pokład Ufo,to i będzie miał zawsze obiekcje w tej kwestii.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Z POCZTY DO FN: Witam. Chciałbym przedstawić swój sen z bodajże marca br. Śniło mi się, że ubrany byłem w ubranie moro i uciekałem przez las od spadających z nieba zestrzelonych samolotów wojskowych. Uciekałem leśną drogą do momentu pojawienia się zabudowań. We śnie wiedziałem, aby omijać takie miejsca, wróciłem więc na leśną drogę. W oddali zauważyłem światła samochodu. Zacząłem uciekać. Jednak samochód był coraz bliżej. Wiedziałem, że mnie dogoni. Był to pomarańczowy Matiz, który podjechał ...

UFO24

więcej na: emilcin.com

Pt, 16 wrz 2022 19:45 | 20.07.2022 w środę około godz. 22.00 wyszedłem na ogród przez domem i zauważyłem świetlny punkt jasny obiekt przypominający samolot lecący w nocy.Obiekt przelatywał bezpośrednio nad moim domemw zupełnej ciszy nie wydając żadnych dźwięków.Zacząłem ten obiekt obserwować i wydawało mi się że zauważył mnie że jego obserwuję . Obiekt świetlny próbował zawrócić w przeciwległym kierunkujak znajdował się bezpośrednio nad moim domem.Na pewno nie był to samolot ponieważ...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 18 września 2022 | Mamy najciekawszy moment w historii ludzkości– powiedzmy – ostatniego tysiąca lat. Czeka nas całkowita zmiana naszego sposobu życia. I przyszedł czas płacenia rachunku życia ponad stan. Łatwiej to wszystko znieść, kiedy spojrzy się na rzeczywistość wokół jak na przepiękną mandalę z piasku tworzoną przez tybetańskich mnichów. Jest piękna także dlatego, że na końcu znika...

czytaj dalej

FILM FN

Na wyższych piętrach... - opowieścć z pokładu okretu Nautilus wrzesień 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.