Dziś jest:
Wtorek, 17 lipca 2018

Nie trzeba wspinać się na szczyt góry tylko po to, żeby się dowiedzieć, czy jest wysoka.  Paulo Coelho, 'Pielgrzym'

Komentarze: 16
Wyświetleń: 6066x | Ocen: 25

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 8 lis 2017 10:58   
Autor: W.J.N. , źródło: FN   

FALUN DAFA –TAJEMNICZA FILOZOFIA DUCHOWA, KTÓRĄ ZWALCZAJĄ WŁADZE CHIŃSKIE I JEDNOCZEŚNIE WYZNAJĄ JĄ SETKI MILIONÓW CHIŃCZYKÓW

Autorem publikacji jest nasz czytelnik, który zaoferował napisania tekstu o ruchu (filozofii?) Falun Dafa, której urokowi uległy miliony Chińczyków i która zaciekle jest zwalczana przez władze chińskie. Zgodziliśmy się i tak powstał ten tekst.


Wstęp

Zapewne większość Czytelników słyszała o różnego rodzaju systemach rozwoju duchowego tj. Qigon, Tai Chi, Joga itp. W poniższym artykule postaram się poruszyć pewien system tzw.”kultywowania i praktykowania” szkoły Buddy pochodzący z Chin. Na początek opiszę go dość ogólnie i spróbuje przybliżyć postać twórcy tej dyscypliny a następnie poruszę zagadnienia które są z nia związane (jest ich dość dużo dlatego napisze o najistotniejszych w celu zdobycia dalszych informacji odsyłam do bibliografii).

 

Falun Gong(chiń. 法轮功; inna nazwa Falun Dafa, chiń. 法轮大法–"Wielkie Prawo Koła Praw")  – podstawowe informacje

Falun Dafa jest zaawansowaną praktyką samodoskonalenia, która została stworzona przez mistrza Falun Fa buddy - Pana Li Hongzhi.


Podstawą tej praktyki jest zjednanie się z najwyższymi cechami wszechświata – Zhen, Shan, Ren (Prawda, Życzliwość, Cierpliwość), które prowadzą kultywację według zasad funkcjonowania wszechświata, dlatego nasza praktyka jest Wielką Drogą – Fa”. Mistrz Li opublikował 45 książek o Falun Dafa m.in.: Falun Gong, Zhuan Falun, Zhuan Falun II, Wielka Droga Doskonałości, Istota Dalszych Postępów i wiersze Hong Yin. Te książki zostały przetłumaczone na 38 języków, wydane i rozpowszechnione na całym świecie.

 

Falun Dafa skupia się na tym co mamy w sercu, wyjaśnia, że doskonalenie serca jest kluczem do zwiększenia mocy energii – gong. Im lepsze jest nasze serce tym mocniejszy jest gong. Koncepcja serca (xinxing) zawiera w sobie de (cnotę - biała materia) i karmę (czarna materia) oraz proces ich wzajemnej przemiany. Zawiera także cierpliwość, oświecenie i wyrzeczenie, które oznacza porzucenie zwykłych ludzkich pragnień i przywiązań,  oraz radzenie sobie z doświadczanymi trudnościami, włączając w to jeszcze inne liczne aspekty.

 

Falun Dafa zawiera także element doskonalenia ciała, co uzyskuje się poprzez wykonywanie pięciu ćwiczeń. Jednym z celów ćwiczeń jest wzmocnienie przez potężną moc gong mechanizmów energii i nadzwyczajnych zdolności praktykującego. Innym celem jest rozwinięcie w ciele wielu żywych istnień. Na zaawansowanym poziomie, dzięki wykonywaniu ćwiczeń, rozwinie się Pierwotne Niemowlę i wiele zdolności. Całościowy system doskonalenia ciała i umysłu, polega na kultywacji i wykonywaniu ćwiczeń, gdzie pierwsze jest bardziej istotne od drugiego. „Po prostu gong osoby nie wzrośnie jeśli będzie ona jedynie wykonywać ćwiczenia zaniedbując kultywację xinxing”. „Ćwiczenia są środkiem uzupełniającym w osiągnięciu duchowej doskonałości”.

 

Falun Dafa kultywuje i praktykuje Falun (Koło Prawa). Falun jest inteligentnym, wirującym istnieniem zbudowanym z wysokoenergetycznej materii. Falun który, Mistrz Li Hongzhi umieszcza w innej przestrzeni w podbrzuszu praktykującego, wiruje nieustannie, 24 godziny na dobę. Prawdziwie kultywujący mogą uzyskać Falun poprzez czytanie książek Mistrza Li, obejrzenie lub wysłuchanie nagrań jego 9-dniowych wykładów, oraz ich studiowanie razem z innymi uczniami Falun Dafa. Falun praktykuje gong. To znaczy Falun nieustannie praktykuje osobę, nawet w momencie kiedy nie wykonuje ona ćwiczeń. „Ze wszystkich praktyk obecnie przekazywanych publicznie na świecie, tylko Falun Dafa osiągnęło stan w którym „Fa praktykuje osobę”.

 

Wirujący Falun ma te same cechy co wszechświat i jest miniaturą wszechświata. Odzwierciedlone są w nim falun z buddyzmu, yin-yang z taoizmu i wszystko z dziesięciokierunkowego świata. Kiedy obraca się do wewnątrz (zgodnie z ruchem wskazówek zegara), Falun oferuje ocalenie praktykującemu gdyż wchłania dużą ilość energii ze wszechświata i przetwarza ją w energię gong. Gdy obraca się do zewnątrz (przeciwnie do ruchu wskazówek zegara), Falun oferuje ocalenie innym, gdyż emituje energię, która może ocalić każdą istotę i naprawić każdy anormalny stan. Dlatego przebywanie w obecności kogoś kto praktykuje wpływa korzystnie na osobę”.

Li Hongzhi (ur. 13 maja 1951 w Gongzhuling, Jilin, Chiny)

Jest zalożycielem i jedynym Mistrzem tej praktyki duchowej. Z jego osoba są zwiazane historie które jak podejrzewam nie są obce stalym „bywalcom” Nautilusa.Od mlodych lat przejawial duze predyspozycje parapsychiczne. Przez dlugi czas rozwijal je oraz pobieral nauki u nauczycieli buddyjskich oraz taoistycznych.

Mlodość

W wieku czterech lat był nauczany przez Quan Jue ze szkoly Buddy. W wieku ośmiu lat rozwinął moce nadnaturalne takie jak bycie niewidzialnym, lewitacja itd.W wieku 12 lat na miejsce starego nauczycieli przybył Baji Zhenren mistrz taoistyczny.Zhendaozi był trzecim nauczycielem Li Hongzhi. Pochodzil  z gor Changbai (niedaleko granic Korei Polnocnej). Dieki niemu poznał zagadnienie sinsing(poziom moralny). Ostatnim mistrzem była nauczycielka buddyjska pod której  wkierownictwem jego „poziom energi osiagnal bardzo wysoki poziom”. 

Poczatki tworzenia Falun Gong

W 1984 nastapił proces łaczenia nauk które otrzymal od swoich mistrzow. Nauki przekazane publicznie beda się roznily od tych otrzymanych przez niego, ale beda nadal wyjatkowe i wyrozniajace się od większości systemow qigong. W 1989 po zakonczeniu procesu tworzenia systemu az do 1992 jego uczniami była mala grupa studentow na której testowal swoje nauki.

Za nagły wzrost popularnosci Falun Dafa odpowiadaja seminaria prowadzone prze Misttza Li oraz wydanie ksiazek w tym Dżuan Falun swoistej 'Biblia” dla praktykujacych.

Zarys „filozofii” Falun Dafa

 Zaprezentuje teraz fragmenty Dżuan Falun, które krotko skomentuje opierajac się na swojej wiedzy oraz lekturze ksiazek Falun Dafa.

 Zatem czym jest  Fa buddy? Najbardziej podstawową naturą wszechświata. Dżen, Szan, Ren. To jest właśnie najwyższym ucieleśnieniem, najbardziej fundamentalnym Fa buddy.[...]Natura Dżen, Szan, Ren, jest jedynym kryterium osądzania tego co jest dobre, a co złe we wszechświecie.

Dżen - Prawda, Prawdomówność, Prawdziwość, Uczciwość
Szan - Życzliwość, Dobroć, Miłosierdzie, Współczucie
Ren - Cierpliwość, Tolerancja, Wytrwałość, Wyrozumiałość.

Jak widzimy wymagania morale i etyczne są ujete w sposob minimalistyczny w przeciwienstwie do nakazow znajdujacych się w księgach wielkich religii które potrafią czasami zajmować wiele stron.

 

Dlaczego praktykowanie ćwiczeń nie zwieksza gong?[...]Mówię wam,podstawowym powodem tego, że gong nie wzrasta jest to, że spośród dwóch słów „kultywacja i praktykowanie” ludzie przykladaja wagę tylko do praktykowania ćwiczeń i nie zwracają uwagi na kultywacje.

Głównym przeznaczeniem tej dyscypliny duchowej jest dostapienie oświecenia ( cecha charakterystyczna dla nauk Wschodu) oraz poprawa poziomu moralnego. Osoby które wykonuja tylko cwiczenia i dażą do uzyskania czegoś bez poprawy swoich norm etycznych zatrzymuja się w miejscu. Tylko wzrost jednostki (moralny) oraz pozbycie się pragnien(zdolnosci,slawa ),  przywiązań ( chęć zemsty, waleczność) praz ograniczenie wpływu emocji (gniew nadmierna euforia) może spowodować wzrost energii kultywacyjnej praktykującego.

 

Omawiane przez nas otwarcie niebianskiego oka pomija nerwy optyczne. Miedzy brwiami wytwarza się przejscie umożliwiające szyszynce patrzenie bezposrednio na zewnatrz.[...] W szkole buddy jest mowa o pieciu rodzajach wzroku: wzroku cielesnym, wzroku niebiańskim, wzroku madrości, wzroku Fa i wzroku buddy.[...]Poziom niebianskiego oka jest bezposrednio odzwierciedleniem Fa naszego wszechswiata.Jest czymś nadzzwyczajnym i ściśle powiazany z sinsing.

Mistrz Li wspomina ze istnieje około 10 000 zdolności nadprzyrodzonych ale obecne nauki parapsychologiczne znaja zaledwie kilka. Wszystkie zdolności wszechświata są zawarte w Falun Dafa i w zależnosci od naszego poziomu moralnego mogą się wyłonić się podczas praktykowania. Jednak ostrzega ze zbyt duże dążenie do uzyskania ich jest równoznaczne z pragnieniem i zmniejszeniem naszych szans.

Qigong szkoly Buddy zajmuje się wyzwalaniem istot czujących dlatego tez zdolności są narzędziem (a nie celem) które maja nam pomoc podczas kultywowania i praktykowania. Osób obdarzonych niezwykłymi zdolnościami jest w Chinach bardzo dużo medytują głównie w odosobnieniu. Tylko w takich warunkach mogą objawić się najpotężniejsze umiejętnosśi np. burzenie budynków siłą umysłu. (potwierdzamy - znamy takie przypadki, przyp. FN)

 W środowisku kultywacji często się mówi o związku między stratą i zyskiem.[...]Strata ,do której się zazwyczaj odnosimy nie jest strata w ograniczonym zakresie.[...]Wyrzecznie się bogactwa jest oczywiście jednym z aspektow straty.[...] Musimy wyzbyć się z serca skłonnosci do popisywania się , zazdrości, rywalizacji, euforii.T rzeba wyzbyć się bardzo wielu wszelkiego rodzaju przywiązań.

Pojęcie straty i zysku ma inne znaczenie niż w codziennym uzyciu. Strata wiaze się z ciepieniem wyrzeczeniem cierpliwoscia itd.Zysk wystyepuje podczas zachowania się zgodnego z prawami wszechświata kiedy cierpliwie znosimy ból i okazujemy innym miłość. Podczas straty tracimy ciemna materie (karma) i zyskujemy biała materie (de) która jest poźniej przetwarzana w energie kultywacyjna (gong).

 

Kultywacja i praktykowanie muszą dobywac się pośród trudnosci, tak aby sprawdzic czy możesz pozbyć się i podchodzić lekko do siedmiu emocji i sześciu pragnień.[...]Jestesmy praktykujacymi i konflikty pojawiaja się znienacka. Co wtedy zrobić? Jeżeli zawsze utrzymujesz miłosierne serce i stan ducha pełen spokoju , to gdy napotkasz  na problem będziesz umiał zachować się odpowiednio.

Rozpoczęcie praktykowanie w Falun Gong może spowodować pojawienie się licznych problemów których celem jest wzniesienie sinsing tym samym umożliwiajac dalsze kultywowanie. Mistrz Li wspomina o dość poważnych przypadkach w których sprawdzianem były konflikty wywołane  przez wypadki i incydenty na drodze np. potrącenie lub momenty bliskie śmierci np. upadek fragmentów konstrukcji budowlanych. Sprawdziany (niezaleznie od niebezpieczenstwa) maja na celu spłacenie długu karmicznego np. za zabójstwo i poprawienie naszej moralności w trudnych chwilach.

 

Faszen rodzi się w polu dantien. Sklada się z Fa i z gong, i ukazuje się w innych przestrzeniach. Faszen posiada ogromna moc danej osoby, ale świadomość  i myślenie faszen znajdują się pod kontrolą głownego ciała.

Europejskim odpowiednikiem faszen może być Aniol Stróż lub inny byt opiekuńczy. Faszen jest wytwarzane przez osoby na wysokim poziomie i sluży udzielaniu pomocy uczniom kiedy Mistrz nie może być obecny fizycznie.

 

Zabijanie jest bardzo delikatną kwestią. Jeżeli chodzi o praktykujących to mamy ścisłe wymagania – praktykujący nie mogą zabijać. [...]Nie tylko ludzie i zwierzęta żyjące, dotyczy to także roślin. W innych przestrzeniach każdą materię ukazuje się jako życie.[..] Mówię wam, nie możemy dowolnie ot tak  sobie zabijać.[...] Nie możemy celowo krzywdzić innych istot ale także nie powinniśmy skupiać się zbytnio na drobnostkach.

Praktykujący powinni po zrozumieniu nauk oraz osiągnięciu pewnego poziomu porzucić jedzenie mięsa. Wygaśniecie tego pragnienia może pojawić się samoistnie w wyniku wielkiego miłosierdzia do istot czujących.

 

Prześladowania i represje

 20 lipca 1999 roku, kierownictwo Partii komunistycznej zapoczątkowało ogólnonarodowe represje i wieloaspektową propagandę w celu likwidacji Falun Dafa. Wszystkie strony internetowe nawiązujące do Falun Gong zostały zablokowane, zaś w październiku 1999 Falun Gong zostało ogłoszone jako „heretycka organizacja” która zagraża stabilności społeczeństwa. Praktykujący Falun Gong w Chinach są przedmiotem wielu naruszeń praw człowieka: szacuje się ze setki tysięcy ludzi zostało bezpodstawnie uwięzionych, ponadto praktykujący są przedmiotem przymusowych prac, nadużyć psychiatrycznych, tortur, i innych przymusowych metod zmian światopoglądu ze strony chińskich władz. Począwszy od 2009, organizacje broniące praw człowieka szacują że, co najmniej 2000 praktykujących Falun Dafa zginęło w więzieniach. Niektórzy mówią nawet o dziesiątkach tysięcy ludzi zabitych w celu grabieży organów. W przeciągu lat od kiedy rozpoczęły się prześladowania, praktykujący Falun Gong stali się aktywni w bronieniu praw człowieka w Chinach.

Cechy charakterystyczne

Falun Dafa charakteryzuje się zharmonizowaniem, mądrością i prostymi ćwiczeniami. Wielka Droga jest niesłychanie prosta i łatwa. Falun Dafa odróżnia się od innych praktyk ośmioma aspektami:

 

  1. Kultywowanie Falun, a nie dan (eliksir energii w podbrzuszu).

 

  1. Falun praktykuje osobę nawet w momencie kiedy ona nie wykonuje ćwiczeń.

 

  1. Kultywowanie świadomości głównej osoby, przez co to ona sama uzyskuje energię gong.

 

  1. Kultywowanie zarówno ciała i umysłu.

 

  1. Pięć prostych i łatwych do wykonania ćwiczeń.

 

  1. Nie ma kierowania myślą, nie ma związanych z tym zagrożeń i energia gong szybko wzrasta.

 

  1. Nie zwraca się uwagi na miejsce, czas i kierunek przy wykonywaniu ćwiczeń, ani sposobu ich zakończenia.

 

  1. Mistrz ochrania praktykujących, więc nie należy obawiać się zagrożeń ze strony złych mocy.

 

Dlatego Falun Dafa zupełnie różni się od innych tradycyjnych praktyk kultywowania oraz różnorodnych teorii na temat kultywowania dan.

 

Kultywowanie w Falun Dafa rozpoczyna się od razu na wysokim poziomie, dlatego jest to idealna  praktyka dla tych którym jest to przeznaczone, lub dla tych, którzy uprawiali inne metody przez lata, ale nie udało im się rozwinąć energii gong. „Kiedy xinxing i moc gong praktykującego osiągnie określoną wysokość, może on osiągnąć nieniszczejące, trwałe jak diament ciało, przebywając nadal w ludzkim świecie. Może osiągnąć otwarcie gong, oświecenie, i wzniesienie całego siebie na wyższy poziom. Jeśli ktoś z dużą determinacją studiuje to prawe Fa, to osiągnie pozycję owocu. A jeśli uszlachetni swoje serce i porzuci wszelkie przywiązania, wtedy osiągnie duchową doskonałość”.

Zakończenie (od autora)

Wspomniane powyżej kwestie są zaledwie cząstką filozofii Falun Dafa. Niektóre tematy pominąłem z powodu obszerności lub związków z polityka np. problemy związane z data urodzenia Mistrza Li i skomplikowanej sytuacji praktykujących w Chinach.

Wszystkich zainteresowanych zapraszam na strone http://pl.falundafa.org/.

Wszystkie materialy, ksiazki, wyklady, filmy z cwiczeniami są dostepne za darmo i po polsku na wspomnianej wcześniej stronie.

Bibliografia:

Dżuan Falun

Falun Gong

https://en.wikipedia.org/wiki/Li_Hongzhi

https://pl.wikipedia.org/wiki/Falun_Gong

Komentarze: 16
Wyświetleń: 6066x | Ocen: 25

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 8 lis 2017 10:58   
Autor: W.J.N. , źródło: FN   


Komentarze (16)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Nie, 12 lis 2017 22:42 | ocena: + 8

de press | Gość

jak na kompletny brak pojęcia o Falun ,to wyjątkowo głupie komentarze zostały zamieszczone ,może zanim coś tam nasmarujecie ,to może trzeba coś przeczytać ?

Pt, 10 lis 2017 10:43 | ocena: + 3

Vrill | Załogant

"Mistrz ochrania praktykujących, więc nie należy obawiać się zagrożeń ze strony złych mocy."
Czy Chiński rząd i serwowane przez nich prześladowania nie powinny się zaliczać do "złych mocy?

Rozwiń odpowiedzi (2)

Pt, 10 lis 2017 18:34 | ocena: + 2

Dzieciak z ryjbuka | Gość

Dobre pytanie. Moze nie wszystkich mozna uchronic przed cierpieniem bo musza odpracowac swoja karme? Tym ktorym przeznaczenie zezwala na zycie unikna smierci a ci ktorym nie lub nie zyja wg zasad Falun Gong grozi niebezpieczenstwo? Li cos wspomina o tym ze jego uczniowie moga tych zlych od pewnego poziomu obezwladnic, spralizowac slowem lub intencja. Dziwna sprawa ¯_(ツ)_/¯

Nie, 12 lis 2017 12:54 | ocena: -4

dziad_Jag | Gość

@Vrill, A więc "mistrz" uzyskał już status bóstwa. Typowe sekciarstwo i odmóżdżenie.

Czw, 9 lis 2017 18:10 | ocena: -10

czarny papiez 7 | Gość

Kupie tanio:

Serce jak Gong.
Jaja jak Kong.
Cialo jak Ping.
A umysl jak Pong.

:D

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 9 lis 2017 20:58 | ocena: -9

A | Gość

@czarny papiez 7, dobre dobre xD

Czw, 9 lis 2017 17:48 | brak oceny

Krzysiek | Gość

FALUN DAFA nie ma nic wspólnego z buddyzmem.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Czw, 9 lis 2017 17:59 | ocena: + 5

Komuch81 | Gość

@Krzysiek, dokladnie. W tekscie pisze ze wywodzi sie ze szkoly Buddy.
Falun Dafa "dzieli" systemy na buddyzm i szkole Buddy. Honghzi mowi ze jego "techniki" to szkola Buddy. Czyli nie ma bledu ;)

Czw, 9 lis 2017 19:28 | ocena: + 7

Janusz777 | Gość

@Krzysiek,
Ale z jogą na pewno tak gdyż praktykujący FALUN DAFA siedzą i medytują w pozycji LOTOSU :)

Czw, 9 lis 2017 12:19 | ocena: + 2

dziad_Jag | Gość

Bardzo chętnie wezmę udział w merytorycznej dyskusji! To co Wy uprawiacie to nie merytoryczna dyskusja tylko festiwal chciejstwa, przesądów, i iście średniowiecznych dyskusji o diabłach na końcu szpilki! Dla mnie osobiście takie osobniki jak ten "guru" są gorsi od Hitlera i Stalina razem wziętych. Tamci zabijali ludzi, ci zabijają w milionach rozum i wolną wolę którą otrzymaliśmy ponoć od Boga. Szanowny Januszu! Już dawno zauważyłem, że masz skłonność do ślepej wiary w każdą bzdurę byle nosiła stempel "ezoteryczne". Przestańcie czytać wypociny rozmaitych guru i pseudonaukowców (chyba że dla rozrywki) a szeroko otwórzcie oczy i uszy na otaczający Was świat. Ale na prawdę szeroko! Posiusiacie się z wrażenia jakie cuda Was otaczają!

Rozwiń odpowiedzi (2)

Czw, 9 lis 2017 17:48 | ocena: + 2

Janusz777 | Gość

@dziad_Jag,

Jeśli masz na myśli historię Joganandy, św. Faustyny, czy np żywą energię życia , którą można było zobaczyć np w filnie "Niebiańska Przepowiednia" , to się z Tobą zgodzę :)

Czw, 9 lis 2017 21:07 | ocena: + 6

A | Gość

@dziad_Jag, trochę więcej luzu człowieku, rozluźnij mięśnie i uśmiechnij się...

Śr, 8 lis 2017 11:41 | ocena: -2

dziad_Jag | Gość

Ciekawe ile już zarobił ten kolejny "guru".

Rozwiń odpowiedzi (3)

Śr, 8 lis 2017 13:15 | ocena: + 17

promagna | Załogant

@dziad_Jag,

Jakieś 10 lat temu z przyjemnością przeczytałem to, co opisał ten człowiek. polecam

Śr, 8 lis 2017 21:07 | ocena: + 22

Janusz777 | Gość

@dziad_Jag,
Jak zwykle trolujesz temat.Czy Ci za to płacą?.Zamiast zobaczyć coś pozytywnego jak np.

"Zabijanie jest bardzo delikatną kwestią. Jeżeli chodzi o praktykujących to mamy ścisłe wymagania – praktykujący nie mogą zabijać. [...]Nie tylko ludzie i zwierzęta żyjące, dotyczy to także roślin. W innych przestrzeniach każdą materię ukazuje się jako życie.[..] Mówię wam, nie możemy dowolnie ot tak sobie zabijać.[...] Nie możemy celowo krzywdzić innych istot ale także nie powinniśmy skupiać się zbytnio na drobnostkach."

Naprawdę @dziad_Jag-u weź udział w merytorycznej dyskusji.Wreszcie!!!!

Pt, 10 lis 2017 18:51 | ocena: + 2

Dzieciak z ryjbuka | Gość

@dziad_Jag, zalezy od punktu siedzenia. Dla komunistow i chinskiej propagandy jest obzydliwie bogatym facetem przynajmniej na takiego go kreuja. Z kolei dla sympatykow bedzie zwyklym czlowiekiem ktory odmienil zycie milionow na lepsze. Zapewne prawda lezy gdzies po srodku na poczatku mogl zdobywac srodki finansowe ale z momentem rozpoxzecia represji ksiazki itd sa nielegalne i piracone wiec ciezko jest z czegos takiego czerpac zysk ale ktos moze powiedziec ze zawsze sie znajdzie mzliwosc by zarobic ;). Zwykyl zjadacz chleba ktory szuka ezoteryki i wrazen nie musi sie koniecznie przejmowac losem mistrza a dokladnej jego majatkiem bo zdolnosci sa wazniejsze

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Spotkania z FN pod Tatrami - w niedzielę 15 lipca o 20.00 w hotelu HARNAŚ (Wierch Bundowy 11, Bukowina Tatrzańska) .... W poniedziałek o godzinie 20.00 w hotelu NOSALOWY DWÓR ...Balzera 21d, 34-500 Zakopane ... wstęp wolny - ZAPRASZAMY!

UFO24

więcej na: emilcin.com

Pt, 13 lip 2018 11:39 | [...] Witam, Wvczoraj dokonałem dziwnej obserwacji. Przebywam aktualnie u rodziny we Wrocławiu na ośiedlu Różanka. Wczoraj (wtorek 4 lipca 2018) ok godziny 22,15 siedziałem na kanapie i patrzyłem przez okno balkonowe. Nad blokiem przy ul Bałtyckiej zobaczyłem pieknie świecącą Wenus. Ponieważ ja byłem nisko, a na przeciwko jest blok 10 pięter miałem wyraźny 'celowniek'. Wenus znajdowała się pomiędzy kominkiem wentylacji, a ścianą budynku. Wenus pięknie świeciła, pokazałem ją nawet teściowi. Po...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Sobota, 30 czerwca 2018 | Nikt tego nie zauważył, nikt tego nie doceniał, a minęła niedawno 22 rocznica pojawienia się okrętu Nautilus w sieci www. Zakręciła mi się łezka w oku i… muszę o czymś ważnym napisać.

czytaj dalej

FILM FN

AUDYCJA W RADIU INTERNETOWYM EMPARY TOWN Z UDZIAŁEM FN

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"



25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę




Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.