Dziś jest:
Poniedziałek, 20 listopada 2017

"Nie należy mylić prawdy z opinią większości" J. Cocteau

Komentarze: 76
Wyświetleń: 4990x | Ocen: 40

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 12 lis 2017 01:41   
Autor: FN, źródło: FN   

EMILCIN – OBIEKT UFO WIDZIELI ŚWIADKOWIE I BYŁ NAJPRAWDOPODOBNIEJ… IDENTYCZNY JAK TEN Z 1978 ROKU!

To miała być zupełnie inna publikacja! Chcieliśmy w niej zaprezentować ok. 10-ciu filmów z obiektami UFO, które w ostatnim czasie przysłali nam czytelnicy serwisu FN, a także kilkanaście zdjęć i relacji o obserwacjach UFO, które z tych czy innych powodów wydały się nam ciekawe. Nazywamy takie teksty „zbiorówkami” i pozwalają one oczyścić nasz katalog o tytule „DO PUBLIKACJI”. Wśród tematów, który miał się znaleźć w tym artykule był także jeden o nazwie „Obserwacja UFO nad Emilcinem 5 listopada 2017”.

Kiedy jednak sięgnęliśmy do tych zdjęć okazało się, że... sprawa jest tak ciekawa, że postanowiliśmy poświęcić jej całą publikację, a resztę materiałów przedstawimy następnym razem. Dlaczego zdecydowaliśmy się akurat tej obserwacji dedykować cały tekst? Powodów jest kilka, ale jednymi z najważniejszych jest to, że obiekt był obserwowany przez dwójkę świadków (!), a także wykonano mu kilka zdjęć.

Historia z 1978 roku jest nie tylko prawdziwa, ale przyzwyczailiśmy się już do tego, że z każdym rokiem przynosi kolejne ciekawe rzeczy, które pozwalają nam zrozumieć cały przebieg i dynamikę wydarzeń z 1978 roku. Tam naprawdę nie ma jednego słabego punktu w tej historii – przykładem mogą być losy Witolda Wawrzonka, którego rodzinę mieliśmy okazję niedawno poznać i o którego postaci będzie duża publikacja w 40-tą rocznicę wydarzenia w maju 2018.

Ale Emilcin ma także jeszcze inny, nieznany wymiar. Wiele relacji z ostatnich lat wskazuje na to, że - choć trudno w to uwierzyć - to miejsce jest nadal „monitorowane” przez istoty, które w 1978 zaprosiły na swój pokład Jana Wolskiego. Osoby śledzące publikacje o Emilcinie w serwisie FN znakomicie wiedzą, jaki kształt miał pojazd, który „unosił się” na polanką w lesie, gdzie doszło do najsłynniejszego Bliskiego Spotkania Trzeciego Stopnia w historii Polski. Poniżej grafika , którą zamieścił w swojej książce „Zdarzenie w Emilcinie” Zbigniew Blania-Bolnar.

I jeszcze jedna grafika pokazująca pojazd UFO z 1978 roku.

Mając w pamięci kształt tego obiektu zapoznajmy się z relacją o wydarzeniu, które miało miejsce 5 listopada 2017 roku ok. 15:24

Do naszego „monumentu UFO” (zwanego popularnie pomnikiem UFO) upamiętniającego lądowanie UFO w Emilcinie podjechała samochodem para młodych ludzi, aby „zobaczyć, o co chodzi z tym pomnikiem i z tym całym UFO”.


Oto relacja, która 5 listopada 2017 wieczorem trafiła na pokład okrętu Nautilus. E-mail został napisany tego samego dnia, kiedy świadkowie widzieli obiekt UFO.

-----Original Message-----

From: Maria [dane do wiad. FN]

Sent: Sunday, November 5, 2017 9:54 PM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: Ufo? Przejazdem przez Emilcin

 

Dzień dobry,

na wstępie chciałabym przeprosić jeśli ta wiadomość wyda się niepoważna albo absurdalna, ponieważ mnie mogłaby się taka wydawać gdyby mi ktoś ją przedstawił. Załączam zdjęcia, które zrobiłam dziś moim i-phonem.

Dowiedziałam się o waszej fundacji dosłownie pięć minut wcześniej od wykonania tych zdjęć. A dokładniej, wyczytałam o niej z pomnika UFO w Emilcinie. Zatrzymałam się tam z moich chłopakiem, tak po prostu, robiąc przystanek w trasie z Kraśnika do Warszawy. Był potrzebny ze względu na naszego pieska. Przy pomniku zagadaliśmy miejscową panią, która akurat przyszła z dzieckiem pobawić się na linie, pytając ją o co chodzi z tym wydarzeniem. Opowiedziała nam, że historia jest prawdziwa, że brał w niej udział jej wujek. Zaciekawiliśmy się i jeszcze parę minut byliśmy pod pomnikiem Ufo poruszeni całą tą historią upamiętnioną  w tym miejscu. Miła pani poleciła przyjechać kiedyś na grzyby, a mój chłopak zażartował, że życzy ponownych odwiedzin kosmitów.

Pewnie to wszystko nie ma znaczenia, ale w kontekście tego co zobaczyłam zaraz potem, wydaje mi się dosyć... hm, dziwne? albo ironicznie zabawne.

Musieliśmy jechać w dalszą podróż, więc zapakowaliśmy się z psem do auta i pojechaliśmy według nawigacji GPS. Dosłownie chwilę później jechaliśmy i zaczęliśmy rozmawiać o ufo, chociaż nie jesteśmy jakimiś tam fanami tematu. Wtedy mój chłopak dostrzegł, że coś leci nad lasem i podniecił się, że to może być właśnie ta wizyta kosmitów. Rzeczywiście też to zobaczyłam i właściwie pomyślałam, że co to jest?

Ponieważ miałam telefon w ręku z włączoną nawigacją, pomyślałam, że spróbuję zrobić tego zdjęcia. Proszę je dokładnie obejrzeć, bo "ufo" nie jest zbyt duże i nie widać go na pierwszy rzut oka.

Może to tylko śmieszna historia, ale pomyślałam, że nawet jeśli to nie jest nic poważnego, to zapewne ucieszy waszą fundację taki nieoczekiwany obrót zdarzeń.

Pozdrawiam

Marysia


Po pierwsze pięknie dziękujemy za tę relację – jest naprawdę niezwykła ze względu na zdjęcia, o czym… za chwilę. Zanim zobaczymy wszystkie fotografie zwróćmy uwagę na to, że młodzi ludzie przy pomniku rozmawiają z przypadkową osobą mieszkającą w Emilcinie i słyszą od właśnie poznanej kobiety, że „historia jest prawdziwa i że brał w niej udział jej wujek”. Takie sytuacje wielokrotnie były opisywane w korespondencji do nas i pokazują w sposób oczywisty, że mieszkańcy Emilcina znakomicie wiedzą, że wydarzenie z 1978 było prawdziwe, a Jan Wolski był kryształowym człowiekiem, który mówił prawdę i po prostu nie potrafił kłamać. Ale to uwaga na marginesie.

Czas na zdjęcia, które zostały wykonane w Emilcinie. Każde ze zdjęć ma prawidłowy EXIF i bez trudu można zweryfikować, o której godzinie były robione, a także z którego miejsca (są zapisane w EXIF współrzędne GPS). I od tego zacznijmy – poniżej miejsce, z którego były robione zdjęcia – tuż przed wjazdem do wsi Ruda Maciejowska. To praktycznie „tuż obok” Emilcina - o przypadku nie ma sensu nawet mówić!

Szerokość 51.14280700684

Długość 22.05555915832997

Zdjęcia zostały wykonane telefonem komórkowym Iphone, który był trochę „obciążony” nawigacją, ale mimo tego robił zdjęcia bez najmniejszych problemów. Nie ma wątpliwości, że udało się na zdjęciach uchwycić obiekt, który zauważyli świadkowie! Faktycznie UFO poruszające się nad linią tworzoną przez drzewa jest widoczne dopiero po chwili, ale obiekt jest widoczny bardzo wyraźnie!

Proponujemy prześledzić całe wydarzenie „zdjęcie po zdjęciu”. Zaczynamy od tego, które jest oznaczone numerem IMG_2438. Wszystkie zdjęcie są wykonane o 15:24 i taką informacje znajdziemy także w EXIF tego pierwszego zdjęcia (i kolejnych także).

 

ZDJĘCIE nr 1 oznaczone sygnaturą IMG_2438

Na tym zdjęciu widzimy, jak samochód podjeżdża do tablicy „Ruda Maciejowska”. Obiekt UFO jest na wysokości ok. 20 metrów i podlatuje do wysokiego drzewa.

Zdjęcie nr 2 oznaczone sygnaturą IMG_2439

Kolejne zdjęcie, drugie z serii. Samochód jest jeszcze bliżej tablicy „Ruda Maciejowska”, a UFO znajduje się za wysokim drzewem. Drzewo nie ma liści i przez gałęzie widać, gdzie znajduje się obiekt. Można także wstępnie ocenić jego wielkość, która jest zbliżona do „małego autobusu”.

 

Zdjęcie nr 3 oznaczone sygnaturą IMG_2440

Zdjęcie numer trzy to ostatnie z widoczną tablicą „Ruda Maciejowska” (we fragmencie po prawej stronie zdjęcia). Obiekt UFO już przeleciał obok drzewa i jest znakomicie widoczny po jego lewej stronie.

Zdjęcie nr 4 oznaczone sygnaturą IMG_2441

Kolejne zdjęcie oznaczone przez nas numerem cztery, na którym widać obiekt unoszący się za drzewem z lewej strony. To kolejne zdjęcie, na którym widać budowę obiektu. Ma on kształt prostopadłościanu z czymś w rodzaju „wrzecion” na krawędziach. Odległość od świadków jest znaczna, ale i tak obiekt widać bardzo wyraźnie.

Zdjęcie nr 5 oznaczone sygnaturą IMG_2442

Piąte zdjęcie jest tym, na którym obiekt zaczyna powoli „chować się” za drzewa, ale jeszcze nadal jest bardzo dobrze widoczny.


Zdjęcie nr 6 oznaczone sygnaturą IMG_2443

Zdjęcie szóste jest tym zdjęciem, na którym obiekt zmienił trochę położenie i jest dobrze widoczny jego kształt (prostopadłościan). UFO jest już częściowo zasłonięte przez drzewa.

Zdjęcie nr 7 oznaczone sygnaturą IMG_2444

Ostatnie, siódme z serii zdjęcie nie zawiera już obiektu, który zniknął za drzewami.

 

 


Ta sprawa jest dla nas świeża i dopiero zamierzamy ją dokładnie zbadać, czyli pojechać na miejsce, porozmawiać ze świadkami itp. Zdjęcia także były obejrzane pobieżnie, ale nie mamy do nich żadnego zarzutu. UFO jest wyraźne, a jego kształt intryguje zwłaszcza wtedy, kiedy porównamy go z obiektem, który opisywał Jan Wolski i dzieci państwa Popiołków w 1978 roku.

 

Na zdjęciach można zauważyć inne ciemne i jaśniejsze plamki, ale według naszej wstępnej oceny są to zabrudzenia na obiektywie Iphona. Zdjęcia zostaną jeszcze poddane szczegółowej analizie w najbliższych dniach.

Wszystko wskazuje, że świadkowie naprawdę sfotografowali UFO w kształcie „małego autobusu z czymś w rodzaju wrzecion na rogach”. Ten opis prawie dokładnie odpowiada temu, jak UFO opisywał Jan Wolski i dzieci rodziny Popiołków. Wolski mówił, że na rogach UFO były „wiry”, a dzieci Popiołków, że „owroty”, ale chodziło im o to samo. Co to znaczy, jeśli 5 listopada 2017 w pobliżu Emilcina był widziany ten sam obiekt UFO co w 1978 roku? Sytuacja naprawdę byłaby wyjątkowa.

Sprawa pozostałych materiałów UFO (z których jedna relacja jest po prostu rewelacyjna!)  - niestety muszą chwilę poczekać. Prosimy wszystkich, którzy przysłali nam materiały (relacje, zdjęcia czy filmy) o wyrozumiałość i odrobinę cierpliwości.  


Wszystkim interesującym się sprawą tej publikacji polecamy najnowszy wpis w Dzienniku Pokładowym!

https://www.nautilus.org.pl/dziennik,169,13-listopada-2017--emilcin-jako-wydarzenie-historyczne-kilka.html

Załączona mapa miejsca:

[zobacz więcej wydarzeń na mapie XFiles]

Komentarze: 76
Wyświetleń: 4990x | Ocen: 40

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 12 lis 2017 01:41   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (76)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2 3 4

Czw, 16 lis 2017 12:22 | brak oceny

Hej | Gość

Kiedy wywiad ze świadkami?

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Wczoraj, 02:48 | ocena: + 1

kioi | Gość

@Hej, Jak wykują tekst na blachę.

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 15 lis 2017 23:56 | ocena: + 2

promagna | Załogant

A ja jestem ciekaw, dlaczego na pomniku w Emilcinie jest osadzony sześcian?

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Czw, 16 lis 2017 10:01 | brak oceny

PK | Gość

@promagna,
Ogólnie zamysł był taki, że to ma niby być Monolit z Odysei Kosmicznej 2001. Problem w tym, że to kompletnie go nie przypomina...
Tą informację mam z nagrania, gdzie Pan Rafał Nowicki publicznie mówi na to "Czarna kostka, znana z filmu Odyseja Kosmiczna 2001." na pikniku ufologicznym w 2007 roku. Jak dla mnie to straszna wtopa... Kiedy projektowali pomnik mogli po prostu sprawdzić w Google jak wygląda Monolit...

Link do video z odnośnikiem czasowym:
https://youtu.be/38EVODn1Iv4?t=161

Rozwiń odpowiedzi (2) Dziękujemy za ocenę.

Czw, 16 lis 2017 11:20 | brak oceny

promagna | Załogant

@PK,

Dziękuję serdecznie za informację.

A może w gruncie rzeczy nie chodziło o monolit, tylko jednak o sześcian. W końcu ta bryła ma swoje zastosowanie w różnych miejscach od krystalografii na kosmologii kończąc.

pozdrawiam

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Czw, 16 lis 2017 12:13 | ocena: + 1

PK | Gość

@promagna,
Nie ma za co! :)
Sześcian to jak dla mnie idealny i najprostszy przykład naszego wymiaru. Tylko, że w filmiku Pan Rafał wyraźnie twierdzi, że "kostka z filmu Odyseja". Chyba, że to tylko taka jego błędna interpretacja. Możliwe, że pomnik projektował ktoś inny.

Pozdrawiam!

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Czw, 16 lis 2017 12:45 | brak oceny

promagna | Załogant

@PK,

W Odysei 2001 na time frame 127:41 jest pokazane 7 oktaedrów, które prawdopodobnie "ktoś" pomlił z sześcianem. Niemniej Stanley Kubric miał rację. Oktaedry "rządzą" światem ;) A sam monolit to idea przekaźnika.

Piszę to w kontekście pomnika w Emilcinie, jako przesłania Kubrica, które zawarł w swoich filmach.

https://www.cda.pl/video/14699262c

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 18 lis 2017 13:25 | brak oceny

PK | Gość

@PK,

Ups, przepraszam, zrobiłem pomyłkę, to nie Rafał Nowicki a Robert Bernatowicz. Jakoś zawsze ich głosy mi się myliły. ;D

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 15 lis 2017 21:16 | ocena: + 5

Lukas82pl | Gość

Dzień dobry !
Kiedyś czytałem na stronach nautilusa , ze goście zapowiadali powrót. Było to chyba w artykule z okazji 30 lecia wydarzeń w Emilcinie.
W tym roku w marcu miałem okazje być w Emilcinie Z racji tego ,ze jechaliśmy przejazdem nocowaliśmy w samochodzie w pobliżu pomnika od 3 rano do 5 rano Miejsce robi wrażenie szczególnie w nocy, ciemno i cisza jak w grobie . Pozdrawiam

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Czw, 16 lis 2017 08:16 | ocena: + 1

Hej | Gość

@Lukas82pl, O co chodzi z tym powrotem? Skąd ta informacja? Gdzie to można znaleźć?

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 15 lis 2017 19:07 | ocena: + 10

Kronos | Gość

Ale będzie ciąg dalszy? mam nadzieję

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Czw, 16 lis 2017 14:47 | ocena: -2

wuj | Gość

@Kronos, no na pewno miski się juz kleją...

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 15 lis 2017 17:13 | ocena: + 7

Odyseusz A | Załogant

Bez wątpliwości identyczny obiekt jak ten opisany z przed lat .Te fotografie to niezły fart .

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 15 lis 2017 13:54 | brak oceny

kastor 1977 | Gość

No to teraz będzie druga książka Tajne operacje PiS i UFO

Dziękujemy za ocenę.

Pon, 13 lis 2017 23:52 | ocena: + 12

Jurko | Gość

Witam.
Dzisiaj na YOU TUBE oglądałem wlaśnie filmik z wywiadem z przed 40 lat z Panem Wolskim nie wiedzac że zamieściliscie te zdjęcia.Teraz czytam i oglądam te zdjęcia z niedowierzaniem,a zarazem z ulgą.Ze jednak to była prawda.Ze Wolski nie kłamał,nie konfabulował.Chłop Poczciwota z niego był,to widać.Jeśli ktoś wtedy miał wątpliwosci to teraz powinien zamilknąc.Obiekt rzeczywiście ,jeśli przyjąc odległośc od samochodu mieści się w granicach obiektu który opisywał Wolski.Zaden Dron to nie może być bo obiekt ma kilka metrów..Wiry są wyrażne widocze szczególnie te od dołu.Trzeba tam pojechac zbadać teren.Dokonać pomiarów i wtedy dopiero się okaże z jak wielkim obiektem mamy sie porównywac.Odleglosc spora do Drzew licze z 300 metrów ale obiekt przelatywał poza drzewami więc może dojśc kolejne 100 m.Może ktoś z mieszkanców jeszcze to widział,albo z sąsiedniej miejscowosci.Wolski był bezposrednim świadkiem,i zdał relację z tego co zobaczył,i opisał tak jak umiał .Teraz też mamy świadków dwóch i do tego zdjęcia na potwierdzenie.Kilka zdjęc więc mowy nie ma o manipulacji.Tak sobie myślę że to mogła byc ponowna wizyta kontrolna na tym terenie.Może szukają Wolskiego,a moze chcą zobaczyć jaki jest postęp cywilizacyjny tego terenu..Myslę że oni mogli w ogóle nie odlecieć i byli tu caly czas niewidoczni dla nas.A tak apropo Wolskiego to sprawdzcie w ktorym rejonie Emilcina znajduje się cmentarz na którym jest pochowany Pan Wolski.Nie zdziwił bym sie gdyby to sam Wolski kierował tym pojazdem.Może przyleciał inkarnować sie w Emilcinie.NIESAMOWITE.!!.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Wt, 14 lis 2017 20:29 | ocena: -6

dziad_Jag | Gość

Komentarz poniżej poziomu, lub oznaczony jako SPAM. Kliknij, aby rozwinąć.

Pon, 13 lis 2017 20:38 | brak oceny

Max | Gość

Na YT jest film nakręcony 29 października w Nevadzie z obiektem bardzo podobnym.

Dziękujemy za ocenę.

Pon, 13 lis 2017 19:37 | ocena: + 13

Margot7 | Załogant

Kronos ma chyba racje
To faktycznie jest duze, dzieki bo zwrocilam teraz na to uwage, ze porownywalnie do drzew jest naprawde duzych rozmiarow...
No to moze byc naprawde cos!

Tak sie zastanawiam czesto, czy jesli oni - ufo- beda chcieli nawiazac kontakt, kogo wybiora?
Czy osobe czekajaca na nich?
Czy znowu kogos sposrod zwyklych ludzi?
Na mysl przychodzi mi bidula z Emilcina jak i Meier, zobaczccie jaki to byl typ czlowieka. To ludzie czysci , nie przygotowani, w pewnym sensie uduchowieni lecz nie z tego ciala uduchowieni, co widac po ich wrodzonym spokoju i skromnosci.
Ciekawe kto to bedzie?

Tak sie przejelam tymi zdjeciami , ze az mi sie snilo, ze jakies dzwony tam byly , nie wiem, ze chodzi o jakies dzwony, dzwieki...

Dziękujemy za ocenę.

Pon, 13 lis 2017 17:52 | ocena: + 18

Vonegut | Gość

Świetny materiał. Pewnie stanie drzazgą w oku autorowi książki o mistyfikacji w Emilcinie. Dobra robota FN.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Wt, 14 lis 2017 15:50 | ocena: -6

ciekaw | Gość

Komentarz poniżej poziomu, lub oznaczony jako SPAM. Kliknij, aby rozwinąć.
Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2 3 4
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Z komentarzy pod testami FN ... Po słowach Stantona T. Friedmana które przeczytałem zmroziło mi krew....u mnie po tym jak ,, ich'' zobaczyłem w życiu wydarzyła się nieprawdopodobna historia decydująca o całym moim życiu. Historia która wywróciła moje życie do góry nogami ( szczęśliwie oczywiście) a to i tak delikatne określenie. Fakt, czasami rozważałem , że to co mi się przydarzyło w życiu miało związek z tym , że zobaczyłem UFO ale mówiłem sobie wtedy, że niby w jaki sposób oni mogliby wpłynąć...

UFO24

więcej na: emilcin.com

Sob, 18 lis 2017 23:39 | 17 listopada 2017 był obserwowany obiekt UFO, który miał kształt walca - według świadka UFO emanowało jasnym, silnym światłem. Obiekt był widzialny nad autostradą A2 w okolicy miejscowości Jordanów. Czekamy na świadków, którzy także widzieli ten obiekt. Więcej w serwisie www.emilcin.com

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 13 listopada 2017 | Ludzie chyba nie dostrzegli mocy tekstu o zdjęciach w Emilcinie, które zostały wykonane 5 listopada 2017. Ot, kolejny tekst w serwisie FN… o czym tu mówić? Ale to błąd.

czytaj dalej

FILM FN

TRÓJKĄTNE UFO O ŚREDNICY 60 METRÓW TRZY RAZY PRZELATUJE NAD TYM SAMYM ŚWIADKIEM - historia z 2006 roku

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.