Dziś jest:
Poniedziałek, 20 listopada 2017

"Nie należy mylić prawdy z opinią większości" J. Cocteau

Komentarze: 39
Wyświetleń: 4548x | Ocen: 14

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 14 lis 2017 11:36   
Autor: FN, źródło: FN   

POKAZY LOTNICZE ZAREJESTROWANE W TRYBIE ‘SUPER SLOW MOTION’

To zupełna nowość – zaawansowane technologicznie aparaty i kamery mają możliwość nagrywania filmu w tzw. technice „Super Slow Motion”. Polega ona na tym, że tryb Super Slow Motion pozwala na nagranie obrazu przy 960 kl./s, a odtwarzane jest z szybkością 15 kl./s, co umożliwia jego 64-krotne spowolnienie - rejestrowanie standardowego materiału (4K przy 60 kl./s, FullHD i HD do 240 kl./s).

W tym roku 16 września 2017 na lotnisku w Krasnołęce odbyły się pokazy lotnicze Open Air Day.


 Była na nich nasza czytelniczka, której mąż wykonywał filmy właśnie techniką Super Slow Motion.

Napisała do nas ciekawą wiadomość.

W tym roku byliśmy na wakacjach w okolicach Elbląga i mąż nas zaciągnął na pokazy lotnicze w Malborku. Mąż miał wtedy nowiutki telefon z możliwością nagrywania filmów super slow motion i strasznie się tym cieszył i oczywiście nagrywał co się tylko dało

ja w tym czasie robiłam zdjęcia i nakręciłam jeden film. Aparat mam dość dobry - canon, Pełna klatka więc zakładam że filmy i zdjęcia są dobrej jakości wieczorem oglądaliśmy i zdjęcia i te filmiki męża i w pewnym momencie nasz zatkało na filmie leci MIG (o ile dobrze pamiętam) - w zwolnionym tempie, a wyprzedza go jakiś ptak (????? lub nie ptak)

i tak myślimy co za ptaszysko jest szybsze od rozpędzonego MIGA??????????

jeden filmik jest wyjątkowy bo samolot wylądował, pięknie przeparadowal przed widzami, zrobił zwrot i na filmie wyraźnie widać jak z trawy wylatuje cos bardzo szybko

wygląda jak mały ptak ale ma połysk jakby pokrywy skrzydłowe jakiegoś owada

w każdym razie bardzo jest to dziwne. A jeszcze dziwniejsze było to ze na żadnym z moich zdjęć ani na filmie nie widać nic co by latało koło samolotu

Jeżeli by Państwo chcieli to zobaczyć to chętnie podeślę filmy

Pozdrawiam serdecznie

[dane do wiad. FN]

 

Filmy zostały do nas przysłane i uważnie je obejrzeliśmy. Czy są ciekawe? Są absolutnie bardzo ciekawe! Wiemy dobrze, że na pokazach lotniczych pojawiają się obiekty UFO, które z błyskawicznymi prędkościami przelatują obok samolotów wyprzedzając bez problemu wyprzedzają rozpędzone myśliwce. Oczywiście zawsze pojawiają się „wielcy znawcy ptaków i owadów”, którzy tak właśnie interpretują wszystko, co pojawia się w pobliżu samolotów na pokazach lotniczych. Argumenty, że my mamy dziesiątki godzin nagranych właśnie przelotów „ptaków i owadów” i porównując to z tymi nagraniami można te teorie demaskujące śmiało wrzucić do kosza, ale… to i tak nic nie daje – on „wie”, on „widzi”, on „niczego nie potrzebuje”, ale… pomijając tego typu odkrywczą argumentację proponujemy wszystkim spokojnie obejrzeć te nagrania, które dostaliśmy od naszej czytelniczki i umieściliśmy w serwisie youtube. Zwłaszcza ten obiekt, który nagle pojawia się "znikąd, pustej przestrzeni - nie było go i nagle jest".

Poniżej kilka fragmentów zmienionych do postaci GIF.

 

Interesujący jest zwłaszcza ten fragment, kiedy pojawia się ten obiekt obok samolotu na płycie lotniska. Tu jedna uwaga – obiekt nie „wylatuje z trawy” jak napisała nasza czytelniczka, ale po prostu „pojawia się znikąd”.

Poniżej klatka z filmu poprzedzająca tę, na której obiekt się pojawia - nie widać niczego "wylatującego z trawy" czy czegokolwiek innego - jest puste niebo. I jeszcze jedna uwaga dla osób, które :"widzą skrzydełka" - pamiętajcie państwo, że mamy w naszym archiwum filmy z obiektami UFO nagranymi w różnych miejscach świata, na których był widoczny podobny efekt związany być może z napędem tych obiektów, który daje właśnie takie "złudzenie skrzydełek" - był o tym kiedyś wykład na kongresie MUFON w USA.

Materiał ma znakomitą wartość do analiz - to pierwszy tego typu zapis w trybie SUPER SLOW MOTION. I nie ma najmniejszego znaczenie, czy są to owady czy rzeczywiście coś więcej - będziemy mogli porównywać ten zapis z innymi, które pewnie będą do nas przysyłane.

Najciekawsze jest absolutnie nagranie, gdzie widać "skrzydełka" czyli pierwszy film - zidentyfikowaliśmy to oczywiście jako owada i tak został ten film opisany, a jednak... jest coś, co nie daje nam spokoju. Dlaczego? Gdyż tryb SUPER SLOW MOTION został włączony na długo przed pojawieniem się tego  "owada". Jak to możliwe, że owad może pojawić się w miejscu, w którym wcześniej nie było niczego? Jak to możliwe, że nie widać tego, jak dolatuje do tego miejsca?;)

Nawet jeśli to był owad (a tego wykluczyć przecież nikt o zdrowych zmysłach nie zrobi), to nie sposób zrozumieć, jak to zostało nagrane... Dziękujemy pięknie za materiały, które trafiają do naszej Bazy Danych i bardzo nam pomogą w analizie tego typu nagrań na przyszłość.

 


 

Na kolejnej klatce moment, kiedy nagle „obiekt jest” w przestrzeni tuż obok samolotu (owady tuż przed obiektywem aparatu wyglądają naprawdę inaczej - przyp. FN)

 


I wreszcie same filmy, które umieściliśmy w naszej witrynie youtube robiąc z nich kompilację do jednego materiału wideo.

 

 


Uwaga czytelnicy serwisu FN! Od jakiegoś czasu dostajemy praktycznie kilka razy w miesiącu potężne pliki wideo często nagrane nawet z 4K - jest tego coraz więcej i te najciekawsze uznane przez nas za "prawdopodobnie prawdziwe obiekty UFO" zostaną pokazane w jednej, bardzo obszernej publikacji.

Prosimy jednak nie wysyłać tak potężnych plików na naszą skrzynkę, ponieważ bardzo często ona się po prostu blokuje przez wielkość przesyłanych plików... Do wysyłania materiałów najlepiej używać specjalistycznych serwisów, np. https://pl.filemail.com/

I jeszcze jedna, ważna uwaga: już wkrótce ruszy LABORATORIUM FOTO FN, w którym będą także nagrania ptaków, owadów, a także blików świetlnych, które autorzy zdjęć czy filmów będą mogli sami obejrzeć przed przysłaniem ich na pokład okrętu Nautilus.

I na koniec - pięknie dziękujemy autorowi wspaniałego zdjęcia "myśliwiec i tęcza", który prezentujemy poniżej.


I jeszcze jedna rzecz: bardzo ciekawy komentarz, który napisał autor filmów:


Poniżej filmy, które zamieścił w sieci.

Załączona mapa miejsca:

[zobacz więcej wydarzeń na mapie XFiles]

Komentarze: 39
Wyświetleń: 4548x | Ocen: 14

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 14 lis 2017 11:36   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (39)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Sob, 18 lis 2017 17:54 | brak oceny

miro | Gość

z tym ze na poziomie trawy widac czarna kropke jak leci od dolu. Na orginale poklatkowo to widac tylko trzeba sie przyjzec

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 18 lis 2017 17:46 | brak oceny

miro | Gość

widac obiekt jak wylatuje z trawy

Dziękujemy za ocenę.

Sob, 18 lis 2017 00:57 | ocena: + 2

Olla | Gość

mieszkam poza miastem i widok z tarasu mam prawie jak na zdjęciach tu pokazanych ,często robię zdjęcia aby uwiecznić piękno pór roku i to klatka po klatce I Panowie co tu mierzycie linijką , uwierzcie mi że tych a,,much ..na zdjęciach mam sporo,,,ale ja wiem że to nie owady...jeśli macie Panowie problem to proponuję kilka klatek prześlijcie z zarejestrowanymi owadami....życzę powodzenia

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 16 lis 2017 19:22 | ocena: + 4

stevan | Gość

Znam się na tym. To nie są żadne skrzydełka, ale tzw. pikselizacja obiektu. Proszę sobie powiększać np. zdjęcie drzewa. Obok konturów liści zachodzi takie zjawisko. A w obiekcie w ruchu może być wrażenie, że piksele są raz u góry, raz u dołu. Dodatkowo specyficzne załamanie światła na granicy brzegu obiektu, które to rejestrują piksele.

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 16 lis 2017 11:10 | ocena: + 2

ultra111 | Gość

1 skojarzenie kuli z lopatkami to Sruba.z wizji K.J nt otworow w ziemi kilka lat temu.Gdy R.B podal K.J foto z otworem,ten odparl ze to robi sruba.

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 15 lis 2017 21:40 | ocena: + 3

dogon | Gość

Dalej odkrywamy nowe gatunki zwierząt i roślin. Teraz szczególnie w mniej dostępnych środowiskach (jaskinie, głębiny, lasy Amazonii).
A co jeśli istnieje inna bariera – bariera szybkości zachodzącego zjawiska?
Może mamy cały świat zwierząt którego nie zauważamy… bo zjawiska tam zachodzące są dla naszego niedoskonałego aparatu postrzegania zbyt szybkie.

Nadmienię podobny temat RODS. DO dzisiaj nie wiemy co to jest – jest to zjawisko rejestrowane niezwykle rzadko, niemniej zdjęcia czy rejestracje wideo są powtarzalnie podobne.
Następna sprawa co my wiemy o owadach ?… dużo więcej wiedział niejaki Viktor Grebennikov … wnioski proszę wyciągnąć samemu.

Tym niemniej nie można wykluczyć obiektu pochodzenie technicznego.
W tej chwili jest to po prostu Ultraszybkie UFO – w końcu język jest żywy to ja dodaję skrót UUFO (lub z angielskiego Ultra Fast UFO – UFUFO ). Czym to UUFO jest – na razie mamy za mało danych.

Pozdrawiam

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 15 lis 2017 21:13 | ocena: + 4

Magda | Gość

"które autorzy zdjęć czy filmów będą mogli sami obejrzeć przed przysłaniem ich na pokład okrętu Nautilus." lol czyli wczesniej nie mogli? czyli co? mam zablokowane ogladanie w komorce zanim nie wysle do nautilusa? co to za technologia?

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 15 lis 2017 18:01 | ocena: + 5

Romek | Gość

Czy ktokolwiek ze zwolenników owadów zechce się ustosunkować do poniższego wywodu:
1. Bazuję tylko na dwóch zdjęciach (tych pomiędzy którymi jest tekst:"Na kolejnej klatce moment, kiedy nagle „obiekt jest” w przestrzeni tuż obok samolotu (owady tuż przed obiektywem aparatu wyglądają naprawdę inaczej - przyp. FN)"

2. Zakładam, że Fundacja pisze prawdę i są to kolejne dwie klatki filmu.

3. Rozjaśnijcie monitory na max (lepiej jest ściągnąć fotkę na kompa i selektywnie rozjaśnić zieleń) i poszukajcie tego owada na tle lasu - nie ma. Jeżeli tak, to przyleciał spoza kadru.

4. Którędy miałby najbliżej spoza kadru? Od spodu. No to teraz linijka w dłoń i mierzymy. U mnie na monitorze wychodzi tak: odległość od owada do dolnej krawędzi zdjęcia =48mm, rozpiętość skrzydeł owada = 10mm.

5. Załóżmy, że to jest owad "średni" - niech będzie pszczoła. Rozpiętość skrzydeł pszczoły to średnio 20mm. Teraz znana z podstawówki proporcja i pierwszy wniosek. W czasie pomiędzy zdjęciami owad musiał przelecieć praktycznie 10cm (dokładnie 9,6cm) czyli 0,1 metra.

6. Jaki czas minął pomiędzy zdjęciami? 1 : 960 - zgadza się? Czyli 0,00104 sekundy - zaokrąglijmy do 0,001 s.

7. Z jaką prędkością poruszał się owad? 0,1metra/0,001 sekundy = 100m/s = 360 km/h !!!

8. Dobra, nie szukajcie - pszczoła bez nektaru leci z max prędkością 65km/h wg stron pszczelarskich. Czy ktoś zna owady, które potrafią 6 razy szybciej?

Rozwiń odpowiedzi (2) Dziękujemy za ocenę.

Śr, 15 lis 2017 18:53 | brak oceny

Piotr Król | Gość

@Romek, tak poruszają się owady kręcone w trybie superslowmotion:
www.instagram.com/p/BVeK9DlAxPy/ (trzmiel)
www.instagram.com/p/BWCftirAs-b/ (szerszeń)

Dziękujemy za ocenę.

Czw, 16 lis 2017 12:13 | ocena: + 7

Czarek | Gość

@Romek, Szanowny Panie Romku. Poniżej oszacowanie prędkości owada również z użyciem linijki jak Pan proponował ale bardziej wiarygodne bo oparte na tym co na filmie widać, a nie na domysłach. Wziąłem pod uwagę i zmierzyłem cały tor lotu obiektu, widoczny rozmiar owada na początku i końcu toru, czas przelotu i informację o spowolnieniu nagrania. Proporcja średniego rozmiaru owada do długości trasy wyszła ~ 1/47. Będzie tu pewien błąd pomiaru rozmiaru owada ale szacuję, że nie przekroczy on 10%. Czas przelotu na spowolnionym nagraniu wynosi nieco ponad 2 sekundy. Zaokrąglam w dół do 2 s. - niech wyjdzie tak jak by Pan chciał większa prędkość. Biorąc po uwagę 64 krotne spowolnienie czas przelotu będzie 2/64 czyli około 0.031 s. Zakładając, że jest to typowa ale już naprawdę duża mucha domowa o rozmiarze 10 mm dostaję, że porusza się z prędkością nie większą niż około 15 m/s - typową dla owada.
Intryguje mnie też sam fakt prezentacji nagrania. Dlaczego w spowolnieniu ukazane jest dopiero nagranie od momentu pojawienia się "z nikąd" tego owada, a wszystko co wcześniej jest pokazane w normalnej prędkości. Proszę pokazać całość bo w ten sposób jak to zostało zrobione powoduje się u oglądającego słuszne podejrzenia o manipulację.
Zabieram tu głos nie z pozycji zagorzałego sceptyka, który chciałby koniecznie podważyć możliwość występowania zjawiska UFO - wręcz przeciwnie w mediach jak i na łamach FN pojawiają się bardzo ciekawe relacje i materiały naprawdę dające do myślenia. Irytuje mnie wykorzystywanie takich słabych materiałów. Jak będziecie pokazywać takie rzeczy z sugestią UFO nie dziwcie się jak wbrew Waszej intencji będzie wam przybywać sceptyków.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Czw, 16 lis 2017 22:17 | ocena: + 1

Piotr Król | Gość

@Czarek, trybu superslowmotion nie da się używać w trybie ciągłym, przy zapisie 960 kl./s telefon jest w stanie chwycić tylko około sekundy którą potem "rozciąga" do około 5 sekund. Nagrywanie polega na tym, że nagrywa się normalnie, kilka "superslowmotion" i ten jeden moment potem na filmie jest spowolniony.
Słusznie zauważyłeś, że te "owady" pojawiają się tylko na tych spowolnionych fragmentach, na normalnych i na zdjęciach (także tych z aparatu) ich nie widać.
Na YouTube dałem filmy takie jakie są, nic nie edytowane. W czasie nagrywania kilka razy kilkałem "superslowmotion" dlatego kilka fragmentów jest spowolnionych.

Rozwiń odpowiedzi (1) Dziękujemy za ocenę.

Pt, 17 lis 2017 11:50 | brak oceny

Czarek | Gość

@Piotr Król, dziękuję za odpowiedź. To wyjaśnia sprawę pojawienia się "z nikąd". Chwilę wcześniej nagranie było w normalnym trybie, a więc z mniejszą rozdzielczością czasową więc brak jest tych kadrów (które byłyby gdyby tryb spowolniony był włączony) na których mucha była w dolnej części obrazu. Więc przyleciała po prostu z dołu ale początkowo nie mogła być uchwycona z uwagi za zbyt kiepską rozdzielczość czasową nagrania.
Bywa taki ciekawy program na kanałach przyrodniczych "Pułapki umysłu" i tam pokazują jak różne sytuacje mogą zwieść nasz umysł powodując wrażenie, że oto zdarzyło się niepojęte. To nieco pokrewna sytuacja.
Swoją drogą to ciekawe i obrazuje jak kiepski jest nasz aparat poznawczy. Tyle tego robactwa kręci się dookoła, a nasze zmysły większości nie wychwytują.

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 15 lis 2017 12:28 | ocena: + 2

Lotnik | Gość

Pokazy lotnicze były w Królewie Malborskim . Krasnołęka to część wsi Królewo .

Dziękujemy za ocenę.

Śr, 15 lis 2017 04:59 | brak oceny

George | Gość

Zastanawia mnie (niezależnie od zamieszczonego materiału filmowego) czy możliwe teoretycznie jest manipulowanie przestrzenią w taki sposób aby jej kawałek wraz z obiektem zamienić z takim samym w innym miejscu. Kojarzy mi się w tym miejscu eksperyment filadelfijski. Jeśli tak to mogłoby wyjaśnić nagłe pojawianie i znikanie z naszego pola widzenia podejrzanych obiektów (ptaków, chrabąszczy i superszybkich much) niekoniecznie sondo-podobnych ale i tych większych. Kontynuując ten pomysł można by odważnie przypuścić, że takiego ufo-kierowcy nie dotyczyłby problem bezwładności przy braniu zakrętu pod kątem prostym. To, że my takiej technologii nie opanowaliśmy (choć i to nie jest pewnikiem) nie oznacza, że nie istnieje.

Dziękujemy za ocenę.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Nick / imię i nazwisko

Email

Treść komentarza:

Zabezpieczenie przeciw-spamowe

Ilość UFO na obrazie
* Publikując komentarz oświadczasz, iż zapoznałeś się oraz akceptujesz regulamin naszej strony.

szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

 Jaką Wigilię i święta Bożego Narodzenia widzi jasnowidz Krzysztof Jackowski? 'Ja mam wrażenie, że zima będzie kapryśna może być okresowo bardzo ciepła, ale momentami będzie bardzo zimna. Z całą pewnością będzie to jednak aura, która będzie dużo zimniejsza od poprzednich zim. Wydaje mi się, że w tym roku święta Bożego Narodzenia będą białe'

UFO24

więcej na: emilcin.com

Sob, 18 lis 2017 23:39 | 17 listopada 2017 był obserwowany obiekt UFO, który miał kształt walca - według świadka UFO emanowało jasnym, silnym światłem. Obiekt był widzialny nad autostradą A2 w okolicy miejscowości Jordanów. Czekamy na świadków, którzy także widzieli ten obiekt. Więcej w serwisie www.emilcin.com

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 13 listopada 2017 | Ludzie chyba nie dostrzegli mocy tekstu o zdjęciach w Emilcinie, które zostały wykonane 5 listopada 2017. Ot, kolejny tekst w serwisie FN… o czym tu mówić? Ale to błąd.

czytaj dalej

FILM FN

TRÓJKĄTNE UFO O ŚREDNICY 60 METRÓW TRZY RAZY PRZELATUJE NAD TYM SAMYM ŚWIADKIEM - historia z 2006 roku

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.