Dziś jest:
Wtorek, 17 lipca 2018

Nie trzeba wspinać się na szczyt góry tylko po to, żeby się dowiedzieć, czy jest wysoka.  Paulo Coelho, 'Pielgrzym'

Komentarze: 46
Wyświetleń: 8185x | Ocen: 15

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 14 lis 2017 11:36   
Autor: FN, źródło: FN   

POKAZY LOTNICZE ZAREJESTROWANE W TRYBIE ‘SUPER SLOW MOTION’

To zupełna nowość – zaawansowane technologicznie aparaty i kamery mają możliwość nagrywania filmu w tzw. technice „Super Slow Motion”. Polega ona na tym, że tryb Super Slow Motion pozwala na nagranie obrazu przy 960 kl./s, a odtwarzane jest z szybkością 15 kl./s, co umożliwia jego 64-krotne spowolnienie - rejestrowanie standardowego materiału (4K przy 60 kl./s, FullHD i HD do 240 kl./s).

W tym roku 16 września 2017 na lotnisku w Krasnołęce odbyły się pokazy lotnicze Open Air Day.


 Była na nich nasza czytelniczka, której mąż wykonywał filmy właśnie techniką Super Slow Motion.

Napisała do nas ciekawą wiadomość.

W tym roku byliśmy na wakacjach w okolicach Elbląga i mąż nas zaciągnął na pokazy lotnicze w Malborku. Mąż miał wtedy nowiutki telefon z możliwością nagrywania filmów super slow motion i strasznie się tym cieszył i oczywiście nagrywał co się tylko dało

ja w tym czasie robiłam zdjęcia i nakręciłam jeden film. Aparat mam dość dobry - canon, Pełna klatka więc zakładam że filmy i zdjęcia są dobrej jakości wieczorem oglądaliśmy i zdjęcia i te filmiki męża i w pewnym momencie nasz zatkało na filmie leci MIG (o ile dobrze pamiętam) - w zwolnionym tempie, a wyprzedza go jakiś ptak (????? lub nie ptak)

i tak myślimy co za ptaszysko jest szybsze od rozpędzonego MIGA??????????

jeden filmik jest wyjątkowy bo samolot wylądował, pięknie przeparadowal przed widzami, zrobił zwrot i na filmie wyraźnie widać jak z trawy wylatuje cos bardzo szybko

wygląda jak mały ptak ale ma połysk jakby pokrywy skrzydłowe jakiegoś owada

w każdym razie bardzo jest to dziwne. A jeszcze dziwniejsze było to ze na żadnym z moich zdjęć ani na filmie nie widać nic co by latało koło samolotu

Jeżeli by Państwo chcieli to zobaczyć to chętnie podeślę filmy

Pozdrawiam serdecznie

[dane do wiad. FN]

 

Filmy zostały do nas przysłane i uważnie je obejrzeliśmy. Czy są ciekawe? Są absolutnie bardzo ciekawe! Wiemy dobrze, że na pokazach lotniczych pojawiają się obiekty UFO, które z błyskawicznymi prędkościami przelatują obok samolotów wyprzedzając bez problemu wyprzedzają rozpędzone myśliwce. Oczywiście zawsze pojawiają się „wielcy znawcy ptaków i owadów”, którzy tak właśnie interpretują wszystko, co pojawia się w pobliżu samolotów na pokazach lotniczych. Argumenty, że my mamy dziesiątki godzin nagranych właśnie przelotów „ptaków i owadów” i porównując to z tymi nagraniami można te teorie demaskujące śmiało wrzucić do kosza, ale… to i tak nic nie daje – on „wie”, on „widzi”, on „niczego nie potrzebuje”, ale… pomijając tego typu odkrywczą argumentację proponujemy wszystkim spokojnie obejrzeć te nagrania, które dostaliśmy od naszej czytelniczki i umieściliśmy w serwisie youtube. Zwłaszcza ten obiekt, który nagle pojawia się "znikąd, pustej przestrzeni - nie było go i nagle jest".

Poniżej kilka fragmentów zmienionych do postaci GIF.

 

Interesujący jest zwłaszcza ten fragment, kiedy pojawia się ten obiekt obok samolotu na płycie lotniska. Tu jedna uwaga – obiekt nie „wylatuje z trawy” jak napisała nasza czytelniczka, ale po prostu „pojawia się znikąd”.

Poniżej klatka z filmu poprzedzająca tę, na której obiekt się pojawia - nie widać niczego "wylatującego z trawy" czy czegokolwiek innego - jest puste niebo. I jeszcze jedna uwaga dla osób, które :"widzą skrzydełka" - pamiętajcie państwo, że mamy w naszym archiwum filmy z obiektami UFO nagranymi w różnych miejscach świata, na których był widoczny podobny efekt związany być może z napędem tych obiektów, który daje właśnie takie "złudzenie skrzydełek" - był o tym kiedyś wykład na kongresie MUFON w USA.

Materiał ma znakomitą wartość do analiz - to pierwszy tego typu zapis w trybie SUPER SLOW MOTION. I nie ma najmniejszego znaczenie, czy są to owady czy rzeczywiście coś więcej - będziemy mogli porównywać ten zapis z innymi, które pewnie będą do nas przysyłane.

Najciekawsze jest absolutnie nagranie, gdzie widać "skrzydełka" czyli pierwszy film - zidentyfikowaliśmy to oczywiście jako owada i tak został ten film opisany, a jednak... jest coś, co nie daje nam spokoju. Dlaczego? Gdyż tryb SUPER SLOW MOTION został włączony na długo przed pojawieniem się tego  "owada". Jak to możliwe, że owad może pojawić się w miejscu, w którym wcześniej nie było niczego? Jak to możliwe, że nie widać tego, jak dolatuje do tego miejsca?;)

Nawet jeśli to był owad (a tego wykluczyć przecież nikt o zdrowych zmysłach nie zrobi), to nie sposób zrozumieć, jak to zostało nagrane... Dziękujemy pięknie za materiały, które trafiają do naszej Bazy Danych i bardzo nam pomogą w analizie tego typu nagrań na przyszłość.

 


 

Na kolejnej klatce moment, kiedy nagle „obiekt jest” w przestrzeni tuż obok samolotu (owady tuż przed obiektywem aparatu wyglądają naprawdę inaczej - przyp. FN)

 


I wreszcie same filmy, które umieściliśmy w naszej witrynie youtube robiąc z nich kompilację do jednego materiału wideo.

 

 


Uwaga czytelnicy serwisu FN! Od jakiegoś czasu dostajemy praktycznie kilka razy w miesiącu potężne pliki wideo często nagrane nawet z 4K - jest tego coraz więcej i te najciekawsze uznane przez nas za "prawdopodobnie prawdziwe obiekty UFO" zostaną pokazane w jednej, bardzo obszernej publikacji.

Prosimy jednak nie wysyłać tak potężnych plików na naszą skrzynkę, ponieważ bardzo często ona się po prostu blokuje przez wielkość przesyłanych plików... Do wysyłania materiałów najlepiej używać specjalistycznych serwisów, np. https://pl.filemail.com/

I jeszcze jedna, ważna uwaga: już wkrótce ruszy LABORATORIUM FOTO FN, w którym będą także nagrania ptaków, owadów, a także blików świetlnych, które autorzy zdjęć czy filmów będą mogli sami obejrzeć przed przysłaniem ich na pokład okrętu Nautilus.

I na koniec - pięknie dziękujemy autorowi wspaniałego zdjęcia "myśliwiec i tęcza", który prezentujemy poniżej.


I jeszcze jedna rzecz: bardzo ciekawy komentarz, który napisał autor filmów:


Poniżej filmy, które zamieścił w sieci.

Załączona mapa miejsca:

[zobacz więcej wydarzeń na mapie XFiles]

Komentarze: 46
Wyświetleń: 8185x | Ocen: 15

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 14 lis 2017 11:36   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (46)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2 3

Czw, 7 gru 2017 13:03 | ocena: + 1

replikant3d | Załogant

to dron sonda a właściwie mikrosonda i niekoniecznie obcego pochodzenia. Trudno uwierzyć że po utajnieniu 90% patentów Tesli nie rozwinęli ich przez te lata. Gwarantuję że 90% UFO zwłaszcza tych trójkątnych to nasza technologia tyle że utajniona.

Wt, 5 gru 2017 23:09 | brak oceny

MP | Załogant

Przepraszam, o ile kogoś uraziłem, a z pewnością tak było jeszcze raz przepraszam. Zwaliło mi się dzisiaj trochę denerwujących sytuacji. Chciałem odpocząć przy czytaniu Nautilusa. Otworzyłem wszystkie nie przejrzane strony i chciałem w spokoju poczytać. Otwierające panele skutecznie uniemożliwiały mi to. Wyszedł ze mnie cham. Co czasami mi się zdarza. Proszę o niepublikowanie moich ostatnich dwóch postów. Najmocniej jeszcze raz przepraszam i obiecuję że nie pozwolę sobie pisać w ten sposób po raz drugi.

Serdecznie pozdrawiam całą załogę Nautilusa a szczególnie osobę która poczuła się przeze mnie obrażona.

MP

Sob, 25 lis 2017 21:02 | brak oceny

Kamil Kowkowski | Gość

Dron (bsl)

Sob, 25 lis 2017 13:19 | brak oceny

Janosik | Załogant

Witam, identyczny obiekt z "machającymi skrzydełkami" poruszający się
z podobną predkością na początku tego roku w Irlandii nagrał mój kolega
czyli jest ich więcej ....

pozdrawiam

Pt, 24 lis 2017 20:48 | ocena: + 8

Intek | Gość

A ja tam widzę zwykłą muchę operującą skrzydełkami, co widać na zwolnionym tempie prawie dokładnie... Vic tkwi w odległościach od samolotu i od muchy....

Śr, 22 lis 2017 09:37 | brak oceny

gnagon | Gość

A może jednak ornikopter . ponoć taki napęd jest bardzo wydajnyenergetycznie

Pon, 20 lis 2017 18:16 | ocena: + 3

Ami | Gość

Wpiszcie sobie w Youtube: "Open Air Day 2017 - Królewo Malborskie (autor Robert K) i skupcie się na 3:49 / 50 minucie... widać dokładnie takiego samego owada, tyle że lecącego po przekątnej. :)

Sob, 18 lis 2017 17:54 | brak oceny

miro | Gość

z tym ze na poziomie trawy widac czarna kropke jak leci od dolu. Na orginale poklatkowo to widac tylko trzeba sie przyjzec

Sob, 18 lis 2017 17:46 | ocena: -1

miro | Gość

widac obiekt jak wylatuje z trawy

Sob, 18 lis 2017 00:57 | ocena: + 3

Olla | Gość

mieszkam poza miastem i widok z tarasu mam prawie jak na zdjęciach tu pokazanych ,często robię zdjęcia aby uwiecznić piękno pór roku i to klatka po klatce I Panowie co tu mierzycie linijką , uwierzcie mi że tych a,,much ..na zdjęciach mam sporo,,,ale ja wiem że to nie owady...jeśli macie Panowie problem to proponuję kilka klatek prześlijcie z zarejestrowanymi owadami....życzę powodzenia

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2 3
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Spotkania z FN pod Tatrami - w niedzielę 15 lipca o 20.00 w hotelu HARNAŚ (Wierch Bundowy 11, Bukowina Tatrzańska) .... W poniedziałek o godzinie 20.00 w hotelu NOSALOWY DWÓR ...Balzera 21d, 34-500 Zakopane ... wstęp wolny - ZAPRASZAMY!

UFO24

więcej na: emilcin.com

Pt, 13 lip 2018 11:39 | [...] Witam, Wvczoraj dokonałem dziwnej obserwacji. Przebywam aktualnie u rodziny we Wrocławiu na ośiedlu Różanka. Wczoraj (wtorek 4 lipca 2018) ok godziny 22,15 siedziałem na kanapie i patrzyłem przez okno balkonowe. Nad blokiem przy ul Bałtyckiej zobaczyłem pieknie świecącą Wenus. Ponieważ ja byłem nisko, a na przeciwko jest blok 10 pięter miałem wyraźny 'celowniek'. Wenus znajdowała się pomiędzy kominkiem wentylacji, a ścianą budynku. Wenus pięknie świeciła, pokazałem ją nawet teściowi. Po...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Sobota, 30 czerwca 2018 | Nikt tego nie zauważył, nikt tego nie doceniał, a minęła niedawno 22 rocznica pojawienia się okrętu Nautilus w sieci www. Zakręciła mi się łezka w oku i… muszę o czymś ważnym napisać.

czytaj dalej

FILM FN

AUDYCJA W RADIU INTERNETOWYM EMPARY TOWN Z UDZIAŁEM FN

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.