Dziś jest:
Poniedziałek, 25 czerwca 2018

Wielkim celem życia jest doznanie - aby czuć, że się istnieje, choćby nawet cierpiąc. To jest ta nienasycona próżnia wciągająca nas w grę, walkę, wędrówkę...
/George Byron/

Komentarze: 10
Wyświetleń: 4904x | Ocen: 15

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 17 gru 2017 08:56   
Autor: FN, źródło: FN, gazeta.pl   

PENTAGON PROWADZI PROJEKT W SPRAWIE UFO

Pentagon po raz pierwszy potwierdził istnienie programu badań nad niezidentyfikowanymi obiektami latającymi. Według niektórych źródeł "New York Times" nie został on zamknięty.
„New York Times” ustalił, że z wynoszącego około 600 miliardów dolarów rocznie budżetu Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych 22 miliony były przeznaczane na badania niezidentyfikowanych obiektów latających. Dziennikarze dotarli do wywiadów z uczestnikami realizowanego w latach 2007-12 zaawansowanego "Programu identyfikacji i przeciwdziałania zagrożeniu z przestrzeni kosmicznej". Koordynował go oficer Luis Elizondo. Zgłaszali się do niego zarówno cywilni, jak i wojskowi piloci, którzy mogli widzieć unoszące się w powietrzu pozbawione napędu obiekty.

"Zrobiłem coś, czego nie robił nikt wcześniej"

O sprawie równolegle napisało „Politico”. Za tym, co - jak ustalili amerykańscy dziennikarze - działo się na piątym piętrze w sektorze C Pentagonu w dużej mierze stał Harry Reid. To na wniosek interesującego się od lat zjawiskami kosmicznymi byłego przywódcy większości w senacie finansowany był program.
Pieniądze miały trafić do zajmującej się badaniami nad przestrzenią kosmiczną firmy Roberta Bigelowa. Miliarder, prywatnie przyjaciel Reida, w maju w programie „60 Minutes” („60 minut”) na antenie CBS przyznał, że jest „absolutnie przekonany”, że kosmici istnieją i odwiedzili Ziemię.Według niektórych źródeł, na które powołuje się „New York Times”, program wcale nie został zamknięty. Choć jego finansowanie zostało obcięte, urzędnicy Departamentu Obrony pracujący dziś w jego innych wydziałach nadal analizują relacje i nagrania pilotów, którzy zgłaszają się do nich, ponieważ widzieli niezidentyfikowane obiekty latające.

Potwierdza to w rozmowie z dziennikarzami oficer Elizondo. Wojskowy współpracował z urzędnikami marynarki wojennej i agentami CIA w Pentagonie do końca października. Zrezygnował w ramach protestu. W liście do sekretarza obrony Jima Mattisa napisał: „Dlaczego nie poświęcamy więcej czasu i wysiłku tej problematyce?”.

Departament Obrony nigdy wcześniej nie przyznał się do istnienia programu. Urzędnicy Pentagonu zrobili to odpowiadając w grudniu na pytania dziennikarzy. "Uznaliśmy, że istnieją kwestie o wyższym priorytecie, które zasługują na finansowanie, i że w najlepszym interesie Departamentu Obrony jest dokonanie pewnych zmian" -  wyjaśnił w mailu o zakończeniu finansowania do tej pory tajnego programu rzecznik Pentagonu Thomas Crosson.

Harry Reid w jednym z ostatnich wywiadów wyraził dumę z jego realizacji.

- Zrobiłem coś, czego nie robił nikt wcześniej – cytuje emerytowanego polityka „The New York Times”.


Komentarze: 10
Wyświetleń: 4904x | Ocen: 15

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 17 gru 2017 08:56   
Autor: FN, źródło: FN, gazeta.pl   


Komentarze (10)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Nie, 7 sty 2018 06:20 | brak oceny

ok | Gość

Tak, Niezidentyfikowane Obiekty Latające istnieją - bo jakżeby inaczej. Problem w tym, ze ignoranci stawiają to pojęcie na równi z "Kosmitami spoza Ziemi". Lata emisji Archiwum X zrobiły swoje ?(akurat lubiłem ten serial)

Zaznaczam, że nie neguje istnienia obcych cywilizacji we Wszechświecie - to by dopiero była ignorancja.

Tak jednak czy Kosmici odwiedzają nasza planetę... Skąd mam to wiedzieć? Tak samo Skąd mam wiedzieć, czy Kosmici odwiedzający Ziemię nie są komuś wygodni na użytek gry politycznej? Co zabawne, jedno nie wyklucza drugiego...

Ale w przypadku tego programu Pentagonu

Nikt nie podejmuje tematu, że ten program to być może legalny (bo tajny..haha) sposób na wyciąganie pieniędzy z budżetu. Bo czy był taki program potrzebny Amerykańskiemu podatnikowi? Komu ten program był potrzebny, to tutaj jest kluczowe pytanie.

Czw, 21 gru 2017 22:23 | ocena: + 1

youll | Gość

wiedzą o tym od dawna......

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 21 gru 2017 22:40 | ocena: -3

youll | Gość

M.MONROE zmarła bo wiedziała za dużo o ufo....i była gadatliwa.

Pon, 18 gru 2017 05:16 | ocena: + 5

C.U.it | Gość

Dlaczego polski rząd ukrywa prawdę o UFO?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 24 gru 2017 01:49 | brak oceny

George | Gość

@C.U.it, nie ukrywa. Do tego, żeby coś ukryć jest niezbędna jakakolwiek wiedza na temat dotycznego faktu. Nasi prominenci kolekcjonują jedynie wiedzę i umiejętności jak trwać przy korycie i deptać po racicach sąsiada. Ew. jak wyrugować konkurencję. Reszta jest bez znaczenia.

Nie, 17 gru 2017 23:25 | ocena: + 1

igi | Gość

Kosmici .. Nasłali na nas jakieś roboty energetyczne, niewidzialne. Eksploatują nas i wprowadzają w błąd cały czas. Każdy ma różne programy wgrane do głowy w zależności jaki jest. Np. marzenia senne są jednym z takich programów. Co chcą ukryć przed nami można się tylko domyślać. Aktualnie nic na nie możemy na to poradzić. Technologicznie jesteśmy jeszcze w lesie. Najważniejsze by nie dać się ogłupić i przestraszyć.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 24 gru 2017 01:52 | brak oceny

George | Gość

@igi, chcesz mieć czystą głowę - nie daj się truć toksynami z marketu (przetworzone pożywienie i napoje) i nie oglądaj telewizji. Kosmitów bym do tego nie mieszał.

Nie, 17 gru 2017 15:29 | ocena: + 17

Margot7 | Gość

No to ja po raz kolejny wrzuce film, ktory pieknie sie zazebia z tym co w artykule.
Nie ma przypadku, juz od jakiegos czasu wszedzie w mediach pojawiaja sie filmy o UFO zeby przyzwyczajac ludzi do sensacji , ktora jest wydzielana dla nas po kropelce :-)

https://www.cda.pl/video/1494954af

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 24 gru 2017 01:23 | brak oceny

George | Gość

@Margot7, Też mi się tak wydaje. Ostatnio w prasie internetowej jest coraz więcej wzmianek na ten temat. Więcej niż o Mikołaju, świętach itp. Jedynie info o bitcoinie przebija temat ufo i jak to delikatnie formułują autorzy tekstów - "możliwości życia poza Ziemią". Dosyć tego cackania - kto nie jest przygotowany na konfrontację z rzeczywistością sam sobie winien i niech się szokuje indywidualnie jakby co. Było się otwierać na podobne zjawiska a nie naświetlać latami "Jaka to melodia" i podobnymi bzdetami oraz wyśmiewać ufologów.

Nie, 17 gru 2017 10:25 | ocena: + 19

janek | Gość

Dziwne by było gdyby armia amerykańska żadnego takiego programu nie prowadziła.Myślę że jest nie jeden i to od lat wielu,ale wszystko rzecz jasna ma klauzulę tajności.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Najbliższy czat z FN

Ostatnie miesiące przyniosły falę fantastycznie ciekawych informacji związanych ze zjawiskiem UFO z terenu Polski. Kilka z nich zaprezentujemy w LIVE-STREAM z pokładu okrętu Nautilus. Rejs rozpocznie się już 2 lipca o godzinie 20.00 Zapraszamy!

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Z POCZTY DO FN ... [...] Jestem chlopakiem w wieku 15 lat mam pewna zagwozdke. Czasem podczas zwyklych przypadkowych czynnosci mam takie odczucie, że cały świat spowalnia moje ruchy są wyjątkowo szybkie, ale jednoczesnie moje mięśnie sa spięte a moje ruchy bardzo precyzyjne i opanowane. To trwa kilka sekund ale ja odczuwam jakby to byla minuta. Z czym to sie może wiazac? Czy moge to samowolnie wyzwalać? [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 19 cze 2018 08:02 | Na razie zgłosił się do nas jeden świadek tego zdarzenia - mieszkanka miejscowości Świecie. Był 16 czerwca 2018 roku, godzina-  jak ocenia świadek - 23.15, kiedy nagle na niebie zauważyła grupę dziwnych dziesięciu obiektów o złotej barwie, która tworzyła na niebie formację w kształcie łuku. Czekamy na kolejnych świadków! Więcej na temat obserwacji w dziale RELACJE w serwisie ufologicznym FN, czyli www.emilcin.com  .... .... .... .... ...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 3 czerwca 2018 | Ostatnio mój znajomy zapytał mnie, jakie mam hobby. Po chwili namysłu odpowiedziałem, że pasjonuje mnie znajdowanie odpowiedzi na najważniejsze pytania, jakie może sobie postawić kiedykolwiek człowiek. Kolega pokręcił tylko głową z niedowierzaniem i był bardzo zdziwiony, jak można tak „tracić czas na bzdury”…

czytaj dalej

FILM FN

OBSERWACJA UFO NAD MIEJSCOWOŚCIĄ ŚWIECIE - 16 czerwca 2018, godzina 23:15

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.