Dziś jest:
Niedziela, 22 kwietnia 2018

Prawdziwy uśmiech wywołuje uczucie świeżości. Myślę, że jest on właściwy nami i... istotom podobnym do ludzi.
Dalajlama XIV

Komentarze: 4
Wyświetleń: 3945x | Ocen: 17

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pon, 16 kwi 2018 11:04   
Autor: FN, źródło: FN   

OTACZA NAS... PUSTKA - MATERIA JEST ZŁUDZENIEM


Ten fenomenalny paradoks jakoś w codzienny życiu nam umyka. Materia (krzesła, kamienie, ludzie itp.) wydają się czymś oczywistym i absolutnym. Wystarczy jednak zrobić prosty logiczny eksperyment, aby uświadomić sobie, z jak wielką zagadką przychodzi nam się zmierzyć, kiedy patrzymy na otaczający nas świat. Aby wprowadzić Was w świat owego „paradoksu pustej materii” zacytujemy fragment książki „The Men who Stare at Goats” Jona Ronsona:

 

To prawdziwa historia. Latem 1983 roku generał major Albert Stubblebine III siedział za swoim biurkiem a Arlington (Wirginia) i gapił się na ścianę obwieszoną licznymi dyplomami i nagrodami, jakie otrzymał za swe militarne osiągnięcia. Zaiste, kariera jego była długa i imponująca. W tym momencie zaś generał Stubblebine był szefem amerykańskiego wywiadu wojskowego i miał pod swoim dowództwem szesnaście tysięcy ludzi [...] Przez dyplomy patrzył na ścianę. Czuł, że musi dokonać wyboru!

Może siedzieć dalej w swoim gabinecie albo przenieść się do sąsiedniego. To właśnie ten wybór. I już go dokonał. Pójdzie! [...]Generał wstał, wyszedł zza biurka i ruszył przed siebie. I myślał: „Z czego składa się atom?” – „Z próżni”. Przyspieszył kroku. Dalej myślał: „Z czego ja jestem zbudowany?” „Z atomów!”. Był już na wyciągnięcie ręki od ściany, ale nie ustawał w myśleniu: „A z czego zbudowana jest ściana?” – „Też z atomów! Muszę tylko wtopić jedno w drugie!” [...]

Moment później generał Stubblebine walnął nosem w tapetę. „A niech to szlag!” – pomyślał generał major Albert Stubblebine III. Od dawna nie mógł się nadziwić, dlaczego wciąż nie potrafi przejść przez ścianę. 

Bohater tej autentycznej historii (często powtarzanej przez fizyków specjalizujących się w teorii próżni) dotknął ciekawego zagadnienia. Otóż siadając na krześle musimy sobie uświadomić, że ulegamy swoistemu „Matriksowi”, iluzji. My na tym krześle nigdy nie usiądziemy, a atomy naszego ciała jedynie zbliżą się na pewną odległość do atomów krzesła, ale osoba siedząca na krześle jedynie unosi się w powietrzu na polach elektryczno-magnetycznych (ich natura nie jest do końca poznana), które wytwarzają atomy. Jeszcze ciekawiej jest, kiedy zastanowimy się, czym jest atom...

 

Ulegamy złudzeniu, że pozornie najtwardsze rzeczy, jak skały czy kryształy, to monolity materii! W rzeczywistości składają się niemal wyłącznie z próżni. Jest taka często reprodukowana ilustracja, na której jądro atomu przedstawione jest w postaci muchy latającej nad środkiem stadionu. Najbliższy atom w dowolnej cząsteczce na tym rysunku znajdować się będzie już poza stadionem. Tak więc każda twarda i gęsta skała jest „w istocie” niemal kompletną próżnią, w której tylko gdzieniegdzie tkwią znikomo małe cząsteczki, tak bardzo oddalone od siebie, jakby ich nie było. Dlaczego zatem biorąc do ręki kamień mamy wrażenie, że trzymamy w ręku coś solidnego, twardego i nieprzeniknionego?

Wszystkiemu winne są oddziaływania i siły wiążące te odległe od siebie cząstki i nadającymi im strukturę ciała stałego. To subtelna iluzja pozwalająca nam egzystować w świecie całkowitej próżni, która jedynie „odgrywa rolę” krzeseł, kamieni, rzek, planet itp.

 

Kiedy uzmysłowimy sobie fakt, że materia jest tak naprawdę nieskończenie pustą przestrzenią, pojawiają się kolejne pytania. Co sprawia, że to wszystko trzyma się razem? I co z tą pustą przestrzenią? Można przecież przez nią swobodnie przenikać, można ją dowolnie manipulować i nikt nie wie, czy przypadkiem w tej pustej przestrzeni nie poruszają się byty, które lekceważą siły oddziaływań międzyatomowych, gdyż ich akurat te siły nie dotyczą... Tu dochodzimy do dostrzeżenia możliwości istnienia innych wymiarów, a także istot swobodnie przenikających przez materię. Wiele spraw poruszanych na stronach FN wiąże się właśnie z ową nieprawdopodobnym wręcz „Paradoksem Pustej Materii”.

Pięknie dziękujemy wszystkim, którzy pojawili się na naszej prelekcji w ub. sobotę w Szczecinie. W tym tygodniu okręt Nautilus zacumuje na chwilę w Warszawie podczas konferencji "Taru od Wisdom". Tam także wrócimy do teorii "pustej materii"

poniżej link prowadzący do strony:

https://taruofwisdom.com/Komentarze: 4
Wyświetleń: 3945x | Ocen: 17

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pon, 16 kwi 2018 11:04   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (4)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Pt, 20 kwi 2018 02:48 | brak oceny

Natenczas_Wojski | Załogant

Obcy porywający Ziemian (Alien abductions) z ich sypialni, "przepychają" ich często przez ściany bądź okna. Jakoś wcale mnie to nie dziwi, widać są sprytniejsi od owego generała...

Śr, 18 kwi 2018 21:29 | ocena: -1

relatysta | Załogant

Co chwila ktoś pisze o aniołach, duchach, bogach o energiach duchowych i takich tam zapchaj dziurach naszej niewiedzy.
Dlaczego nikt nie zakłada możliwości poznania tych zjawisk. Potraktowanie ich jak zwykłych badań naukowych dla których nie znamy jeszcze nazewnictwa i odpowiednich wzorów i metodologii badania.
Niedopuszczalnym jest natomiast chowanie głowy w piasek i stosowania wykwintnego nazewnictwa - wykluczającego z góry możliwości poznania...

Wt, 17 kwi 2018 16:28 | ocena: + 1

Kepos | Załogant

Musimy przyjąć, że wymiar duchowy, czyli ten w którym znajdują się Aniołowie, jest wymiarem podstawowym, a ten wymiar ziemski nazywają "przeniesieniem ziemskim". Aniołom materia nie stoi na przeszkodzie, po prostu ją przenikają. Na pewno materia jest ujarzmieniem dla Duchów, którzy są z nią złączeni. Docelowo ludzie będą tacy jak Aniołowie.

Pon, 16 kwi 2018 21:23 | ocena: + 2

tedyda | Załogant

Bardzo ciekawe. Jeśli materia jest iluzją, to cały świat wokół może być niczym więcej jak wirtualnym tworem stworzonym dla naszej świadomości. Idąc dalej – złudzeniem jest też cały układ społeczny, który tworzymy i do którego tak bardzo się przywiązujemy. Nie dopuszczamy możliwości, że wszystkie karty w tej grze pozorów mogą w każdej chwili być rozdane na nowo. To mnie ostatnio bardzo nurtuje. Zakładamy raczej, że w ciągu jednego pokolenia, oprócz jakiś zawieruch wojennych, katastrof, nic nie może tak zachwiać konstrukcją odbieranej przez nas rzeczywistości, żebyśmy nie potrafili się w niej odnaleźć. A jeśli jeszcze za naszego życia iluzoryczny wszechświat, jak w zapowiadanej apokalipsie, się otworzy i do gry zostaną wprowadzone nowe istoty, oraz zaczną dominować inne schematy społeczne – żeby uatrakcyjnić spektakl, albo wprowadzić nas w nowy akt wirtualnej historii? I nagle „ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi”, bo żeby zaistnieć w tej nowej koalicji inne wartości będą premiowane. Czy nowe dekoracje nie zawrócą nam w głowie? Kto wie – może znudzeni bogowie szykują nam jeszcze taki pokaz. Czy nie będzie to kolejny etap tej samej gry dla naszej świadomości i dalszy ciąg iluzji? Czy Ci kiedyś ostatni, a dzisiaj pierwsi, nie ulegną pokusie pychy?

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Jasnowidz z Człuchowa Krzysztof Jackowski zeznał w sądzie, że nie był zastraszany przez UOP w kontekście poszukiwań Jarosława Ziętary.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Śr, 18 kwi 2018 07:03 | [...] mam pytanko czy ktos widział ciekawe obiekty 12 kwietnia,podobne do tych co ja ,opisujac-szerokosc 20-30 metrow,w lini prostej 6 silnych swiateł kulistych kolor czerwono pomarańczowy,zespolonych w całość,tak jakby połączył je ,lub umieszczone by byly na krawedzi taleza ale swiecila tylko połowa obiektu,widac bylo ze sie powoli obracał,bylo widac 6 potem 5 potem 4 swiatła ,,,,potem nic i po kilku sekundach znowu 1 ,2 i az do 6,nie bylo całkiem ciemno wiec widziałem zarys ogromnego obiektu...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Piątek, 23 marca 2018 | Pokład okrętu Nautilus jest na poziomie optymalnym, jeśli chodzi o logistykę całego systemu. Możemy w każdej chwili dotrzeć do 10 tysięcy osób! Jeśli wydarzy się coś naprawdę ważnego, to w ciągu kilku godzin będzie wiedziała o tym cała Polska.

czytaj dalej

FILM FN

UFO zarejestrowane przez monitoring w Japonii

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.