Dziś jest:
Sobota, 27 lutego 2021

"Czy macie tu jakieś obiekty? Właśnie coś nad nami przeleciało i nie chcę tego mówić, ale miało długi cylindryczny kształt, który wyglądał prawie jak pocisk balistyczny i poruszało się naprawdę szybko" - pilot samolotu American Airlines do kontroli lotów, 21 lutego 2020.

Komentarze: 66
Wyświetleń: 4138x | Ocen: 30

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 21 paź 2020 08:19   
Autor: FN, źródło: FN   

SPOTKANIE ZESPOŁU PROJEKTU ‘REGUŁY GRY’ – PRAWDOPODOBIEŃSTWO POWSTANIA SAMOISTNIE ŻYCIA WYNOSI ZERO

'Człowiek czyli kawałek mięsa (składający się głównie z węglowodanów) gada czy pisze wiersze, bo tak się przypadkowo poukładały atomy'– takie tezy ze śmiertelną powagą opowiadają ludzie negujący istnienie nieśmiertelnego światła w postaci energii duchowej, które sprawia, że nagle 'materia żyje'. Przygotowujemy się do wirtualnego wystąpienia na kongresie o OOBE (ang. out-of-body experience). Wykorzystamy w wystąpieniu przykład z... betoniarką.
Każdy dzień pandemii koronawirusa na świecie wywołuje zmiany, które są niewidoczne od razu, ale stają się odczuwalne po pewnym czasie. Odwoływane są wszystkie kongresy, spotkania, konferencje. W tym roku ekipa FN w listopadzie miała uczestniczyć w  dwóch międzynarodowych spotkaniach – jednym o UFO, a drugim o OOBE (ang. out-of-body experience).
Już wiadomo, że oba odbędą się jedynie wirtualnie, ale będziemy w nich brali udział. O sprawie kongresu o UFO jeszcze napiszemy, ale teraz ciekawostka z naszych przygotowań do spotkania o zjawisku OOBE.

Tym razem zamiast kolejnych przykładów relacji ludzi, którzy przeżyli to zjawisko, tym razem przedstawimy pewien przykład logiki opartej na faktach. Wyjdziemy od UFO – setki relacji wojskowych pilotów, pracowników stacji radiolokacyjnych, a wreszcie cała dokumentacja związana z tzw. Incydentem Nimitz z 2004 czy Rendlesham z 1980 nie pozostawia wątpliwości – Ziemia jest odwiedzana przez pozaziemskie, wyżej o lata świetlne rozwinięte cywilizacje, które znają odpowiedzi na pytania o kwestie naukowe, które ludzkość jest w stanie postawić.

Obcy mocno różnią się między sobą wyglądem, używają różnych technologii do swoich cudownych pojazdów zwanych przez ludzi UFO, ale ich przekaz o wiedzy na temat duszy, Kreacji czy sensu życia jest całkowicie jednolity, spójny i zgodny z tym, co nam udało się ustalić na podstawie materiału zebranego przez nas przez wszystkie lata działania FN.


Skoro UFO istnieje, to jest jasne, że przynajmniej część relacji ze spotkań ludzi z obcymi istotami jest prawdziwa. Jeśli sięgnie się do tych materiałów niezależnie od kontynentu, gdzie doszło do CEIII, zgodność informacji o wiedzy obcych jest praktycznie porównywalna do siły bokserskiego knock-outu. Wszyscy obcy zapytani o to, czy jest dusza i które ich zdaniem wizja świata/religia jest prawdziwa udzielają takiej samej, precyzyjnej odpowiedzi:

- Każda istota którą wy nazywacie „żywą” ma w sobie światło, które pochodzi ze świata ducha i jest nieśmiertelne. Materia czyli atomy z protonami i wirującymi wokół elektronami nigdy nie wygeneruje mechanizmu, który będzie myślał, tworzył, cierpiał czy się cieszył. Wasze prymitywne otaczanie kultem materii (bo tylko wierzycie w to, co widzicie i dotykacie) spycha wasz świat w przepaść. Każda dusza podlega reinkarnacji, czyli wędrówce poprzez kolejne ciała, dzięki czemu uczy się i staje się doskonalsza. To prawo, które obowiązuje wszystkie istoty we wszechświecie, także nas. Nie ma żadnej religii czy wiary – jest tylko wiedza.

To mówią obce cywilizacje. I tylko to!  To już nie są setki, ale dziesiątki tysięcy relacji o spotkaniach ludzi z istotami z pojazdów UFO. Jeśli tylko była możliwość zadania obcym istotom pytania o takie ciekawe rzeczy jak "czy istnieje dusza?" albo "która religia jest prawdziwa?" odpowiedzi są zawsze takie same. Zgodność absolutna. Widać, że tysiące ras obcych przybywających na Ziemię doszło w swoich badaniach naukowych na ten temat do takich samych wniosków. I jest to dla nas oczywiste, bo nie istnieje w tej kwestii wiara, ale tylko wiedza.

Ludzie zaszokowani ilością dowodów na istnienie UFO bardzo często pomijają milczeniem oczywisty wniosek, że skoro oni przylatują na Ziemię, to muszą mieć wiedzę na temat wszechrzeczy wręcz niewyobrażalną. Już dawno sprawdzili, dlaczego człowiek żyje, cierpi, oddycha i mówi, czyli dlaczego jest życie. Ale dla wielu osób interesujących się UFO ten aspekt wiedzy o Niezidentyfikowanych Obiektach Latających „jakoś takoś” nie pasuje, bo równa np. z ziemią ich światopogląd. Więc go pomijają.


O tej sprawie chcemy opowiedzieć w naszym wirtualnym wykładzie podczas międzynarodowego kongresu o OOBE. Ale potem chcemy powiedzieć o czymś, co pojawiło się podczas relacji o CEIII z UFO z lat 50-tych (USA), kiedy uczestnik bliskiego spotkania z UFO zadał obcym istotom pytanie o to, czy jest niebo i piekło po śmierci i czy jest dusza. Pytanie proste, ale odpowiedź którą uzyskał była zachwycająca. Obcy odpowiedzieli my pytaniem:

- Czy wierzysz, że jak do betoniarki wrzucisz wszystkie elementy z jakich składa się ludzkie ciało, czyli przeróżne pierwiastki i zalejesz do wodą, po czym będziesz mieszał przez 3,5 miliarda lat, to wyjdzie ci przez przypadek coś, co wyjdzie i powie to słynne zdanie na Ziemi „być albo nie być”?


 


Ten fragment relacji o spotkaniu człowieka z UFO z naszego archiwum spodobał nam się tak bardzo, że nazwaliśmy do „syndromem betoniarki”. Obce istoty z planety odległej o miliony lat świetlnych w sposób idealny pokazały absurd myślenia ludzi, którzy negują istnienie duchowości ględząc farmazony o tym, jak to betoniarki wszechświata mielącej atomy nagle „no tak się połączyło kilka atomów, że zamieniło się w parujące mięso i to mięso zaczęło gadać. Przypadek i tyle.”
Podczas naszego wykładu zaprezentujemy to, jak rozumiemy logiczne rozumowanie, które nazwane zostało przez nas autorskim sformułowaniem „paradoks betoniarki zwanej wszechświatem”.
W wykładzie (mamy nadzieję efektownie) przedstawimy kilka ciekawych informacji, o których ludzie wydają się zapominać.
Prawie 99% masy ciała człowieka stanowi tylko 6 pierwiastków: tlen, węgiel, wodór, azot, wapń i fosfor. 6 kolejnych: potas, siarka, sód, chlor i magnez stanowi już tylko 0.85% masy człowieka. Wszystkie powyżej wymienione pierwiastki uznawane są za niezbędne do życia. Pozostałe występują w ludzkim organizmie w śladowych ilościach i około 12 z nich również uznawane jest za konieczne do prawidłowego funkcjonowania. Wśród nich jest m.in. fluor, który utwardza szkliwo zębów i jak na razie nie potwierdzono innych jego funkcji.


Przepis na człowieka


Proporcje masowe:
•    tlen – 65%
•    węgiel – 18.5%
•    wodór – 9.5%
•    azot – 3.2%
•    wapń – 1.5%
•    fosfor – 1%
•    potas – 0.4%
•    siarka – 0.3%
•    sód – 0.2%
•    chlor – 0.2%
•    magnez – 0.1%
•    pozostałe: bor, chrom, kobalt, miedź, fluor, jod, żelazo, mangan, molibden, selen, krzem, cyna, wanad i cynk – mniej niż 1%

Kiedy zbierzemy to wszystko, wtedy odtwarzamy to, co stało się po wielkim wybuchu 13,5 miliardów lat temu, czyli wszystko wkładamy do wielkiej betoniarki i kręcimy licząc, że przypadkowo atomy ułożą się w takie kombinacje, że…


… nagle atomy połączą się w związki organiczne, następnie „stworzą coś co ludzkość nazywa banalnie mięsem”, a jeden z takich ruszających się kawałków mięsa zacznie myśleć i  wypowie słynne zdanie:

Ten wywód „z betoniarką z której wychodzi człowiek” naprawdę przemawia do wyobraźni i już wiele razy był przez nas prezentowany podczas normalnych wykładów o duchowości. Wtedy na stole w słojach staramy się ustawiać poszczególne elementy, z których składa się ludzkie ciało (węgiel, woda itp.), Potem wszystko wrzucamy do wiaderka, mieszamy i zadajemy ludziom pytanie:
- Czy wierzą, że nawet jak będziemy mieszać w tym wiadrze przez 13.5 miliarda lat to powstanie z tego istota, która uroni łzę i będzie cierpiała, lub kogoś pokocha lub obdarzy przyjaźnią?

W tym wszystkim warto ludziom uzmysłowić, co to znaczy „rachunek prawdopodobieństwa związany z tym, że w tej betoniarce powstanie najprostszy związek organiczny. Takie prawdopodobieństwo jest mniej więcej podobne do tego, że na złomowisku….
…pojawi się tornado.

… i to tornado na skutek szczęśliwego zbiegu okoliczności tak zamiesza żelastwem, że wszystko ułoży się w pięknego, lśniącego Boeinga 747.
Czy taka sytuacja jest możliwa? Teoretycznie tak. Ile wynosi prawdopodobieństwo takiego „poskładania rupieci ze złomowiska w nowego Jumbo-Jeta”? Zero. ;)

Sprawy prawdopodobieństwa i absurdalnej wiary w wykręcenie przez „wszechświat-betoniarkę” związków organicznych bardzo dobrze prezentuje film z naszego archiwum wideo FN, który prezentujemy poniżej. Stanowi on znakomite uzupełnienie tej publikacji i naprawdę polecamy jego obejrzenie. Przykład z „kuponami lotto” także wykorzystamy w naszej prezentacji na listopadowym kongresie o OOBE.Mamy nadzieję, że spodobała wam się ta publikacja, a zwłaszcza nasz „wywód z betoniarką w roli głównej”. Dostajemy tak wiele próśb o LIVESTREAM o „Projekcie KONTAKT”, że mimo tego, że naprawdę „nie wiadomo w co ręce włożyć” kolejne połączenie z pokładem okrętu Nautilus będzie już w listopadzie. Termin jeszcze jest dyskutowany na Mostku Kapitańskim, ale już jest zapalone zielone światło. Niech „żywi nie tracą nadziei!”  

Komentarze: 66
Wyświetleń: 4138x | Ocen: 30

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 21 paź 2020 08:19   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (66)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2 3

Pt, 6 lis 2020 11:35 | brak oceny

cyborg | Załogant

https://www.icr.org/article/getting-carbon-into-the-first-cell

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 11 lis 2020 18:23 | brak oceny

SovietVixen | Załogant

@cyborg, jeden artykul niczego nie dowodzi, ani tu ani tam

Pt, 6 lis 2020 11:33 | ocena: -2

cyborg | Załogant

Jesli Bóg jest wszechmocny niech stworzy kamień którego nie podniesie.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 7 lis 2020 03:40 | ocena: + 2

Vrill | Załogant

@cyborg, jesteś jeszcze zbyt mało dojrzały by zrozumieć absurd tej kwestii. Spróbuję ci to wyjaśnić / coś jak - spróbuj podnieść konkretny atom np. tlenu skoro sam 'zarządzasz' ok 5^1500 atomami swojego ciała

I choćbyś prosił, błagał, ofiary składał a nawet sam siebie poświęcił to Stwórca nie podniesie choćby kamyka z pobliskiego ogródka. A to dlatego że (materialna część) rzeczywistość którą stworzył dla ciebie to twoja sprawa - Bóg może cię tutaj tylko ukierunkowywać na swoją wolę, uczyć cię. Jak ta nauka będzie przebiegać? To sprawa między tobą a Kreacją.

Wt, 27 paź 2020 21:34 | brak oceny

-relatysta | Załogant

Obejrzałem świetny polski film "Photon" na Netflix, ale pewnie można go obejrzeć też gdzie indziej.
Obrazowo pokazuje to w co niektórzy nie mogą uwierzyć - początki świata i początki życia. Zdjęcia rewelacyjne - wizja przyszłości mało happy.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 11 lis 2020 18:25 | brak oceny

SovietVixen | Załogant

@-relatysta, Hipotez jest sporo, tego raczej nikt nie neguje

Sob, 24 paź 2020 20:05 | brak oceny

Natenczas_Wojski | Załogant

Religie są potrzebne. Religia służy obsłudze własnej duszy, uczy dbania o nią, pielęgnacji, renowacji by była zawsze jak najpiękniejsza i mogła podobać się Bogu, czyli duchowej Istocie Naiwyższej. Wiedza, choćby absolutna, wiary nie zastąpi. Bo tutaj potrzeba wkroczyć w sferę emocji i uczuć. Kto nie kocha Boga, nie będzie dbał o swoją duszę, z czasem może mu ona nawet zobojętnieć.

Zasady Wiary stanowią "instrukcję obsługi rzeczywistości duchowej". Gdy wiedza na poziomie, którym dysponują Obcy długo jeszcze nie będzie dla nas osiągalna, wiara jest dla każdego z nas interfejsem użytkownika, poprzez który może on uzyskać dostęp i podejmować działania w sferze świata duchowego.

Kierując się wiarą najpełniej, a zarazem jakby mimochodem, spełniamy wszystkie warunki rozwoju duchowego, nawet gdy nasza wiedza (jak w przypadku ludzi prostych) jest nikła i pozostaje daleko w tyle. W ten sposób droga do Światła i Prawdy pozostaje otwarta dla wszystkich - bardziej czy mniej wykształconych, z wysokim i niskim IQ, z otwartym czy też zachowawczym umysłem, dla wszystkich bez wyjątku...

Sob, 24 paź 2020 17:00 | ocena: + 1

rafalJG | Załogant

Przyrównywanie powstania życia do Boeinga 747 jest dość infantylne. Złożone organizmy nie powstały od razu. Nawet komórka - której mitochondrium to przecież była bakteria. Znamy mechanizm rozwoju od prostych form do złożonych - dobór naturalny i ewolucję. Zagadka pojawia się jedynie na poczatku - jak z prostych związków organicznych powstały formy zdolne do replikacji - czyli życie. Odpowiedzią jest prawdopodobnie DNA -które jest podstawą życia na Ziemi. A DNA to kwas...

Sob, 24 paź 2020 10:54 | brak oceny

de press | Załogant

to uwierz chociaż w diabła ,zawsze bedzie jakaś niespodzianka hehe

Sob, 24 paź 2020 10:51 | brak oceny

de press | Załogant

może nie od razu ...to be or not to be,... ale może po pewnym czasie wypadłoby z betoniarki jajko,co by dowodziło,że kura jednak pierwsza nie była

Pt, 23 paź 2020 16:56 | ocena: + 3

infinity_ | Załogant

Ja to trochę inaczej widzę. Z praw, stałych fizycznych i wlaściwości materii energii grawitacji wynikało od początku formowanie się się gwiazd , czarnych dziur, komet, układów planetarnych itd. Ziemia nie powstała przypadkowo, musiała powstać, to efekt praw, stałych właściwości materii. I teraz druga sprawa powstanie organizmów na planecie i całej przyrody było dokładnie tak samo oczywiste jak powstanie galaktyk , gwiazd i czarnych dziur. Powstawanie organizmów komórkowych również jest wynikiem właściwości materii, energii , stałych fizycznych wszystkich oddziaływań które znamy i których jeszcze nie znamy. O tym że powstaną organizmy było wiadomo w pierwszych sekundach powstawania obecnego wszechświata kiedy nawet jeszcze nie było tablicy mendelejewa :-) . Przy czym powstanie organizmów nie ma nic wspólnego z powstaniem życia.
Życie to energia która istnieje w całym wszechświecie nawet w pustej przestrzeni kosmicznej, jak wszechobecna energia próżni. Życie nie potrzebuje żadnego organizmu do istnienia...
Jeszcze jedna sprawa , dna jest pisane jak dobrze wiemy choćby przez różnego rodzaju promieniowania, słoneczne ale i kosmiczne, radioaktywność itd. To też nie jest przypadkowe. Te wszystkie promieniowania to twórcze myśli kosmosu które kształtuję organizmy na planetach.

Czw, 22 paź 2020 13:30 | ocena: + 1

Rimobul | Załogant

Jako "obenauta" amator już nie mogę się doczekać relacji z konferencji! Natomiast jeśli chodzi o kwestię powstania życia i jej jak niektórzy głoszą "przypadkowością powstania" powiem tak: głupota nie zna granic! Ot i tyle. Więc w sumie trudno z oponentami w ogóle polemizować. Stąd w zasadzie tego nigdy nie robię. Problem jednak polega chyba na tym, iż człowiek tj. 99,9% populacji myśli, że jest apogeum rozwoju cywilizacyjnego. Sam fakt, iż tzw. "nauka" ma wątpliwości, iż jest życie w kosmosie dowodzi tej tezy. Przepraszam za użyte określenie ale "pierdy", iż nie ma dowodów na ten absolutnie oczywisty fakt dowodzi, że nasz tzw. rozwój cywilizacyjny nawet jeszcze się chyba nie rozpoczął. Przecież MY tj. ludzie jesteśmy kosmitami! Ziemia jest w kosmosie! Więc jak można być takim skończonym bałwanem by w ogóle zadać takie pytanie? Poza tym rozmiar a właściwie jego bezmiar jest tak ogromny, że nawet sobie trudno wyobrazić, że tylko tu, gdzieś hen-hen na zadupiu Drogi Mlecznej homo-sapiens był jedyną rozumną istotą. Oczywiście "NA OBRAZ I PODOBIEŃSTWO"... jak mówi oczywiście "PISMO". No cóż. W sumie nic dodać, nic ująć. Pozdrawiam całą Załogę FN ze Szczecina:) PS. czekam na livstream!!! z niecierpliwością!:)

Rozwiń odpowiedzi (2)

Pt, 23 paź 2020 07:19 | ocena: + 1

-relatysta | Załogant

@Rimobul, Ciekawią mnie tacy "macho" co a priori zakładają głupotę innych.
Zastanawianie się zadawanie pytań nawet nieświadome błądzenie jest obiektywnie o wiele cenniejsze niż bezgraniczne zacietrzewienie mieszkańców "pasa południa".

PS. Ciekawa koncepcja że przez 14,5 mld lat nie mogła powstać "żywa" komórka, od której wszystko się zaczęło.

Pt, 23 paź 2020 12:08 | brak oceny

Vrill | Załogant

@@Rimobul, @-relatysta,

Mam taką koncepcje z którą mógłby zgodzić się każdy kto żyw

To ŻYCIE nas stworzyło

To mogłoby działać gdyby nie słowa

Słowa choć bardzo praktyczne przy komunikacji to stwarzają ten problem że kategoryzują i szufladkują różne koncepcje i idee które się przenikają

Bo czym jest to ŻYCIE ?

Jak dla mnie to istota ISTNIENIA,
zaś Istnienie jest ZAWSZE,

Czw, 22 paź 2020 11:02 | brak oceny

Mieszkovsky | Załogant

Pytanie. Gdzie można zobaczyć ten wykład z oobe?

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2 3
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Najbliższy czat z FN

Zapraszamy wszystkich sympatyków okrętu Nautilus do wysłuchania kolejnego LIVESTREAM Z POKŁADU NAUTILUSA, który jest planowany w niedzielę 28 lutego o 20.00. Oprócz sprawy tajemniczych 'znaków na ludzkim ciele', obserwacji UFO i dziwnych energii będą także informacje o projekcie KONTAKT, w tym przede wszystkim wiadomości w tej sprawie od naszych czytelników. Zapraszamy wszystkich interesujących się największymi tajemnicami wszechświata tego dnia o 20.00 na pokład okrętu Nautilus!

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Z POCZTY DO FN: [...] Mimo ogromnego konsumpcjonizmu i materializmu tej planety coś jednak pomału rusza sie w kwestiach nie tyle nawet ekologii co oszczędzania jej i jej zasobów. Coraz więcej firm producentów AGD czy środków piorących wskazuje na sposoby 'oszczędzania' środowiska....zwracana coraz częściej jest uwaga czy to w artykułach czy reklamach na albo danie drugiego życia ubraniom (sprzedaż na różnych platformach, przekazywanie ich innym) albo o odpowiednie dbanie o ubrania tak by służyły...

UFO24

więcej na: emilcin.com

Czw, 18 luty 2021 04:26 | 13.02.2021 roku około godziny 18 w miejscowości Okonek spędziłem czas z rodziną przy ognisku. Niebo było czyste gwiaździste. W pewnym momencie na niebie pokazała się jasnozielona długa łuna światła i zamierzała w stronę ziemi. Nie był to meteoryt czy bolid. Znam te zjawiska . To coś weszło w atmosferę zbyt wolno i w pewnym momencie wygasło bez płomieni i dymu. W ostatnim momencie udało mi się zobaczyć czarny obiekt który leciał dalej. Przez ułamek sekundy i zniknął . Widzieliśmy to wszyscy. Każdy...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 19 stycznia 2021 | Witam - Panie i Panowie… jestem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie! Takimi słowami ostatnio rozpocząłem wirtualny wykład w sieci (mała fucha na boku) dla pracowników jednej z firm w ramach ‘szkoleń w sieci’. W zasadzie zabrzmiało to jak żart, bo przecież ktoś na naszej planecie musi być bardziej szczęśliwy niż ja, ale potem już po zakończeniu wykładu zacząłem długo o tym myśleć i doszedłem do...

czytaj dalej

FILM FN

21 LUTEGO 2021 OBIEKT UFO OBSERWOWAŁA ZAŁOGA SAMOLOTU LINII AMERICAN AIRLINES NAD NOWYM MEKSYKIEM (USA) - zapis rozmów z kokpitu

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.