Dziś jest:
Piątek, 5 grudnia 2025

Życie niemal na pewno ma sens.
/A. Einstein/

Komentarze: 0
Wyświetleń: 7631x | Ocen: 1

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 1/5


Śr, 29 wrz 2004 00:00   
Autor: FN, źródło: FN   

Rzucamy wyzwanie! Największy wróg zjawisk niewyjaśnionych daje milion dolarów

James Randi to człowiek, który dawno temu postawił sobie jeden cel w swoim życiu - ośmieszyć i zdemaskować zjawiska typu X-Files. Zalicza się do tego zarówno zjawisko UFO, jak i przeżycia ze śmierci klinicznej, a także jasnowidzenie. Założona przez niego Fundacja Jamesa Randiego stara się wszelkimi dostępnymi metodami niszczyć ludzi, którzy twierdzą, że zjawiska niewyjaśnione typu X-Files są po prostu faktem i nijak nie da się tego zmienić. James Randi określa się sceptykiem i co chwila podkreśla, że on - w odróżnieniu od ciemniaków spod znaku parapsychologii - opiera się na nauce. Oczywiście - znamy ten rodzaj pseudonaukowego bełkotu. Także w Polsce jest kilka osób, które także w żałosny i czasami śmieszny sposób próbują przekonywać, że np. obiekty UFO to wymysł i bzdura. Równie dobrze mogliby utrzymywać, że nie istnieje tunel pod kanałem La Manche, bo... oni go nigdy nie widzieli! Ale zostawmy naszych rodzimych kabareciarzy w spokoju i zajmijmy się ich światowych królem, czcigodnym Randi. Z pomysłem rzucenia mu rękawicy wystąpił nasz załogant. Okazało się, że Fundacja Randiego określiła szereg skomplikowanych testów, które musi przejść osoba, która ma paranormalne zdolności. Chwalą się, że przez tyle lat nikt nie zaliczył tego testu. Ale już czas zakłócić im dobre samopoczucie. Fundacja NAUTILUS podejmuje wyzwanie i zobowiązuje się wystawić człowieka, który bez problemu udowodni, że posiada supermożliwości jasnowidzenia, o których się nie nawet nie śniło biednemu Randiemu. Tym człowiekiem jest numer jeden na świecie w dziedzinie jasnowidzenia, człowiek obdarzony fenomenalnym talentem - Krzysztof Jackowski. O warunkach pojedynku polskiego jasnowidza z Fundacją Randiego będziemy Was informowali w naszym serwisie. Więcej informacji: www.randi.org Foto: www.randi.org

Komentarze: 0
Wyświetleń: 7631x | Ocen: 1

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 1/5


Śr, 29 wrz 2004 00:00   
Autor: FN, źródło: FN   



* Komentarze są chwilowo wyłączone.

Wejście na pokład

Wiadomość z okrętu Nautilus

Czy w książce Misja jest ukryty kod? Jedna z internautek twierdzi, że tak. Przekaz odczytany w ten sposób jest poruszający i nie jest na pewno przypadkiem. Rzecz jest fascynująca - szczegóły wkrótce.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Czw, 24 lip 2025 08:46 | 22 lipca 2025: Dwóch mężczyzn w miejscowości Giby (wieś o charakterze letniskowym w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie sejneńskim) widziało przelot trzech jasno świecących obiektów, które tworzyły na niebie formację trójkąta. Obiekty poruszały się bardzo szybko, świadkowie wykluczają drony. Przelot był w całkowitej ciszy. Dwóch z nich zarejestrowało przelot telefonami komórkowymi. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Środa, 27 sierpnia 2025 | 86-letni mężczyzna był gotowy poddać się operacji w gabinecie chirurgicznym. Chciał poznać tajemnicę związaną z objawieniem maryjnym, którego był świadkiem jako kilkuletni chłopiec.

czytaj dalej

FILM FN

To może być statek obcych. Co naprawdę leci przez Układ Słoneczny?

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę




Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.