Dziś jest:
Poniedziałek, 27 czerwca 2022

Ten, kto podąża za tłumem, nigdy nie dojdzie dalej niż tłum. Ten kto podąża sam, znajdzie się w miejscu do którego nikt jeszcze wcześniej nie doszedł.
Albert Einstein

Komentarze: 27
Wyświetleń: 47022x | Ocen: 7

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 4/5


Wt, 26 sty 2010 06:05   
Autor: FN, źródło: PAP, AFP, onet.pl, Daily Mail   

Adolf Hitler zginął w Berlinie - oto relacja jego osobistego kierowcy

Sprawa wydarzeń, które miały miejsce 30 kwietnia 1945 roku w berlińskim bunkrze Adolfa Hitlera, wielokrotnie gościła na łamach portalu FN. Powracało pytanie, które zresztą zadawali sobie nie tylko Rosjanie, ale także Brytyjczycy czy Amerykanie – czy Hitlerowi udało się uciec z Berlina?

Sprawa ta powracała w setkach poszlak, prowadzących bardzo często do Argentyny. Tam Hitlera miał ktoś widzieć, był tam też jego rzekomy grób. Na ten temat powstało wiele książek, a jedną z nich napisał nasz przyjaciel z pokładu Nautilusa, Igor Witkowski.

 

 

Na zachodzie ukazały się właśnie wspomnienia, które wydają się być „głosem decydującym” w tej dyskusji. Recenzję tej książki i jej obszerne fragmenty ukazały się na portalu dailymail.co.uk, a następnie depesza o tym została przedrukowana przez agencje AFP i PAP.

 

Chodzi o pamiętniki osobistego kierowcy Hitlera, podpułkownika SS Ericha Kempki, który 13 lat przepracował u boku wodza hitlerowskiego reżimu. Jest to postać znacząca, gdyż Kempka w czasie wojny niemal ciągle znajdował się w jego kwaterze głównej. W jego pamiętanikach jest informacja, że autor wspomnień twierdzi, iż on był odpowiedzialny za spalenie zwłok Hitlera.

Erich Kempka urodził się w roku 1910 w rodzinie górnika. Jego przodkowie byli uchodźcami z Polski. W 1930 roku stał się szoferem hitlerowskich przywódców w Essen, a po dwóch latach przeszedł do bezpośredniej służby u Hitlera. W Monachium Hitler osobiście przeprowadził rozmowę z trzydziestoma kandydatami na posadę jego kierowcy.

Kempka był poruszony techniczną skrupulatnością Hitlera, który osobiście rozmawiał z kandydatami, zadając im podchwytliwe pytania dotyczące ich fachu. Wódź III Rzeszy był zawsze czujny na punkcie swoich kierowców i pilotów – rzadko rozmawiał o polityce, lecz zawsze zachęcał by zwracać się do niego z osobistymi prośbami – wspomina Kempke.

Jak wynika z relacji Kempkego, kiedy 30 kwietnia 1945 roku radzieckie pociski spadały na okolice Kancelarii Rzeszy oraz dzielnice rządową - widok był straszliwy. Budynki były zniszczone, a wszędzie były kupy gruzu.

Wtedy do kierowcy zadzwonił osobisty sekretarz Hitlera - Otto Gunsche.

- Ochrypłym głosem poinformował mnie, abym natychmiast dostarczył dwieście litrów benzyny. Na początku myślałem, że to jest żart i powiedziałem, że nie mogę mu dostarczyć tyle paliwa. Gunsche zaczął jednak wtedy w furii krzyczeć na mnie: "Benzyny – Erichu – benzyny". Wtedy zapytałem go po co potrzeba mu taka ilość paliwa - relacjonuje Kempka.

- Nie mogę Ci tego powiedzieć przez telefon. Ale wierz mi, że muszę to mieć. Paliwo musi być natychmiast dostarczone w okolice wejścia do bunkra Führera - mówił Gunsche.

Pokonując wiele problemów Kempka dostarczył kłopotliwą przesyłkę - czytamy w "The Daily Mail".

- Kiedy wszedłem do bunkra Gunsche właśnie opuszczał salon Hitlera. Był biały jak kreda. Podszedł do dwóch zewnętrznych drzwi i zamknął je. Potem odwrócił się do mnie i powiedział, że Hitler nie żyje. Byłem zszokowany - opisuje pamiętne zdarzenie szofer.

- Otto, jak to się stało? Rozmawiałem z nim wczoraj. Był zdrowy i spokojny - mówił rozemocjonowany Kempka.

Günsche miał wtedy podnieść prawą rękę, naśladując ładowanie broni i wskazał na usta.

- A gdzie jest Ewa? - zapytał Kempka. Günsche wskazanych drzwi do pomieszczenia Hitlera: "Ona jest z nim".

- Wtedy podbiegł do nas jeden z moich ludzi i powiedział, że u wyjścia bunkra rozmieszczono około 200 litrów benzyny - twierdzi Kempka.

Hitler chciał, by spalono ciała jego i Evy Braun.

- Nie chce, by moje ciało po śmierci zostało wystawione na widok publiczny - miał powiedzieć Führer.

Jak opowiada kierowca, zapałkami, które podał mu Goebbels, podpalił nasączoną benzyną szmatę i rzucił ją w kierunku ciał.

W ciągu kilku sekund płomienie ogarnęły zwłoki, a duszący czarny dym zapełnił pomieszczenie.

- Wtedy po raz ostatni pozdrowiliśmy martwego Hitlera i jego żonę - opowiada Kempka.

 

 

Komentarze: 27
Wyświetleń: 47022x | Ocen: 7

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 4/5


Wt, 26 sty 2010 06:05   
Autor: FN, źródło: PAP, AFP, onet.pl, Daily Mail   


Komentarze (27)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2 3

Pon, 6 kwi 2020 12:46 | brak oceny

speedy29 | Załogant

Przecież Stalin sam powiedział Rooseveltowi na jego pytanie, że Hitler uciekł.

Wt, 2 luty 2010 10:22 | brak oceny

| Gość

Według wersji podręczników do historii Adolf i Ewa zostali spaleni w ogrodzie przed bunkrem, a nie wewnątrz bunkra! Oj oj, znów FN manipuluje! A dlaczego nie wspomnieliście nic o tym samolocie z dwoma pasażerami, który w dniu śmierci Hitlera i Braun odledlecia z centrum Belina do Norwegii, która w tym czasie nadal była okupowana przez Niemców?!

Proszę, żebyście to opublikowali! Będę pisał do skutku!

Sob, 30 sty 2010 01:19 | brak oceny

| Gość

Adolf już nie żyje.

Pt, 29 sty 2010 11:37 | ocena: -1

| Gość

Wszystkie informacje na jego temat to czysta manipulacja !Miał więcej sobowtórów a podróbka uzębienia to żaden problem ! Obecnie nikt nie udowodni innej hipotezy bo wszelkie informacje na temat historii ludzkości są manipulowane w interesie współczesnego niewolnictwa opartego na wyzysku ekonomicznym. Nie tak wygląda prawda o Adolfie Hitlerze i nie tak wygląda prawda o historii naszej cywilizacji.Niemieccy naukowcy nie wyjawili wszystkich swoich osiągnięć amerykanom i ruskim i oni o tym dobrze wiedzą .Prawda jest taka ,że wszystkie środki masowego przekazu kłamią i manipulują informacją -jeśli dobrze ktoś zauważy to są na poziomie bajek dla przedszkolaków . Cały system to oszukiwanie informacją ,wprowadzanie w błąd i wyzysk ekonomiczny. Cała władza to tyrani którzy kryją się pod płaszczykiem aniołków i zachowują pozory walki w imię pokoju.Żyjemy we współczesnym niewolnictwie i trudno się spodziewać ,że zostanie nam ujawniona jakakolwiek prawda dlatego wiele dokumentów zamyka się na setki lat.Podobnie jest z historią 2 wojny światowej na Antarktydzie . Tak samo możemy sięgnąć w przeszłość wiele milionów lat wstecz kiedy przybyli nasi przodkowie .Kto twierdzi że człowiek pochodzi od małpy ten jest w błędzie .Mało nam dowodów budowniczych?Piramidy ,Puma -Punku itd.?A to ,że mamy zdolności telepatii,telekinezy,hipnozy itd?Obecnie wysyła się rakiety na orbitę a równocześnie używa pojazdów o napędzie anty-grawitacyjnym,potajemnie prowadzi się nieograniczone eksperymenty genetyczne.Likwiduje się niewygodnych władzy ludzi lub ich ośmiesza .Daleko nam do ujawnienia prawdy o Adolfie Hitlerze jak i daleko nam do udowodnienia prawdy o jakiejkolwiek innej historii naszej marnej cywilizacji . Z przyjemnością czytam wszystkie wasze komentarze przyjaciele bo widać w nich waszą dociekliwość i dążenie do ujawnienia prawdy.Nie dajcie się oszukiwać dążcie swoją drogą do poznania i ujawnienia prawdy bo żyjemy w czasach wielkiego oszustwa - Nowego Porządku Świata draństwa jakiego jeszcze nie było przy tym poprzednie wojny to małe piwko!Pozdrawiam.

Pt, 29 sty 2010 11:01 | brak oceny

| Gość

Uważacie ,że teraz dowiemy się jakiejkolwiek prawdy ? Ile naprawdę miał sobowtórów Adolf Hitler ? Czy trudno było dorobić im podobne uzębienie? Czy naukowcy niemieccy wyjawiali wszystkie swoje sekrety dotyczące cudownych broni ? Czy Hitler miał jakiś problem z opuszczeniem Berlina? Obecnie mamy do czynienia z fałszowaniem historii w interesie władzy którą sprawują tyrani ze swoimi poplecznikami w płaszczykach aniołków .W INTERESIE WSPÓŁCZESNEGO NIEWOLNICTWA LUDZI KARMI SIĘ FIKCJĄ I STRZĘPKAMI BEZWARTOŚCIOWYCH INFORMACJI . Jakie osiągnięcia naukowe miała TRZECIA RZESZA ? Co z historią II WŚ .na Antarktydzie? A może sięgnąć wstecz wiele milionów lat ? Uważacie ,że historia ludzkości nie jest znana ? Kto pochodzi od małpy? Bo nasi przodkowie nie pochodzą z tej planety. Mało nam dowodów które istnieją ? Piramidy ,Puma-Punku itd.? Jakie obecnie technologie są ukrywane przed społeczeństwami? Wysyła się rakiety na orbitę a również używa się pojazdów o napędzie anty-grawitacyjnym ,potajemnie prowadzi się nieograniczone eksperymenty genetyczne i produkcję nowych nie znanych nam do tej pory broni . PRZYJACIELE JESTEŚMY WSPÓŁCZESNYMI NIEWOLNIKAMI NOWEGO ŚREDNIOWIECZA > NIC SIĘ NIE ZMIENIŁO TELEWIZJA I PRASA KŁAMIE

Czw, 28 sty 2010 05:54 | brak oceny

tequilafront | Załogant

Adolf uciekł U-530

Śr, 27 sty 2010 21:14 | brak oceny

| Gość


Niespójne jakieś, nawet z "oficjalną wersją", zgodnie z którą Adolfa i Ewę wyniesiono do ogrodu Kancelarii Rzeszy i spalono w leju po bombie. A tu jakby w samym bunkrze...

Śr, 27 sty 2010 20:02 | brak oceny

| Gość

Czy cała historia to książki Witkowskiego?

Śr, 27 sty 2010 19:05 | brak oceny

| Gość

Gdyby podpalić 200 l benzyny to byłby jeden wielki wybuch (osobiście bałbym się podejść podpalić 20 l benzyny a co dopiero 200l) wybuch byłby tak wielki że nie sposób stać i patrzeć jak się palą zwłoki.......

Śr, 27 sty 2010 13:31 | brak oceny

| Gość

ze słów Ericha Kempki wcale nie wynika jednoznacznie że zwłoki, które zostały spalone to właśnie AH. nie dziwi że propaganda niemiecka robiła wszystko żeby wszyscy uwierzyli w śierć potwora !!!!!!!!

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2 3
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

PRZESŁUCHANIE W KONGRESIE USA W SPRAWIE UFO - maj 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.