Dziś jest:
Czwartek, 23 stycznia 2020

Nie próbuj. Rób albo nie rób. Nie ma próbowania.
/Mistrz YODA, Imperium Kontratakuje/

Komentarze: 26
Wyświetleń: 41859x | Ocen: 7

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 4/5


Wt, 26 sty 2010 06:05   
Autor: FN, źródło: PAP, AFP, onet.pl, Daily Mail   

Adolf Hitler zginął w Berlinie - oto relacja jego osobistego kierowcy

Sprawa wydarzeń, które miały miejsce 30 kwietnia 1945 roku w berlińskim bunkrze Adolfa Hitlera, wielokrotnie gościła na łamach portalu FN. Powracało pytanie, które zresztą zadawali sobie nie tylko Rosjanie, ale także Brytyjczycy czy Amerykanie – czy Hitlerowi udało się uciec z Berlina?

Sprawa ta powracała w setkach poszlak, prowadzących bardzo często do Argentyny. Tam Hitlera miał ktoś widzieć, był tam też jego rzekomy grób. Na ten temat powstało wiele książek, a jedną z nich napisał nasz przyjaciel z pokładu Nautilusa, Igor Witkowski.

 

 

Na zachodzie ukazały się właśnie wspomnienia, które wydają się być „głosem decydującym” w tej dyskusji. Recenzję tej książki i jej obszerne fragmenty ukazały się na portalu dailymail.co.uk, a następnie depesza o tym została przedrukowana przez agencje AFP i PAP.

 

Chodzi o pamiętniki osobistego kierowcy Hitlera, podpułkownika SS Ericha Kempki, który 13 lat przepracował u boku wodza hitlerowskiego reżimu. Jest to postać znacząca, gdyż Kempka w czasie wojny niemal ciągle znajdował się w jego kwaterze głównej. W jego pamiętanikach jest informacja, że autor wspomnień twierdzi, iż on był odpowiedzialny za spalenie zwłok Hitlera.

Erich Kempka urodził się w roku 1910 w rodzinie górnika. Jego przodkowie byli uchodźcami z Polski. W 1930 roku stał się szoferem hitlerowskich przywódców w Essen, a po dwóch latach przeszedł do bezpośredniej służby u Hitlera. W Monachium Hitler osobiście przeprowadził rozmowę z trzydziestoma kandydatami na posadę jego kierowcy.

Kempka był poruszony techniczną skrupulatnością Hitlera, który osobiście rozmawiał z kandydatami, zadając im podchwytliwe pytania dotyczące ich fachu. Wódź III Rzeszy był zawsze czujny na punkcie swoich kierowców i pilotów – rzadko rozmawiał o polityce, lecz zawsze zachęcał by zwracać się do niego z osobistymi prośbami – wspomina Kempke.

Jak wynika z relacji Kempkego, kiedy 30 kwietnia 1945 roku radzieckie pociski spadały na okolice Kancelarii Rzeszy oraz dzielnice rządową - widok był straszliwy. Budynki były zniszczone, a wszędzie były kupy gruzu.

Wtedy do kierowcy zadzwonił osobisty sekretarz Hitlera - Otto Gunsche.

- Ochrypłym głosem poinformował mnie, abym natychmiast dostarczył dwieście litrów benzyny. Na początku myślałem, że to jest żart i powiedziałem, że nie mogę mu dostarczyć tyle paliwa. Gunsche zaczął jednak wtedy w furii krzyczeć na mnie: "Benzyny – Erichu – benzyny". Wtedy zapytałem go po co potrzeba mu taka ilość paliwa - relacjonuje Kempka.

- Nie mogę Ci tego powiedzieć przez telefon. Ale wierz mi, że muszę to mieć. Paliwo musi być natychmiast dostarczone w okolice wejścia do bunkra Führera - mówił Gunsche.

Pokonując wiele problemów Kempka dostarczył kłopotliwą przesyłkę - czytamy w "The Daily Mail".

- Kiedy wszedłem do bunkra Gunsche właśnie opuszczał salon Hitlera. Był biały jak kreda. Podszedł do dwóch zewnętrznych drzwi i zamknął je. Potem odwrócił się do mnie i powiedział, że Hitler nie żyje. Byłem zszokowany - opisuje pamiętne zdarzenie szofer.

- Otto, jak to się stało? Rozmawiałem z nim wczoraj. Był zdrowy i spokojny - mówił rozemocjonowany Kempka.

Günsche miał wtedy podnieść prawą rękę, naśladując ładowanie broni i wskazał na usta.

- A gdzie jest Ewa? - zapytał Kempka. Günsche wskazanych drzwi do pomieszczenia Hitlera: "Ona jest z nim".

- Wtedy podbiegł do nas jeden z moich ludzi i powiedział, że u wyjścia bunkra rozmieszczono około 200 litrów benzyny - twierdzi Kempka.

Hitler chciał, by spalono ciała jego i Evy Braun.

- Nie chce, by moje ciało po śmierci zostało wystawione na widok publiczny - miał powiedzieć Führer.

Jak opowiada kierowca, zapałkami, które podał mu Goebbels, podpalił nasączoną benzyną szmatę i rzucił ją w kierunku ciał.

W ciągu kilku sekund płomienie ogarnęły zwłoki, a duszący czarny dym zapełnił pomieszczenie.

- Wtedy po raz ostatni pozdrowiliśmy martwego Hitlera i jego żonę - opowiada Kempka.

 

 

Komentarze: 26
Wyświetleń: 41859x | Ocen: 7

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 4/5


Wt, 26 sty 2010 06:05   
Autor: FN, źródło: PAP, AFP, onet.pl, Daily Mail   


Komentarze (26)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2 3

Wt, 2 luty 2010 10:22 | brak oceny

| Gość

Według wersji podręczników do historii Adolf i Ewa zostali spaleni w ogrodzie przed bunkrem, a nie wewnątrz bunkra! Oj oj, znów FN manipuluje! A dlaczego nie wspomnieliście nic o tym samolocie z dwoma pasażerami, który w dniu śmierci Hitlera i Braun odledlecia z centrum Belina do Norwegii, która w tym czasie nadal była okupowana przez Niemców?!

Proszę, żebyście to opublikowali! Będę pisał do skutku!

Sob, 30 sty 2010 01:19 | brak oceny

| Gość

Adolf już nie żyje.

Pt, 29 sty 2010 11:37 | ocena: -1

| Gość

Wszystkie informacje na jego temat to czysta manipulacja !Miał więcej sobowtórów a podróbka uzębienia to żaden problem ! Obecnie nikt nie udowodni innej hipotezy bo wszelkie informacje na temat historii ludzkości są manipulowane w interesie współczesnego niewolnictwa opartego na wyzysku ekonomicznym. Nie tak wygląda prawda o Adolfie Hitlerze i nie tak wygląda prawda o historii naszej cywilizacji.Niemieccy naukowcy nie wyjawili wszystkich swoich osiągnięć amerykanom i ruskim i oni o tym dobrze wiedzą .Prawda jest taka ,że wszystkie środki masowego przekazu kłamią i manipulują informacją -jeśli dobrze ktoś zauważy to są na poziomie bajek dla przedszkolaków . Cały system to oszukiwanie informacją ,wprowadzanie w błąd i wyzysk ekonomiczny. Cała władza to tyrani którzy kryją się pod płaszczykiem aniołków i zachowują pozory walki w imię pokoju.Żyjemy we współczesnym niewolnictwie i trudno się spodziewać ,że zostanie nam ujawniona jakakolwiek prawda dlatego wiele dokumentów zamyka się na setki lat.Podobnie jest z historią 2 wojny światowej na Antarktydzie . Tak samo możemy sięgnąć w przeszłość wiele milionów lat wstecz kiedy przybyli nasi przodkowie .Kto twierdzi że człowiek pochodzi od małpy ten jest w błędzie .Mało nam dowodów budowniczych?Piramidy ,Puma -Punku itd.?A to ,że mamy zdolności telepatii,telekinezy,hipnozy itd?Obecnie wysyła się rakiety na orbitę a równocześnie używa pojazdów o napędzie anty-grawitacyjnym,potajemnie prowadzi się nieograniczone eksperymenty genetyczne.Likwiduje się niewygodnych władzy ludzi lub ich ośmiesza .Daleko nam do ujawnienia prawdy o Adolfie Hitlerze jak i daleko nam do udowodnienia prawdy o jakiejkolwiek innej historii naszej marnej cywilizacji . Z przyjemnością czytam wszystkie wasze komentarze przyjaciele bo widać w nich waszą dociekliwość i dążenie do ujawnienia prawdy.Nie dajcie się oszukiwać dążcie swoją drogą do poznania i ujawnienia prawdy bo żyjemy w czasach wielkiego oszustwa - Nowego Porządku Świata draństwa jakiego jeszcze nie było przy tym poprzednie wojny to małe piwko!Pozdrawiam.

Pt, 29 sty 2010 11:01 | ocena: -1

| Gość

Uważacie ,że teraz dowiemy się jakiejkolwiek prawdy ? Ile naprawdę miał sobowtórów Adolf Hitler ? Czy trudno było dorobić im podobne uzębienie? Czy naukowcy niemieccy wyjawiali wszystkie swoje sekrety dotyczące cudownych broni ? Czy Hitler miał jakiś problem z opuszczeniem Berlina? Obecnie mamy do czynienia z fałszowaniem historii w interesie władzy którą sprawują tyrani ze swoimi poplecznikami w płaszczykach aniołków .W INTERESIE WSPÓŁCZESNEGO NIEWOLNICTWA LUDZI KARMI SIĘ FIKCJĄ I STRZĘPKAMI BEZWARTOŚCIOWYCH INFORMACJI . Jakie osiągnięcia naukowe miała TRZECIA RZESZA ? Co z historią II WŚ .na Antarktydzie? A może sięgnąć wstecz wiele milionów lat ? Uważacie ,że historia ludzkości nie jest znana ? Kto pochodzi od małpy? Bo nasi przodkowie nie pochodzą z tej planety. Mało nam dowodów które istnieją ? Piramidy ,Puma-Punku itd.? Jakie obecnie technologie są ukrywane przed społeczeństwami? Wysyła się rakiety na orbitę a również używa się pojazdów o napędzie anty-grawitacyjnym ,potajemnie prowadzi się nieograniczone eksperymenty genetyczne i produkcję nowych nie znanych nam do tej pory broni . PRZYJACIELE JESTEŚMY WSPÓŁCZESNYMI NIEWOLNIKAMI NOWEGO ŚREDNIOWIECZA > NIC SIĘ NIE ZMIENIŁO TELEWIZJA I PRASA KŁAMIE

Czw, 28 sty 2010 05:54 | brak oceny

tequilafront | Załogant

Adolf uciekł U-530

Śr, 27 sty 2010 21:14 | brak oceny

| Gość


Niespójne jakieś, nawet z "oficjalną wersją", zgodnie z którą Adolfa i Ewę wyniesiono do ogrodu Kancelarii Rzeszy i spalono w leju po bombie. A tu jakby w samym bunkrze...

Śr, 27 sty 2010 20:02 | brak oceny

| Gość

Czy cała historia to książki Witkowskiego?

Śr, 27 sty 2010 19:05 | brak oceny

| Gość

Gdyby podpalić 200 l benzyny to byłby jeden wielki wybuch (osobiście bałbym się podejść podpalić 20 l benzyny a co dopiero 200l) wybuch byłby tak wielki że nie sposób stać i patrzeć jak się palą zwłoki.......

Śr, 27 sty 2010 13:31 | brak oceny

| Gość

ze słów Ericha Kempki wcale nie wynika jednoznacznie że zwłoki, które zostały spalone to właśnie AH. nie dziwi że propaganda niemiecka robiła wszystko żeby wszyscy uwierzyli w śierć potwora !!!!!!!!

Śr, 27 sty 2010 00:30 | brak oceny

| Gość

to czy zginął czy też nie nie na tym się musicie zastanawiać bo to sprawa rzędu drugiego pierwszy plan to pytanie dla kogo grał AH bo jak na to patrze długo to widzę go co jakiś czas w TV lub prasie to myślę że oni ci nad nim chcą abyście myśleli że to on AH tym kierował i jest odpowiedzialny za całe krzywdy związane z tym okresem on i 257 kacyków z SS pokazują go po 60 latach abyście nadal szukali klucza kiedy i gdzie zdechł może są jakieś nowe dowody ile jeszcze książek napisał a było to ukartowane już wcześniej tego dnia zaczynamy a około nigdy to zakończymy pewnie żydzi masoni dziwne stowarzyszenia ORAZ czasopisma GDYBY CHODZIŁO O WOJNĘ I ZWYCIĘSTWO NA FRONCIE WSCHODNIM wydano by rozkaz 3 nowo utworzonym dywizją pancernym !!! 1lajbensztandarten 2totenkopf 3das rajś oni zostali stworzeni na potrzeby ofensywne a zawsze się cofały wermacht stał pod leningradem stalingradem i moskwą starczło wysłać 3 gotowe dw pancerne ale tego nie uczyniono wystarczyło wysłać spadachroniaży herman gering na Szkocję bronili jej Polacy byłem widziałem zdjęcia jeden został na zawsze ^^^st.Andrews ^^^ w kompanie bronili pola i plaży o dł7 km. a czy szpiedzy rzeszy wiedzieli że angielscy żołnierze ćwiczą miotłami bo nie ma karabinów tak miało być machina wojenna usa ruszyła i już się nie zatrzymała a kogo będą pokazywać na wiecach z chorągiewkami czy AH czy obamę nie tych co rządzą tym bajzlem będą pokazywać pamiętajcie nie ich ...

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2 3
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Z POCZTY DO FN [...] Witam.Juz sporo razy się z wami kontaktowałem i sporo razy publikowaliscie moje zdjęcia i historie..dziś mam pytanie z innej beczki.....czy macie w swoim archiwum sprawy ,historie o zagubionych sygnałach radiowych sprzed lat które znalazły się w teraźniejszości?chodzi mi o fragmenty audycji radiowych z przeszłości...może jakiś mały artykuł na ten temat? [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wczoraj, 14:05 | Witam serdecznie, w dniu dzisiejszym 21.01.20 wraz z rodziną zaobserwowaliśmy dziwne światła na zachodnim niebie. Była godz 18,30-18,40, wychodząc na taras spostrzegłem ciąg punktów świetlnych na zachodniej części nieba. Zdziwiony zawołałem syna i żonę, aby też to potwierdzili. Początkowo myślałem, że są to gwiazdy ułożone w takim ciągu, ale nie pasowała mi ich ilość ok 7-10 szt. Punkty pojawiły się tuż nad horyzontem zachodniego nieba i ciągnęły się w kierunku zenitu nieba (obecnie w kierunku...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Czwartek, 26 grudnia 2019 | Tragedią naszej planety są religie, gdyż religia opiera się na wierze, a sprawy związane z duchowością są wiedzą. Ale i tak jest gorzej, gdyż dogmaty głównych religii są całkowicie fałszywe i przekonują ludzi, że Ziemia jest tylko przystankiem w drodze do raju.

czytaj dalej

FILM FN

Obraz 'Diabła' dostrzeżony w płomieniach jednego z pożarów w Australii

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.