Dziś jest:
Niedziela, 25 października 2020

Musisz powiedzieć światu, że nie chcemy was skrzywdzić. Wasz świat potrzebuje pomocy. Pomożemy wam w przyszłości, zanim będzie za późno. Jeszcze nie jesteście gotowi, aby to zrozumieć. Wkrótce znowu wrócimy.
/fragment przesłania obcych istot z incydentu z UFO nad rzeką Pascagoula, 1 października 1973 r./

Komentarze: 18
Wyświetleń: 38712x | Ocen: 4

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 2 maj 2010 06:44   
Autor: FN, źródło: PAP, Reuters, AFP, wikipedia.pl   

Wybuch Katli może spowodować całkowity paraliż światowej gospodarki

Wulkan ma bardzo trudną do wymówienia nazwę – „Eyjafjallajokull”. Jego erupcja sparaliżowała ruch lotniczy w Europie, co spowodowało wstrząs światowej gospodarki. Jednak być może czeka nas rzecz o wiele gorsza, czyli erupcja wulkanu Katla.

Światowe media obiegło złowieszcze zdjęcie satelitarne trzech islandzkich wulkanów, których układ dla wielu osób przypomina upiorną twarz. Tym razem chodzi o największy z nich, który zawsze wybucha „jako drugi”

Katla (1512 m n.p.m.) to czynny wulkan położony w południowej części Islandii pod lodowcem Mýrdalsjökull. Jego nazwa w języku islandzkim oznacza kotły. Krater ma rozmiar 10 km². Ostatnia erupcja wulkanu miała miejsce w 1918 roku, od czasów pierwszych osadników zanotowano i udokumentowano 16 erupcji. Wybuchy tego wulkanu zawsze powodowały duże zniszczenia. Zdarzało się, że po wybuchu Katli przez 9 miesięcy cała Europa było pogrążona w półmroku, za dnia z trudnością można było dostrzec Słońce. Co to mogłoby oznaczać dla ruchu lotniczego? Słowo „paraliż” nawet nie oddaje w pełni grozy takiej hipotetycznej sytuacji.

Przygotujcie się na wybuch Katli, drugiego islandzkiego wulkanu, znacznie większego niż Eyjafjoell - ostrzegają brytyjscy wulkanolodzy i prezydent Islandii.

- Nie byłbym zdziwiony, gdyby Katla wybuchł w najbliższym roku, ale o tym, jaki to będzie miało wpływ na Wielką Brytanię i północną Europę będzie zależało od kierunku wiatru - powiedział w wydaniu dziennika "The Independent" prof. Bill McGuire z UCL w Londynie (University College London).

McGuire, który zasiada w brytyjskim sztabie antykryzysowym Cobra wskazuje, iż czynny Katla jest 10 razy większy niż znajdujący się w sąsiedztwie Eyjafjoell i ma znacznie większy krater - obecnie pokryty lodową czapą. Kombinacja topniejącego lodu z lawą powoduje eksplozję i wyrzucanie popiołu w atmosferę. Obawy McGuire'a podziela prof. Jon Davidson z uniwersytetu w Durham, zauważając, iż wybuch wulkanu Eyjafjoell zwykle poprzedza wybuch Katli.

- Za każdym razem, kiedy eksploduje Eyjafjallajokull, wybucha również Katla - mówi Andy Russell z Newcastle University, który analizuje ostatnią islandzką erupcję. Naukowiec tłumaczy, że mogła ona powiększyć pęknięcie skorupy ziemskiej, prowokując aktywność sąsiedniego wulkanu. Kiedy to się stało po raz ostatni, w 1918 roku, Katla wywołała powodzie rozmiarów Amazonki. Wzburzone wody z łatwością przenosiły głazy wielkości domów, miażdżąc wszystko, co napotykały po drodze. Powódź trwała zaledwie kilka godzin, ale jej siła była porażająca. Wybuch uwolnił1,6 mln metrów sześciennych wody. Na wybrzeże zostało zniesionych tak wiele skalnych odłamków, że linia brzegowa Islandii wydłużyła się o cztery kilometry.

Prezydent Islandii Olafur Grimsson w programie BBC Newsnight nazwał niedawny wybuch wulkanu Eyjafjoell "drobną generalną próbą" poprzedzającą erupcję Katli. Według niego niewiadomą nie jest to, czy Katla wybuchnie, lecz kiedy to nastąpi.

Dlatego europejskie rządy i linie lotnicze powinny jego zdaniem zacząć się do tego przygotowywać, np. zbadać skutki częstego latania przez chmury wulkanicznego pyłu dla silników samolotów, ustalić limity pyłu wulkanicznego niepowodujące szkód w silnikach, skoordynować zarządzanie przestrzeni powietrznej.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Przewoźników Powietrznych (IATA) ocenia, że straty linii lotniczych wywołane wulkanicznym pyłem uwolnionym przez wybuch Eyjafjoell sięgnęły 1,3 mld euro. Katla wybucha zwykle raz na ok. sto lat. Po raz ostatni erupcja wulkanu wystąpiła w 1918 r.

Mamy dopiero maj, ale już teraz widać, że ten rok może być wyjątkowy. Potężne trzęsienie ziemi na Haiti i wybuch wulkanu doprowadzający do zamknięcia nieba nad Europą, pomniejsze trzęsienia ziemi w różnych częściach świata – to wszystko pokazuje, że mieszkanie na takiej planecie jak Ziemia oznacza ryzyko zmierzenia się z siłami natury. Faktem jest, że wielu naszych znajomych posiadających zdolności jasnowidcze jako „rok kataklizmów” wskazywało właśnie 2010. Owszem, w roku 2012 też może być ciekawie, ale właśnie obecny rok 2010 miał być tym, który pokaże ludzkości potęgę Ziemi.

Jest jeszcze jedno wydarzenie, o którym warto wspomnieć. Od kilku dni śledzimy dramatyczne wydarzenia związane z wyciekiem ropy z podwodnego odwiertu w Zatoce Meksykańskiej. Jest jasne, że skala katastrofy ekologicznej będzie większa niż przypuszczano. Plama ropy powiększa się bardzo szybko i obecnie ma już powierzchnię 10 tysięcy kilometrów kwadratowych. Według niektórych ekspertów, rządowe szacunki, że z podwodnego odwiertu wycieka 750 tysięcy litrów ropy dziennie, mogą być kilkakrotnie zaniżone.

 

Ziemia jest układem zamkniętym, także w formie wymiany energii. I nie mówimy o takich energiach, które są „mierzalne za pomocą współczesnych czujników” i za badanie których ktoś tam dostał Nagrodę Nobla. Mówimy raczej o energiach związanych z duchowością Ziemi jako żywego organizmu, o czym od tysięcy lat mówią media czy szamani. Oznacza to, że naruszenie delikatnej równowagi zawsze spowoduje reakcję całości. Akcja powoduje reakcję – zawsze tak było.

Jeden z naszych kolegów z pokładu okrętu Nautilus przekonywał nas podczas ostatniej narady FN, że istnieje korelacja (związek) pomiędzy potężnymi skażeniami wywołanymi przez człowieka i następującymi po nich katastrofami naturalnymi. Mówiąc w sposób najbardziej prosty: jeśli Ziemia otrzymuje od człowieka potężny cios we własny ekosystem – oddaje go w dwójnasób. Nasz kolega prowadzi dokładne wyliczenia i obiecuje przedstawić je, kiedy uda mu się wszystko policzyć.

Jeżeli ma rację, to w najbliższych tygodniach powinniśmy się spodziewać odpowiedzi „Ziemi” na to, co się stało w Zatoce Meksykańskiej. Owa odpowiedź może być zupełnie niezwiązana z tradycyjnymi skutkami skażenia potężnego obszaru wody, ale może być „z innego poziomu”. Nasz kolega z okrętu Nautilus uważa, że opierając się na danych z ostatnich 100 lat (czyli tego okresu w dziejach ludzkości, kiedy nauczyliśmy się zadawać bolesne uderzenia naszej planecie) można w miarę precyzyjnie ustalić, co może nas czekać w najbliższych miesiącach. Czekamy na efekty jego pracy z wielkim zainteresowaniem i lekkim niepokojem.

Komentarze: 18
Wyświetleń: 38712x | Ocen: 4

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 2 maj 2010 06:44   
Autor: FN, źródło: PAP, Reuters, AFP, wikipedia.pl   


Komentarze (18)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Pon, 10 maj 2010 05:36 | brak oceny

Bobbi | Gość

Nastepne klamstwo!!!

Nie, 9 maj 2010 16:01 | brak oceny

inz. Mamoń | Gość

Podobno znów zaczął dawac znac o sobie ?

Czw, 6 maj 2010 13:50 | brak oceny

kj | Gość

Pole magnetyczne wytwarzane przez wiatr słoneczny oddziaływując z ziemskim polem magnetycznym wpływa właśnie na tę płynną masę, odkształca ją, zmienia drogi i szybkość konwekcji. Odkształcenia są tłumione, ale i przenoszone przez magmę płaszcza Ziemi. Na tej magmie pływają trące o siebie skorupy kontynentów. Zmiany natężenia wiatru słonecznego generują zmienne pole magnetyczne, które zakłóca stan równowagi w płynnym jądrze, a ono z kolei wpływa na magmę. Impulsy przenoszone przez magmę wstrząsają krami kontynentalnymi i inicjują wyzwolenie napięć tektonicznych m.in. w miejscach styku płyt. Może również dojść do zmiany położenia sąsiadujących płyt tektonicznych względem środka Ziemi, co skutkować będzie znikaniem całych lądów pod powierzchnią wody i jednoczesnym wypiętrzeniem nowych lądów, aż do osiągnięcia nowego stanu równowagi. Jednocześnie magma będzie intensywniej wypływać na powierzchnię po zaburzeniu równowagi w zbiornikach podwulkanicznych. Ulegną wzmożeniu erupcje wulkanów. Zjawiskom tym mogą towarzyszyć gigantyczne katastrofy ekologiczne. Przemieszczenia i wstrząsy skorupy ziemskiej mogą np. uwolnić związki chemiczne skupione obecnie na dnach mórz. Szczególnie groźne w tym aspekcie jest M. Czarne. Jedna z etymologii jego nazwy pochodzi od koloru wody w głębinach, w której zalegają gigantyczne ilości siarkowodoru. Ruchy tektoniczne w obrębie dna M. Czarnego mogą wyzwolić bombę chemiczną z cuchnącego i śmiertelnego gazu.

W przypadku szczególnie silnego impaktu wiatru słonecznego jego pole magnetyczne może wręcz przydusić ziemskie pole magnetyczne. Przepływ płynnego żelaza w dynamie ulega wówczas takiemu zakłóceniu, że strumień żelaza zaczyna krążyć w przeciwnym kierunku. Ziemskie bieguny magnetyczne odwracają się. Dochodzi do przebiegunowania. Towarzyszą temu szczególnie silne wstrząsy i ruchy tektoniczne oraz wzmożone erupcje wulkaniczne.

wkoncu znalazłem odpowiedz na to jak wzmozona aktywnosć słońca ma wpływ na ziemie i czy skutkiem tego są ostanio czesto występujace zjawiska tj.trzęsienia i wybuchy wulkanów

Czw, 6 maj 2010 05:43 | brak oceny

Martha | Gość

Może ktoś ma jakieś przeczucia, prorocze sny kiedy wybuchnie kolejny wulkan Katla. Ja słyszałam, że w sierpniu.

Czw, 6 maj 2010 01:32 | brak oceny

NieĹźywy | Gość

a ja bym tam chciał żeby wulkan katla wybuchł jak najszybciej może jak coś takiego się stanie
to na tym pieprzonym świecie coś się w końcu zmieni!

Śr, 5 maj 2010 15:14 | ocena: + 1

. | Gość

Hmm...powiem wam,że wybuchnie jeszcze jeden wulkan (Hekla) czy jakoś tak :)

Wt, 4 maj 2010 11:04 | brak oceny

czytelnik | Gość

Ciekawa teoria o związkach pomiędzy katastrofami:

http://urbas.blog.onet.pl/Suma-wszystkich-strachow-Czesc,2,ID402959226,DA2010-03-21,n

Na jej podstawie autor PRZEWIDZIAŁ łaczne wystąpienie kilku zjawisk:

http://urbas.blog.onet.pl/6790841,404386635,1,200,200,84209524,405844360,8168169,900,forum.html

Pon, 3 maj 2010 14:51 | brak oceny

a Jedi Knight | Gość

,,I tak rzekł:CZWARTE ZWIERZĘ oznacza CZWARTE KRÓLESTWO na ziemi,które jest inne niż wszystkie królestwa;ONO POCHŁONIE CAŁĄ ZIEMIĘ,PODEPCZE I ZMIAŻDŻY JĄ.''Ksiega Daniela(Stary Testament)7,23

,,Potem w SIÓDMYM TYGODNIU powstanie pokolenie ODSZCZEPIEŃCÓW.Wiele dokonają,ale będą to dzieła PRZEWROTNE.''Księga Henocha(etiopska)-Apokalipsa Tygodni 93,9

,,Na Zachód - k ł a m s t w o-w i e d z y i błyskotność.
Formalizm prawdy - wnętrzna bez-istotność,
A PYCHA PYCH!''
Cyprian Kamil Norwid,,Pieśń od ziemi naszej''(fragment)

Żyjemy w końcówce epoki,,czwartego zwierzęcia''czy,,czwartego królestwa''lub inaczej w końcówce,,siódmego tygodnia''czyli w epoce żelaza.Rzymianie zdobyli świat przy wtórze szczeku broni(z żelaza).Po nich imperia rozpadły sie na poszczególne państwa i kraje.Do powstania nowego imperium jak za dawnych czasów nie może już dojść pomimo werbalnych publicznych wypowiedzi liderów wielu państw a nawet konkretnych już przedsięwzięć organizacyjnych(np.Unia Europejska...),gdyż światopoglady,religie i interesy są nie do pogodzenia:GLINA NIE ŁĄCZY SIĘ Z ŻELAZEM...Są to nasze rozdarte tzw.pluralistyczne czasy...W drodze znajduje się już jednak KAMIEŃ,KTÓRY ZMIECIE WSZYSTKO.Jest to państwo Jezusa Chrystusa,które ogarnie całą Ziemię i będzie trwać wiecznie,choć we wstepnym etapie 1000 lat.
COGITO ERGO SUM...

Pon, 3 maj 2010 11:13 | brak oceny

danuta1955 | Załogant

Już sama nazwa tego wulkanu jest zastanawiająca, KAT -LA. Często nazwy a nawet nazwiska ludzi to też magia. Kaczyński od kaczki, czy przypadkiem nie został zestrzelony.

Pon, 3 maj 2010 10:13 | brak oceny

|

Mam takie pytanie jak wiadomo ziemia jest jak wielki magnes ma bieguny i nnne własciwosci magnesu my ludzie budujac satelity wierze komórkowe rozbudowujemy infrastrukture telekomunikacyjna bez przewodowa wszystko to opiera sie na impulsach elektromagnetycznych są juz ich tysiace czyli budujemy mnóstwo małych magnesików które oddziaływuja na ziemie mozna sobie wyobrazic jak zachowuje sie magnes w koło ktorego znajduje sie wiele innych mniejszych ciekawe zjawiska przy tym zachodza takze tak naprawde bardzo mocno oddzialoywujemy na ziemie wiadomo ze te magnesy nie maja wielkiej mocy w porównaniu do ziemi ale kazdy ich wzrost zwieksza zakłucenia na ziemi takze chyba sami skazujemy sie na wieksza ilosc kataklizmów hmm takie małe przemyslenie. Pozdrawiam.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

NASA ogłosiła, że dokonała 'ekscytującego nowego odkrycia' dotyczącego naszego Księżyca. Na razie jednak amerykańska agencja kosmiczna nie zdradza zbyt wielu szczegółów. Wszystkiego mamy dowiedzieć się już w poniedziałek.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Dziś, 08:45 | [...] Dzisiaj nad Warszawską Wolą zauważyliśmy dziwne światło dość duże nieruchome i wyglądające  na zawieszone pod chmurami. Pojawiło się na południowym , poludniowo-wschodnim niebie. Chciałabym się dowiedzieć czy jest to zjawisko naturalne czy jakiś sztuczny obiekt. Wysyłam w załączniku zdjęcia. Pozdrawiam serdecznie.Z Poważaniem[dane do wiad. FN]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Czwartek, 15 października 2020 | Koronawirus kryje w sobie wiele tajemnic i ukrytych przed nawet najlepszymi laboratoriami na świecie niespodzianek, które właśnie wywracają znany nam świat do góry nogami. Proces wielkiej przemiany zaczął się śmiesznie, wręcz zabawnie – ot, jakiś śmieszny wirus z Chin, co to zabija tylko starców, a resztę traktuje „bezobjawowo”. Ale to nie jest takie proste.

czytaj dalej

FILM FN

COVID-19 DO ŚWIATA? Tu mówi koronawirus... - polecane przez czytelnika serwisu FN

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę




Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.