Dziś jest:
Niedziela, 26 września 2021

Ludzie są brani przez załogi UFO na pokłady ich pojazdów. Od kiedy? Prawdopodobnie od początku pobytu człowieka na Ziemi.
/Budd Hopkins, zajmuje się przypadkami CEIII i CEIV/

Komentarze: 30
Wyświetleń: 39890x | Ocen: 4

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 14 wrz 2010 09:15   
Autor: FN, źródło: gazeta.pl, CNN, TOK FM, źródła własne   

Czy winę za zmiany prądu Golfsztrom ponosi katastrofa w Zatoce Meksykańskiej?

Pojawiają się niepokojące wyniki badań naukowych, które docierają „na pokład Nautilusa” i które trudno uznać za „przypadkowe”, bo są oparte o wyniki pomiarów. Pokazują one niezbicie, że słabnie Prąd Zatokowy Golfstrom. To ten prąd odpowiedzialny jest za wyjątkowo łagodny klimat zachodniej i północnej Europy w okresie zimowym. Bez Prądu Zatokowego naszemu kontynentowi grozi zima, jakiej dawno nie było – ostra i mroźna, bijąca wszelkie rekordy w minusowych temperaturach.

Prąd Zatokowy jest ciepłym prądem morskim, którego początki sięgają okolic Wysp Karaibskich. Stamtąd ciepłe wody płyną na północny wschód ocierając się o wschodnie wybrzeża USA. Po przepływie kilku tysięcy kilometrów prąd dociera do północno-zachodniej Europy, a stamtąd kieruje się ku Morzu Arktycznemu. Dzięki temu, że woda w prądzie jest znacznie cieplejsza niż powinna być w północnej części Atlantyku, ogrzewa w okresie zimowym powietrze. To z kolei staje się przyczyną tego, iż zimy są na Wyspach Brytyjskich i na zachodnich wybrzeżach Skandynawii nadzwyczaj łagodne. W Wielkiej Brytanii temperatura powietrza rzadko kiedy spada poniżej 5 stopni, mrozy pojawiają się tylko czasami, częściej pada deszcz i wieje silny wiatr. Dzięki Prądowi Zatokowemu temperatura jest w tych regionach o ponad 20 stopni wyższa niż w innych miejscach położonych na tej samej szerokości geograficznej, również nad brzegami mórz.

Wraz z topnieniem wiecznych lodowców do Atlantyku wynikającym z ocieplenia klimatu dostają się coraz większe ilości chłodnej i zasolonej wody, przez co Prąd Zatokowy zaczął słabnąć. Niektóre badania wskazują na nawet 30-procentowe zmniejszenie się aktywności tego prądu w ciągu ostatnich zaledwie 10 lat. Jeśli wierzyć tym badaniom, to za kilkadziesiąt lat prąd całkowicie ustanie i wówczas w Europie zagoszczą bardzo niskie temperatury.

 Wielka Brytania, Irlandia, Islandia czy Norwegia doświadczą temperatur, które normalnie powinny występować na tej szerokości geograficznej. W środku zimy zamiast 5 stopni w ciągu dnia będzie minus 5 stopni, a zamiast zera stopni nocami będzie 10 stopni mrozu. Oczywiście miejscami temperatura będzie jeszcze niższa i będzie przekraczać obecną normę o nawet 15 stopni.

Osłabienie o połowę prędkości prądu Golfsztrom spowodować mogła katastrofa w Zatoce Meksykańskiej. Zdjęcia satelitarne potwierdziły oderwanie prądu oceanicznego w Zatoce Meksykańskiej od Prądu Florydzkiego oraz zablokowanie części prądu Golfsztrom w odległości ok. 400 km od wybrzeża Północnej Karoliny.

- Ta zmiana może prowadzić do szybkich zmian klimatycznych - potwierdza dr Gianluigi Zangari, z Istituto Nazionale di Fisica Nucleare (Krajowy Instytut Fizyki Nuklearnej), który badał przez kilka dekad działanie Golfsztromu.

Przedłużeniem Golfsztromu, biegnącego od wschodnich wybrzeży USA do Europy, jest Prąd Północnoatlantycki i Prąd Norweski. Oba te prądy ogrzewają klimat w Wielkiej Brytanii i Norwegii i regulują klimat umiarkowany w Europie. Osłabienie Golfsztromu w tym roku spowoduje więc "niedogrzanie" naszego kontynentu i wyjątkowo mroźną zimę.

 

 

 

Naukowcy straszą, że jeśli Golfsztrom przestałby istnieć, groziłaby nam nowa epoka lodowcowa. Czy kompletny zanik Golfsztromu jest jednak możliwy?

Wypowiedział się na ten temat na antenie Radia TOK FN Michał Kowalewski, klimatolog z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

- Dyskusje o zanikaniu Golfsztromu są raczej na wyrost - twierdzi Michał Kowalewski - Jak każde zjawisko przyrodnicze także ten prąd ma okresy większej i mniejszej intensywności. Dopóki nie będzie jakiś bardzo dużych zmian w skali geologicznej, kontynentalnej, to on będzie. Jest obszar Zatoki Meksykańskiej gdzie woda się ogrzewa i zgodnie z prawami fizyki musi stamtąd się oddalić. Nie ma siły, ten mechanizm będzie działać - dodaje.

 Na ostatnie wydarzenia może mieć wpływ ostatnia katastrofa w Zatoce Meksykańskiej. Naukowcy z niepokojem rozważają scenariusz, według którego dryfująca pod wodą ropa doprowadzi do wyczerpania zapasów tlenu na dużych głębokościach zużywanego przez rozkładające ją mikroorganizmy. Potencjalne skutki ekologiczne, w tym zaburzenie łańcucha pokarmowego morskich zwierząt zasiedlających Zatokę Meksykańską, choć rozłożone w czasie i ukryte przed ludzkimi oczami, mogą być bardzo poważne.

- Strach sobie wyobrażać, co by się stało, gdyby jednak Golfsztrom zniknął - zauważa Kowalewski. Jakie byłyby konsekwencje tego zdarzenia? - Strefy klimatyczne Europy, zwłaszcza Europy Zachodniej, przesunęłyby się gwałtownie na północ. Prawdopodobnie na w północnej części Półwyspu Skandynawskiego zacząłby się znowu rozwijać lądolód. To bardzo pesymistyczny wariant - zaznacza.

 

 

 

My też szykujemy się na mroźną zimę, na razie zmieniając system ogrzewania naszej Bazy FN, a co to oznacza w praktyce "życia w Bazie FN", dobrze wiedzą osoby ze stałego „składu oficerskiego”… Mówiąc jednak zupełnie poważnie trzeba brać pod uwagę, że tak znacząca katastrofa ekologiczna, jak ta w Zatoce Meksykańskiej, musi mieć wpływ na ekosystem całej Ziemi. Miliony ton ropy naftowej wydostające się spod dna zatoki musiały naruszyć równowagę i nie ma co słuchać „klimatologów i innych mądrych naukowców”, gdyż nikt z nich nie ma pojęcia, co to ostatnie tragiczne wydarzenie oznacza dla światowego klimatu.

 

 

 

 

Komentarze: 30
Wyświetleń: 39890x | Ocen: 4

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 14 wrz 2010 09:15   
Autor: FN, źródło: gazeta.pl, CNN, TOK FM, źródła własne   


Komentarze (30)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2 3

Wt, 12 sty 2016 22:11 | brak oceny

cele | Gość

Kombinacje z pogoda nad Polską mogą doprowadzić do poważnych zmian klimatycznych, a trwa to już od kilku lat. Powodzie w Anglii są skutkiem ,podobnie jak duże spadki w środkowo północnej części naszego kraju. Człuchów, utraci l połączenia jezior w minionym roku gdzie jeszcze wiosną można było przepłyną kajakiem.....Podobnie Szczecinek miał brak połączenia przepływu z jeziora Wilczkowo do Trzesiecka. NASI KLIMATOLODZY WODA W GĘBIE....Zwali się na prąd zatokowy,

Czw, 13 sty 2011 12:54 | brak oceny

kofi | Gość

Akurat w rodzinie mam osoby, które pływają od wielu lat. Ten prąd morski słabł już od jakiegos czasu, zanim jeszcze doszło do katastrofy w zatoce, także raczej nie ma się co dopatrywac związku.
Pozdrawiam

Sob, 18 wrz 2010 19:29 | brak oceny

synptyk IMGW | Gość

Co za bzdura, jestem synoptykiem i powiem ze plama ma minimalne znaczenie, ta zima na 100% nie bedzie gorsza od ubieglej, i mowie to nie po przeanalizowaniu modeli numerycznych tylko srednich wieloletnich statystyk.

Pt, 17 wrz 2010 14:17 | brak oceny

papa | Gość

Polecam poczytać informacje (według mnie bardziej naukowo przekonujące) Pana Piotra Djakowa

http://gfspl.rootnode.net/BLOG/?p=1728

Ja osobiście w zanik Golfsztrom`a nie wierze :)

Czw, 16 wrz 2010 21:49 | brak oceny

M-sky | Załogant

Ja proponuję obserwować również zwierzęta, zmiany w ich zachowaniu i wyglądzie mogą też dać dużo do przewidzenia, począwszy od zmian w sierści (gubieniu i przyroście nowej gęstej sierści), zachowaniu np. migracje ptaków.

Czw, 16 wrz 2010 19:38 | brak oceny

a | Gość

Czy zmiany klimatyczne nie zależą od nas? Hm...chyba się nie doceniamy. W porównaniu z rozmiarem planety każdy z nas jest jak ziarnko piasku na plaży- jedno ziarnko niewiele znaczy, ale miliony takich ziarenek to już jest coś. Nasza cywilizacja, nowe technologie, potrzebują surowców do tego żeby żyło nam się coraz łatwiej. Te surowce pochodzą z naturalnych zasobów, z ziemi, z wody z lasów i jest ich coraz mniej. Skala zniszczeń nie ogranicza się do jednej Zatoki Meksykańskiej, ale wszędzie widać naruszenie naturalnej równowagi, jedynie w parkach narodowych dba się o to żeby natura rozwijała się bez ingerencji cywilizacji, reszta jest zabetonowana, powycinana, skażona i to w skali globalnej. Ludzie tworzą nowe związki chemiczne, które nie są znane naturze, rośliny nie umieją przetwarzać siarczków czy węglowodorów, nie umiemy oddychać tlenkiem węgla, ciepło nagromadzone pod dwutlenkiem węgla nie jest odprowadzane w kosmos. Z głębin ziemi wydobywamy węgiel i ropę naftową- powstają puste przestrzenie w skorupie ziemskiej. Kiedy naszemu ciału brakuje warunków do naturalnego funkcjonowania to zaczynamy chorować, a Ziemia też jest jak żywy organizm.

Czw, 16 wrz 2010 12:33 | brak oceny

Troglodytes | Gość

Coś z innej "beczki" ale chyba na temat :
Grzybnia grzybów hodowlanych musi być trzymana długo w sprzyjających rozwojowi warunkach. Następnie zostaje przeniesiona do warunków skrajnie innych. Wtedy wydaje owocniki - grzyby. Reaguje tak aby zapewnić ciągłość gatunkowi . Grzybnia niebawem obumrze ale wyda dużą ilość owocników z zarodnikami, które przetrzymają złe warunki. Obawiam się, że tegoroczny wysyp grzybów w lasach ma podobne podłoże. Lato było sprzyjające, grzybnie się rozwinęły ale "wiedzą", że nie przetrwają zimy jako roślina i zapewniają sobie dalszy żywot wytwarzając ogromne ilości owocników z zarodnikami. Od prawie 50 lat zbieram corocznie grzyby w lasach, robię też notatki dotyczące grzybobrań. Prawie zawsze duży wysyp we wrześniu i październiku zwiastował srogą zimę. Obym się mylił..... Ale opał gromadzę w zwiększonej ilości, tak na wszelki wypadek.....
Pozdrawiam

Czw, 16 wrz 2010 09:27 | brak oceny

Marek | Gość

Czyżby miał spełnić się sen Swiety o mrozach ( do -50) w tym roku ? Pisałem o tym do FN. Lepiej nie bo nasze archaiczne rury grzewcze w miastach nie wytrzymają. Pozdrawiam.

Śr, 15 wrz 2010 18:39 | brak oceny

GM | Gość

Ja powiem tak: Co ma być to będzie, ważne żeby być świadomym pewnych scenariuszy, co by móc przeciwdziałać... Co ważniejsze, pamiętacie te gatki że klimat na ziemi się zmienia-owszem - ale są do zmiany powolne, trwające dziesiątki tysięcy lat... A tu co, zmiany prądu są nagłe, w porównaniu do tych zmian długotrwałych, są wręcz expresowe; zaiste ciekawe...

Śr, 15 wrz 2010 18:39 | brak oceny

GM | Gość

Ja powiem tak: Co ma być to będzie, ważne żeby być świadomym pewnych scenariuszy, co by móc przeciwdziałać... Co ważniejsze, pamiętacie te gatki że klimat na ziemi się zmienia-owszem - ale są do zmiany powolne, trwające dziesiątki tysięcy lat... A tu co, zmiany prądu są nagłe, w porównaniu do tych zmian długotrwałych, są wręcz expresowe; zaiste ciekawe...

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2 3
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

26 września: [...]  Wieczorem łączymy się z naszymi kolegami z Las Vegas - temat to scenariusze przyszłości ludzkiej cywilizacji przedstawiane przez obce istoty podczas Bliskich Spotkań Trzeciego Stopnia .[...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Dziś, 08:32 | Witam FN, Wiem, że macie takich obserwacji dużo, ale sam chyba widziałem UFO. Było to 24 września 2021 w Katowicach, godzina 23.16. Wracałem od mojej dziewczyny, kiedy nagle na niebie zauważyłem jasny punkt. Pomyślałem, że to gwiazda, gdyż punkt stał nieruchomo. Nawet nie wyciągnąłem aparatu, bo wiadomo gwiazda. Ale dosłownie po chwili ten punkt ruszył w kierunku północnym i dosłownie z prędkością niewyobrażalną dla mnie odleciał. Zatkało mnie wtedy. Próbowałem szybko wyjąć z plecaka komórkę ...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 10 sierpnia 2021 | Historia występu tzw. „badaczy UFO” w nieistniejącym od wielu lat programie „Rozmowy w Toku” pokazuje wiele aspektów czegoś, z czym spotykam się od wielu lat, co mnie zaskoczyło i wprawiło w bezgraniczne zdumienie. Z upływem lat przekonuję się, że jest to niestety typowo rodzima przypadłość oparta na wszystkich ciemnych demonach polskiej duszy: zawiści, zazdrości, kompleksach...

czytaj dalej

FILM FN

POWRÓT DO EMILCINA - FN 2021

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.