Dziś jest:
Czwartek, 16 września 2021

Dusza ludzka jest jak woda; spada z nieba i do nieba wzlatuje,
i znów spada na ziemię, wiecznie zmienna.

[Johann Wolfgang von Goethe]

Komentarze: 22
Wyświetleń: 32105x | Ocen: 4

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pon, 20 wrz 2010 07:54   
Autor: FN, źródło: FN, http://www.cropcircleconnector.com   

Kolejny film z niezidentyfikowanym latającym obiektem nad kręgiem zbożowym w Wielkiej Brytanii.

O sprawie poinformował FN stały załogant Krzysiek ze Słowacji, gdyż sprawa została odnotowana na tamtejszych stronach internetowych. Film wygląda bardzo wiarygodnie i za chwilę kilka słów komentarza w tej sprawie. Najpierw jednak samo miejsce.

Cley Hill jest niedaleko Warminster w naszym ulubionym hrabstwie Wiltshire, światowym królestwie kręgów zbożowych. To miejsce jest od lat 60-tych dobrze znane pasjonatom UFO, gdyż bardzo często widywane są tam niezidentyfikowane obiekty latające. Na Wyspach Brytyjskich są bardzo popularne tzw. „Night Watches”, czyli „Nocne Obserwacje”. Polega to na tym, że grupa ludzi interesujących się UFO udaje się w jedno miejsce wyposażona w lornetki i noktowizory. Tak się składa, że wyjazd takiej grupy akurat do Cley Hill daje ogromne szanse na zobaczenie UFO. Dlaczego akurat tam? Nie wiadomo. Dodajmy do tego, że właśnie w tym miejscu pojawiają się kręgi zbożowe.

Tak było także w tym roku. 9 lipca 2010 na jednym z pól Cley Hill został znaleziony dość skomplikowany piktogram w kształcie trójwymiarowej kostki. Zobaczmy zdjęcia zrobione przez Charles`a Boldena.

 

 

Na Wyspach Brytyjskich znamy kilku tzw. „profesjonalnych fałszerzy kregów zbożowych”, jesteśmy w stanie mniej więcej ocenić, które piktogramy „mogą zrobić od ręki”, z którymi może im iść gorzej. Ten jest trudny ze względu na bardzo precyzyjną siatkę wygnieceń na jednym z boków tej kostki. Pracować „z deską i sznurkiem” i utrzymać precyzję tak wąskich ścieżek… ciężka sprawa. Ale to nie ma znaczenia.

Najciekawsze jest to, że właśnie w tamtym miejscu udało się zarejestrować obiekt UFO przemieszczający się nad kręgiem zbożowym. Został on nagrany 2-go sierpnia 2010 roku. Na filmie widać kulę o wielkości ok. 50-100 centymetrów, która porusza się nad polem. Kula została dostrzeżona przez autora filmu dopiero w domu, kiedy uważnie przyglądał się nagranym materiałom wideo (tak jest najczęściej). Zobaczmy ten film.

 

 

Czy film jest prawdziwy? Zawsze można oczywiście dokonać fałszerstwa i nigdy nie można wykluczyć, że zapis wideo jest efektem „pracy na programach graficznych”, ale… tak, ten film  może być jak najbardziej prawdziwy. Takie same „dziwne białe latające kule” były nagrywane także w Polsce i zjawisko należy uznać za prawdziwe. Po prostu prawdziwe, poza dyskusją. W 2003 roku w Wylatowie został na naszych oczach nagrany film pokazujący przelot takiej kuli nad polem. Białej kuli o średnicy ok. 30 centymetrów, która oderwała się od dwóch osób stojących pośrodku pola. Ten film powinien raz na zawsze zamknąć dyskusję o tym, czy tajemnicze, białe latające kule są faktem, gdyż… nawet nie ma o czym mówić.

Na zdjęciach wykonywanych na miejscu, gdzie powstają kręgi zbożowe, bardzo często autorów zdjęć zdumiewały właśnie takie dziwne, kuliste i białe obiekty. Oto przykłady takich zdjęć:

 

To zresztą było jeszcze zanim trafiły do nas filmy, które w zasadzie zamknęły dyskusję o tym, czy kule są faktem czy tylko złudzeniem. Po starannym przeanalizowaniu polskiego filmu z przelotem takiej kuli, który był nagrany w obecności ludzi FN i obejrzany jeszcze na miejscu na ekranie LCD kamery (czyli nie było możliwości jakiejkolwiek pracy grafika komputerowego), kiedy wykluczono wszystkie nawet najbardziej egzotyczne hipotezy (ptaszek, pyłek, dymem z papierosa, torebka foliowa itp.) można sformułować kilka wniosków. Po pierwsze jasne, niezidentyfikowane latające kule są faktem. Czym są? Tego nie wie nikt. Po drugie kule te poruszają się w sposób świadczący o inteligencji. Wyraźnie mogą mieć związek z kręgami zbożowymi. Nie można wykluczyć, że wprost takie kule wykonują kręgi zbożowe, choć to jest tylko hipoteza. Sprawa owych „białych kul” jest jednym z kluczy do zrozumienia zjawiska kręgów zbożowych.

Czy ten film z Cley Hill jest prawdziwy? Jest to naprawdę wielce prawdopodobne, bo podobnych filmów nagranych na Wyspach Brytyjskich jest więcej. Pokazują one wszystkie podobne obiekty przelatujące nad polami,  na których widać kręgi zbożowe. Jest wiele takich filmów, na którym widać dokładnie takie przeloty tych obiektów. Oto jeden z takich materiałów.

 

Zajmujemy się zbieraniem materiałów o kręgach zbożowych od połowy lat 90-tych, kiedy pojawiły się pierwsze informacje o tym zjawisku w Polsce. Zawsze tłumaczymy ludziom z obłąkańczym uporem tłumaczących całe zjawisko „sznurkiem i deską”, że jest to wielki błąd, bo są kręgi nie zrobione ludzką ręką. Nie ma wątpliwości, że jeśli ktoś chce próbować poznać naturę tego zjawiska, powinien pamiętać o owych „białych kulach”. Filmy powinny zamknąć dyskusję, czy zjawisko jest prawdziwe. Otóż jest. To jest fakt. Potem zostają już tylko dywagacje i hipotezy. W Bazie FN jeszcze w tym tygodniu chcemy przeprowadzić dyskusję dotyczącą tegorocznych kręgów zbożowych w Polsce, której zapis zamieścimy na naszej witrynie www.youtube.com/FundacjaNautilus

Komentarze: 22
Wyświetleń: 32105x | Ocen: 4

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pon, 20 wrz 2010 07:54   
Autor: FN, źródło: FN, http://www.cropcircleconnector.com   


Komentarze (22)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2 3

Pt, 3 gru 2010 21:27 | brak oceny

Roman | Gość

FBA, CBA itp. badają rózne sprawy, czemu nie zajma się zbadaniem piktogramów, komu, i czemu zależy na nie ujawnieniu tego zdarzenia? A wystarczy 24 godz. na dobę przez miesiac, dwa, obserwować miejsca przy których sa rysowane, to wyjaśniłoby wszystko.

Pt, 3 gru 2010 21:14 | brak oceny

Anna Marzenna | Gość

Zastanawia mnie jedno.., dlaczego nie jest zorganizowana grupa, która obserwowałaby w sierpniu (zboże jest wyrośnięte) 24 godz na dobę pola na których najczęściej występuja kregi. Dlaczego przez tyle lat nie nakrecono tego????????

Pon, 27 wrz 2010 21:02 | brak oceny

Heluś | Załogant

Czemu mi ten piktogram przypomina Krzyż?Kosmici też są przeciw przeniesieniu Krzyża?xD

Nie, 26 wrz 2010 15:07 | brak oceny

Lubel | Gość

Uważam, że powstawanie piktogramu może być w pewnym sensie współmierne z zapisywaniem notatek na kartce papieru. Zwróćcie uwagę na fakt pisania po kartce. W trakcie pisania długopis styka się z powierzchnią kartki kulką, która zostawia swój ślad w formie zapisanych wyrazów i zdań. Jednocześnie patrząc z perspektywy kartki, dla niej zauważalny jest tylko moment pisania. Przyjmijmy że świat płaskiej kartki to 2D. Nie widzi ona tego co dzieje się poza nią, lecz w trakcie zapisywania słowa, kartka zauważa końcówkę długopisu, która po niej pisze. Podobnie jest z piktogramami powstającymi w naszym wymiarze 3D. W trakcie zapisywania zauważamy tylko kulkę (tutaj w postaci świetlistej kuli). Zapisuje ona informacje w naszym wymiarze 3D, lecz narzędziem piszącym może być już obiekt znajdujący się w wyższym wymiarze, np 4D. Byty/istoty funkcjonujące w wyższych wymiarach posługują się czymś w rodzaju długopisu, narzędzia piszącego aby zapisywać zdania/informacje/przesłania w naszym wymiarze 3D. Nie mamy możliwości zobaczenia kto i w jaki sposób dokonuje pisania tak jak kartka nie jest w stanie zauważyć więcej niż tylko końcówkę piszącego długopisu. To bardzo proste i możliwe do ogarnięcia przez nasz mózg. Podejrzewam, że procesy zachodzące podczas "notowania" piktogramu na "Ziemskiej kartce", czym tutaj jest np pole, mogą być niewyobrażalnie złożone, lecz charakter zapisywania danych może być całkiem podobny do zapisywania przez nas notatki na kartce papieru.

Czw, 23 wrz 2010 16:12 | brak oceny

zbig | Gość

Czw, 23 wrz 2010 08:42 | brak oceny

Area 51 | Załogant

Latające kule nad kręgami, to nie to samo co sfotografowane "orbs"!!! Bo kule te są prawdziwe, a "orbs" to częstokroć pyłki lub owady oświetlone lampą błyskową!!! I w "Nieznanym świecie" o tym pisali, i w kwartalniku "UFO" !

Wt, 21 wrz 2010 22:07 | brak oceny

FP | Gość

Ja bym sobie ręki uciąć nie dał, że to białe ptaki. Ich wielkość często nie pasuje do otoczenia.

Wt, 21 wrz 2010 21:02 | brak oceny

FP | Gość

Dobry ptasiek, dobry ptasiek :) http://www.youtube.com/watch?v=dMnauWw8AZE

Wt, 21 wrz 2010 20:35 | brak oceny

dfdf | Gość

FN często chce szybko "zamknąć dyskusję". Całkiem jak jedynie właściwy pogląd na świat propagowany przez KK.

Wt, 21 wrz 2010 09:35 | brak oceny

biały ptak | Gość

biały ptak - stąd to "pulsowanie"

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2 3
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

15 września: [...] Misja Inspiration 4 - jeśli pozwoli pogoda - rozpocznie się w środę. Czworo śmiałków statkiem firmy SpaceX poleci na orbitę. Ta historyczna cywilna załoga to pilot odrzutowców Jared Isaacman, asystentka lekarza Hayley Arceneaux, pracownik przemysłu lotniczego Chris Sembroski i geolog Sian Proctor. [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 7 wrz 2021 05:58 | [...] To była eskadra pięciu świateł poruszających się z dużą prędkością gęsiego w idealnie równych odległościach. Następnie światła się zatrzymały na kilka sekund, a potem po kolei połączyły w jeden punkt świetlny, który jest widoczny na filmie. Niestety udało mi się sfilmować tylko ostatnią fazę tego zjawiska. Patrzyłem jak urzeczony i minęło trochę czasu, nim dotarło do mnie, że przecież mogę to zarejestrować. Zjawisko uchwyciłem z okna mojego mieszkania, na rogu ulic Mlądzkiej i Łukowskiej...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 10 sierpnia 2021 | Historia występu tzw. „badaczy UFO” w nieistniejącym od wielu lat programie „Rozmowy w Toku” pokazuje wiele aspektów czegoś, z czym spotykam się od wielu lat, co mnie zaskoczyło i wprawiło w bezgraniczne zdumienie. Z upływem lat przekonuję się, że jest to niestety typowo rodzima przypadłość oparta na wszystkich ciemnych demonach polskiej duszy: zawiści, zazdrości, kompleksach...

czytaj dalej

FILM FN

UFO - KULA MIENIĄCA SIĘ KOLORAMI, 3 września 2021

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.