Dziś jest:
Czwartek, 23 września 2021

"Szczęście nie jest ani dziełem przypadku, ani darem bogów. Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla samego siebie" E. Fromm

Komentarze: 51
Wyświetleń: 30543x | Ocen: 4

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 6 paź 2010 23:32   
Autor: FN, źródło: http://www.guardian.co.uk/science/2010/sep/17/pope-astronomer-baptise-aliens   

Papieski astronom mówi, że ochrzciłby obcego, gdyby został o to poproszony.

 

O tej sprawie i o tej postaci już pisaliśmy, ale mamy więcej szczegółów. Nasz oficer przetłumaczył tekst ze stron:

http://www.guardian.co.uk

„Papieski astronom mówi, że ochrzciłby obcego, gdyby został o to poproszony.”

Obcy – „obojętne ile ma macek” – mógłby posiadać duszę, mówi papieski astronom.

Obcy mogą mieć dusze i mogliby zdecydować się na chrzest, gdyby ludzie kiedykolwiek ich spotkali, powiedział watykański naukowiec. Urzędnik odrzucił również „inteligentny projekt” jako "złą teologię", która została „przejęta” przez amerykańskich fundamentalistów kreacjonistycznych.

Guy Consolmagno, który jest jednym z astronomów papieża, powiedział, że będzie "zachwycony", jeśli inteligentne życie zostanie odnalezione wśród gwiazd. „Ale szanse na znalezienie go, że będzie ono inteligentne i że będziemy w stanie komunikować się z nim. – Gdy dodać to wszystko, prawdopodobnie nie jest to już pytanie praktyczne."

Przemawiając przed dyskusja na Brytyjskim Festiwalu Nauki, jutro w Birmingham, powiedział, że tradycyjna definicja duszy miała zawierać inteligencję, wolną wolę, wolność w miłości i wolność w podejmowaniu decyzji. "Każda istota – nie ważne ile ma macek - ma duszę." Czy on ochrzciłby obcego? "Tylko wtedy, gdyby poprosili."

Consolmagno, który zainteresował się nauką poprzez czytanie fikcji naukowej, powiedział, że Watykan był świadomy wszystkich ostatnich postępów w badaniach naukowych. "Byłbyś zaskoczony," powiedział.

Papieska Akademia Nauk, której Stephen Hawking jest członkiem, utrzymuje starszych kardynałów i papieżana bieżąco z najnowszymi osiągnięciami naukowymi. W odpowiedzi na ostatnie komentarze Hawkinga, że prawa fizyki usunęły potrzebę Boga, Consolmagno powiedział: "Steven Hawking jest genialnym fizykiem i jeśli chodzi o teologię, mogę powiedzieć, że to genialny fizyk.”

Consolmagno jest kuratorem papieskiej kolekcji meteorytów i wyszkolonym astronomem i planetologiem w obserwatorium Watykanu. Odrzucił on ideę inteligentnego projektu - pseudonaukowych wersji kreacjonizmu. "Słowo zostało przejęte przez wąską grupę fundamentalistów kreacjonistycznych w Ameryce, aby znaczyło coś, czego początkowo nie znaczyło. To kolejna postać Boga zapełniającego luki. To zła teologia, ponieważ przemienia Boga po raz kolejny w pogańskie bóstwo piorunów i błyskawic."

Komentarze Consolmagno pojawiły się w momencie, gdy papież uczynił własne uwagi na temat nauki dziś rano na Uniwersytecie św. Marii w Twickenham. Zwracając się do uczniów, zachęcał ich do spoglądania na większy obraz, ponad przedmioty, które studiowali. "Świat potrzebuje dobrych naukowców, ale naukowe spojrzenie staje się niebezpiecznie wąskie, jeśli ignoruje religijne i etyczne aspekty życia, tak jak religia staje się wąska, jeśli odrzuca uzasadniony wkład nauki do naszej wiedzy o świecie", powiedział. "Potrzebujemy dobrych historyków i filozofów i ekonomistów, ale jeśli wyjaśnienia na temat ludzkiego życia, które nam dają w ich konkretnej dziedzinie, są zbyt wąskie, mogą one sprowadzić nas na manowce."

Papieski astronom powiedział, że Watykanowi zależy na nauce i przyznał, że Kościół postąpił „spektakularnie niewłaściwie” w związku z traktowaniem siedemnastowiecznego astronoma Galileo Galilei. Galileo potwierdził, że Ziemia kręci się wokół słońca - a nie na odwrót - i został oskarżony o herezję w 1633 roku. Spędził resztę życia w areszcie domowym w Toskanii. Dopiero w 1992 r. papież Jan Paweł przyznał, że kościół w swoim traktowaniu Galileo popełnił błąd.

Consolmagno powiedział również, że „kompletnym zbiegiem okoliczności” było, że przemawiał na Brytyjskim Festiwalu nauki w czasie wizyty papieża.

Tłum. FN

 

 

 

 

 

 

Na świecie temat „obcych cywilizacji” pojawia się z ogromną intensywnością. I nie dotyczy to tylko owego papieskiego astronoma, który „nie wyklucza istnienia obcych cywilizacji” – zjawisko jest bardziej powszechne. Oczywiście z punktu widzenia takiej organizacji jak FN pytanie o „życie we wszechświecie” jest głupotą, bo… obcy od tysięcy lat lądują na Ziemi i mają się znakomicie. Zamiast latami ślepić się w teleskopy, wystarczy zajrzeć w archiwum dotyczące historii lądowania UFO w Emilcinie. Ten przypadek mówi więcej niż cała dokumentacja programu SETI, który jest jedynie wyrzucaniem pieniędzy w błoto… ale dość narzekania.

Widać, że coś się zmienia w globalnej świadomości, że nie jesteśmy sami. Przykład? Ot, choćby najnowsza aplikacja na popularnego IPhona. Jest to gra na iOS "UFO on Tape", która ma za zadanie przygotować osobę grającą do trudów „rejestrowania obiektów UFO”. Istotnie, zawiera pewien element prawdy, gdyż osoby widzące na niebie obiekt UFO bardzo często mają ze zdenerwowania drżące ręce… ;)

 

 

Mimo żartobliwego charakteru owej gry trzeba dojrzeć pozytywne jej aspekty. „Nie ważne, że nie wierzą – ważne, że w ogóle o tym myślą” – powiedział kiedyś klasyk i oczywiście miał rację. Sprawa UFO kiedyś eksploduje na świecie z siłą bomby atomowej.

Wywróci do góry nogami nie tylko wszystkie światowe dzienniki, ale także ludzką świadomość. Wszyscy czytelnicy stron FN na pewno są tego świadomi i akurat nas i Was ta informacja specjalnie nie zaskoczy, ale kilku zawodników… pospada z krzeseł.

Kiedy będzie ten moment? Niedługo! Ostatnio w Bazie FN przy okazji kolacji była dyskusja, kiedy "świat zaniemówi z wrażenia, a telefon FN zacznie dzwonić bez przerwy przez spanikowanych dziennikarzy". Wersje były różne, ale wszyscy byli zgodni - stanie się to w najbliższych latach. Będzie ciekawie... Pozdrawiamy z okrętu N!

 

 

 

Komentarze: 51
Wyświetleń: 30543x | Ocen: 4

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 6 paź 2010 23:32   
Autor: FN, źródło: http://www.guardian.co.uk/science/2010/sep/17/pope-astronomer-baptise-aliens   


Komentarze (51)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2 3 4 5 6

Śr, 13 paź 2010 16:43 | brak oceny

Kontrapunkt | Gość

Poczytajcie tych dziwaków z www.zbawieniecom.fora.pl, co mówią na temat kosmitów i Lucyfera, o to link: http://www.zbawieniecom.fora.pl/nwo,21/dziwne-znaki-na-niebie,848.html. My żyjemy w naprawdę XXI wieku? Czy to tylko aluzja? :D

Śr, 13 paź 2010 16:24 | brak oceny

pozdrawiam | Gość

W Watykanie jest bardzo ciekawe Muzeum Dusz Czyśćcowych. Jest tam np wypalona dłoń przez taką duszę ,robi wrażenie.

Śr, 13 paź 2010 15:38 | brak oceny

zewsi | Gość

Ja też mówię ,że co ksiądz powie to powie, a człowiek coś przeczyta to moze żle zrozumieć ,albo odwrotnie jakoś i co wtedy naprzykład? A tak wie dokładnie co jest napisane i nie wymyśla sobie jakiś głupot i innych rzeczy. Ksiądz jest w końcu duszpasterzem ,czyli dusz pasterzem czyli pasie dusze , a dusze mają sie tylko paśc a nie myślec za dużo ,bo od tego tylko głowa boli i wielka sie robi jak u konia

Wt, 12 paź 2010 10:10 | brak oceny

aware | Gość

Wiele, wiele racji...Chcesz zostać milionerem, stwórz "nową" religię, lub chociażby napisz parę księżek o tym jak przechytrzyć Boga...i samemu sobie nim być...Żenujące....a jak wielu ludzi łapie się na to...Znam wiele przykładów z życia wziętych, kiedy to takie osoby dostawały gorzką lekcję pokory...Myślę, że najlepszym złotym środkiem na życie jest jednak duża porcja zaufania do tzw.Opatrzności Boskiej, plus głębokie wsłuchanie się w rytm własnego serca...
Bóg jest w nas, tak samo jak we wszystkim innym co stworzył...I widać do czegoś jesteśmy Mu potrzebni, skoro istniejemy...Do czego???? Rozumienie Świata warto zacząć od siebie, by pojąć sens swojego istnienia. Gdy to się uda, reszta będzie już tylko dopełnieniem tej wiedzy.

Wt, 12 paź 2010 00:29 | brak oceny

Christian Edwardson | Gość

Na wstępie zadam jedno proste pytanie i niech każdy spróbuje sobie sam na nie odpowiedzieć. Po jaką cholerę "obcy" mają przylatywać na Ziemię? Biorąc pod uwagę fakt iż wielu z nas czytających i komentujących artykuły FN uważa obcych za istoty humanoidalne, więc te istoty podobnie jak my ludzie są tak samo narażone na skutki przebywania w otwartej przestrzeni kosmicznej. Moim zdaniem, po takiej podróży międzygwiezdnej te istoty nie byłyby w stanie normalnie funkcjonować. Proszę przestudiować temat wypraw na Księżyc i ich wpływu na zdrowie astronautów. Nie obawiam się zatem inwazji obcych, co nie oznacza że kwestionuję prawdziwość tego zjawiska. Od mojego kontaktu z UFO minęło 10 lat i do tej pory nie rozwiązałem zagadki czego byłem świadkiem. Czytając opisy podobnych obserwacji, wnioskuję że jest to jakaś forma energetyczna, która materializuje się pod różnymi postaciami. Podobnie kręgi w zbożu wykonuje jakaś forma energetyczna, która objawia się w postaci małych świetlistych kul. Opowieści o katastrofie w Roswell i Gdyni traktuję z przymróżeniem oka. Nie sądzę by można było złapać takiego ufoludka do klatki.

Pon, 11 paź 2010 23:08 | brak oceny

mandarin | Załogant

Aras ma 99% racji, lepiej bym tego nie napisał. Ten jeden procent z którym sie nie zgadzam to stawiająca w złym świetle Watykan. Bo choc ludzie robia rozne glupstwa i bledy, to miasto to na siedzibe świętej religii wybrali sami apostołowie. Niemniej brawo Aras, w końcu ktoś powiedział prosto z mostu co owijałem w bawełne.

Pon, 11 paź 2010 20:34 | brak oceny

Intek | Gość

Aras - pojechałeś po bandzie aż miło... tylko powiedz mi co z tego tak naprawdę wynika? Powytrząsałeś się, wyrzuciłeś z siebie to i owo i co? Inkwizycja Ci się marzy? Spóźniłeś się o parę wieków. New Age... nowa epoka... nowy wiek.. a może chodzi o nowe i trzeźwe myślenie tylko? Wielu takich jak Ty, straszy pozostałych demonami, Lucyferem i innymi przyjemnostkami. Przyjacielu - demony to przeżytek. Każdy z nas może być takim demonem. Zarówno za życia jak i po śmierci. Więc nie kreuj (-cie) nowych abstrakcyjnych bytów. Wystarczy w zupełnosci tych, które są. W nowym myśleniu nie widziałbym demonów itp straszydeł. Dla mnie to wszystko są tylko energie, pozostałość po żywych istotach - zwierzaczkach, gadach, płazach, ludziach, ptakach, etc, które czyhają tylko na swoją kolejkę reinkarnacyjną. I wszystko są to stworzonka Boże, w co także absolutnie wierzę. Dla Ciebie zapewne Bóg jawi się jako sędziwy starzec z długą brodą ze zmarszczonym czołem, gromowładny niczym Zeus a dla mnie - jako najmniejszą, najinteligentniejsza i ze świadomością samoistnienia cząsteczką wypełniająca i kreującą wszechświat od zarania dziejów. Tzw. iskra Boża, którą każdy z nas i każde stworzenie ma w sobie - ten pierwiastek Boski, co doskonale tłumaczy stwierdzenie, że Bóg jest wszędzie. Pozdr.

Pon, 11 paź 2010 16:23 | brak oceny

aras | Gość

Całe te gadki o UFO i ten cały wciskany na siłę New Age, Astrologia czy ezoteryka ma podłoże w satanizmie.

Chcą ludziom wcisnąć kit że to kosmici nas strworzyli, odwiedzali nas (mimo że wszytskie zdjęcia Nasa są od zawsze fałszowane) , chcą ludzi 'oświecić" - oczywiście światłem Lucyfera, tak jak już nimi są Iluminaci i masoni którzy czczą Lucyfera.

A wy się na to nabieracie, na tą całą propagande. Zobaczcie ile tego demonicznego syfu jest w księgarniach czy w tv.
Dlaczego taki Icke np. przemawia na całym świecie, zarabia miliony i nic mu się nie dzieje? Ponieważ jest marionetką syjonizmu.

Zadaniem syjonizmu jest przewrócenie w głowach ludziom o 180 stopni.

Ludzie mają opluwać Boga- jedynego stwórce i Biblie - jedyne Słowo Boże i przekręcać 10 przykazań i czynić dokładnie na opak.

Aborcje, eutanazje, narkotyki zalegalizowane i opodatkowane (dopalacze) , homoseksualizm, magia i ezoteryka - to czysty lucyferanizm wciskany nam jako coś zupełnie normalnego.

Czym jest satanizm? Jakie jest ich główne hasło? - Odpowiedź - "Czyń swoją wolę i rób to co ty uważasz za słuszne, jesteś przecież bogiem. "
Gdzie to słyszymy ?- w New Age i stronkach takich jak ta

Propaganda i zakłamane hasła - jak - "to ty stwarzasz rzeczywistość, jesteś bogiem,jesteś już zbawiony, nie ma żadnych zakazów, róbta co chceta , nieś światło, otwieraj czakry " - jest to szatańska gra i wielkie zwodzenie ludzi do przyjęcia doktryny Lucyfera , którego coraz więcej jest w syjonistycznych mediach, podległych Watykanowi.

Nie dajcie się zwodzić!

To wszystko kłamstwa - jak również ewolucja, wielki wybuch,wiek ziemi nie mają one żadnego poparcia w dowodach , są tylko wymysłami i przypuszczeniami , a podawane jako prawda by odwrócić ludzi od Boga!!
Hitler i inni tyrani byli wiernymi zwolennikami darwinizmu.

Sam Darwin i jemu podobni nienawidzili Biblii i Boga.

Kłamstwo na świecie jest o wiele większe niż myślicie. Żyjecie w dosłownym Matrixie!

Pon, 11 paź 2010 16:05 | brak oceny

ciekawy | Gość

A jeśli to rzeczywiscie diabły ,jak coraz wiecej nawet ufologów uważa to chrzest KK też wchodzi w rachubę?

Pon, 11 paź 2010 11:12 | brak oceny

aware | Gość

Nie panikujcie, "...gdyby został o to poproszony."...nic na siłę...
A swoją drogą czy ktoś słyszał, żeby chrzest komukolwiek zaszkodził...
bo ja nie...Ale może nie o wszystkim wiem...
A skąd u niektórych wieści, iż "Ufoludki" to buddyści...???
Natomiast zgadzam się, że Ziemia to nadzwyczaj "trudne" miejsce we Wszechświecie do życia, może nawet najtrudniejsze...Ale wymagania dostosowane są zapewne do możliwości...
więc możemy być dumni...stać nas na to...

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2 3 4 5 6
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

23 września: [...] Koniec krótkiego wyjazdu - wieczorem w czwartek znowu będziemy na pokładzie okrętu Nautilus.[...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Nie, 19 wrz 2021 08:33 | Dzień dobry, W dniu 10.09.2021 około godziny 22 nad miejscowością Klecin nagrałem dziwna kule która poruszała się bardzo nienaturalnie Od strony południowej Klecin 7

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 10 sierpnia 2021 | Historia występu tzw. „badaczy UFO” w nieistniejącym od wielu lat programie „Rozmowy w Toku” pokazuje wiele aspektów czegoś, z czym spotykam się od wielu lat, co mnie zaskoczyło i wprawiło w bezgraniczne zdumienie. Z upływem lat przekonuję się, że jest to niestety typowo rodzima przypadłość oparta na wszystkich ciemnych demonach polskiej duszy: zawiści, zazdrości, kompleksach...

czytaj dalej

FILM FN

EMILCIN, POMNIK UFO I... AGENT 'OBCYCH'! ;-)

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.