Dziś jest:
Poniedziałek, 27 czerwca 2022

Ten, kto podąża za tłumem, nigdy nie dojdzie dalej niż tłum. Ten kto podąża sam, znajdzie się w miejscu do którego nikt jeszcze wcześniej nie doszedł.
Albert Einstein

Komentarze: 33
Wyświetleń: 39566x | Ocen: 7

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pon, 18 paź 2010 11:19   
Autor: FN, źródło: PAP, Y-Net   

Niezwykły przypadek czy… znak od opatrzności?

Jakie jest prawdopodobieństwo takiego wydarzenia? Aby to sobie uzmysłowić wyobraźmy sobie następującą sytuację. Oto ktoś postanowił strzelić w górę z pistoletu. Aby było jednak trudniej, robi to „pod kątem”. Pocisk wylatuje z lufy, leci w powietrze, na skutek niezwykłych zawirowań mas powietrza co chwila zmienia tory lotu, po czym zaczyna opadać swobodnie w dół.

 Opada jednak w taki sposób, że w ostatniej chwili pęd powietrza zmienia jego kierunek i z powrotem wpada do lufu pistoletu, który wystrzelił tę kulę. Czy to jest możliwe? Oczywiście, że tak. Ale bardzo mało prawdopodobne.

Tymczasem równie mało prawdopodobne wydarzenie miało miejsce w Izraelu w związku z tamtejszymi losowaniami Lotto.

 

17 października 2010 portale całego świata obiegła informacja (przedrukowana przez Polską Agencję Prasową), którą podał izraelski dziennik internetowy Y-Net. Chodzi o wynik losowania izraelskiego Lotto z ostatniego weekendu.

Dokładnie sześć tych samych liczb okazało się wygraną w lotto w Izraelu w odstępie miesiąca!

Liczby: 13, 14, 26, 32, 33 i 36 oraz numer dodatkowy "1" wygrały losowanie 16 października i miesiąc wcześniej 21 września. Dziennik podkreśla, że taki wynik jest statystycznie bardzo mało prawdopodobny.

Kierownictwo izraelskiego totalizatora najpierw sądziło, że chodzi o błąd związany z usterką techniczną, lecz po weryfikacji, potwierdziło ten niezwykły przypadek.

Okazuje się jednak, że ta sprawa zainteresowała ludzi, którzy zajmują się numerologią. Twierdzą oni, że świat jest jedynie zbiorem liczb i liczby są sposobem komunikowania się Stwórcy Wszechświata z istotami żywymi.

Nie ma więc czegoś takiego, jak „zabawny zbieg okoliczności”, a jedynie ukryty komunikat skierowany do ludzi od Boga-Opatrzności-Wszchświata, że coś „się wydarzy”, co będzie miało związek akurat z tymi liczbami.

Na uwagę zwraca miejsce tego wydarzenia, czyli Izrael. Jest to jak powszechnie wiadomo jeden z najbardziej zapalnych punktów na świecie, który jest oceniany jako miejsce, gdzie może się zacząć dowolny konflikt na dużą skalę.

Na razie mamy pierwsze sygnały, że kilka ośrodków numerologicznych na świecie podjęło się próby zinterpretowania tych liczb. Przypomnijmy, że chodzi o następujące liczby:

13, 14, 26, 32, 33 i 36 oraz numer dodatkowy "1"

Wiele numerologów w Izraelu uważa, że może w nich być zakodowana „data” jakiegoś wydarzenia, które będzie szczególnie ważne dla tego regionu świata, a może i całej kuli ziemskiej. Niezaleźnie od tego, jaka jest prawda jedno trzeba przyznać: jest to absolutny rekord świata w zbiegach okoliczności.

Komentarze: 33
Wyświetleń: 39566x | Ocen: 7

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pon, 18 paź 2010 11:19   
Autor: FN, źródło: PAP, Y-Net   


Komentarze (33)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2 3 4

Nie, 24 paź 2010 21:57 | brak oceny

Less | Gość

Wcale nie taki absolutny rekord świata bo w Polsce kilka lat temu ta sama osoba trafiła 2 główne wygrane tydzień po tygodniu. To nazywa się mieć szczęście.

Sob, 23 paź 2010 03:19 | brak oceny

ZOSIA | Gość

HAHAHA ale z WAS NIEUKI :) !!!! nie dawajcie się tak łatwo... to że w dwóch losowaniach wylosowano te same liczby nie jest niezwykłym zbiegiem okoliczności....to wciąż multum możliwośći bo liczy się KOLEJNOŚĆ !!! w jednym losowaniu mogło paść np 123456 a w drugim 654321 generalnie 6! możliwośći...pomijając szczęśliwy numerek.....tylko WYNIKI podawane są rosnąco....ech....

Pt, 22 paź 2010 21:48 | brak oceny

mrmarhol | Gość

to samo mialo miejsc w tamtym roku, albo nawet w tym w Bulgarii. W 1 tygodniu padły w Lotto te same numery. Także przypadek z Izraela to wcale nie taki rekord świata.

Pt, 22 paź 2010 12:22 | brak oceny

maszynalosująca | Gość

Niesamowita sensacja.... W tym roku w rumuńskim "Lotku" identyczny zestaw 6 liczb padł w dwóch kolejnych losowaniach ( odstęp 2-3 dni). Z powodów oczywistych wszczęte zostało postanowienie wyjaśniające, ale wszystko wskazywało na to że był to po prostu przypadek. O sprawie informował portal onet.pl parę miesięcy temu. ps. Numerologia to żałosna rzecz.

Czw, 21 paź 2010 21:34 | brak oceny

Clementis | Gość

Moja sugestia tych liczb jest następująca suma ich 13 14 26 32 33 36 1=155 a suma wyniku 1 5 5=11 A teraz wyjaśniam liczba 11 to miesiąc listopad rok 2010 ( stwórca BÓG podpowiada "głupim ludziom" w tych losowaniach aby zauważyli nieszczęście zbliżające się ku ziemi. O czym mówię ? O przepowiedni Jasnowidzącej Wangi ( można przeczytać ją na stronach Nautilusa ) Reasumując wchodzi data 10.11.2010 r ( zauważycie brak daty 10 ) Wyjaśniam cyfra 1 jest oddzielna wiec można przypuszczać że to dzień pierwszy 1 lub 10 ( bo zero niektórych przepowiedniach numerologicznych nie jest ujmowane dosłownie ) Odkodowanie daty Pozdrawiam dumających nad ta datą co oznacza

Śr, 20 paź 2010 14:28 | brak oceny

Jurko | Załogant

Wielki mi przypadek..W naszym Express Lotku też padły takie same liczby 3-4-8-9-21 z tym że w odstępie kilku lat.Wiem to napewno bo śledziłęm wyniki losowan a za pierwszym razem to zabrakło mi liczby 21 bo miałbym "Piatkę".i po kilku latach także padły te same liczby.
o przpadku można mówić jak coś wydarzy się wiecej niż dwa razy.Może tak być ze wylosują ten sam zestaw liczb poraz trzeci.Wtedy to będzie przypadek.Ktos w Olsztynie w ciągu 10 dni też trafił w ub roku bodajże 2 razy "Szóstkę".To moi zdaniem jest niesamowity Fart i szczęscie.Choć z tego co wiem Polscy gracze trafiali w przeszlosci też po 2 razy.No gdyby ktoś wytypował po raz trzeci szóstkę jako ten sam gracz to już mozna by to uznac za niesamowity zbieg okolicznosci.
Prawdopodobienstwo trafienia 6 liczb w Dużym Lotku wynosi 1-13,896 816.
A w Express Lotku ponad 1-850 tyś.i pare zakadzikow.Bo nie pamiętam dokladnie co jednostki.
Dopóki beda losować te same zestawy liczb z okreslonego zbioru tych liczb np 6 z 49 to zawsze jest szanasa no powtorzenie w losowaniu że zostaną wylosowane takie same liczby po raz kolejny.Z poważaniem.Jurko

Śr, 20 paź 2010 14:27 | brak oceny

Wojtek | Gość

Jak dla mnie to dowód na to, żeby izraelską loterię omijać szerokim łukiem. Ktoś wygrał tamtego dnia, prawda? Być może zwycięzca coś wie o tym niezwykłym "przypadku", dlaczego po miesiącu padły dokładnie te same liczby. A my tu dopatrujemy się Opatrzności Boskiej, liczymy numerki, hehehe ;-)))

Śr, 20 paź 2010 10:23 | brak oceny

micz | Gość

Wpiszcze liczby na mapie google. Wyjdzie wioska koło Umm Kafur w Sudanie.

Śr, 20 paź 2010 09:54 | brak oceny

karina | Gość

Tam gdzie są duże pieniądze, tam były, są i będą robione przekręty. Było tak i u nas. Poza słynnymi "ciepłymi" piłeczkami, była jeszcze wygrana samochodu z losu, który zniknął z kolejnych 10 szt, a jakiś czas temu prowadząca "na żywo" losowanie w TV odczytała numery kul, ale nie z autopsji, lecz z przygotowanej wcześniej listy. Co ciekawe - w powtórce ponownie przeczytała ciąg wylosowanych liczb ale nie ten, który oglądały miliony telewidzów. I co ? I nic. Życie toczy się dalej. W historii kasyn gry był słynny przypadek gdy w ruletce gracz obstawił trzy razy pod rząd tę samą liczbę i trzykrotnie wgrał rozbijając bank, a sukces ten w identyczny sposób powtórzył w rok czy parę lat później. No cóż - widocznie technika fałszowania tzw. "zdarzeń losowych" była mu dobrze znana.

Śr, 20 paź 2010 00:53 | brak oceny

GAWA | Gość

a mnie wyszdl miesionc... po zsumowaniu cyfr razem z 1... wychodzi 38... 3 8=11... to listopad...moze cos sie wydarzy w listopadzie? a moze bendzie to dobry miesiac? myslmy pozytywnie... pozdrawiam

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2 3 4
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

PRZESŁUCHANIE W KONGRESIE USA W SPRAWIE UFO - maj 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.