Dziś jest:
Poniedziałek, 27 czerwca 2022

Ten, kto podąża za tłumem, nigdy nie dojdzie dalej niż tłum. Ten kto podąża sam, znajdzie się w miejscu do którego nikt jeszcze wcześniej nie doszedł.
Albert Einstein

Komentarze: 15
Wyświetleń: 42266x | Ocen: 3

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pt, 23 gru 2011 14:11   
Autor: FN, źródło: FN   

Mothman czyli człowiek-ćma

Wśród przeróżnych stworów, które funkcjonują w katalogach „zjawisk niewyjaśnionych” ten jest akurat mało popularny i znany, choć w Meksyku wiedza o nim jest prawie powszechna. Nazywany jest „Mothmanem”. Akurat ta postać pojawiła się w najnowszej korespondencji przysłanej nam przez meksykańskich badaczy UFO. Podobno ów stwór był zarejestrowany na wideo (jego przelot) w Meksyku przez jednego z pracowników socjalnych miejscowego Domu Opieki.

 Czekając na ten film warto przypomnieć jeden incydent związany z owym stworem, który miał miejsce 12 listopada 1966 roku w pobliżu miasteczka Clendenin w Zachodniej Wirginii.

Tego dnia pięciu mężczyzn na lokalnym cmentarzu przygotowywało grób do pogrzebu, kiedy nagle coś przypominającego brązową istotę ludzką sfrunęło z pobliskich drzew i przeleciało nad ich głowami. Przerażeni ludzie zarzekali się, że nie mógł być to ptak, ale bardziej... człowiek ze skrzydłami. Kilka dni potem w całym regionie zaczęły mnożyć się doniesienia o obserwacjach zagadkowego stworzenia. O sprawie pisała nawet lokalna prasa:

 

 

Trzy dni później wieczorem 15 listopada, dwie młode pary zauważyły to dziwne stworzenie, kiedy przejeżdżały obok opuszczonej fabryki trotylu nieopodal Point Pleasant. Istota miała wielkie oczy, ludzkie kształty, ale była większa, a na plecach spoczywały złożone skrzydła. Kiedy stworzenie ruszyło ku drzwiom fabryki, pary w panice rzuciły się do ucieczki. Po chwili znów je ujrzeli, kiedy rozłożyło skrzydła i uniosło się nad wzgórzami, podążając za samochodem młodych. Nawet kiedy pędzili ponad 100 mil na godzinę, nie mogli jej zgubić, aż do granic Point Pleasant. Zgłosili wszystko szeryfowi Millardowi Halsteadowi, ku ich zdumieniu nie tylko oni widzieli to stworzenie tej samej nocy - były jeszcze trzy obserwacje.

 

 Jak wygląda Człowiek-Ćma? Na podstawie relacji wielu świadków ustalono, że jego wzrost wynosi od 150 do 213 centymetrów, ma skrzydła podobne do nietoperza, jest szerszy od człowieka i potrafi poruszać się nogach. Jego oczy są osadzone blisko ramion. Jest w stanie także unosić się pionowo w powietrze, co relacjonowali liczni świadkowie. Opisywali jego skórę jako ciemną, szarą lub brązową. Podczas lotu wydaje brzęczący dźwięk.

W 1975 r. ukazała się książka Johna Keela pt. Mothman Prophecies, w której przytacza on wiele historii związanych z owym stworem (powyższe także z niej pochodzą).

 

Jesteśmy ciekawi owego filmu z Meksyku, choć do sprawy Mothmana podchodzimy z dystansem. Zupełnie inna sprawa jest z chupacambrą, gdyż po naszym pobycie w Meksyku i odbytych tam rozmowach w zasadzie trzeba uznać istnienie tej istoty za praktycznie pewne. Ale mamy ciekawostkę związaną ze zdjęciem. Podczas prezentacji tej fotografii w Bazie FN uznano, że z pewnością może to być albo nietoperz, albo ćma, ale… zdjęcie i tak jest imponujące.

 

 

Oto nasza „korespondencja” z autorką zdjęcia:

 

From: A.

Sent: Monday, December 19, 2011 11:38 AM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: Re: La Bruja?

 

Chciałabym się dowiedzieć czy wasza znakomita organizacja ma jakiś pomysł co to może być. Zdjęcie dostałam od współlokatorki, która oglądając ze mną filmiki o tematyce ufo itp. na yt stwierdziła, iż jej brat uchwycił podobne zjawisko nad garażem ich domu. Zdjęcie było robione pare lat temu w okolicach Łańcuta.

 

Gdyby była możliwość zbadania tej fotografii przez Waszych ekspertów, byłabym niezmiernie szczęśliwa;]

 

Pozdrawiam

 

Z poważaniem

A. /nazwisko do wiad. Red./

 

--

Witamy

Dziękujemy za zdjęcie. Jest naprawdę imponujące… To oczywiście może być ćma, ale nawet jeśli, to wygląda zadziwiająco i pierwszy raz widzimy, aby tak wyszła na zdjęciu... Pokażemy to zdjęcie internautom. Poza tym trzeba trochę zobaczyć, jak wygląda sprawa z odległościami, a owa ćma wygląda, że jest daleko od aparatu. Bardzo ciekawe zdjęcie

Pzdr

FN

 

 

Teraz jak na to patrzę może to być jakaś ćma.....wysuwanie pochopnych wniosków jest naszą domeną zapewne;] Ale i tak dziekuję;]

 

Pozdrawiam

A. /nazwisko do wiad. Red./

 

Oto wspomniane zdjęcie:

 <a href="http://imageshack.us/photo/my-images/528/p1010087yz.jpg/" target="_blank"><img src="http://img528.imageshack.us/img528/7864/p1010087yz.th.jpg" border="0"/></a>

I zbliżenie „ćmy”… czy czegoś, co zostało uwiecznione na fotografii.

 

 

 

Dla ułatwienia identyfikacji i porównania jeszcze zdjęcia ćmy

 

 

 

A także nietoperza...

 

 

 

Komentarze: 15
Wyświetleń: 42266x | Ocen: 3

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pt, 23 gru 2011 14:11   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (15)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Pon, 8 kwi 2013 22:18 | brak oceny

Rumburak | Załogant

Hehe, swego czasu popełniłem dla Fundacji artykulik traktujący o tym stworzeniu (bycie?), sprawa arcyciekawa i cały czas traktowana jakby po macoszemu...
Swoją drogą, gdzieś obiła mi się o uszy historia o obserwacji czegoś podobnego do Człowieka Ćmy na terenie naszego kraju, co ciekawe obserwacja poprzedzała wybuch pożaru, czy ktoś coś wie na ten temat...?

Pt, 27 kwi 2012 11:59 | brak oceny

sunny93 | Załogant

człowiek ćma to podobno ucieleśnienie zła.
oglądałam kiedyś odcinek pewnego filmu na kanale discovery pt. wyjaśnić niewyjaśnione. (nawiasem bardzo ciekawy program)
była tam właśnie też mowa o tym zjawisku i wypowiadał się jeden facet który opowiadał, o ile dobrze pamiętam, że w przeszłości w miejscu gdzie ten stwór się pojawiał były rzucane jakieś klątwy czy cuś a on sam ma być kulminacją złych energii które skupiły się w jedną całość czy coś takiego.
ja sama nigdy nie miałam 'szczęscia' zobaczyć niczego niezwykłego, z drugiej strony nie byłoby to chyba przyjemne, ale tego stwora już nikt nie widział od bardzo dawna przynajmniej tak piszą, a wszystko ma swój początek oczywiście w Ameryce-krainie spotkań z duchami i UFO.

Nie, 25 gru 2011 20:24 | ocena: + 1

mika | Gość

O sprawie człowieka - ćmy czytałam już wcześniej. Myślę, że ta istota mogła istnieć naprawdę, według mnie powstała w wyniku chorych eksperymentów genetycznych.

Nie, 25 gru 2011 11:45 | brak oceny

Area 51 | Załogant

Ta "ćma" to mi wygląda na jakiś super latawiec!!! Może należący do dzieci z rodziny Addamsów? ;) "chupacambra" - a cóż to takiego?????

Sob, 24 gru 2011 01:13 | brak oceny

mandarin | Załogant

Mothman to jedna z twarzy tej samej inteligencji. Co z oczu to z wnetrza: http://www.ufoklub-trnava.sk/index.php?strana=diskusia-galeria&idobr=1455&stranka=1

Sob, 24 gru 2011 00:50 | brak oceny

Alex | Gość

Nie, pomyłka stop, jesteście w błędzie, to zdecydowanie jest JEŻOPERZ :D:D:D

Sob, 24 gru 2011 00:43 | brak oceny

tron | Gość

Chciałbym tylko sprostować, że pierwszy owad to nie jest ćma tylko zawisak. Fruczak gołąbek to również zawisak. Nie czepiam się - potraktujcie to jako ciekawostkę, bo podział na motyle, ćmy i zawisaki jest tak naprawdę umowny, choć te ostatnie mają bardzo charakterystyczny wygląd i zachowanie. Jeśli chodzi o zdjęcie, to nie mam pojęcia, co to może być. Przypomina nietoperza, ale jakieś końcówki skrzydeł ma dziwne.

Pt, 23 gru 2011 22:53 | brak oceny

bendix | Gość

Latawiec może :)

Pt, 23 gru 2011 21:29 | brak oceny

Człowiek Ćma | Gość

Ludzie przecież to jest batman!!!

Pt, 23 gru 2011 21:28 | ocena: -1

dziad_Jag | Gość

Bujda na resorach. Dlaczego człowiek ćma? Obrazki przedstawiają coś w rodzaju nietoperza.
Ćma tej wielkości ważyła by na oko jakieś 50 kg i w ogóle nie mogła by latać. Poza tym całą sprawę dyskwalifikuje odgłos brzęczenia! Nietoperze i motyle (a więc i ćmy) latają bezgłośnie.
Żeby powstało brzęczenie skrzydła muszą uderzać kilkadziesiąt-kilkaset razy na sekundę. Dobre dla much i innych drobnych błonkówek. W sumie mamy : skrzydła podobne do nietoperza, sylwetka człowieka, czerwone "ślepia", odgłos brzęczenia = jakiś fikuśny model motolotni i tyle.
Albo jakiś program wojskowy, albo ktoś się świetnie bawi.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

PRZESŁUCHANIE W KONGRESIE USA W SPRAWIE UFO - maj 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.