Dziś jest:
Poniedziałek, 27 czerwca 2022

Ten, kto podąża za tłumem, nigdy nie dojdzie dalej niż tłum. Ten kto podąża sam, znajdzie się w miejscu do którego nikt jeszcze wcześniej nie doszedł.
Albert Einstein

Komentarze: 18
Wyświetleń: 27585x | Ocen: 2

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 1 lip 2012 12:50   
Autor: FN, źródło: FN   

W Bazie FN o zamachu na JFK

Sprawę wątków zamachu na JFK śledzimy na pokładzie Nautilusa bardzo uważnie, gdyż ta sprawa jest jedną z największych zagadek wszechczasów. Na pokład dotarła wreszcie od dawna oczekiwana książka analityka CIA Briana Letalla „Sekrety Castro: CIA i tajne służby Kuby”. Wynika z niej jasno, że  Castro wiedział o planach zamachu na Kennedy'ego.


Najnowsza książka byłego analityka CIA Briana Latella szczegółowo przedstawia dowody na to, że kubański wywiad z wyprzedzeniem wiedział o planach zamachu na prezydenta Kennedy'ego - czytamy w internetowym wydaniu dziennika "The Miami Herald".

Książka "Castro’s Secrets: The CIA and Cuba’s Intelligence Machine" ukaże się w USA w przyszłym miesiącu i według gazety jest "pierwszym prawdziwym studium operacji wywiadowczych Fidela Castro". Zawarte w niej informacje pochodzą albo z oficjalnych dokumentów CIA, FBI, Pentagonu czy innych amerykańskich organów bezpieczeństwa, albo z rozmów ze zbiegłymi do USA kubańskimi szpiegami.

Według relacji Latella, 22 listopada 1963 roku jeden z kubańskich oficerów wywiadu otrzymał nietypowy rozkaz śledzenia informacji pochodzących z Teksasu, gdzie kilka godzin później zastrzelony został amerykański prezydent Kennedy. Ten sam oficer, uciekając kilka lat później do USA, miał powiedzieć oficerowi CIA: "Castro wiedział. Wiedzieli, że Kennedy zostanie zabity".

W książce znajdziemy także informację, że zabójca Kennedy'ego - Lee Harvey Oswald - ostrzegał Castro i kubański wywiad o swoim planie zamachu na JFK. Oswald, znany ze swojej sympatii do komunistów, miał w akcie frustracji po kolejnej odmowie przyznania mu kubańskiej wizy, obiecać zastrzelić Kennedy'ego dla potwierdzenia swojej rewolucyjnej wiarygodności.

"Fidel wiedział o zamiarach Oswalda i nie zrobił nic, aby im zapobiec" - pisze w swojej książce Latell. Autor utrzymuje, że jego książka opisuje jedynie fakty.

- Wszystko, co napisałem opiera się na dokumentach i nagraniach - powiedział Labell w wywiadzie udzielonym "The Miami Herald". - Nie ma tam żadnej spekulacji. Nie mówię, że Fidel Castro zlecił zabójstwo. Nie mówię, że Oswald był pod jego kontrolą. Mógł być, ale nie dyskutuję z tym, ponieważ nie udało mi się na to znaleźć żadnych dowodów.
Wzajemna wrogość Castro i Kennedy'ego nie może oczywiście dziwić - w dokumentach CIA odnaleźć można dowody na to, że Amerykanie kilkakrotnie podejmowali próby zabicia Castro. Łączyć to można z historią Rolando Cubela - podwójnego agenta, który bezpośrednio przekazywał Castro informacje pozyskane u Amerykanów. To on miał powiadamiać Castro o planowanych zamachach na jego życie, co mogło przyczynić sie do późniejszego zachowania przez niego milczenia w sprawie planu Oswalda.


22 listopada 1963 roku John Fidgerald Kennedy został zabity w Dallas, w trakcie przejazdu odkrytą limuzyną przez miasto. Oddano do niego dwa strzały, które trafiły w szyję i głowę prezydenta. W zamachu ranny został również gubernator stanu Teksas. Kennedy zmarł po przewiezieniu do szpitala. Miejscem, z którego oddano strzały, był jeden z budynków, wznoszących się nad trasą przejazdu.
Lee Harvey Oswald, którego aresztowano wkrótce po zabójstwie Kennedy'ego, początkowo został oficjalnie uznany za jedynego sprawcę zamachu, jednak sprawa zabójstwa JFK od samego początku budziła wiele wątpliwości.
Istnieją teorie, według których Oswald był jedynie wykonawcą poleceń Fidela Castro lub sowieckich służb specjalnych. Pojawiły się także sugestie, że Kennedy zginął zabity przez mafię lub w wyniku wewnętrznych walk o władzę. Komisja Izby Reprezentantów Kongresu USA obradująca w latach 70., ustaliła, że śmierć JFK była wynikiem spisku, jednak nie udało się ustalić, kto miał brać w nim udział.
Sam Oswald nie zdążył złożyć wyjaśnień w sprawie - został zastrzelony przez jednego ze wzburzonych amerykańskich obywateli w dwa dni po zamachu.

 

 

 

Kiedy w ub. roku ekipa Fundacji Nautilus dotarła do Dallas, gdzie w 1963 zastrzelono prezydenta, spędziliśmy cały dzień chodząc po miejscu, gdzie doszło do tragedii. Największe zdumienie było wtedy, kiedy wjechaliśmy na szóste piętro składnicy książek, aby zobaczyć widok ze słynnego okna, w którym strzelał Lee Harwey Oswald.

Samochód JFK był po prostu „jak na talerzu”, naprawdę przy odrobinie szczęścia oddanie dwóch celnych strzałów nie było problemem. O tym, że strzelano jednak ze składnicy książek, można się przekonać oglądając film zamieszczony na naszej witrynie na vimeo.com

 

KLIKNIJ NA LINK, ABY PRZEJŚĆ DO WITRYNY VIMEO/FN I OBEJRZEĆ FILM O JFK

 

 

Teza o tym, że o planach zamachu na JFK wiedział Fidel Castro, pasuje idealnie do tego, co mówił książę Lubomirski (pisaliśmy o tym kiedyś). Za zamachem stały jak najbardziej tajne służby, tyle że nie CIA – jak to jest przekonane pół świata – ale KGB i służby radzieckie. Materiały nagrane przez ekipę FN w Dallas przedstawimy w rocznicę zamachu 22 listopada.

Pozdrawiamy wszystkich, którzy czytają serwis FN już na wakacjach!

Komentarze: 18
Wyświetleń: 27585x | Ocen: 2

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 1 lip 2012 12:50   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (18)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Czw, 12 lip 2012 16:08 | brak oceny

gh | Gość

gina ci ktorzy komus przeszkadzaja.

Pt, 6 lip 2012 23:24 | brak oceny

Pixu | Gość

Skoro wiedział o planach zamachu, to musiał też wiedzieć KTO planuje ten zamach. Więc pytam się, kto to zrobił???

Wt, 3 lip 2012 00:44 | brak oceny

konspirator | Załogant

Wiecie że świat jest ogromny, ludzi mnóstwo, a garstka osób wmawia nam jak mamy żyć.
Podoba wam się to?
http://www.youtube.com/watch?v=NNsKbM9f_vA&feature=plcp

Pon, 2 lip 2012 19:52 | ocena: + 1

wind | Gość

Kennedy'ego wykończył FED - a konkretnie jego właściciele.

Kennedy chciał uwolnić USA od dominacji grupy banksterów - i za to dostał kulkę...

Pon, 2 lip 2012 00:47 | brak oceny

zeglarz | Gość

Tylko jedno zdanie o zabójstwie JFK: Jak mocno podpadniesz "siłom wyższym" to już po tobie...

Nie, 1 lip 2012 23:05 | brak oceny

gurusan | Załogant

Pisałem już kiedyś że: 2-strzał oddał kierowca limuzyny,strzelił lewą ręką z dużego kalibru pistoletu co widać jedynie na filmie zrobionym przez TV NHK;twierdzenie że to KGB zorganizowało jest bzdurą bo wszystkie służby amerykańskie starannie zacierały wszelkie ślady i dowody.

Nie, 1 lip 2012 21:55 | brak oceny

janusz | Gość

Była przeprowadzona analiza przez zawodowców,był nawet o tym film nie pamiętam już tytułu,na podstawie różnych nagrań dzwięku i obrazu od często przypadkowych ludzi.Wniosek był jeden.Strzały padły tylko z składnicy książek,co oczywiście nie musi świadczyć że strzelał tylko Osvald.Pozdrawiam.

Nie, 1 lip 2012 21:54 | brak oceny

znawca | Gość

No i lipa , czekałem przez całe mistrzostwa na przepowiadane przez Krzysztofa Jackowskiego wydarzenie które miało przyćmić Euro 2012 i lipa. Te mistrzostwa niemiłosiernie obnażyły jak niewiarygodne są przepowiednie jasnowidza w kwestii przyszłości. 3 razy na 3 spudłował wyniki meczów polaków i do tego nic nie przyćmiło mistrzostw. To tyle w temacie zapowiadanej od lat III wojny światowej i rozpadu UE :-)

Nie, 1 lip 2012 20:18 | brak oceny

majomir | Załogant

świetnie rozwiązaliście największa zagadkę ostatniego wieku gratuluje to tak jak gdyby ktoś wyjaśnił zagadkę związaną ze zamachem smoleńskim i do tego wskazał winnych i zdrajców brawo na waszej stronie coraz lepiej codziennie artykuł tylko tematy trochę zjełczałe taki szczur co się utopił 2 tygodnie temu a teraz nurt wyrzucił go na brzeg i śmierdzi jak smok Oswald nie mógł strzelić do kenediego 2 razy z tego typu karabinu to nie wykonalne prędzej już Kaczorowski wniósł bombę na pokład tupolewa na zlecenie zachodu w to uwierzę prędzej temu Putin był taki zaskoczony i myślał ja pierdu kto bo przecie nie my ? teraz ważne zanim w Syrii coś wybuchnie będziecie wiedzieć pierwsi

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

PRZESŁUCHANIE W KONGRESIE USA W SPRAWIE UFO - maj 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.