Dziś jest:
Piątek, 24 czerwca 2022

Ten, kto podąża za tłumem, nigdy nie dojdzie dalej niż tłum. Ten kto podąża sam, znajdzie się w miejscu do którego nikt jeszcze wcześniej nie doszedł.
Albert Einstein

Komentarze: 18
Wyświetleń: 18648x | Ocen: 2

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 15 luty 2015 04:35   
Autor: FN, źródło: FN, TVP   

NIEZWYKŁY FRAGMENT WYWIADU TVP Z PIOTREM ŻYŁĄ

Piotr Żyła zajął 12. miejsce w sobotnim konkursie Pucharu Świata w Vikersund, gdzie padł rekord w długości skoku – 250 metrów! (taką odległość osiągnął w Vikersund Słoweniec Peter Prevc). Jak zawsze po skokach nasi zawodnicy udzielają wywiadów, które potem są zamieszczane w serwisach internetowych.

Czytelnik serwisu FN podczas oglądania takiego materiału zauważył ciekawą rzecz – dwukrotnie nad skoczkiem przelatuje kula. Oto ten e-mail:

From: Martino [dane do wiad. FN]
Sent: Saturday, February 14, 2015 10:35 PM
To: FN
Subject: UFO w wywiadzie Piotra Żyły

 

http://sport.tvp.pl/18868411/zyla-zwyciezcow-chca-nasladowac-tylko-mnie-nikt-nie-chce-kopiowac

1:16 i 2:17

Prawy górny róg ekranu !

 

 

 

Jeśli uważnie obejrzymy ten wywiad (wymagany jest raczej większy monitor niż mniejszy) faktycznie można zauważyć, że są dwa przeloty kulistych, półprzezroczystych obiektów. Oto screen jednego z nich:

 

 

Obiekt będzie lepiej widoczny dopiero wtedy, kiedy zmieni się parametry zdjęcia (jasność, kontrast). Oto efekt takiej właśnie małej modyfikacji:

 

 

Jest to raczej nie tyle klasyczne UFO jak zasugerował czytelnik naszego serwisu (w sensie pojazd techniczny), co bardziej obiekt typu „orbs” o których piszemy bardzo często w portalu FN. Przelot nie jest ani zbyt efektowny, ani w żaden sposób szczególnie ciekawy - szykujemy publikację z ok. 60 filmami bijącymi na głowę ten z Piotrem Żyłą. Pokazuje jednak jedną rzecz – wystarczy uważnie oglądać powszechnie dostępne materiały, aby dostrzec właśnie takie obiekty.

Zdjęcia kul orbs dostajemy od czytelników z całej Polski praktycznie każdego dnia. Oto przykład takiej korespondencji z… niedzieli 15 lutego 2015 – godz. 9:41.

From: Daniel [dane do wiad. FN]

Sent: Sunday, February 15, 2015 9:41 AM

To: nautilus

Subject: foto

 

 kula nad głowami znajomych chrzciny

Daniel z Giżycka

 

 

 

 

Jeden z kolegów z naszego zespołu przygotowuje publikację na ten temat w oparciu tylko i wyłącznie o ok. 60 filmów z monitorigu, które trafiły do FN w ubiegłym roku i które uznaliśmy za ciekawe. Od dawna bowiem twierdzimy, że zdjęcia obiektów „orbs” to przeżytek, a w badaniu tego fenomenalnie ciekawego zjawiska na świecie liczą się tylko i wyłącznie filmy. Na potrzeby tego tekstu zrobiliśmy z naszym kolegą krótką rozmowę.

FN: Dlaczego uważasz, że temat „orbs” jest absolutnie wyjątkowy pośród tematów zjawisk niewyjaśnionych?

- Powodów jest wiele. Jednym z nich na pewno jest to, że w mało której sprawie jest tak wyraźny podział, pełen emocji i przerzucania się najgorszymi obelgami i wulgaryzmami…dotyczy to obu stron. Jedna grupa - do której się zaliczam od samego początku - uważa temat „orbs” za super prawdziwy, wręcz bezprecedensowy, nie mający nic wspólnego z żadnymi idiotycznymi „pyłkami, owadami i drobinkami” których tak rozpaczliwie trzymają się ludzie negujący za wszelką cenę to zjawisko, tylko z czymś wszechobecnym i związanym prawdopodobnie z energiami duchowymi, jakimiś niewidzialnymi bytami. Druga grupa nazywana przez nas od lat „znafcami tematu” (pisanymi specjalnie przez „f”) po każdej publikacji o orbs przysyła nam tyrady o tym, że „dno”, że „żenada”, że „on to z bratem widzi przecież”, że to „pyłki, ciapki, ciupki, puńki, małe drobingi, kurz, woda, kropelki, kropeleczki, małe pindeczki, lecące ciupulki, szybujące w powietrzu pindulki” i tak dalej. I że oni takie zdjęcie to „od ręki tysiącami w dowolnych konfiguracjach” i tak dalej.

FN: Masz złe zdanie o tej grupie?

- Tak, przyznaję się bez bicia – daleko mi do taktu mnichów tybetańskich i nie potrafię rzeczywiście wzbić się w tej sprawie na poziom duchowości Dalaj Lamy i traktować ich jak „partnerów do rozmowy” z „Francją/elegancją” i owym mitycznym i przezabawnym poszanowaniem „czyjeś opinii” i tak dalej – wiesz, o co chodzi. Od lat konsekwentnie uważam ich za skończonych głupków (śmiech), których wszelkie dywagacje o „pyłkach, ciupkach i drobinkach kurzu” są nie tylko przezabawne, ale także pokazują, że nawet w tak podstawowej sprawie jak kule „orbs” można wygłaszać największe idiotyzmy i – co więcej – być przekonanym ze śmiertelną powagą, że to „nie są żadne tam cuda/niewidy, ale panie dzieju kochany zwykłe pyłki sfotografowane z fleszem i tyle! – wielkie mi mecyje”, ale proszę nie rozwijajmy tego tematu w tej rozmowie. Sprawa „orbs” to temat, który z roku na rok fascynuje mnie coraz bardziej, gdyż pokazuje jedno: w naszej rzeczywistości istnieją obiekty wychodzące na zdjęciach absolutnie wszystkim ludziom na wszystkich kontynentach, niezależnie od tego, pod jaką szerokością geograficzną wykonuje się takie zdjęcia, które interesują tylko nieliczną grupę ludzi zadających proste pytanie: do jasnej cho….ry, czym są te jasne kule, które wychodzą na zdjęciach?! Błędy fotograficzne?! Jakie błędy do ch….ry? Człowiek robi sto zdjęć, a tylko na pięciu ma wyraźną kulę, która wyraźnie nad chwilę zawisła nad zmarłym leżącym w trumnie, a przecież takie zdjęcia trafiły ostatnio do nas. O czym my mówimy? Zresztą, to i tak w tej chwili nie ma znaczenia, bo filmy z tymi obiektami na świecie w tej chwili w sposób absolutny zmieniły całą dyskusję o „orbs”.

FN: Czy w tym artykule pokażemy filmy?

 - Mam inną propozycję: czy możemy tutaj w tej chwili postawić kropkę? Wrócimy od tego tematu, pokażemy wiele filmów, a ja opowiem o doświadczeniach, które robiliśmy ostatnio. Dobrze?

FN: Jak najbardziej. Chciałeś jednak wspomnieć o sprawie zdjęcia opublikowanego w serwisie kilka dni temu?

- A tak, gdyż dostaliśmy bardzo ciekawą odpowiedź od autora fotografii. On chyba pierwszy raz spotkał się z czymś, co bardzo trafnie jest nazywane „kończące opinie znafców tematu /błąd ortograficzny zamierzony/”. Chodzi o zdjęcie kotki z czymś dziwnym w miejscu trzeciego oka, co zostało błyskawicznie rozszyfrowane jako mistyfikacja ze „zwykłym koralikiem, którego prymityw oszust umieścił na łebku biednej kotki, sfotografował i zrobił żart wysyłając do FN”. Ta filozofia jest nam bardzo dobrze znana po każdej publikacji dziwnych zdjęć czy filmów pokazujących coś, czego racjonalnie wytłumaczyć nie sposób. Dotyczyło to zarówno zdjęć obiektów orbs, jak i tych ze Zdanów i w zasadzie każdych innych.

FN: Zapis tej korespondencji publikujemy poniżej. Dziękuję za rozmowę!

/Baza FN, 14 lutego 2015/

 

 

 

Kilka dni temu w serwisie FN ukazał się tekst pod tytułem „Trzecie Oko Zwierząt”.

http://www.nautilus.org.pl/?p=artykul&id=2934

Zamieściliśmy tam fotografię jednego z naszych czytelników, na której widać dziwny obiekt na łebku kotki, który zaintrygował autora zdjęcia.

 

 

 

Po tej publikacji wysłaliśmy do autora zdjęcia e-mail z prośbą:

W dniu 12 lutego 2015 21:04 użytkownik Fundacja Nautilus napisał:

Witamy,

Pokazaliśmy to zdjęcie, oto link:

http://www.nautilus.org.pl/index.php?p=artykul&id=2934

Znalazła się duża grupa internautów, którzy wprost określili Pana jako oszusta, prymitywa i hosztaplera, który „umieścił koralik w sierści kotki”.

Czy może Pan odpowiedzieć w kilku słowach na ten zarzut?

Będziemy wdzięczni

Pzdr

FN

 

 

A oto odpowiedź:

From: MR [dane do wiad. FN]

Sent: Saturday, February 14, 2015 3:40 PM

To: Fundacja Nautilus

Subject: Re: od FN

 

Pozdrawiam redakcję i zamieszczam dokładniejszy opis zdarzenia pt.”Trzecie oko kotki Zuzy” oraz krótki komentarz co do sceptycyzmu, łagodnie mówiąc niektórych komentujących.

OPIS

Jestem przygnębiony po przeczytaniu kilku komentarzy o koraliku. Syn  już dawno ostrzegał mnie przed publikowaniem tych zdjęć w internecie. Stąd prawie cztery lata minęły zanim zdecydowałem się je wysłać. Żal mi tych Koralikowców, ludzi bez innowacyjnego spojrzenia, błyskotliwych detektywów, może lepiej żeby zajęli się zgłębianiem tajemnic wiązania sznurowadeł, lub lub spróbowali rozwiązać zagadkę, dla czego woda zawsze jest mokra.

Na tej stronie niech nie szukają prostych rozwiązań i banalnych odpowiedzi. Osobie kryjącej się pod kryptonimem „ zzrrzzrrzz” proponuję szybką ucieczkę na stronę o gotowaniu budyniu. Tam znajdzie gotowy przepis, nie trzeba zatrudniać tępej wyobraźni.

Wybaczcie tę odrobinę sarkazmu,  ale wyżej wymienieni wprowadzili mnie w podły nastrój, reagują oni w myśl zasady bezmózgowców ,facet zwichnięty - cel osiągnięty. Musiałem ciut odreagować. Teraz kilka szczegółów których nie zamieściłem w poprzednim opisie zdarzenia. Zdjęcia były robione w słoneczny dzień, w odległości ok.2,5-3 metry od okna. Kotka siedziała na moich udach, bokiem do mnie, zwrócona w stronę okna.W odległości 30-40 centymetrów stał talerz z kanapkami na ławie na wprost jej oczu. Co pewien czas robiłem jej zdjęcie trzymając komórkę w lewej dłoni. W sumie osiem zdjęć.

Wówczas nic szczególnego nie zauważyłem, dzień jak co dzień. Kiedy po pewnym czasie wraz z furą innych zdjęć zwaliłem je wszystkie na dysk komputera to z nawyku, żeby wyrzucić do kosza nieudane, zacząłem je przeglądać. Wtedy zwróciła moją uwagę, na jednym z nich, mała plamka na głowie kotki. Pomyślałem że ona w tym miejscu, nie ma żadnej łatki innego koloru sierści. Wtedy powiększyłem to zdjęcie i zobaczyłem to, co widzicie.

Pierwsza myśl która mi się nasunęła to taka, że to szyba okienna jak soczewka, skierowała promień słońca na głowę kotki, w danej chwili. Później zastanawiałem się czy nie było innego źródła promieniowania światła, które mogło wywołać taki efekt. Nic takiego nie miało miejsca, chyba że wspomnę o telewizorze, który był włączony i stał obok okna w odległości 2,5-3.metra. Jeszcze stary kineskopowy typ.

Dopiero po dokładniejszym przyjrzeniu się zdjęciu ze zdziwieniem odkryłem,  że część kłaczków sierści ,przesłania krawędź dolną tego czegoś. Nasunęło mi się wtedy podobieństwo tego do oka i zaraz po tym przypomniały mi się przeczytane kiedyś historie o istnieniu trzeciego oka. Stąd wzięła się nazwa „Trzecie oko kotki Zuzy”.

Do dziś nie znalazłem zadowalającego mnie wytłumaczenia tej „zagadki” i od chwili zrobienia tych zdjęć, tj. od 2011.roku dałem sobie z tym spokój. Niedawno podczas robienia porządków na dysku, trafiłem na te zdjęcia, więc mimo przestróg syna, jednak postanowiłem je wysłać do waszej redakcji. Ot i cała historia. A tak na marginesie, jeżeli będzie to miało jakieś znaczenie do wyjaśnienia tej kwestii, chętnie poddam się badaniu wariografem.

 Ps. Mój adres: [dane do wiad. FN] Pozdrawiam gorąco. H.P.

 

Za trzy tygodnie ekipa FN wylatuje do Japonii, gdzie będziemy dokumentować jedno z najciekawszych wydarzeń związanych ze zjawiskiem UFO w historii Kraju Kwitnącej Wiśni. W najbliższych tygodniach możecie się spodziewać wielu publikacji na temat UFO, które ukażą się w tzw. mediach ogólnopolskich. Nie ma żadnej gwarancji, że będą to publikacje przychylne temu super-prawdziwemu fenomenowi, ale… rzeczywiście warto odnotować, że temat „UFO” pojawia się w światowych mediach coraz częściej. Ostatnio wzięliśmy udział w pewnej amerykańskiej audycji radiowej o UFO. W jej trakcie przy użyciu komunikatora „skype” połączono się z Bazą FN, gdzie mieliśmy okazję wypowiedzieć się o zjawisku UFO i jego wpływie na ludzkość. Oto fragment naszej wypowiedzi spisanej i przetłumaczonej z zapisu audio tej właśnie audycji:

[…] Witam wszystkich słuchaczy z LA! Na początku pozdrawiam wszystkich z dalekiej Polski, z Warszawy, prosto z Bazy Fundacji Nautilus, polskiej organizacji pozarządowej zajmującej się zjawiskiem UFO. Słucham tej ciekawej audycji i nie mogę zgodzić się z niektórymi wypowiedziami. Zwłaszcza George zasugerował, że skala oddziaływania UFO na ludzkość rośnie od lat. Skąd takie wnioski?! Moim zdaniem jest zupełnie inaczej. To cały czas pozostaje margines marginesu, publikacje o UFO ukazują się cały czas na mniej więcej takim samym poziomie, czyli w okolicach zera absolutnego. Gdzieś na ostatnich stronach tabloidów i to także bardzo, bardzo rzadko… Ja tego nie rozumiem i nie mogę się z tym pogodzić, gdyż UFO to w 100% prawdziwy fenomen, przejmujący do szpiku kości ilością dowodów i fascynujących wniosków z faktu swojego istnienia, ale to dosłownie margines marginesu. Jaka jest skuteczność oddziaływania UFO na ludzkość?! Śmiech mnie ogarnia, kiedy słyszę, że jakaś potęga stojąca za UFO „wpływa na ludzkość”. Czy naprawdę żyjemy w tym samym świecie? Ja widzę, że poza grupą fanatycznych pasjonatów nikt nie interesuje się UFO nie licząc przygłupiastych filmów robionych przez Holywood. Ludzie traktują UFO na zasadzie ciekawostki, takiej tam niedzielnej pierdułki, z której można się pośmiać, można trochę podziwować, ale potem szybko o sprawie zapominamy i wracamy do rzeczywistości. Gdyby rzeczywiście przyjąć, że „UFO to wielka manipulacja”, to stojącej za tym owej wyśnionej przez miłośników spisków wielkiej sile należy wystawić już nie nawet dwóję za skuteczność, ale wręcz pałę!

Moim zdaniem poza funkcją obserwacyjną cała reszta oddziaływania UFO to margines. Aby była jasność: ja uważam zjawisko uprowadzeń za część naszej rzeczywistości, w Polsce także mamy takie historie, ale… to na miłość Boską cały czas jest margines marginesu! Zresztą, o tym, że mam rację, wystarczy przekonać się kupując dziesięć najważniejszych gazet włącznie z tabloidami. Szansa na to, że znajdziecie tam coś o UFO, wynosi ok. 1-2 procent. I to dokładnie pokazuje skalę tego wielkiego, mitycznego „oddziaływania UFO”. Koledzy z MUFON, zejdźcie na ziemię… Szanuje was, z wielką ciekawości słucham opinii wygłaszanych w tej ciekawej audycji, sam pasjonuje się od ponad 40 lat UFO i ciągle trzymam się za głowę ze zdziwienia, że świat się tym nie interesuje, ale nie ulegajmy złudzeniu, że „świat tym żyje”. Nie żyje tym, ma to gdzieś i musimy to przyjąć za fakt, a nie ulegać złudzeniom i mitom. Skala odziaływania na ludzkość zjawisko UFO jest bliska zeru absolutnemu! To się kiedyś zmieni, jestem o tym przekonany, ale w tej chwili tak to dokładnie wygląda […]

[Warszawa, 8 lutego 2015]

 

/zapis całej dwugodzinnej audycji z naszym niezwykle aktywnym udziałem zostanie przetłumaczony i zamieszczony w serwisie/

Komentarze: 18
Wyświetleń: 18648x | Ocen: 2

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 15 luty 2015 04:35   
Autor: FN, źródło: FN, TVP   


Komentarze (18)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Sob, 28 luty 2015 19:54 | brak oceny

koralik | Gość

Pan od kotki powinien pisać scenariusze do filmów. Każdą historię z pewnością oparłby na "faktach" udokumentowanych zdjęciami...

Czw, 26 luty 2015 13:25 | brak oceny

niuniek | Gość

Trzeba było jeszcze kotu zajrzeć pod ogon może była druga dziura.

Wt, 17 luty 2015 09:39 | brak oceny

Intek | Gość

Macie też obok bardzo ciekawy reportaż z udziałem orbsów:
http://www.nautilus.org.pl/?p=zdjeciednia&id=487
Podrzuciłem redakcji również jeden taki zarejestrowany i bardzo interesujący "obiekt", który teoretycznie powinienem znać z czasów, gdy był jeszcze żywa Istotą....

Wt, 17 luty 2015 09:27 | brak oceny

Intek | Gość

W kwestii orbsów... Do sceptyków i analityków, wierzących i niewierzących... Sęk w tym, że te prawdziwe można zobaczyć gołym okiem. Czasami jestem w stanie określić nawet kolor takiego tworu, że nie wspomnę o śledzeniu wzrokiem jego trajektorii. Dobrej jakości aparaty cyfrowe, w tym zwłaszcza lustrzanki są w stanie zarejestrować i rejestrują tego rodzaju zjawiska często. Nie wszystkie takie ujęcia są traktowane pod tym kątem przez robiących te zdjęcia. jedni słyszeli o czymś takim inni - nie. Normalnie. Podzielam także pogląd (i to jest całym problem w tego typu dyskusjach), że często efekt podobny dają także odrobinki kurzu czy wody, co jest oczywiście doskonałą pożywką dla wszelkiej maści sceptyków. Zrozumiałym jest fakt, że optykę urządzenia i przetworniki/matryce można oszukać pyłkiem. Oko - także, lecz oko pyłku już nie uchwyci. A co zrobić, jeśli siedząc sobie grzecznie - np oglądając w spokoju i ciszy jakiś film czy program widzisz nagle przelatującego i zaciekawionego czymś takiego "przybysza-wędrowca"? Nie zgodzę się także z teorią pyłków np. na dużej sali balowej, gdzie został zarejestrowany wyraźnie tylko jeden taki obiekt, a gdzie siłą rzeczy musiały być ich tysiące czy setki tys. (takich pyłków). I zdjęć wykonanych było tam także sporo. Nie jest to także żadna biała mysz lub - w jej zastępstwie jakiś skunks, rosomak czy "zwykły haloon".. Pisałem o tym na tym portalu kiedyś dosyć dużo.

Pon, 16 luty 2015 20:51 | brak oceny

zeglarz | Gość

Karma powraca - nie należy nikogo wyzywać od "skończonych głupków" jeśli ktoś ma inne zdanie w danym temacie niż my, a już na pewno nie w przypadku gdy ktoś nie uważa tematu "orbs" za jakieś zjawisko nadprzyrodzone...

Pon, 16 luty 2015 10:19 | brak oceny

M | Gość

Cóż, do tej pory nigdy nie pisałem do Nautilusa i jeśli chodzi o Orbs to oczywiście do jakiegoś czasu wierzyłem, że może jest to coś więcej, tak jak wierzę, że istnieje "coś/Ktoś po drugiej stronie". Ale w sprawie Orbs muszę tu zabrać zdanie. Jakiś czas temu byłem na basenie, pływałem w okularkach pływackich. W pewnym momencie "położyłem" się na wodzie na plecach i obserwowałem światło padające przez górne okna basenu, Jakież było moje zdziwienie, kiedy dostrzegłem właśnie kilka dokładnie takich samych "Kulek" Orbs na jednym z okularków jakie pokazywane są co jakiś czas na zdjęciach. Co więcej, kulki te nawet w "swój" sposób "pulsowały". Od tego momentu przynajmniej dla mnie jest jasne, że zjawisko Orbs jest jednak zjawiskiem czysto optycznym związanym z wilgocią i specyficznym padaniem światła. Co oczywiście nie neguje, życia "pozagrobowego". Chcę tylko powiedzieć, że do wszystkiego należy podchodzić z odpowiednim dystansem. ludzie mają skłonność do doszukiwania sie w zwykłych zjawiskach żeczy nadprzyrodzonych i podświadome tworzenie teorii spiskowych -> patrz np. tzw chemitrails - za moich czasów szkoły podstawowej były to po prostu smugi kondensacyjne. Pozdrawiam
M

Pon, 16 luty 2015 10:15 | brak oceny

jan | Gość

Takich kulek kurzowych mogę narobić dużo

Pon, 16 luty 2015 00:43 | brak oceny

Korben | Załogant

"(...) Od lat konsekwentnie uważam ich (grupa sceptyków - przyp. Korben) za skończonych głupków (śmiech)" - NO BRAWO! Przyganiał kocioł garnkowi jak widać. Nie ma to jak fanatyk wyzywający innych. Doprawdy to aż niesmaczne. Rozumiem, że można się nie zgadzać z opiniami innych, ale wyzywać od głupków i mieć z tego ubaw? ŻAŁOSNE! A teraz co do wyjaśnień ze zdjęciem kotki. Uwaga! będzie się wypowiadał racjonalny głupek: jedną z możliwości tego "trzeciego oka" (jak to łatwo tłumaczyć niewyjaśnionym - ot jest i tyle, koniec wyjaśnień) może być odbicie ze szkiełka kamerki z telefonu: załamanie światła tak, że przeszło ku czerwieni, a aparat to wychwycił i zniekształcił dodatkowo. Wystarczy spojrzeć na dolne wąsy kotka (okolice szczęki/żuchwy) które też są prześwietlone i przechodzą ku czerwieni. No ale jak pisałem, łatwiej wytłumaczyć niewyjaśnionym, bo nie trzeba się silić na doszukiwanie realnych zjawisk. Smutne to... P.S. Dla autora zdjęcia z kotkiem: bardzo sympatyczna ta pańska kicia. ;)

Nie, 15 luty 2015 21:41 | brak oceny

Kontrapunkt | Gość

Pan od "kotki z trzecim okiem" też fajny jest. :) Sam przyznaje się, że od kotki był talerz na którym były kanapki, ale już nie napisał co na kanapkach było - czemu tak pisze? A no dlatego, że jeśli na kanapeczkach były krajane pomidorki, albo miodek, lub coś jeszcze innego przezroczystego, ale równie smakowitego, to w czasie posilania się tymi kanapkami mogło coś kapnąć na główkę kici. Ale autor tegoż nie zauważył, gdyż był zaciekle zajęty pstrykaniem kici pstryków i kicia w pewnej chwili mogło to se wylizać liżąc się jak to kot, i stąd mogła pojawić się ta niezwykła heca. :)))

Nie, 15 luty 2015 21:09 | brak oceny

Kontrapunkt | Gość

Przezabawny ten artykuł jest - nawet imponująco zabawny. :))) Wywiad przeprowadzony przez FN z ekspertem od "ORBÓW" jest rozwalający - bez kitu. Wszystkich którzy nie wierzą, że na tych czadowych fotach są to orby, to są nazywani głupcami - ciekawe stwierdzenie. Ale może nie są oni głupcami? Tylko potrafili w prosty sposób przeprowadzić banalny eksperyment i wyjaśnić tą śmieszną zagadkę fotograficzną, niż tkwić w śmiesznym i prymitywnym przekonaniu, że są to jakieś duszki. Takie zachowanie bez zdrowego rozsądku wprowadza niestety człowieka fanatyzm wyimaginowane "COŚ" - w tym wypadku "ORBOMANIE" - takie coś cofa, a nie rozwija duchowo. :))) Gdyby tak naukowcy badali jak Wy, to zamiast mieć to co mamy, to żylibyśmy do tej pory w jaskiniach i wyjadalibyśmy sobie pasożyty z naszego owłosienia jak małpy. :D :D :D Radze zapoznać się ze sprzętem fotograficznym ( optyką też ), fotografią i profesjonalnymi fotografikami ( mogą też być zaawansowani amatorzy ), niż ośmieszać się błahostkami...

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

PRZESŁUCHANIE W KONGRESIE USA W SPRAWIE UFO - maj 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.