Dziś jest:
Sobota, 24 października 2020

Musisz powiedzieć światu, że nie chcemy was skrzywdzić. Wasz świat potrzebuje pomocy. Pomożemy wam w przyszłości, zanim będzie za późno. Jeszcze nie jesteście gotowi, aby to zrozumieć. Wkrótce znowu wrócimy.
/fragment przesłania obcych istot z incydentu z UFO nad rzeką Pascagoula, 1 października 1973 r./

Komentarze: 15
Wyświetleń: 10636x | Ocen: 8

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 31 maj 2016 11:13   
Autor: FN, źródło: FN   

ZAGADKA „DRUGIEGO STRZELCA”

Na naszą pocztę kilkanaście godzin temu przyszedł e-mail, w którym pojawił się wątek związany z jednym z naszych ulubionych „żelaznych tematów” związanych z wielkimi zagadkami historii, czyli zamachem na JFK. Oto jego treść:

 -----Original Message-----
From: Grzegorz [dane do wiad. FN]
Sent: Monday, May 30, 2016 8:52 PM
To: nautilus <nautilus@nautilus.org.pl>
Subject: Zamach na JFK - Dokument w Fokus TV - Kompletnie nowe fakty

 Witam serdecznie Szanowną Fundację!

Oglądałem dziś (30 maja) dokument o zamachu na JFK na kanale Fokus TV. Myślałem, że nic nowego nie usłyszę, bo już chyba wszystko w tym temacie powiedziano. Chodzi o ostatni, śmiertelny strzał widoczny na filmie Zaprudera. Otóż ten strzał był przypadkowym, oddanym przez agenta Secret Service, który jechał w limuzynie, tuż za samochodem JFK. Agent ten, wyjął karabinek R15, tuż po dwóch strzałach ze składnicy książek  w celu ostrzelania snajpera w oknie. Podczas wyciągania karabinka, gdy go odbezpieczył stracił równowagę, doszło do strzału i trafienia JFK w głowę. Historię mataczenia i ukrywania wielu faktów znacie doskonale. Drugą połowę tego dokumentu mam nagraną (musiałem wyjść z domu), mogę udostępnić, chociaż Fokus TV pewnie go powtórzy.

 Pozdrawiam.

Grzegorz [dane do wiad. FN]

 

Naszego czytelnika pragniemy zapewnić, że ten film został przez nas nagrany w ramach naszego Archiwum Wideo. Jednak uważamy teorię ostrzelania głowy JFK przez jego ochroniarza za kompletną bzdurę. Dlaczego? O tym za chwilę. W oddzielnym tekście przedstawimy wyniki naszych eksperymentów w Dallas, które wykonywaliśmy o różnych porach dnia, w tym... nocą!


 

Sprawa zamachu na JFK od dawna jest także „na celowniku” okrętu Nautilus. Zamach na Johna F. Kennedy’ego został dokonany 22 listopada 1963 na Dealey Plaza w Dallas. W jego wyniku śmierć poniósł 35. prezydent Stanów Zjednoczonych John Fitzgerald Kennedy, a także został ranny gubernator Teksasu John Connally.

 

Trwające dziesięć miesięcy dochodzenie komisji Warrena w tej sprawie (1963–1964) stwierdziło, że prezydent został zamordowany jedynie przez Lee Harveya Oswalda i że Jack Ruby również działał sam, gdy zastrzelił Oswalda, zanim ten mógł stanąć przed sądem. Stwierdzenie to było początkowo wspierane przez amerykańskie media, jednak badania prowadzone od 1966 do 2004 wykazały, że aż 80% Amerykanów podejrzewa, że doszło do zorganizowanego zamachu i zatuszowania dowodów.

 Podczas naszego pobytu w USA w 2011 odwiedziliśmy Dallas, gdzie zrobiliśmy kilka własnych testów związanych z możliwościami oddania strzałów przez tzw. drugiego strzelca, który miał znajdować się za parkanem.


 

W rocznicę zamachu na JFK w listopadzie przedstawimy więcej materiałów, które nagraliśmy w Dallas w 2011 roku. W ramach małej zapowiedzi tej publikacji już teraz warto zobaczyć, jak wygląda ten słynny „parkan drugiego strzelca” od drugiej strony, czyli dokładnie z miejsca, gdzie miał rzekomo stać drugi strzelec.

 

 

Wracając do sprawy poruszonej przez naszego czytelnika, czyli wątku „przypadkowego” strzału w głowę Prezydenta USA przez jego ochroniarza. W sprawie „zamachu na JFK” jest argument, który powinien zakończyć raz na zawsze dyskusję, ile było strzałów ze skutkiem śmiertelnym do Johna F. Kennedy’ego. Amerykańscy producenci telewizyjni realizując film „JFK: inside the target car” (w polskiej wersji -  „JFK na celowniku”) wykonali absolutnie historyczny eksperyment.


Poprosili jednego z najlepszych amerykańskich snajperów o wykonaniu strzałów do manekina wiernie oddającego postać zamordowanego prezydenta.


Pocisk trafił precyzyjnie w głowę manekina.

 

Zbudowali wręcz idealną makietę odtwarzając warunki z 22 listopada 1963 w stopniu absolutnym. Zadbano nawet o właściwą siłę wiatru, którą zapewniał wentylator. 

Wykonano kilkanaście strzałów. Wyniki eksperymentu nie dają nawet cienia złudzeń miłośnikom teorii „kilku miejsc” – wszystkie strzały oddano z okna szóstego piętra składnicy książek! W ramach naszej Biblioteki Wideo FN pokazujemy ten znakomity i mało znany dokument.

 

 

Kto stał za zamachem na JFK? Polecamy bardzo ciekawy i w ogóle nie znany wątek związany z tym, kim był zabójca Lee Harveya Oswalda, czyli Jack Ruby. Był on bez wątpienia agentem sowieckich służb specjalnych! Dowód? Fragment programu "Rewizja Nadzwyczajna" z naszego ARCHIWUM FN /przepraszamy za przesterowany dźwięk, materiał w późniejszym czasie zostanie poprawiony. Ważne, że słychać treść/

 

Załączona mapa miejsca:

[zobacz więcej wydarzeń na mapie XFiles]

Komentarze: 15
Wyświetleń: 10636x | Ocen: 8

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 31 maj 2016 11:13   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (15)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Wt, 22 lis 2016 16:47 | brak oceny

lolek | Gość

Oto jak wyglądał ten "zamach": https://www.youtube.com/watch?v=Aekve-dbFFs
Od 5:00 ale polecam całość.

Czw, 2 cze 2016 22:48 | ocena: + 2

Corio | Gość

Warto też sobie zadać pytanie, czy policjant to panek w bielutkim garniturku i kapelutku, czy funkcjonariusz z krwi i kości. Nie dziwota, że im zabito Oswalda pod nosem, skoro byli tak nieprofesjonalni, pozwolili na wejście dziennikarzy do budynku, a Oswalda prowadzili pod rączkę, wprost wystawiając go mordercy na odstrzał. I niektórzy do dziś są z siebie dumni i uważają, że wszystko było ok, podczas gdy dzisiaj takim postępowaniem złamaliby wszelkie procedury.

Śr, 1 cze 2016 20:53 | ocena: + 5

gurusan | Załogant

To był zamach na 100 % .Czemu nikt nie pokazuje filmu NHK TV;tam dość wyraźnie widać że drugi strzał w głowę oddał kierowca limuzyny,lewą ręką pod prawą pachą. Żeby odstrzelić tył czaszki z odrzuceniem głowy w tył,strzał musi być oddany z przeciwnego kierunku a w momencie tym,po trafieniu od tyłu w szyję prezydent był pochylony do przodu z głową lekko skręconą w kierunku kierowcy...i żadne bajki tego nie zmienią.Mogło być nawet kilka grup zamachowców nie wiedzących nic o sobie;a powody mieli: FED,mafia,CIA. Na każdym etapie śledztwa i przed nim,zacierano ślady zbrodni.Jak to możliwe żeby tacy wytrawni agenci wysprzątali dokładnie limuzynę zaraz po wyjęciu ciała,jeszcze pod szpitalem ??? Dlaczego za prezydentem po cichu pojawili się w Dallas: v-ce prezydent(wbrew procedurze bezpieczeństwa),członkowie rządu,władze CIA i wielu innych zainteresowanych ??? Widziałem też oczywiście ostatni mataczący film na kanale Fokus o tym że niby agent z tylnej limuzyny oddał przypadkowy strzał;mogłaby to być prawda gdyby był to pierwszy strzał. Chyba kilka lat temu dano polskim kryminalistom do badań taśmy dźwiękowe z zamachu(mamy unikalny sprzęt). Stwierdzono na pewno 2 strzały,trzeci prawdopodobny z mocnym podejrzeniem że było jeszcze 2 (razem 5) ! USA rządzi CIA,FED i kilka wpływowych rodzin.

Śr, 1 cze 2016 04:52 | brak oceny

Rick | Gość

Ten poniżej zamieszczony link powinien wyjaśnić wam kto i dlaczego zabił JFK. Niestety jest po angielsku i szkoda ze nikt jeszcze nie zamieścił polskich napisów na tym filmie. Snajperów było 8. A gdzie siedział ten który zadał ten ostatni strzał? Ten kto wcześniej nie oglądał tego filmu, nigdy tego nie zgadnie. Znajdź i oglądnij na YT https://www.youtube.com/watch?v=U1Qt6a-vaNM Nawet w w grobie JFK nie znajduje się jego ciało, tylko podstawione ciało policjanta z Dallas.

Śr, 1 cze 2016 03:37 | brak oceny

szczyglis | Oficer Techniczny

Nie zgadzam się niestety z finalną konkluzją tego artykułu. Za zamachem na JFK stali ludzie odpowiedzialni za FED, który JFK chciał zniszczyć. Nie sowieci.

Wt, 31 maj 2016 22:50 | ocena: + 3

Piotr | Gość

Strzał z bliska z pistoletu nie rozwaliłby tak głowy, widziałem zdjęcia JFK z kostnicy gdzie koleś pokazywał studenciakom medycyny. Widać że zarobił kulkę od przodu

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 31 maj 2016 23:05 | brak oceny

NAUTILUS | Mostek Kapitański

Przecież ten film obala wszelkie brednie o "strzale z przodu"... Nie wiadomo, co trzeba położyć na stole, aby ludzie zakochani "na zabój" w teoriach spiskowych porzucili swoją miłość.

Wt, 31 maj 2016 21:12 | ocena: + 9

rgb | Gość

Został zamordowany przez bankserów za dyrektywę 11110.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 31 maj 2016 23:38 | ocena: + 1

dori | Gość

To ci sami co zburzyli WTC , Ruskie nie mają nic wspólnego. FED ma kapitał a jak wiem kapitał ma narodowość.

Wt, 31 maj 2016 17:36 | brak oceny

szczyglis | Oficer Techniczny

Ja ze swojej strony polecam doskonały film Olivera Stone'a z Kevinem Costnerem - "JFK" - najlepiej wersję reżyserską, która trwa ok. 3 godzin.

Wt, 31 maj 2016 14:24 | ocena: + 2

Piotr | Gość

A może pan Krzysztof Jackowski coś powie? Przecież może on wykonać wizję.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 1 cze 2016 17:22 | brak oceny

Rick | Gość

Do zrobienia wizji pan Jackowski potrzebuje jakąś rzecz od tej osoby, na przykład koszule, czapkę, majtki (czyste), itp. Jeżeli masz coś co należało do JFK, to jesteś bogatym człowiekiem.

Wt, 31 maj 2016 13:46 | ocena: + 3

L23 | Gość

Nie bardzo rozumiem czemu w dokumencie nie wspomniano o sprawie nagrana z momentu strzału. Na nagraniu wyraźnie widać, że:
-głowa JFK odskakuje do tyłu w momencie uderzenia pocisku
-z tyłu głowy pojawia się mgła z krwi w stronę tyłu samochodu
-żona rzuca się na tylni bagażnik próbując zebrać części czaszki (tak sama powiedziała w wywiadzie).

Wszystko to wskazuje na strzał z przodu. O ile można pominąć dwa ostatnie punkty to siła kinetyczna pocisku trafiająca w tył czaszki MUSIAŁABY odchylić głowę do przodu a nie do tyłu. Każdy sam może zobaczyć ten moment na nagraniu.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 2 cze 2016 18:05 | brak oceny

szczyglis | Oficer Techniczny

Pomińmy na chwilę kwestie tego, co Jackie miała wtedy w głowie i co tak naprawdę robiła, bo to musiał być dla niej taki szok, że mogło się jej wszystko pomieszać. Problemem nie jest to, skąd strzelano, tylko kto był mocodawcą tego wyroku. Bo był to wyrok i egzekucja, a nie przypadkowe rozwalenie prezydenta przez jednego fanatyka, jak to chciano wmówić społeczeństwu. Sprawa z sowietami to taka sama teoria jak i pozostałe - różni się jedynie stroną. Więc ja bym tutaj był ostrożny w osądach odnośnie "wierzenia w bajki". Ciekawym elementem jest tutaj także śmierć brata - Roberta, która miała miejsce niedługo po śmierci JFK, dość często przemilczywana.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

NASA ogłosiła, że dokonała 'ekscytującego nowego odkrycia' dotyczącego naszego Księżyca. Na razie jednak amerykańska agencja kosmiczna nie zdradza zbyt wielu szczegółów. Wszystkiego mamy dowiedzieć się już w poniedziałek.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Nie, 18 paź 2020 09:32 | Mieszkaniec miejscowości Świebodzin (województwo lubuskie) przysłał informację, że 17 października 2020 roku ok. godz. 23.15 wyszedł na papierosa przed swój dom (mieszka w domu jednorodzinnym). Ok. godz. 23.00 jego uwagę zwrócił dziwny, ciemny kształt, który przemieszczał się nad polem na wysokości ok. 10-12 metrów. Była całkowita cisza, obiekt nie był ani helikopterem, ani dronem. Jego wielkość świadek ocenia na 'rozmiary małego samochodu ciężarowego', czyli długość obiektu wynosiła ok. 8 metrów...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Czwartek, 15 października 2020 | Koronawirus kryje w sobie wiele tajemnic i ukrytych przed nawet najlepszymi laboratoriami na świecie niespodzianek, które właśnie wywracają znany nam świat do góry nogami. Proces wielkiej przemiany zaczął się śmiesznie, wręcz zabawnie – ot, jakiś śmieszny wirus z Chin, co to zabija tylko starców, a resztę traktuje „bezobjawowo”. Ale to nie jest takie proste.

czytaj dalej

FILM FN

COVID-19 DO ŚWIATA? Tu mówi koronawirus... - polecane przez czytelnika serwisu FN

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.