Dziś jest:
Poniedziałek, 25 czerwca 2018

Wielkim celem życia jest doznanie - aby czuć, że się istnieje, choćby nawet cierpiąc. To jest ta nienasycona próżnia wciągająca nas w grę, walkę, wędrówkę...
/George Byron/

Komentarze: 17
Wyświetleń: 9775x | Ocen: 13

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pt, 5 maj 2017 11:43   
Autor: FN, źródło: FN   

MARSJAŃSKI ŁAZIK CURIOSITY I JEGO NIEZWYKŁE ZDJĘCIA

Praktycznie co kilkanaście dni docierają na pokład okrętu Nautilus zdjęcia wykonane przez marsjański łazik Curiosity, które budzą wątpliwości internautów. Większość to oczywiście błędnie zinterpretowane kamienie, formacje utworzone z gruntu Marsa, które ktoś wziął błędnie za „ślady po dawnych cywilizacjach”, ale są naprawdę takie zdjęcia, które sprawiają, że wszystkie możliwe interpretacje jako „zwykłe obiekty” tracą rację bytu.


Wystarczy w tym miejscu przypomnieć o ogromnej ilości tzw. zdjęć UFO, które łazik wykonał. Niektóre z nich pokazywały jasne światła unoszące się na marsjańskim gruntem…


… a niektóre wprost obiekty w kształcie dysków.


 

 

Curiosity to łazik, który wylądował na Marsie 6 sierpnia 2012 roku. Jego zadaniem jest ocena możliwości występowania w przeszłości potencjalnych warunków do życia na Czerwonej Planecie. Niektóre zdjęcia kamieni i głazów także są interesujące. Przykład? Pod koniec 2016 roku na swojej drodze napotkał interesujący obiekt. Łazik wyposażony jest w sprzęt, który umożliwia mu szczegółową fotorelację z misji. Jego najnowszym znaleziskiem jest okrągły, metalowy meteoryt nazwany przez naukowców z Centrum Astronomicznego w Arizonie "Egg Rock" ("Skała-Jajo").


Nie wiadomo, kiedy meteoryt spadł na powierzchnię planety. Za pomocą laserów, w które jest wyposażony, udało się jednak ustalić, że składa się z niklu i żelaza. Kawałki meteorytów to powszechne znaleziska na Marsie, gdyż atmosfera znacznie różni się od ziemskiej. To nie pierwsze takie odkrycie łazika, lecz niedawno napotkana skała, za sprawą swojej dziwnie gładkiej powierzchni, jest wyjątkowa. Na powierzchni kuli dostrzec można również pojedyncze głębokie żłobienia, które mogą wskazywać na wcześniejsze topienie się skały w wysokiej temperaturze.

Obecnie, Curiosity kontynuuje swoje prace w pobliżu krateru Gale, mierzącego 5500 m, gdzie powoli wspina się po wzniesieniach Mount Sharp.


 

Misja Curiosity rozpoczęła się jeszcze w 2011 roku, kiedy to pod koniec listopada rakieta z łazikiem wystartowała z Przylądka Canaveral. Po ponad pół roku Curiosity był gotowy na pokonanie ostatniego, najważniejszego etapu. 6 sierpnia na Curiosity skupiła się uwaga całego świata - transmisję z lądowania oglądało ok. 500 mln ludzi. Od tego momentu amerykański łazik przesyła zdjęcia z Czerwonej Planety. Wiele osób na całym świecie wręcz znalazło nowe hobby: analizę materiałów, które łazik przysyła na Ziemię. Jedna z takich osób napisała do nas e-mail, który 4 maja trafił do naszej skrzynki.

From: [dane do wiad. FN]

Sent: Thursday, May 04, 2017 9:55 AM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: foto Mars

 

Droga Załogo Nautilusa,

Dzięki Wam mogę oderwać się od spraw, które mnie denerwują a nie mam na nie wpływu. Ucieczka w nieznane Waszym okrętem, pozwala mieć nadzieję i jakoś żyć. I chyba to jest powodem, że również podążam za łazikiem Curiosity.

W załączeniu przesyłam moje najbardziej ulubione zdjęcia (fragmenty) z Marsa. Może kogoś też zainteresują. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to mogą być tylko złudne kształty ale pozwalają mieć nadzieją, że na obcych planetach istniały lub istnieją inne cywilizacje.

Serdecznie pozdrawiam

[dane do wiad. FN]

 


Sol  1196 (błąd kamery?) foto Curiosity MARSSol  1221 foto Curiosity MARS (część z ziemskiego orbitera, lądownika?)Sol  1083 foto Curiosity MARSSol  1107 foto Curiosity MARS (sonda ze starszego lądownika) Sol 1283 „żaluzja” foto CuriositySol 1352 „skarbonka” foto CuriositySol 1452 najpiękniejszy kamień na Marsie, foto CuriositySol 1555 MR foto CuriositySol  1571 MR foto Curiosity


Kolejny czytelnik serwisu zwrócił nam uwagę na zdjęcie powierzchni Marsa wykonane podczas misji „Global Mars Sutveyor„. Konstrukcja została odkryta w listopadzie 2014 roku. Przypomina fragmenty… budowli, która kiedyś była na Marsie!

https://ida.wr.usgs.gov/fullres/divided/e10004/e1000462a.jpg
 

I na koniec jeszcze jedna ciekawostka z „przestrzeni kosmicznej”, ale nie z Marsa, a ze stacji ISS.

Witam,

 Ostatnio pojawiło się ciekawe nagranie z ISS. Prawdopodobnie to satelity, ale film warty uwagi:

 

 

 17 kwietnia 2017 roku, astronauta ESA Thomas Pesquet sfilmował serię dziwnych, poruszających się obiektów nad powierzchnią Ziemi. Świetliste, migające punkty zostały uwiecznione nad Kalifornią, na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

 Film kręcony przez astronautę początkowo miał nagrywać burzę elektryczną w pobliżu horyzontu, tuż nad zachodnim USA. Jednak chwilę później nagranie rejestruje dwa obiekty, poruszające się z dużą prędkością nad Ziemią. Biuro Europejskiej Przestrzeni Kosmicznej ESA potwierdziło później, że są to prawdopodobnie niewielkie satelity operacyjne. Zagadka pozostaje jednak nierozwiązana, ponieważ naukowcy nie mogli określić, czy satelity faktycznie mogły w tym czasie znajdować się w zasięgu wzroku astronauty. Ponadto eksperci wykazali, że obiekty to najprawdopodobniej nie meteory. Meteor, przelatujący przez atmosferę, jest widoczny zazwyczaj przez sekundę lub mniej. Większe obiekty mogą pozostać widoczne przez 2–3 sekundy.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna sfilmowała wiele tajemniczych obiektów, które zostały zinterpretowane przez miliony ludzi na całym świecie jako niezidentyfikowane obiekty latające. W ciągu ostatniego roku liczba nagrań przypuszczalnie przedstawiających takie UFO zdecydowanie wzrosła. Chociaż niektóre z tych obiektów to kosmiczne śmieci lub błędy w kompresji obrazu, to część z nich z pewnością pozostaje zagadką.

żródło: https://wolnemedia.net/tajemnicze-obiekty-zauwazone-z-pokladu-iss/

Komentarze: 17
Wyświetleń: 9775x | Ocen: 13

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pt, 5 maj 2017 11:43   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (17)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Sob, 6 maj 2017 05:16 | ocena: + 1

euronecik | Załogant

zdjęcia budynku (zrujnowanego) wyglądają ciekawie, ma ktoś inne ujęcia?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 7 maj 2017 10:49 | brak oceny

mara | Gość

@euronecik,
zdjęcia oryginalne na mars.nasa.gov/msl/multimedia/raw/
wg nr Sol

Pt, 5 maj 2017 19:03 | ocena: + 11

promagna | Załogant

A czy to wogóle jest powierzchnia Marsa? ;)

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 5 maj 2017 22:14 | ocena: + 4

pablitto | Gość

@promagna, widywano juz całe załogi Nasa na Grenlandii. Przyłapano ich juz nie raz. Są nawet bezdyskusyjne porównania zdjec z grenlandii z tymi z marsa.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Pt, 5 maj 2017 22:55 | brak oceny

czujne_oko | Gość

@pablitto,
możesz podać przykład?

Pt, 5 maj 2017 23:55 | ocena: + 1

promagna | Załogant

@pablitto,

Zgadza się. Możesz masz film z tego artykułu, bo NASA objęła go chyba cenzurą?

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/114566-2016-03

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 8 maj 2017 06:26 | ocena: + 1

slaw84 | Gość

@promagna, film jest niedostępny, jak ktoś ma skopiowany film lub link do innego serwisu to wszyscy poprosimy o udostępnienie

Pt, 5 maj 2017 16:47 | ocena: + 1

Rimobul | Załogant

SOL1452 przypominać może wiele rzeczy ale najmniej naturalny kamień. Jeśli nie jest to tzw. "śmieć" po np. poprzednich misjach to... no właśnie. Co to może być? Waza? Jakieś urządzenie techniczne? Kolejne pytanie skąd się tam wzięło cokolwiek by to nie było? Hmm... oczywiście wiara w to, że NASA poda prawdziwą informację na ten temat jest przejawem naiwności. Dlatego na prawdę poczekamy pewnie jeszcze trochę...

Pt, 5 maj 2017 15:26 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

Podejrzewam, że na Marsie jest kupa ziemskiego śmiecia. Policzcie, ile przez te 40 lat posłano tam sond wszelkiej maści. Na Ziemi satelity płoną w atmosferze, ale ma Marsie nie ma atmosfery, więc śmiecie rozbija się o powierzchnię. UFO-maniakom w to graj!

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 6 maj 2017 01:48 | ocena: + 5

roman123 | Załogant

@dziad_Jag, Odbyto 11 lądowań na Marsie. Podobna liczba mogła spaść na planetę. Powierzchnia na jakiej rozrzucone są te części to 144 800 000 km². Dość dużo, nieprawda? Na Marsie nie ma atmosfery? Nie wiem skąd bierzesz takie informację. Widziałeś może animację lądowania na Marsie przy użyciu spadochronów? Po co one skoro nie ma atmosfery? Nie trzeba być UFO- maniakiem, wystarczy otworzyć oczy i świadomość. No cóż, każdy ma prawo decydować o sobie. Ja akurat papki medialnej- oficjalnej nauki nie kupuje. Nauka jeśli czegoś nie potrafi wyjaśnić, uważa że to nie istnieje. Nic nowego. Strusie od dawna znają taką metodę.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 8 maj 2017 10:13 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

@roman123, Orbity sond marsjańskich z konieczności są bardzo podobne, więc te śmiecie zalegają w dość wąskim pasie. Co do atmosfery...Sonda wlatuje w nikłą atmosferę Marsa z II prędkością kosmiczną; bodaj 11 km/sek. Przy tak ogromnej prędkości spadochron rzeczywiście działa. Prędkość zostaje wyhamowana i spadochron przestaje działać. Przy lądowaniu potrzebne są rakiety hamujące. Ja rozumiem, że UFO-bajki są fascynujące w porównaniu do książki o fizyce...Ale wszystko zawdzięczasz fizyce, a nic UFO-ludkom.

Pt, 5 maj 2017 14:58 | ocena: + 1

Michał | Gość

Jeżeli na marsie było życie, i były to istoty podobne do nas to wybili się wzajemnie, jak i wszystko co współistniało z nimi.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 7 maj 2017 12:48 | ocena: + 2

dziad_Jag | Gość

@Michał, Tak! Bakterie (o ile takie istniały!) pozagryzały się na śmierć

Pt, 5 maj 2017 13:00 | ocena: + 3

Magda | Gość

borys opowiadal o wojnie na marsie. to pewnie pozostalosci z wojny

Rozwiń odpowiedzi (2)

Pt, 5 maj 2017 16:07 | ocena: + 3

George | Gość

@Magda, niekoniecznie. Gdzieś czytałem, że Borys zmienił zeznania przyznając się, że ściemniał o Marsie. Al Bielek też coś tam wspominał, że nasi cichociemni wybili autochtonów na Marsie. Jak zwykle nie wiadomo kto łże a komu można zaufać. Jestem przeciwnikiem przemocy ale optuję kłamców karać nie tylko odebraniem długopisu. Może jakiś tatuaż na czole lub operacja plastyczna nosa w stylu Pinokio. Ostatecznie świadome wprowadzanie w błąd społeczeństwa to poważne przestępstwo.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 7 maj 2017 12:50 | ocena: + 1

dziad_Jag | Gość

@George, Pomysł niezły, tylko wszyscy politycy i dziennikarze musieliby nosić specjalne czapeczki zasłaniające czoło.

Pon, 8 maj 2017 10:25 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

@Magda, Nie wiem co to za borys, ale ręczę że łgał jak pies!
Al Bielek też coś tam wspominał, że nasi cichociemni wybili autochtonów na Marsie. >>> Ktoś kto wierzy w takie brednie powinien się stanowczo leczyć!! Nawet jeśli na Marsie powstało życie jak na Ziemi, to szybko się skończyło na poziomie bakterii i glonów. Mars jest za mały żeby utrzymać atmosferę i w dodatku nie ma pola magnetycznego. Część wody zamarzła, reszta zdysocjowała na tlen i wodór i uciekła w kosmos. A bez wody nie ma życia.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Najbliższy czat z FN

Ostatnie miesiące przyniosły falę fantastycznie ciekawych informacji związanych ze zjawiskiem UFO z terenu Polski. Kilka z nich zaprezentujemy w LIVE-STREAM z pokładu okrętu Nautilus. Rejs rozpocznie się już 2 lipca o godzinie 20.00 Zapraszamy!

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Z POCZTY DO FN ... [...] Jestem chlopakiem w wieku 15 lat mam pewna zagwozdke. Czasem podczas zwyklych przypadkowych czynnosci mam takie odczucie, że cały świat spowalnia moje ruchy są wyjątkowo szybkie, ale jednoczesnie moje mięśnie sa spięte a moje ruchy bardzo precyzyjne i opanowane. To trwa kilka sekund ale ja odczuwam jakby to byla minuta. Z czym to sie może wiazac? Czy moge to samowolnie wyzwalać? [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 19 cze 2018 08:02 | Na razie zgłosił się do nas jeden świadek tego zdarzenia - mieszkanka miejscowości Świecie. Był 16 czerwca 2018 roku, godzina-  jak ocenia świadek - 23.15, kiedy nagle na niebie zauważyła grupę dziwnych dziesięciu obiektów o złotej barwie, która tworzyła na niebie formację w kształcie łuku. Czekamy na kolejnych świadków! Więcej na temat obserwacji w dziale RELACJE w serwisie ufologicznym FN, czyli www.emilcin.com  .... .... .... .... ...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 3 czerwca 2018 | Ostatnio mój znajomy zapytał mnie, jakie mam hobby. Po chwili namysłu odpowiedziałem, że pasjonuje mnie znajdowanie odpowiedzi na najważniejsze pytania, jakie może sobie postawić kiedykolwiek człowiek. Kolega pokręcił tylko głową z niedowierzaniem i był bardzo zdziwiony, jak można tak „tracić czas na bzdury”…

czytaj dalej

FILM FN

OBSERWACJA UFO NAD MIEJSCOWOŚCIĄ ŚWIECIE - 16 czerwca 2018, godzina 23:15

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.