Dziś jest:
Niedziela, 9 sierpnia 2020

Fakty przemawiające za realnym istnieniem latających spodków są bardziej jednoznaczne niż te potrzebne do skazania kryminalistów.
/Stanton T. Friedman (1934-2019/

Komentarze: 28
Wyświetleń: 22215x | Ocen: 17

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 13 cze 2017 11:57   
Autor: MS, źródło: MS/FN   

CZY PRZED II WOJNĄ ŚWIATOWĄ POJAWIŁY SIĘ NA NIEBIE ZNAKI PRZEPOWIADAJĄCE JEJ WYBUCH?

Bardzo wiele starszych wiekiem osób, które urodziły się przed wybuchem II wojny światowej wspomina o znakach poprzedzających zbliżający się dramat. Większość z tych ludzi odeszła niestety już z tego świata, pozostało jednak bardzo wiele relacji - tak pisemnych, jak i ustnych, które zdają się opisywać bardzo podobne do siebie zjawisko, jakie pojawić miało się wtedy na niebie.

Jeśli ktoś z Was miał okazję porozmawiać np. ze swoimi dziadkami, lub innymi osobami, które żyły w czasach II wojny, to być może spotkaliście się ze wspomnieniami o wielkiej czerwonej łunie, która pojawić miała się tuż przed atakiem Niemiec na Polskę oraz o czymś w rodzaju krzyża, lub miecza, który temu widokowi miał towarzyszyć. Jest bardzo wiele relacji pochodzących od świadków, a dotyczących tamtego okresu i niezwykle dużo z nich opisuje we wspomnieniach ten właśnie fenomen. Zjawisko to miało pojawić się na tygodnie, lub miesiące (tutaj relacje się różnią) przed wkroczeniem niemieckich wojsk do naszego kraju i miało rzekomo stanowić ostrzeżenie, bądź informację o zbliżającym się, bardzo tragicznym wydarzeniu, jakim był wybuch wojny.

Pani Teresa Żytowiecka - ur. w 1929r. świadek tamtych wydarzeń - w swoich wspomnieniach opisuje to wydarzenie bardzo wyraźnie. Wycinek pochodzący ze spisanych wspomnień zamieszczamy poniżej:

(...) Tuż przed wybuchem wojny dało wyczuć się wśród ludzi nerwową atmosferę. Na nastroje ludzi wpływały takie zdarzenia jak te, których byłam świadkiem. Pewnego sierpniowego poranka, a było to około 15 sierpnia 1939 r. mój tato jak zwykle wstawał do pracy tuż przed świtem, jednak tego dnia wrócił się do domu i zaczął gwałtowanie nas budzić, żądając od nas abyśmy pośpiesznie za nim wyszły przed dom. Gdy wyszliśmy na podwórko, po zachodniej stronie nieba ujrzeliśmy ogromny czerwony, a raczej ognisty krzyż. Był naturalnie proporcjonalny i wysoki na jedną trzecią nieba. Po obu jego stronach stały czerwone świece, na których palił się żółty ogień. Widok był tak wyraźny że nikt z nas trojga nie miał wątpliwości na co patrzymy. Wyglądało to tak jakby jakaś nadprzyrodzona siła próbowała uprzedzić nas przed tym co nadchodzi.

Staliśmy tak w milczeniu, patrząc na to niespotykane zjawisko, aż w pewnym momencie błysnął pierwszy promień słońca i rozmył obraz. Tego dnia, to niezwykłe zjawisko było głównym tematem rozmów na naszej ulicy. Okazało się, że widzieli je wszyscy, którzy wstają rano do pracy. Nikt nie miał wątpliwości że znak na niebie zapowiada wojnę, nikt z nas nie dopuszczał do siebie myśli że dotychczasowe ciche i spokojne życie legnie w gruzach. Jak się potem okazało przepowiednia się spełniła. 1 września 1939 r. wybuchła wojna. Tuż po jej rozpoczęciu, tak samo o świcie obudził nas ojciec i zawołał przed dom. Na niebie ukazał się kolejny znak. Tym razem zobaczyliśmy wielką miotłę, kijem zwróconą ku ziemi. Znikła tak samo jak krzyż, gdy zabłysło słońce.

Większość ludzi uznała ten drugi znak za zapowiedź wielkich zmian na świecie. Mówili że wojna zmiecie stary porządek. I tak się stało. Nawet mój dziecięcy świat stał się inny. Jako mała dziewczynka nie zdawałam sobie sprawy z tego co będzie. Pamiętam też jak na stole w kuchni leżała gazeta. Na jej pierwszej stronie czarnymi, grubymi literami na skos było napisane ­ WOJNA. Byłam ciekawa co oznacza to słowo, dziś już wiem. Tego napisu nie zapomnę nigdy. (...)

Ten dramatyczny opis to tylko jedna z setek podobnych relacji, podobny bowiem obraz wyłania się ze wspomnień ogromnej liczby świadków, zupełnie nie znających się sobą oraz mieszkających wtedy w zupełnie innych, oddalonych od siebie rejonach naszego kraju. Wydaje się więc, że fenomen ten nie miał charakteru lokalnego, zamiast tego był czymś potężniejszym i widocznym na skalę krajową, o czym świadczyć może fakt, iż obserwowany był on z miejsc oddalonych od siebie o setki kilometrów. Nie ma w tym przypadku żadnego konkretnego rejonu, w którym zjawisko to miałoby być widocznie bardziej, niż gdzieś indziej - wręcz przeciwnie - relacje pochodzą dosłownie z całej Polski. Skoro więc fenomen ten obserwowany był w tak wielu oddalonych od siebie miejscach, to wykluczyć tutaj raczej można opowieści, które mogłyby powstać na zasadzie wymyślonej legendy przekazywanej z ust do ust. Jest po prostu zbyt wiele osób, które nie będąc ze sobą spokrewnione i nie znając się nawzajem wspominają dokładnie te same wydarzenia.

 

Oczywiście wiele z takich obserwacji mogło być w pewien sposób nadinterpretacją zwykłych zjawisk na niebie, trzeba bowiem też wziąć pod uwagę, że przeświadczenie o zbliżającej się wojnie bez wątpienia sprawić może, iż człowiek staje się bardziej wyczulony na wszystkie "znaki" zwiastujące jej początek. Nie tłumaczy to jednak niesamowitej zbieżności we wszystkich tych wspomnieniach - jest w nich zbyt wiele części wspólnych.

Pierwszym z takich wspólnych elementów, jaki przewija się w prawie wszystkich wspomnieniach z tamtego okresu to niezwykła, czerwona łuna na niebie. Prawie wszyscy świadkowie wspominają o tym, że niebo wydawało się wręcz "płonąć". Według wielu z relacji, czerwonawe zabarwienie nieba utrzymywało się nie tylko w ciągu dnia, ale również i w nocy. Niebo zdawało się wg opisów świadków przypominać efekt, jaki daje zachodzące Słońce, które chyląc się ku zachodowi zmienia jego kolor na pomarańczowo-czerwony. Inne porównania, jakie pojawiają się w opisach to przyrównanie zabarwienia nieba do koloru krwi. Taka też interpretacja tego zjawiska widnieje w wielu opisach świadków, którzy kojarzyli ten znak ze zbliżającym się dramatem, podczas którego w ogromnym cierpieniu przelane zostanie przez ludzkość dużo krwi. Miał to być niejako zwiastun okropnych wydarzeń, podczas których ludzie będą cierpieć, przelewać krew i tracić swoje życia. Czymkolwiek było to czerwone niebo, te obawy niestety się sprawdziły i we wrześniu rozpoczęła się wojna, w wyniku której życie straciły miliony istnień...

Kolejnym ze znaków, jaki przewija w się relacjach to wielki krzyż, lub miecz, który pojawić miał się na niebie i rzekomo miał być na nim widoczny przez dłuższy czas. Tutaj opowieści lekko się różnią, gdyż jedna część świadków wyraźnie wspomina krzyż, a inna część - coś w rodzaju miecza. Różnią się również opisy samej genezy tego zjawiska, niektórzy bowiem wspominają o czymś w rodzaju chumr, które układać się miały w taki kształt, a jeszcze inni opisują, iż to gwiazdy na niebie uformowały taki właśnie widok. Niezależnie jednak od tych szczegółów, we wszystkich opisach zgadza się mniej więcej kształt, który we wszystkich opisach zdaje się przedstawiać coś podobnego do krzyża. Co więcej - symbolika również i tego zjawiska rozumiana była przez wszystkich bardzo podobnie. Krzyż objawiający się na niebie miał bowiem symbolizować zbliżające się cierpienie, w sposób oczywisty nawiązując do krzyża, na którym cierpieć i umrzeć miał Jezus.

Ludzie tamtego okresu widzieli w tym wszystkim zatem znaki od Boga. Z jednej strony ostrzegające i informujące o nadchodzącej tragedii, jaka spotka ludzkość, a z drugiej strony symbolizujące coś w rodzaju otuchy na zbliżające się, trudne czasy. Takie interpretacje występują w prawie wszystkich relacjach. Niestety, jak wszyscy wiemy, również i w tym przypadku obawy związane ze zbliżającym się cierpieniem okazały się mieć przekład na rzeczywistość. Czymkolwiek bowiem były te zjawiska, to ich symbolika okazała się być wkrótce dla ludzkości przerażającą rzeczywistością. Jak jednak w ogóle wyjaśnić wszystkie te poprzedzające wojnę zjawiska? Czy rzeczywiście mogło to być jakieś ostrzeżenie przed przyszłymi wydarzeniami? A jeśli tak, to ostrzeżenie od kogo?

Jedno co jest pewne, to to, że zjawisko to musiało być naprawdę ogromnej skali, gdyż dotyczyło ono całego nieba nad Polską. Być może Jednym z wyjaśnień fenomenu czerwonego nieba w pewien sposób mogłaby być zorza polarna, która mogłaby pojawić się akurat wtedy nad Polską. Świadczyć za tym mogłoby to, iż w styczniu 1938 roku zorza taka widoczna była w dość dużej części Europy, a także w Kanadzie i w Ameryce Północnej. Istnieją ponadto relacje z prasy opisujące takie obserwacje. Trzy z takich relacji prezentujemy poniżej. Pierwsza z nich pochodzi z "Gazety Żorskiej", wydanej 28 stycznia 1938r:

"Zorza polarna" - "We wtorek, dnia 25 stycznia, od godziny 8.15 wieczorem przez kilka godzin obserwować było można na niebie ciekawe zjawisko. W kierunku południowo-wschodnim ukazała się na niebie olbrzymia łuna w różnych kolorach, która posuwała się na południowy zachód. W związku z tym między ludźmi krążyły różne wersje" (...)

Dwie inne relacje z tamtego okresu, opisujące obserwację zorzy polarnej:

"W nocy z 24 na 25 stycznia 1938 r. ukazała się na niebie niezwykła zorza polarna. Widziana była w Suchej, w Polsce, oraz w licznych krajach Europy już od godziny około 22 do 3 - ej nad ranem dnia następnego. Oto, co mówi na ten temat autor pewnego pamiętnika: "Oto zalała mnie krwistość nocy. Spojrzałem na niebo. Za mną wybiegła reszta domowników. Oczom naszym ukazały się przepiękne tafle barw od żółto pomarańczowych do krwawych odcieni, od jasno zielonej do barwy fioletowej. Dominowała czerwień. Olbrzymie pasy czarujących kolorów przesuwały się płomienistym blaskiem po szerokim tle barwnego nieba z zachodu na wschód. Te przepiękne świetliste płaty, jak kolory żywej tęczy mieniły się w głębinach przestrzeni nieba jasną czerwienią okrywając całą ziemię. Ta czerwień w górze, czerwień w dole, to był obraz przerażający. Te przepiękne ruchome kolorowe pasy zorzy polarnej wywarły na mnie, ba nie tylko na mnie, ogromne wrażenie. Po niejakim czasie blask zorzy osłabł i rozpłynął się w czeluściach czarnego nieba. Właśnie od tego to czasu zewsząd ludzie poczęli snuć ponure horoskopy na przyszłość. Z tej księgi nieba wyczytali, że to na wojnę. Czemu na wojnę? Gazet prawie nie czytywaliśmy. Ta znamienna krew, jaka zalała ziemię, ten niezwykły obraz płynący z zachodu na wschód, mówił im, że to Niemcy wywołają wojnę i zaleją całą ziemię krwią".

"Dnia 25 stycznia 1938 (w kalendarzu kościelnym – Nawrócenie św. Pawła Apostoła) wieczorem od godziny 9-tej i w dalszej obserwowaliśmy tę uroczą a groźną zorzę polarną. Ludzie myśleli, że będzie koniec świata! Starzy ludzie powiadali wtedy, że będzie z tego wojna! Bo tak dawniej bywało, że jak na nawrócenie św. Pawła na niebie czerwono w nocy, to z tego zaraz wojna w tym roku. Już od wiosny w roku 1939 wszędzie jakiś dziwny nastrój wojenny - jakieś prze­widywania, przeczucia. Rok bardzo urodzajny i dobry jak w 1914 r. przed tamtą wojną. Całe lato wyczekiwanie wojny i przygotowywanie się. Każdy czuł i wiedział, że będzie wojna - tylko kiedy wybuchnie? (...)"
/Kronika parafii Ujanowice/

Jak widać, opisy te w dość dużym stopniu pasować mogłyby do obserwacji czerwonego nieba, które przejawiać miało taki kolor zarówno w dzień, jak i w nocy. Zorza polarna bowiem przede wszystkim widoczna jest w nocy, rozświetlając niebo ferią barw. Istnieje tutaj jednak pewien problem - wszystkie te opisy dotyczą stycznia 1938 roku. Niemcy natomiast weszli do Polski dopiero półtora roku później - 1 września 1939r, a relacje świadków opowiadających o krwistym niebie wspominają o tym, że znaki takie pojawiły się na tygodnie, maksymalnie miesiąc przed wojną. Zachowane w prasie i kronikach opisy obserwacji zorzy nie pasują więc tutaj czasowo.

Oczywiście wyjaśnić by to można zawodną, ludzką pamięcią i zwyczajnym pomyleniem okresu czasu, w którym miejsce miała obserwacja, ale... czy jednak wybuch wojny i wydarzenia go poprzedzające nie są na tyle silnym przeżyciem, aby zapamiętać je mimo wszystko dokładnie? Tak silne i traumatyczne wydarzenie powinno zapisać się w ludzkiej pamięci bardzo mocno i w zasadzie nie powinno być tutaj aż tak dużej pomyłki we wspomnieniach.

Następną zastanawiającą sprawą jest obecność na niebie znaków w postaci krzyża. Trudno to wyjaśnić smugami na niebie, gdyż tak ułożone smugi po pierwsze - musiałyby rozciągać się nad całą Polską, a po drugie - co takiego miałoby je spowodować? Trudno na to pytanie jednoznacznie odpowiedzieć. O ile opisy dotyczące tego zjawiska nie są jedynie zwykłą nadinterpretacją jakiegoś zwykłego zjawiska, to mamy tutaj naprawdę ciekawą zagadkę. Mnogość relacji pochodzących z tamtego okresu wydaje się zaświadczać o prawdziwości wszystkich tych niezwykłych obserwacji.

Niestety - w chwili obecnej nie ma już praktycznie żadnej możliwości, aby dotrzeć bezpośrednio do świadków tamtych wydarzeń. Od tamtego okresu minęło prawie 80 lat i większość ze świadków tamtych wydarzeń niestety już nie żyje. Jedyne co pozostało to relacje i wspomnienia - jeżeli więc Wy spotkaliście się z podobnymi relacjami np. od swoich dziadków/pradziadków, to zachęcamy do podzielenia się nimi w komentarzach.

MS

Komentarze: 28
Wyświetleń: 22215x | Ocen: 17

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Wt, 13 cze 2017 11:57   
Autor: MS, źródło: MS/FN   


Komentarze (28)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2 3

Wt, 26 gru 2017 09:25 | ocena: + 1

evva | Gość

Dziwne zjawiska na niebie widziano we wsi Miedzybrodzie Zywieckie. Moja mama(ur.1929) to wspomina, ale niestety ona i jej rodzina tamtej nocy spali- jednak poruszenie wsrod sasiadow bylo ogromne i mama to zapamitala.

Nie, 23 lip 2017 09:58 | ocena: -3

Zbig | Gość

9.37...Znaki...CZASU...??? Ot choćby CZAS wejścia mego TU I TERAZ!
9 jest...symbolem FINAŁU,KOŃCA...OMEGItd!...a 37?= np.777...

Liczba ta ma ciekawe wł.mnożona odp.daje ciąg: 111...444...777(21x37!) aż po 999 =FINAŁ FINAŁÓW!
Może i dlatego została ona pokazana NAJ badaczowi UFO...K.Bzowskiemu przez 2 duchowe...postaci gdy leżał złożon chorobą w słynnym zresztą szpitalu i na jeszcze słynniejszym łożu(M.Rymuszko opisał cuda tamtejsze w knidze: Nieuchwytna siła...)...
Ukazało mu się zresztą wtedy też...OKO...znad...Himalajów!
Musi wszechwidzące...
A ja DZIADek ze wsi(sie ma 2+3 wnuczęta...) też sie naoglądałem ZNAKÓW od GROMA!
Pewnego dnia...miałem zrobić RUCH...ale się wahałem i wahałem ale gdy na swej drodze(listonosza...) rozjechanego TCHÓRZA...zobaczyłem???
Tak...JAPONIAUuuuu LUzJU!ŚZ?
Doszło do spełnienia...PRAWIE!
Kiedy TO...było?Bodaj 1.9(siCzas!)...1990 r(sie miało?37 lat!)...niebo przybrało...ZŁOTĄ BARWĘ...czegom nigdy przed ani po nie usmatrzył!
Sęk w tym,żem dzień wcześniej...wysłał swe "WYpo?CI NY"...do pewnej(siebie?)red.RAD...po 3 POrannym się NAGŁYM budzeniu i tworzeniu...cudów na papierze w formie PIrysUNkowej...
Czyżby...BOGOWIE chcieli mnie za TO...ozłocić?
Odnotowałem też dziwne pojawy ORŁÓW...w liczbie np.3 krążących nademną w zenicie...w chwili?...Ważnej !
Albo jednego ale z...wężem w szponach!
Rok temu w żniwa...(RZ:Ne:?) na snopku pszenicy ujrzałem kuriozum:
CZARNEGO...konika polnego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
W jednej ze wsi obsługiwanej przeze mnie odnotowano ur.się...???
BIAŁEJ całkowicie ...JASKÓŁKI!
Jesienią 1990 r...(moje:przypomnę 37 l...) nad j.JAM NO...pojawiło się: GIGA UFO+oo...(jedna BIG pom.kula i 2 mniejsze żółte...)...
OJ...sie działo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ps:
Identyczne UFO+oo...opisano z rok później pod...Szczecinem w NŚ M.Rymuszki...

Nie, 25 cze 2017 15:27 | ocena: + 2

Z | Gość

Pierwszą wojną światową, czyli taką która objęła cały świat, była wojna siedmioletnia.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_siedmioletnia
Kolejna wojna światowa, o ile się wydarzy, nie będzie więc trzecia, ale czwarta.
Czyżby prorocy i inne osoby przepowiadające przyszłość tego nie wiedziały? Jak to o nich świadczy?

Pt, 23 cze 2017 23:21 | ocena: + 1

de press | Gość

było takie zjawisko ,chyba w niemczech w lutym 39 ,taką relację podała znajoma hitlera( kiedyś był film dokumentalny w TV) ,który miał podjąć w tym czasie decyzje o rozpoczęciu działań militarnych ,miało to się zdarzyć podczas pobytu hitlera w górach, w jego siedzibie.ale jaki jest sens ostrzegawczy ludzi przed wojną? co niby mieli zrobić z tą wiedzą ? żyły sobie podciac?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 26 gru 2017 09:54 | brak oceny

Michał | Gość

@de press, chyba uciec nie? Część uciekła. Ci bliżej granicy lub bogaci

Wt, 20 cze 2017 21:10 | ocena: + 2

Pandit | Gość

Moja ciocia ur w roku 1923 osoba bardzo racjonalnie podchodząca do życia bez żadnych skłonności do fantazjowania opowiedziała mi kiedyś(wiele lat temu) ze latem 1938 lu 1939 r w czasie żniw osobiście widziała na niebie chmurę/chmury przedstawiające "potwory które pożerały się" co interpretowano jako zwiastun wojny (znak oprócz cioci widziały tez inne osoby pracujące wtedy na polu) .Gdzieś w necie po latach przeczytałam ze miał być to potwor pożerający kształt Polski posądzano nawet ze ktoś sztucznie stworzył taka chmurę. Ciocia mieszkała na wsi miedzy Częstochową a Katowicami.

Pon, 19 cze 2017 22:47 | ocena: + 26

Samyra Alarro | Gość

To się nazywa racjonalizacja ex post. Codziennie widzimy różne zjawiska, które możemy odbierać jako zapowiedzi ważnych wydarzeń, ale DOPIERO, jak te wydarzenia się już odbędą. Jeśli nic ważnego nie zajdzie - mózg po prostu eliminuje te zjawiska z pamięci jako niepotrzebny balast. To dobrze znane zjawisko psychologiczne.

Ja na przykład wielokrotnie miałam różne zagadkowe i niewytłumaczalne omeny, przy których czułam niechybnie nadchodzące ważne wydarzenie. Niestety, nic takiego się jak dotąd nie wydarzyło - ważne zdarzenia zachodzą bez omenów, a omeny nic nie sygnalizują, czyli świńska rura, nie omeny. Tego - według wszelkiego prawdopodobieństwa - po prostu nie ma (jak zresztą sporej części "zjawisk niewyjaśnionych"). Zalecam więcej trzeźwości umysłu.

Pon, 19 cze 2017 16:05 | ocena: + 2

logic | Gość

No ciekawe co ludzie teraz zobaczą na niebie przed wybuchem kolejnej wojny w europie. A moze ona już trwa.

Pon, 19 cze 2017 07:52 | ocena: + 2

gosc2017 | Gość

Redakcja powinna dotrzec do zapiskow Dlugosza. Tam opisywal zjawisko, ze w nocy przed bitwa pod Grunwaldem na bezchmurnym niebie i na tle Ksiezyca wiele osob widzialo rycerza na koniu, ktory byl potem zrzucony w niego. Tlumaczono to o przyszlej zwycieskiej bitwie dla strony polsko-litewskiej.

Ponadto w 1942r w Zblewie wiele osob widzialo w nocy na tle Ksiezyca zlozone rece w modlitwie przepasane stula. Potem pokazala sie miotla. Pisala o tym polska prasa. Moglo to zjawisko symbolizowac, ze nadchodza jeszcze ciezsze czasy a miotla wymiecie ludzi. A wiec chodzilo o lata 1942-45 i potem wielkie przemieszczanie ludnosci w Europie.

Nie, 18 cze 2017 13:13 | brak oceny

Wróżka z zielonego lasu... | Gość

Moim zdaniem znaki tego typu to przestroga i dlatego mogą być nawet rok wcześniej widziane aby ludzie mieli czas się jakoś przygotować.

Sob, 17 cze 2017 16:21 | ocena: + 7

Celina | Gość

O znaku krzyża na niebie przed II wojną światową opowiadała mi moja babcia. Urodziła się koło miasta Łuków tam spędziła dzieciństwo. Jako dorosła kobieta przeniosła się do Warszawy mieszkała tam do wybuchu wojny. Nie wiem czy dobrze pamiętam,ale widziała ten krzyż w 1938 roku. Wiedziała ,że to przestroga i wróżba czegoś bardzo złego. I zło przyszło 01 września 1939 roku.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2 3
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Po czterech dniach nieprzerwanej pracy po kilkanaście godzin dziennie (!) mamy znowu pocztę on-line. Wszystkie e-maile dostały odpowiedź, a ważne informacje opisane trafiły do odpowiednich katalogów. Wszystkich czytelników prosimy o wyrozumiałość, gdyż ilość materiałów docierających w ostatnich tygodniach na pokład okrętu Nautilus (zwłaszcza z UFO) jest nieprawdopodobna. Musimy decydować się na bardzo duże kompromisy, gdyż inaczej nie damy rady czasowo redagować serwisów. [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wczoraj, 20:40 | Witam serdecznie Fundację Nautilus !  W dniu dzisiejszym tj. 08.08.2020 r. o godz. 22.05 na rozgwieżdżonym niebie można było zaobserwować przelot białego światła które sunęło bezszelestnie z zachodu w kierunku wschodnim. Światło to przesuwało się wolno i dość nisko - niżej jak satelity które możemy dostrzec na niebie. Światło to obserwowałem przez około 15 sekund na terenie Pragi Południe w Warszawie. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 3 maja 2020 | Miałem zabawne spotkanie z moim wiernym słuchaczem sprzed lat. Wtedy młodym chłopakiem, a dziś poważnym panem z rodziną, dziećmi i siwiejącymi skroniami. Dopiero patrząc na niego zobaczyłem dyskretny urok upływu czasu, który dotyczy przecież każdego z nas. Zadał mi ciekawe pytanie... Panie Robercie, jak można utrzymać pasję przez tyle lat? Przecież reszta pasjonatów panu podobnych dawno odpadła od...

czytaj dalej

FILM FN

DZIWNY OBIEKT NAD STARYM MIASTEM W ZAMOŚCIU - 2 sierpnia 2020

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.