Dziś jest:
Poniedziałek, 27 czerwca 2022

Ten, kto podąża za tłumem, nigdy nie dojdzie dalej niż tłum. Ten kto podąża sam, znajdzie się w miejscu do którego nikt jeszcze wcześniej nie doszedł.
Albert Einstein

Komentarze: 22
Wyświetleń: 19637x | Ocen: 15

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 4/5


Wt, 3 paź 2017 09:24   
Autor: FN, źródło: FN   

FENOMEN ‘NIERUCHOMYCH W POWIETRZU SAMOLOTÓW’

Wydawało się nam, że znamy praktycznie ‘wszystkie możliwe nieznane fenomeny i niewyjaśnione zjawiska tego świata’. Okazało się jednak, że są rzeczy, które nadal potrafią wprawić w zdumienie nawet załogę okrętu Nautilus… oto przykład takiej właśnie sprawy. O tym fenomenie dowiedzieliśmy się od naszego czytelnika.

 

-----Original Message-----

From: Wojtek [dane do wiad. FN]

Sent: Sunday, June 18, 2017 10:19 PM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: nieruchome samoloty na niebie

 

Dobry wieczór,

Wysyłam ten link, ponieważ podobnego tematu nigdy nie widziałem na stronie Nautilusa i pisaliście, że wśród załogi są doświadczeni piloci.

Chciałbym zapytać, czy to możliwe, aby samoloty mogły zawisać na niebie nieruchomo na 2,3 a nawet 13 minut? Wideo, zamieszczone w tym materiale są z dźwiękiem, więc możemy słyszeć komentarze zdumionych osób, w tym dzieci. Ich zaskoczenie brzmi bardzo, bardzo naturalnie.

Komentatorka tego filmu nie stawia żadnych hipotez, po prostu zwraca uwagę oglądających, że takie rzeczy się dzieją i ludzie to nagrali.

pozdrawiam

Wojciech [dane do wiad. FN]


Film, który polecał nasz czytelnik został usunięty przez „roszczenie praw autorskich”. Jeśli jednak w wyszukiwarkę serwisu youtube wstawi się hasło „plane standing still in air” natychmiast pojawiają się odnośniki do filmów. Oto kilka przykładów.

 

Sprawą zajął się także prowadzący popularny kanał o zjawisku UFO, czyli SECURETEAM.

 

 

Nie ma żadnych materiałów z Polski w tej sprawie w Archiwum FN i prawdę mówiąc… jest to coś zupełnie nowego, na temat czego nie mamy zdania. Wiadomo, że samolot schodząc do lądowania potrafi zwiększyć powierzchnię skrzydeł wystawiając specjalne klapy i lecieć bardzo wolno tym samym czasami dając wrażenie osobom stojącym na ziemi, że „prawie stoi w powietrzu”. Ale czy to właśnie wyjaśnienie daje odpowiedzieć na pytanie, co się kryje za zjawiskiem „plane standing still in air”?

 

 

I jeszcze jedna wiadomość, którą dostaliśmy na pokład okrętu Nautilus już po publikacji.

From: [dane do wiad. FN]
Sent: Tuesday, October 3, 2017 10:01 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Samoloty stojące w powietrzu

 Cześć Załogo!

 Ciekawy temat, kilka lat temu w Gdańsku w drodze na Westerplatte (ostatnia prosta) widziałem, z obecną żoną podobne "zjawisko" (ona nie szczególnie przywiązała do tego uwagę). Samolot stał nieruchomo na wys. około kilkuset metrów, na tyle nisko aby rozpoznawać w miarę typ samolotu: ciemne ubarwienie, dwa silniki śmigłowe na skrzydłach, widoczna rotacja śmigieł.... ale nie przesuwał się w ogóle. Jechaliśmy samochodem, zwalniałem do 30km/h żeby zniwelować efekt wrażenia względem poruszającego się krajobrazu i tak jechałem może z 0,5km a samolot cały czas był w tym samym miejscu, jak helikopter. Może to jakiś "wgląd w przeszłość" w tym miejscu w powietrzu? Bo samolot bardziej przypominał alianckie bombowce... Albo koledzy z innych światów taką formę przyjmują jeśli już muszą "stać się" widoczni, taka moja hipoteza.

 Pozdrawiam

.... (dane do wiad. redakcji)




I jeszcze mała "symulacja graficzna" zrobiona przez jednego z oficerów okrętu N.

W temacie FENOMEN ‘NIERUCHOMYCH W POWIETRZU SAMOLOTÓW’ zrobiłem symulację w programie do animacji 3D - Blender. Te trzy, krótkie co prawda filmiki pokazują, że to nie żaden "fenomen" tylko złudzenie.

Widok z poruszającego się obiektu:

 

Widok z innego miejsca:

 

Widok z pozycji nieruchomego obserwatora:

Komentarze: 22
Wyświetleń: 19637x | Ocen: 15

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 4/5


Wt, 3 paź 2017 09:24   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (22)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Pon, 6 lis 2017 00:48 | brak oceny

Anima Libera | Gość

Pamiętam, jak kiedyś pisaliście artykuł o tym, że niektóre pojazdy UFO mogą kamuflować się w bardzo specyficzny sposób, mianowicie przybierając postać znanych nam ziemskich pojazdów. Może w tym przypadku mamy właśnie z czymś takim do czynienia? Może wygląd samolotów jest tylko iluzją stworzoną przez załogantów UFO? Choć nie tłumaczy to filmu wykonanego z pokładu lecącego samolotu. Ten film z pokładu właściwie komplikuje nasuwające mi się w pierwszej chwili wytłumaczenia. Przeczy on zarówno hipotezie o specyficznej formie kamuflażu UFO, jak i hipotezom o wyświetlaniu jakiś hologramów na niebie. Nasuwa mi się jeszcze jedno, choć nie wiem, czy trochę nie karkołomne wyjaśnienie. Czy nie jest możliwe, że te obserwowane samoloty mogły natrafić na jakieś zakłócenia czasoprzestrzeni? Może na chwilę wpadły w jakąś anomalię czasową, gdzie czas stoi w miejscu lub płynie znacznie wolniej? Mało prawdopodobne wydaje mi się wytłumaczenie, że to testy jakiejś nowej, tajnej technologii. Tajnej technologii raczej nie testuje się na samolotach pasażerskich i to nad zamieszkanymi terenami. Oczywiście ostatnim, najbardziej prozaicznym wyjaśnieniem jest to, że część filmów to zwykłe złudzenie optyczne, a inne to fejki stworzone w programach komputerowych dla rozrywki przez jakiś nudzących się ludzi chcących wzbudzić trochę sensacji. Jednak zakładając, że zjawisko jest prawdziwe, najbardziej chyba się przychylam do hipotezy o tych anomaliach czasowych, bo tylko ta hipoteza daje się pogodzić z filmem wykonanym z pokładu.

Czw, 12 paź 2017 02:12 | ocena: -2

W.W. | Gość

Tylko dla idiotow. Czas sie zrywać

Pon, 9 paź 2017 14:38 | ocena: + 1

mad | Gość

Uważam, że część z tych przypadków można wyjaśnić złudzeniem. Takie jak ten z samolotem za palmą to już trudniejsza sprawa (przyjmując, że nagranie jest autentyczne).
Patrząc na różne wątki na niniejszym forum dodam, że 8 lat temu lecąc samolotem przydarzyła mi się jedna rzecz - chodzi o "zagubiony" czas. Był to mój pierwszy lot (i jak dotąd jedyny) samolotem. Po wylądowaniu w miejscu docelowym byłem niezmiernie zdziwiony, że mój zegarek późni się o 15 minut! Byłem tym tak zaskoczony, że w pierwszej chwili miałem przekonanie, że to zegar na lotnisku jest źle ustawiony! Okazało się jednak, że to mój wskazywał błędny czas. Przed tym wydarzeniem i po nim do dnia dzisiejszego zegarek działa bez zarzutu. Użytkuję go już przez ok. 10/11 lat.
Może komuś przydarzyło się coś podobnego?

Sob, 7 paź 2017 21:46 | ocena: + 2

robson | Gość

Przepraszam chciałem tylko zauważyć,że tak potężny samolot,który waży kilkadziesiat ton musi mieć prędkość minimalną ok. 280km/h aby nie spaść jak kamień.Zludzenie pokazane w animacjach dotyczy sytuacji,które trwają do paru minut,nie jest to więc żadne wytłumaczenie kiedy to samolot zatrzymuje się nagle nieruchomo w powietrzu,cofa się ,albo znika.W dodatku obserwator nie jest w ruchu.Złudzenie to jedno zjawisko to drugie jedno drugiego nie tłumaczy i odwrotnie.Nowe odkrycia zdają się nie mieć końca co chwilę ktoś dostaje Nobla,a mimo to są nadal jeszcze tacy dla których świat się już skończyl.

Czw, 5 paź 2017 12:46 | ocena: + 1

riki | Gość

Niestety, pomimo dostępności edukacji liczba ignorantów i wtórnych analfabetów rośnie, a nowoczesne technologie pozwalają na masowa publikacje kolejnych "rewelacji".
Szkoda gadać...

Śr, 4 paź 2017 23:47 | ocena: + 1

dziad_Jag | Gość

Na forum sprawa wyjaśniona, i dalsza dyskusja nie ma sensu!

Śr, 4 paź 2017 18:47 | ocena: + 5

Sawka00 | Gość

Widziałam takie coś już 3 razy i jestem każdorazowo pod ogromnym wrażeniem. Pierwsze dwa razy miały miejsce w Berlinie, gdy samolot podchodził do lądowania (jechałam od polskiej granicy a kolejnym razem w drodze powrotnej). Ostatni raz natomiast miał miejsce w zeszłą niedzielę (1.10.2017) nad Warszawą. Jechałam samochodem przez pl. Wilsona i w górze zobaczyłam samolot "wiszący" w powietrzu... obserwowałam go z miejsca pasażera aż do Pl. Inwalidów i przez ten cały czas jakby się nie przemieszczał... dziwnie to wyglądało, a był dosyć nisko. :]

Śr, 4 paź 2017 12:29 | ocena: + 5

czytelnik | Gość

Fajnie,że poruszyliście temat wiszących samolotów.Od roku czytam różne materiały na ten temat w Internecie ponieważ zjawisko bardzo mnie zainteresowało.Ogolnie ten fenomen obserwuje masa ludzi codziennie na całym świecie.Wytlumaczenie,że samolot podchodzi do lądowanie nie ma tu zastosowania,ponieważ te samoloty wiszą nieruchomo nawet kilkadziesiąt minut.Co ciekawe najczęściej rozpływają się w powietrzu.Wytlumaczenia są dwa:albo to zakamuflowane pojazdy obcej cywilizacji co uważam za całkiem możliwe,lub testy nowej technologii antygrawitacyjnej.

Śr, 4 paź 2017 01:43 | ocena: -1

Olo | Gość

Nie no, proszę was, to jakiś żart? Mam nadzieje że ten artykuł to tylko żart redaktora.

Wt, 3 paź 2017 20:54 | ocena: + 1

Damian2 | Załogant

Myślę, że jest to dobra okazja ku temu, aby opowiedzieć co ja zaobserwowałem na niebie. Otóż o mniej więcej 20.00 czasu letniego, jesień, na niebie zauważyłem obiekt wyglądający na gwiazdę większą od gwiazdy polarnej. Z początku mnie to zaintrygowało. Postanowiłem, że poświecę latarką w ten punkt i obiekt zaczął się przemieszczać z prędkością samolotu w kierunku południowym.

Czy był to samolot, satelita, a może gwiazda?

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

PRZESŁUCHANIE W KONGRESIE USA W SPRAWIE UFO - maj 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę




Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.