Dziś jest:
Sobota, 25 czerwca 2022

Ten, kto podąża za tłumem, nigdy nie dojdzie dalej niż tłum. Ten kto podąża sam, znajdzie się w miejscu do którego nikt jeszcze wcześniej nie doszedł.
Albert Einstein

Komentarze: 82
Wyświetleń: 27481x | Ocen: 20

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pt, 3 lis 2017 02:44   
Autor: FN, źródło: gazeta.pl, CNN, ScanPyramids mission   

TO JUŻ PEWNE – W PIRAMIDZIE CHEOPSA JEST PUSTA PRZESTRZEŃ O GIGANTYCZNYCH WYMIARACH

Międzynarodowy zespół naukowców z Francji, Egiptu i Japonii użył kilka lat temu nowej metody prześwietlania piramid, na której pomysł wpadł ponad pół wieku temu Luis Alvarez, amerykański fizyk jądrowy. Wcześniej pracował w programie "Manhattan" nad budową bomby atomowej, a potem ulepszył konstrukcję komory pęcherzykowej do wykrywania i śledzenia cząstek elementarnych (najmniejszych składników materii). Za to ostatnie osiągnięcie w 1968 r. odebrał Nagrodę Nobla.


Kiedy w 1962 r. Alvarez zwiedzał Egipt, zafascynowała go zagadka piramid, które mogą kryć nieznane jeszcze komory i korytarze. Zaczął się zastanawiać, w jaki sposób można byłoby je prześwietlić.


Za pomocą promieni Roentgena jest to praktycznie niewykonalne, ale jako fizyk Alvarez wiedział jednak, że Ziemia jest nieustannie bombardowana przez naładowane cząstki z kosmosu, promieniowanie kosmiczne. Większość tej nawałnicy zatrzymuje atmosfera, do Ziemi docierają jednak odpryski tych zderzeń - głównie miony, ujemnie naładowane cząstki, które są nietrwałym, cięższym krewniakiem elektronu.

W każdej minucie każdy metr kwadratowy ziemskiej skorupy zrasza strumień mniej więcej 10 tys. mionów. Nie czujemy ich, nie czynią nam też najmniejszej szkody, mimo że są niezwykle przenikliwe i bez trudu przeszywają nasze ciała, a także grube skały. Część mionów zostaje jednak zatrzymana - tym więcej, im grubsza i bardziej gęsta warstwa materii jest na ich drodze.

Luis Alvarez założył, że jeśli więc we wnętrzu piramidy ustawimy detektory cząstek, to tam, gdzie na drodze mionów będzie pusta przestrzeń, w której mionów nic nie zatrzymuje, detektory odnotują silniejszy sygnał. W ten sposób można wykrywać puste wnęki i komory.

    Przypomina to nieco prześwietlanie promieniami Roentgena, tyle że w tym wypadku używane są naturalnie produkowane w atmosferze miony zamiast sztucznie wytwarzanych promieni X.

W latach 60. zeszłego wieku Alvarez dostał zgodę Egipcjan, rozstawił swoje detektory mionów w komorze grobowej piramidy Chefrena, która stoi tuż obok piramidy Cheopsa, ale prześwietlenie nie przyniosło rewelacji. Niczego nie wykryto, naukowcy nie kontynuowali badań.

Wreszcie przyszedł przełom - pojawiła się nowa technologia

Od tego czasu technika detekcji mionów mocno poszła do przodu, a pomysł Alvareza zaczął być ostatnio wykorzystywany w praktyce w Japonii - na przykład do prześwietlania komór magmowych wulkanów, a także do zbadania struktury uszkodzonych reaktorów w elektrowni jądrowej w Fukushimie.

Trzy lata temu naukowcy postanowili więc ponownie zastosować tę technikę - fachowo zwaną radiografią mionową - do prześwietlania egipskich piramid. Tak narodził się projekt ScanPyramids prowadzony przez badaczy z Francji, Japonii i Egiptu (koordynuje go instytut Heritage Innovation Preservation).

 

Naukowcy piszą w "Nature", że do badania piramidy Cheopsa użyli trzech różnych technologii śledzenia mionów. Pierwsza z nich i najdokładniejsza - emulsje srebra podobne do filmów fotograficznych - została opracowana przez naukowców z Uniwersytetu Nagoya w Japonii. Drugą - plastikowe scyntylatory - przygotowano w japońskim instytucie KEK, a trzecią - detektory gazowe (argonowe) - opracowali francuscy badacze z Komitetu ds. Energii Atomowej CEA.

Najpierw technikę przetestowali w Piramidzie Łamanej w Dahszur, kilkadziesiąt kilometrów na południe od Gizy. Test się udał. Na obrazie prześwietlenia piramidy udało się zobaczyć dobrze znaną komnatę.

/poniżej Wielka Piramida w świetle promieniowania podczerwonego/

/poniżej - Wielka Piramida i obraz z promieniowania kosmicznego/

 

To przekonało Egipcjan, którzy dali zgodę na wejście do piramidy Cheopsa. Pułapki na miony położono w korytarzu zstępującym, niedaleko pierwotnego wejścia do piramidy, i już w październiku zeszłego roku zespół ogłosił pierwsze odkrycie.

    Tuż za blokami (szewronami), które wiszą nad oryginalnym wejściem, naukowcy wykryli pustą wnękę, być może fragment nieznanego dotąd korytarza.


  • 1. Komora królewska z sarkofagiem
  • 2. Komora królowej
  • 3. Niedokończona komora
  • 4. Korytarz zstępujący
  • 5. Wielka Galeria
  • 6. Pierwotne wejście
  • 7. Obecne wejście i korytarz wydrążone w 820 r. z rozkazu kalifa Al-Mamuna
  • 8. Pusta wnęka odkryta w zeszłym roku nad pierwotnym wejściem do piramidy
  • 9. Najnowsze odkrycie: duża pusta wnęka nad Wielką Galerią

Największa niespodzianka czekała ich jednak, kiedy rozstawili emulsje i scyntylatory w centralnie położonej komnacie królowej. Stamtąd mogli mierzyć strumień mionów przeszywających wnętrze piramidy pod różnymi kątami.Pomiary są czasochłonne, japońska emulsja naświetla się miesiącami, rezultat prześwietlenia wyłaniał się dość powoli. Najpierw na obrazach mionowego prześwietlenia pokazały się znane struktury - a więc cienie znajdującej się wyżej komnaty królewskiej oraz Wielkiej Galerii. Ale nieoczekiwanie tuż obok naukowcy zauważyli cień innej dużej struktury – którą nazwali „nieznaną pustką”.

Nieznana pustka

    - Mamy świadomość, że piramidy były już źródłem wielu fałszywych, sensacyjnych doniesień, które się nie potwierdziły, więc byliśmy bardzo ostrożni. Chcieliśmy rygorystycznie potwierdzić, że ta pustka rzeczywiście tam jest - mówi Mehdi Tayoubi, współautor badań z instytutu HIP.

Dlatego badacze zdecydowali się na publikację w "Nature" dopiero wtedy, kiedy wszystkie trzy różne metody radiografii mionowej dały ten sam obraz. Także francuski detektor argonowy, który był ustawiony na zewnątrz piramidy tuż przy jej wejściu i prześwietlał ją pod jeszcze innym kątem.

Naukowcy nie przesądzają jednak, jaka jest natura tej pustej przestrzeni, ani czemu ona mogła służyć. Nie wiedzą też na razie, czy jest ona pozioma, ukośna czy pionowa, czy to jedno pomieszczenie, czy też kilka wnęk położonych obok siebie. Nie są też pewni, jak daleko od Wielkiej Galerii się rozpościera.

- Dlatego w publikacji w "Nature" unikamy słowa "komora", wiemy tylko, że to pusta wnęka, która na prześwietleniu wygląda podobnie jak Wielka Galeria - mówi Mehdi Tayoubi. Badacze są jednak przekonani, że to nie jest przypadkowa nieregularność w strukturze piramidy. Ta wnęka ma kształt i rozmiar porównywalny z Wielką Galerią, która jest imponującym korytarzem - mierzy 46,63 m długości i 8,53 m wysokości (patrz - zdjęcie poniżej). Trudno podejrzewać, aby twórcy piramidy przypadkiem pozostawili w środku taką pustkę. Zdaniem naukowców wnęka ma długość co najmniej 30 metrów i przekrój mniej więcej taki jak Wielka Galeria.


 

Naukowcy chcą dostać się do środka „nieznanej pustki”

Poważnie brana jest pod uwagę możliwość, że istnieje korytarz, który tam biegnie od pierwotnego wejścia do piramidy. Rok temu tuż za blokami szewronów, które osłaniają wejście, odkryto niewielką wnękę. To być może fragment takiego korytarza.

 - Jeśli zdecydujemy się na eksplorację, to prawdopodobnie to jest najlepsze miejsce, z którego można byłoby ją zacząć - mówi Mehdi Tayoubi.

Na razie jednak celem projektu jest jak najlepsze zbadanie struktury wewnętrznej piramidy. Niestety obecna rozdzielczość radiografii mionowej jest za mała, aby wykrywać mniejsze przestrzenie w piramidzie czy śledzić przebieg wąskich korytarzy. Na emulsjach ustawionych w komorze królowej nie udało się np. dostrzec znanych szybów wentylacyjnych i korytarzy, poza Wielką Galerią.

Być może na prześwietleniu ukaże się coś więcej, kiedy detektory zostaną zbliżone do nieznanej wnęki. Naukowcy planują ustawić aparaturę w komorze króla oraz pod sufitem Wielkiej Galerii. Dostali zgodę na przedłużenie badań o kolejny rok. Na efekty przyjdzie jednak poczekać wiele miesięcy.

    Naukowcy zaprosili też do zespołu inżynierów i specjalistę od robotyki, który ma przygotować niewielkiego robota potrafiącego się wciskać w szczeliny rozmiaru kilku centymetrów. Być może w ten sposób uda się dotrzeć do nieznanej komory i ją spenetrować.

"New York Times " cytuje egiptologów, którzy nieco sceptycznie podchodzą do ogłoszonego właśnie odkrycia. Twierdzą, że starożytni mogli specjalnie zaprojektować takie pustki w środku piramidy, aby odciążyć stropy leżących poniżej komór i korytarzy.

Było dla nas jasne od samego początku, że Wielka Piramida w Gizie posiada tajne komnaty. To musiało wreszcie się stać – mamy dowody na to, że jest w niej „potężna, pusta przestrzeń”. Cały kompleks piramid w Gizie został w starożytności zaliczony do siedmiu cudów świata i okazał się jedynym, który został zbudowany z taką perfekcją, że przetrwał do czasów współczesnych. Wraz z sąsiednimi piramidami Chefrena i Mykerinosa, a także stojącym obok Sfinksem był potężną zagadką dla naukowców – jak potomkowie współczesnych Egipcjan mogli zbudować taki „absolut doskonałości”, skoro współczesne budynki w Egipcie to pokaz „fuszerki i dramatycznego amatorstwa budowlanego” (każdy, kto był w Egipcie, doskonale rozumie sens tych słów).


Według oficjalnej i akademickiej wiedzy Wielka Piramida została wybudowana ponad 4,5 tys. lat temu. Mierzy 230 m w podstawie i 146 m wysokości (teraz jest o kilka metrów niższa z powodu erozji). To najcięższa budowla, jaką kiedykolwiek wzniósł człowiek - ma masę ponad 6 mln ton, tworzy ją 2,3 mln wapiennych bloków o wadze od 2,5 do 15 ton. Egiptolodzy twierdzą, że zbudowano ją w zaledwie 20 lat, choć nie ma żadnych wiarygodnych zapisków o tym, jak ją budowano. Miała być grobowcem władcy IV dynastii - Cheopsa (2589-2566 lat p.n.e.), ale mumii faraona nigdy w niej nie znaleziono.

Jak na razie zostały odkryte trzy pomieszczenia: położona poniżej poziomu gruntu niedokończona komora oraz znajdujące się wyżej komory królewskie. W jednej z nich znaleziono pusty i uszkodzony granitowy sarkofag. Znamy także prowadzące do nich korytarze i kilka szybów wentylacyjnych, ale nikt nie wie, jak dostać się do pozostałych pomieszczeń w piramidzie.

Na koniec warto zacytować słowa słynnego „śpiącego proroka z USA”, którego wizje i proroctwa znakomicie opisywały przyszłe wydarzenia. Powiedział on znamienne słowa:


"Na początku XXI wieku ludzie odkryją, że w Piramidzie Cheopsa jest ukryta Komnata Wiedzy. To dzięki temu ludzkości uzyska dostęp do zaawansowanych technologii Atlantów, bo to oni zbudowali piramidy w Gizie". Edgar Cayce, „Śpiący Prorok” (ur. 18 marca 1877 na farmie w Hopkinsville w Kentucky; zm. 3 stycznia 1945 w Virginia Beach w Wirginii)

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszej ECHO-SONDZIE.

Zadaliśmy pytanie: CO JEST W ODKRYTEJ WŁAŚNIE PRZEZ NAUKOWCÓW „NIEZNANEJ PUSTCE” W WIELKIEJ PIRAMIDZIE W GIZIE?

https://www.nautilus.org.pl/echosonda,404,co-jest-w-odkrytej-wlasnie-przez-naukowcow-nieznanej-pustce-.html


I JUŻ NA KONIEC - film o piramidach i niezwykłym podobieństwie "w budowie z kamieni" w innych miejscach na świecie, w tym w Ameryce Południowej.

Załączona mapa miejsca:

[zobacz więcej wydarzeń na mapie XFiles]

Komentarze: 82
Wyświetleń: 27481x | Ocen: 20

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Pt, 3 lis 2017 02:44   
Autor: FN, źródło: gazeta.pl, CNN, ScanPyramids mission   


Komentarze (82)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2 3

Śr, 15 lis 2017 10:52 | ocena: + 2

dziad_Jag | Gość

W końcu się okaże, ze piramida Chufu to góra piachu obłożona kamieniem! Ale tak właśnie budowali piramidy Majowie.

Wt, 14 lis 2017 22:35 | ocena: + 1

Ewa | Gość

@roman123, Również mam podobne odczucia i myśli, a z wiekiem to się u mnie pogłębia. Czuję się obco na tym świecie i często bardzo samotnie, choć mam rodzinę i wielu znajomych.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 15 lis 2017 10:59 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

@Ewa, Uważaj Ewuniu! Masz depresję, i może się to fatalnie skończyć. Jeśli się to nasila z czasem to biegiem do psychiatry.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 18 lis 2017 16:25 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

@dziad_Jag, Idioci którzy mnie w tym miejscu minusują powinni się walnąć dwukilowym młotkiem w głupi łeb. To co opisuje Ewa może się skończyć groźną chorobą, a nawet pożegnaniem z tym światem!!!!

Wt, 14 lis 2017 03:57 | ocena: + 1

Casey | Gość

Moze zaloga Nautilusa sprawdzi informacje podana w wiadomosciach stacji telewizyjnej Japonskiej po angielsku.
Jak podanon w skrocie, Japonska sonda ktora krazy wokol Ksiezyca wykryla podobna jak w piramidzie pusta przestrzen pod powierzchnia Ksiezyca dlugosci okolo 50 km.
Na zdjeciu wygladalo to jak zgiety pas, ktorego szerokosc na oko w porownaniu do dlugosci, moze byc okolo 1km..

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 14 lis 2017 20:33 | ocena: -2

dziad_Jag | Gość

@Casey, Co to ma wspólnego z piramidami??

Sob, 11 lis 2017 21:39 | brak oceny

replikant3d | Gość

Od razu widać ciasny umysł. Nawet współcześni inżynierowie budownictwa nie mają pojęcia jak zbudowano piramidy. najpierw poszerz swoją wiedzę a potem krytykuj innych.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 12 lis 2017 13:27 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

@replikant3d, Mam wystarczająca wiedzę jak zbudować piramidę. Jak to robiono wówczas? Są freski staroegipskie, na których uwidoczniono transport wielkich posągów. Możesz też sobie obejrzeć jak transportowano i ustawiono obelisk na placu Św. Piotra. ( Bez dźwigów i kosmitów! ) Transport bloku 2,5 tony to pryszcz, szczególnie że nie trzeba uważać na uszkodzenia. Uważasz, że Egipcjanie w czasach IV dynastii byli prymitywami?? A Twoi ulubieni piramidioci powtarzają tylko bajki na temat piramid wypisywane przez kronikarzy arabskich w X-XII wieku. Ktoś tu wspomniał kamień będący podstawą posągu Piotra I. Da się bez dźwigów i kosmitów? W dodatku w paskudnym bagiennym terenie. Rozmaici ezoterycy powinni mieć ustawowy zakaz zajmowania się problemami stricte inżynierskimi pod karą 25 batów.

Śr, 8 lis 2017 17:39 | ocena: + 8

roman123 | Załogant

Jako dziecko miałem takie dziwne momenty. Nagle dopadło mnie uczucie- kim jestem i co ja tu robię, dlaczego ja to właśnie ja. Odrzucalem te myśli żeby nie zwariować. Nigdy nie potrafiłem i nie potrafię być jak inni. Zawsze czułem się wyrzutkiem. Nie da się tego opisać słowami a tym bardziej napisać. Czy to możliwe że ja nie jestem stąd? Więc skąd?! Czy są inni ludzie którzy mają podobnie? Czy jestem sam. Możecie mnie nazwać chorym psychicznie, może macie racje, a może jest na Świecie ktoś czujacy podobnie? Jeśli jeszcze nie zwariowalem to pewnie zwariuje.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 13 lis 2017 22:00 | ocena: + 4

kreynon | Gość

@roman123, Ja mam dokładnie tak samo, nie jestes sam :P

Wt, 7 lis 2017 14:15 | ocena: + 9

najsampierw | Załogant

Przestrzegałbym przed hurraoptymizmem. To może być "to", ale nie musi. Za długo interesuje się tematem, aby podjarać się czymś z kręgu kompleksu w Gizie (który nawiasem mówiąc, już nie jeden raz zawiódł). Nawet jeśli jest tam coś niezwykłego, to na pewno nie trafi do ogólnego obiegu. Już egipskie służby dobrze o to zadbają.

Wt, 7 lis 2017 10:05 | ocena: -3

dziad_Jag | Gość

@Olaf, Baju, baju!

Pon, 6 lis 2017 18:33 | brak oceny

Olaf | Gość

My zbudowalismy te piramdy i nie tylko to .Bylismy takze na ksiezycu,na marsie i nie wiadomo gdzie jeszcze .Nasza cywilizacja juz wzniosla sie na apogeum wiedzy i technologii ale wojna lub jakas katastrofa naturalna wszystko zniszczyla i zaczelismy od nowa .Doniesienia o kosmitach w przeszlosci to klamswo.To nie kosmici ale my ludzie uczylismy innych ludzi .Garstka naukowcow wraz z ocalala technologią robila wszystko zeby cywilizacja ruszyla na nowo. Z czasem uznano ich za bogow
Widac za jakis czas znowu czeka nas restart bo wszystko niszczymy i musi znowu wszystko upasc i znowu byc wojna i zaglada ludzkosci ,jednak niewielu ocaleje i pewnie wszystko potoczy sie od nowa .Ile razy juz tak bylo tego nie dowie sie nikt

Pon, 6 lis 2017 18:04 | ocena: + 5

arksie | Gość

Nie ma co, trzeba przyznać, że z budowniczy piramidy mieli niezłe tępo.
Budowla składa się z 2,3 mln. bloków. Powszechnie mówi się, że budowla przebiegała 20 lat.
Więc przy założeniu, że budowano nonstop dzień i noc na okrągło, to na precyzyjne ułożenie jednego bloczka poświęcali średnio 13 minut.
Jakoś ja tego nie kupuję...

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 7 lis 2017 10:07 | ocena: + 1

dziad_Jag | Gość

@arksie, I słusznie! Jak widać z badań większa część objętości piramidy to piasek.

Nie, 5 lis 2017 17:34 | ocena: + 1

STARK | Gość

@George, mój drogi przyjacielu odpowiadam Ci, że tak! Widziałem na własne oczy piramidy i Jowisza ( oczywiście przez teleskop, ale widziałem ) i nie potrzebuje tu wiary jak Ty przyjacielu w coś, lub kogoś że coś istnie, gdyż ja to wiem że tak jest. Nie żądam by wszystko zobaczyć, ale żeby coś było przynajmniej potwierdzone przez wiarygodnych ludzi, a nie przez wyznawców Kryszny i innych bogów - rozumiesz? Bo napisać to każdy może, ale udowodnić już nie...

Co do zakazanej archeologi, to masz tu link do książki: https://matkaziemia.files.wordpress.com/2014/05/zakazana-archeologia-pl.pdf

Jak sam widzisz, że prawie cała książka, to szkice rzekomych znalezisk, a nie zdjęcia! Gdzie one teraz są te znaleziska - nagle znikły? Jak zwykle to u Was, że wszystko gdzieś tam znika...Bądź drogi przyjacielu bardziej sceptyczny do tych rewelacji, bo robisz się zbyt łatwo wierny i naiwny. To tak jakby Ci teraz powiedział, że znalazłem skamieniały samochód na głębokości 20 metrów i szacuje się go na 72 mln lat - uwierzyłbyś w te rewelacje?

Co do nakrętek, to jak zwykle wyznawcy zakazanej archeologi mylą skamieniały crinoid z nakrętkami, śrubkami i sprężynami...link: https://www.google.pl/search?q=skamienia%C5%82y+crinoid&client=firefox-b&dcr=0&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwig8MGU0afXAhXRDOwKHYWqDGkQ_AUICigB&biw=1920&bih=924#imgdii=bFFCf-bgl1pelM:&imgrc=FEECO0fKxROVoM:

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 5 lis 2017 18:17 | ocena: + 2

Janusz777 | Gość

@STARK,
A co powiesz o kamieniach z ICA też fałszerstwo , albo nierdzewiejące słupy w Indiach też?
http://joemonster.org/art/14982

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 6 lis 2017 11:57 | ocena: + 3

dziad_Jag | Gość

@Janusz777, Co do Ica. Tak, te najbardziej kontrowersyjne kamienie to fałszerstwo. Wykonane wiertarką dentystyczną. Słup z Delhi. Ma niecałe 1000 lat, a powstał w kraju, gdzie wynaleziono stal damasceńską. Ta też nie rdzewieje.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2 3
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

PRZESŁUCHANIE W KONGRESIE USA W SPRAWIE UFO - maj 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.