Dziś jest:
Niedziela, 27 listopada 2022

Posłuchaj mnie Solonie, będzie to opowieść dziwna, ale ze wszech miar prawdziwa...
Platon - „Timajos”

Komentarze: 31
Wyświetleń: 11353x | Ocen: 25

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 3/5


Wt, 5 gru 2017 11:53   
Autor: FN, źródło: FN   

PRZEWIDZIEĆ WŁASNĄ ŚMIERĆ

Ta sprawa pojawiała się kilkakrotnie w opisach niezwykłych przeżyć, a  dotyczy sprawy tak wyjątkowej jak śmierć. Coś, co czeka każdego z nas i do czego z biegiem lat jesteśmy powoli przyzwyczajani. Czy śmierć można przewidzieć?

 

Oto przykład:

 „Mój brat zginął w tragicznym wypadku samochodowym. Wydaje mi się jednak, że on przewidywał, że coś z nim się może stać. Miał 21 lat i nigdy nie interesował się śmiercią, ale na tydzień przed wypadkiem o śmierci rozmawiał z moją mamą. Mówił, że gdyby jemu coś się stało i zginął, to chciałby aby skremowano jego zwłoki, co zresztą zrobiliśmy. Ale to jeszcze nic, bo także w rozmowie ze mną brat na dwa dni przed wypadkiem zaczął opowiadać, że on nie będzie długo żył i że ma takie przeczucia, że jego życie się skończy. Gdybym tego sama nie słyszała, to bym pewnie w to nie uwierzyła, ale tak dokładnie było. To wszystko wydaje mi się pokazuje jakieś zjawisko, że ludzie czasami mogą przewidywać własną śmierć.”

 

W latach 70-tych doszło do tragicznego wydarzenia w rodzinie zamieszkującej małą miejscowość na wschodzie Polski. Sprawa dotyczyła chłopca, który miał 13 lat. Wszystko zaczęło się od snu, który miał któregoś majowego dnia. Przyśnił mu się jego niedawno zmarły wujek, który powiedział mu we śnie, że on niedługo umrze i po drugiej stronie już na niego czekają. Chłopiec opowiedział o tym śnie rodzicom, którzy byli tym bardzo zaniepokojeni i zakazali mu przez kilka dni robienia czegokolwiek, co byłoby niebezpieczne. Ale wtedy zaczął się kolejny etap tej historii. Chłopiec słynący z odwagi i brawury przyszedł w nocy do rodziców z prośbą, czy może się położyć w fotelu i tam spędzić resztą nocy. Powodem była... dziwna jasna poświata, którą widział w swoim pokoju. Mówił także, że wracając do domu ze szkoły na wzgórzu widział jasną postać, która była nie z tego świata i która znikła.

Kilka dni później ów chłopiec wybrał się nad rzekę. W pewnym momencie pod stopami jego młodszego brata osunęła się ziemia z brzegu rzeki i wpadł do wody. Na ratunek ruszył mu jego 13-letni brat, który także skoczył do wody. Kiedy przybyła pomoc okazało się, że z dwójki chłopców uratował się tylko jeden – młodszy. Historia ta jest autentyczna i pokazuje niezwykłe okoliczności związane ze zjawiskiem „zwiastunów śmierci”, które mogą oznaczać zbliżający się koniec.

 

Kiedy sięgniemy do tekstów medycznych dotyczących zawałów serca znajdziemy następujące objawy:

 

Do najczęstszych objawów zawału serca należą:

  • Rozrywający ból w środkowej części klatki piersiowej. Ból często promieniuje do szyi,

żuchwy, uszu, ramion oraz nadgarstków. Rzadziej promieniuje do okolicy

międzyłopatkowej lub brzucha.

  • Uczucie braku powietrza.
  • Obfite pocenie się oraz bladość skóry. Zawroty głowy, nudności i wymioty.
  • Uogólnione osłabienie oraz uczucie lęku przed śmiercią. W większości

przypadków osoby z zawałem serca odczuwają:

  • Rozrywający ból w środkowej części klatki piersiowej
  • Uczucie braku powietrza
  • Obfite pocenie się oraz bladość skóry
  • Zawroty głowy, nudności i wymioty
  • Uczucie lęku przed śmiercią
  • Niepokój.

 

Dwa ostatnie objawy to właśnie ów lęk przed śmiercią, który może być reakcją ukrytych możliwości ludzkiego organizmu, który w ten sposób daje sygnał, że jeśli nie zostaną podjęte szybkie działania, to może być „tragiczny koniec”. My jednak mówimy tutaj o trochę innym mechanizmie, który jest związany z ingerencją czegoś „pozazmysłowego”.

Oto kolejny przykład:

 

„Historia związana ze śmiercią mojego wujka (brata ojca) ma pewien element, o którym chciałam wam opowiedzieć. Wujek dokładnie przewidział datę swojej śmierci. Na trzy dni przed tą datą powiedział swojej żonie, że wkrótce umrze. Ciocia zapytała go, dlaczego mówi takie bzdury, ale on odpowiedział, że miał sen i we śnie jego zmarły ojciec powiedział mu, że zbliża się moment jego śmierci i że będzie t za trzy dni. Wujek był człowiekiem zmagającym się z chorobą wrzodową, ale nie był bardzo poważnie chory. Dokładnie tego dnia wujek napisał testament w całkowitej tajemnicy przed rodziną i przygotował garnitur i buty, w których został zresztą pochowany. Około południa poczuł ból w klatce piersiowej i zmarł na zawał serca kilka godzin później. Ta historia jest prawdziwa i może ją potwierdzić cała moja rodzina”.

 

Na koniec małe ćwiczenie warsztatowe. Wyobraźcie sobie, że nagle nad głowami otaczających Was ludzi widzicie liczby. To ilość dni, które dany człowiek ma jeszcze przed sobą do momentu śmierci. Z każdym dniem ta liczba zmniejsza się o jeden... Niektórzy mają tych dni kilka tysięcy, ale nad niektórymi moglibyście dostrzec, że jest tych dni kilkadziesiąt, kilkanaście, a może już tylko jeden dzień... Niezwykła wizja, prawda?

Komentarze: 31
Wyświetleń: 11353x | Ocen: 25

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 3/5


Wt, 5 gru 2017 11:53   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (31)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2

Nie, 24 gru 2017 12:42 | brak oceny

Elohim | Gość

Kiedys moja ciotka mieszkajaca w okolicach Krasnobrodu opowiedziala nam ze jej ojciec wstał rano do śniadania i powiedział że dzisiaj umrze..wieczorem już nie żył.Nie znam przyczyny.

Czw, 7 gru 2017 15:37 | ocena: + 12

mmm | Gość

Jak się jest szczęśliwym , życie się układa to chce się żyć jak najdłużej. Gdy szczęście i radość z życia przemija to śmierć przestaje być czymś niepożądanym a staje się wyzwoleniem z udręki. A tym bardziej jak przyjmiemy istnienie reinkarnacji. Wtedy śmierć jest jak nowe rozdanie które pozwala mieć lepsze karty w życiu. Z kolei będąc szczęśliwym śmierć może wzbudzać niepokój , bo nie wiadomo czy w tym hipotetycznym nowym rozdaniu będzie się mieć równie szczęśliwe karty [ życie ] Pytanie ,- jak sprawić by mieć te szczęśliwe karty w życiu ?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 8 gru 2017 14:44 | ocena: + 2

George | Gość

@mmm, należy o to zadbać w obecnym jeszcze życiu.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 8 gru 2017 15:52 | brak oceny

mmm | Gość

@George, Ale jak ?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 8 gru 2017 20:10 | brak oceny

George | Gość

@mmm, Jak już wspominał Kooler w jednej ze swoich wypowiedzi, wyszukaj na youtube Ajahn Brahm. Po wysłuchaniu kilku z nich sporo Ci się wyjaśni. Natomiast moja odpowiedź na pytanie brzmi tak.
Każdy skutek ma swoją przyczynę i wice wersa. Również nasze obecne życie powinno być postrzegane jako skutek naszych poprzednich działań a jednocześnie stwarzające skutki w przyszłości. W skrócie ma tu zastosowanie prawo przyczynowo-skutkowe podobnie jak w przypadku III prawa Newtona (akcja-reakcja). Jeśli chcemy dobrego życia w przyszłości, już teraz powinniśmy stwarzać jego przyczyny. Rozumiejąc działanie tego prawa (nazywanego często prawem karmy) i stosując je w życiu codziennym gromadzimy pozytywny potencjał który się materializuje nie tylko w dalekiej przyszłości ale również i jutro a nawet dzisiaj (nie wspominając o przyszłym życiu). Stwarzanie tych pozytywnych przyczyn to w bardzo wielkim skrócie życie etyczne, unikanie przemocy (mentalnej, werbalnej, fizycznej), rozwijanie empatii i takie tam. Co siejesz to zbierasz, oko za oko ząb za ząb, jak sobie pościelesz itd... Nieznajomość tej zasady prowadzi ludzi w pułapki, ponieważ nie widzą dziś jeszcze przyszłych skutków ich działania, które mogą być rozciągnięte w lata. A to prowokuje do unikania odpowiedzialności za swoje negatywne postępowanie. Nie chcesz być okradany, obgadywany, zabijany, mobingowany, wykorzystywany - pilnuj się już dzisiaj aby się wystrzegać tych działań w stosunku do innych. Tak pracujemy nad jakością przyszłego odrodzenia. Słowem Etyka. Warte przemyślenia.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 10 gru 2017 15:01 | brak oceny

Magda | Gość

@George, nie ma karmy bo wszyscy stanowimy jedno. oddzielenie to iluzja.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 11 gru 2017 14:46 | brak oceny

George | Gość

@Magda, czyli że III prawo Newtona to ściema? Zjawiska pojawiają się bez żadnej przyczyny i nie nie zostawiają po sobie skutków? To coś nowego.

Śr, 6 gru 2017 18:02 | ocena: + 10

Janusz777 | Gość

"Na koniec małe ćwiczenie warsztatowe. Wyobraźcie sobie, że nagle nad głowami otaczających Was ludzi widzicie liczby. To ilość dni, które dany człowiek ma jeszcze przed sobą do momentu śmierci. Z każdym dniem ta liczba zmniejsza się o jeden... Niektórzy mają tych dni kilka tysięcy, ale nad niektórymi moglibyście dostrzec, że jest tych dni kilkadziesiąt, kilkanaście, a może już tylko jeden dzień... Niezwykła wizja, prawda?"

To nie jest żadne ćwiczenie warsztatowe ale coś czego nigdy ale to nigdy poza żadnym pozorem nie wolno nie wolno robić.Są astrologiczne metody przewidywania śmierci albo za pomocą Tarota- ale tu jest Tabu- bo wkracza PROGRAMOWANIE, a programowanie czyjejś śmierci to tzw karma ale tego nie wolno robić.Nigdy a nawet przenigdy nie wolno bawić się datą swojej albo czyjejś śmierci - to podstawowa zasada życia duchowego i ezoteryki

Śr, 6 gru 2017 15:45 | ocena: + 2

mmm | Gość

A tak właściwie to w jakim celu przywidywać własną śmierć. Tym bardziej ze na tych stronach obowiązującym poglądem jest pogląd ze żadnej śmierci nie ma . Jest tylko przejście do innej formy życia. I co mi zresztą po tym, ze bym wiedział kiedy umrę ? Proponuje Nautilusowi i wszystkim odwiedzającym te strony skupić sie na tym jak w tym trwającym życiu osiągnąć szczęście i zadowolenie . I czy są w ogóle metody i sposoby aby wpłynąć na poczucie szczęścia i zadowolenia ? Czy sa sposoby aby tak wpłynąć na ,, tarotowskie ,, kolo fortuny aby zawsze było ono ustawione pozytywnie dla nas ? I nawet gdy nas dopadają karmiczne obciążenia z poprzednich wcieleń, to czy są sposoby aby nie musieć ponosić tych negatywnych obciążeń ? A śmierć dla tych co czytają Nautilusa chyba nie jest aż tak straszna żeby chcieć przewidzieć kiedy nadejdzie. Tym bardziej ze taka wiedza [ gdy termin jest odległy ] i tak niewiele zmieniłaby w życiu. Ważniejsze jak wpływać na życie aby gdy śmierć już nadejdzie moc powiedzieć , - miałem fajne życie którego mógłbym życzyć innym .

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 6 gru 2017 22:28 | ocena: + 3

mayanka | Załogant

@mmm, nie chodzi o to, żeby chiec przewidziec własna śmierć, ani tym bardziej, żeby miec w tym jakiś cel. Jak sadzę artykuł jest próbą zwrócenia uwagi na to, że cos takiego jak przeczucie zbliżającej sie śmierci jest w ogóle mozliwe. Chodzi moim zdaniem o to jak potężny i niezbadany jest nasz umysł. Mamy dary i możliwości jakich nawet nie podejrzewamy.
A gdyby rzeczywiście doszukiwac się celu w tym że przewidujemy własna śmierć, to może to być np. to, że wiedza ta pozwala niektórym załatwić niedokończone sprawy, pogodzić sie z bliskimi, przeprosic, jeśli jest taka potrzeba, powiedzieć że się kocha i w spokoju ducha zmienic stan egzystencji.

Wt, 5 gru 2017 23:05 | ocena: + 2

mandarin | Załogant

Analogia do UFO nad Strzelnem: https://youtu.be/f_X-du-0PGs

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 6 gru 2017 15:39 | ocena: + 1

Gans | Gość

@mandarin, Jestem ze Strzelna, 2-3 tyg. temu widziałem dwie kule"NOL" o 5:30.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 6 gru 2017 20:15 | ocena: + 2

mandarin | Załogant

@Gans, nad jakim terenem te kule byly widoczne? Jak wyglądały? Miałeś świadomość że wiedzą że na nie patrzysz? Pozdrawiam

Wt, 5 gru 2017 21:41 | ocena: + 5

mayanka | Załogant

Dobry temat. Powiem tyle.... jestem na 100 % przekonana o tym, że każdy człowiek przeczuwa własną śmierć.
Dotyczy to także zwierząt ( te potrafią telepatycznie przekazać opiekunowi to, że wkrótce odejdą z tego świata.)
Od lat zawodowo mam doczynienia z ludźmi stojącymi nad krawędzią życia.
I po latach obserwacji jestem pewna, że kazdy z nas (ludzi) wie, że wkrótce umrze. Przeczuwa nadchodzącą śmierć fizyczną.
Trudno mi powiedziec, czy kazdy zna dokładną datę / dzien swojej śmierci, jak to zostało zacytowane w artykule, ale przeczucie co do tego, że wkrótce z tego świata odejdzie miała każda osoba którą znałam kiedy jeszcze byli wśród żywych. Przeważnie nawet z paromiesięcznym wyprzedzeniem dawało się odczuć, że oni wiedzą, że wkrótce ich nie będzie.
Powyższy artykuł to jest w ogóle dziwny zbieg okoliczności, bowiem ostatnio nawet o tym temacie myslałam i mam zamiar napisac więcej popierając przykładami w osobnym mailu do FN. W komentarzu się nie zmieści. Tym bardziej, że temat dotyczy także zwierząt.
.

Wt, 5 gru 2017 20:54 | ocena: + 6

czujne_oko | Gość

@George, skoro jesteś taki wrażliwy na krytykę to po co w ogóle piszesz? I to 90% postów na temat innych, że są 'niedorozwojami" bo nie zgadzają się z Twoim zdaniem. Widać mało życie znasz, bo takich ludzi, którzy będą mieli inne zdanie na każdy temat w życiu spotkasz mnóstwo. A wystarczyło zamiast innych wyzywać od niedorozwojów - odpowiednie argumenty przedstawić.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 6 gru 2017 12:04 | ocena: -4

George | Gość

@czujne_oko, skup się. Bronisz w tym momencie siebie? Czy to ty wstawiłeś minusa koolerowi za rzeczowy wpis i to cię gryzie na zasadzie uderz w stół itd? Za to że sugeruje obejrzeć bardzo mądry i potrzebny nam wszystkim wykład? Powtarzam, że negatywna reakcja na prelekcję mogła pochodzić tylko od kogoś kto kompletnie nie rozumie o czym mówi prelegent i wstawiając minusa na pewno zasługuje na opinię którą wyraziłem. Czy autor minusa przedstawił argument co mu w tym wykładzie nie pasuje? Zresztą te minusy to jakaś dziecinada, ponieważ po wylogowaniu i powtórnym zalogowaniu można wstawić następny minus. W ten sposób uczestnicy dyskusji mają możliwość manipulować ocenami. A zdanie cyt. "I to 90% postów na temat innych, że są 'niedorozwojami" bo nie zgadzają się z Twoim zdaniem". jest nieprzemyślane. Prześledź łaskawie inne moje komentarze i nie stwarzaj sytuacji konfliktowych. Wiele razy prosiłem aby w przypadku braku argumentów nie odnosić się do wątków personalnych bo to do dyskusji nic nie wnosi. To czy ja znam życie czy nie to moja prywatna sprawa i jeszcze raz apeluję do wszystkich o poważne traktowanie dyskusji. Swoboda wypowiedzi powinna być jak najbardziej ale nie powinno się jej nadużywać, bo wolność zawsze ma związek z odpowiedzialnością. Autora profanacji zaś najwyższych, szlachetnych wartości duchowych zasługuje w mojej opinii na ocenę niedorozwoju. Chyba że ktoś bezmyślnie stawia plusy i minusy bez zastanowienia - wtedy mamy do czynienia z przedszkolakami na gigancie o których wspominałem.

Wt, 5 gru 2017 19:00 | ocena: + 3

kwant | Gość

Kolejna śmierć, kolejna szkoła życia (wcielenie). I tak ,AŻ do skutku.Pytanie tylko ,czym jest ten SKUTEK ???Nirwaną???WIECZNYM zespoleniem z KREACJĄ???

Wt, 5 gru 2017 18:15 | ocena: -15

relatysta | Załogant

"Oto przykład:" (...)
Oto typowa "mistyczna" postawa; przewidział, nie przewidział, coś o śmierci...
Nikt oczywiście nie pomyślał o życiu, że to młode 21 letnie ciało mogło by uratować wielu innych żyjących. Ale co tam, przecież to tylko ich zła karma.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 6 gru 2017 18:17 | ocena: -4

relatysta | Załogant

@relatysta, Dla tych co wstawili mi minusa mam pytanie:
Czy wyrazili zgodę na oddanie swych organów, w razie czego, dla potrzebujących?
Od taki mały test rozwoju "duchowego", no może przesadziłem - rozwoju zwykłego człowieczeństwa, nie też chyba przesadziłem - zwykłej przyzwoitości.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 6 gru 2017 20:53 | brak oceny

Janusz777 | Gość

@relatysta,
Niestety organy muszą być pobrane od osoby żywej, a to trochę sprawę komplikuje...

Rozwiń odpowiedzi (2)

Czw, 7 gru 2017 16:26 | brak oceny

relatysta | Załogant

@Janusz777, Prawie prawda.
Każdy organ ma swą indywidualną w czasie żywotność.
Uwaga Twa jak najbardziej słuszna.
Tylko że śmierć nie jest tak często natychmiastowa.
Chodzi mi oczywiście o zasadę.
A zasada jest taka że np. w polskim banku szpiku jest zarejestrowanych 11 200 osób, w Niemczech 670 tysięcy.
Trochę bolą te minusy, ale to moja wina bo powinienem o tym wspomnieć w innych okolicznościach, przy innym temacie.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 8 gru 2017 14:36 | brak oceny

George | Gość

@relatysta, ja nie rozumiem co Ci zależy na nie minusach. Minusy to domena przedszkolaków. Dorosły człowiek rozmawia co mu nie pasuje a ci którzy tchórzliwie plują z balkonu nie są godni zwracania na nich uwagi. Co prawda wszyscy mają prawo wyrażać swoje poglądy ale minusowanie do nich nie należy. Twoje komentarze są cenne i rozsądne ale jak widać poziom merytoryczny niektórych osób jest tak zróżnicowany, że często brakuje wspólnej płaszczyzny do dyskusji. Chrzanić minusy, ja twoje komentarze zawsze czytam.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 8 gru 2017 18:31 | brak oceny

relatysta | Załogant

@George, No cóż, obnażyłeś mą niedoskonałą naturę.
Kiedyś, gdy aktywnie zajmowałem się swym jestestwem, z uśmiechem - wręcz radością reagowałem na, w mej ocenie, "nieprofesjonalne", zachowania mniej "oświeconych".
Lata/rutyna jednak robią swoje, z ta erudycją już nie tak.
Coraz trudniej wykrzesać z siebie zachowania ponadstandardowe - jeśli Wiesz o czym mówię. To wymaga nadwyżki energii, którą aktualnie z większym trudem wykorzystuję do "zwykłej" egzystencji.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 8 gru 2017 19:35 | brak oceny

George | Gość

@relatysta, chyba źle się wyraziłem. Nie chodzi o Twoją erudycję lecz jej brak u minusaży którzy nie rozumiejąc Twojego tekstu się irytują. Minusy ich dowartościowują.

Pt, 8 gru 2017 14:43 | brak oceny

George | Gość

@Janusz777, podejrzewam, że relatyście raczej chodzi o zdolność do poświęcenia. O same intencje podobnego formatu. Poza tym wydaje mi się, że osoba już nieżywa jest ciągle właścicielem żywego jeszcze organu. Dlatego można go transportować w wychłodzonym kontenerze do biorcy pomimo, że dawca już nie żyje.

Wt, 5 gru 2017 17:24 | ocena: + 14

czytelnik | Gość

Zeby przewidywać śmierć najpierw należy zdefiniować co rozumiemy pod pojęciem śmierci. A definicja ta nie jest tak oczywista jak z pozoru mogłoby się wydawać. Myśląc o śmierci myślimy przede wszystkim [ bynajmniej większa część populacji ] o śmierci ciała. Ale tu zaczynają się schody. Nasze ciała zbudowane są w 100 proc. z atomów ktorych wiek wynosi co najmniej parę mld lat , a te atomy zbudowane są z protonów , neutronów i elektronów które powstały około 14 mld lat temu podczas wielkiego wybuchu. Tak wiec materia z której jesteśmy zbudowani jest równie stara jak cały wszechświat a wiec w sensie chemiczno-fizycznym każdy z nas jest bardzo bardzo stary. Malo tego żadna z tych cząstek elementarnych z ktorych jesteśmy zbudowani jeszcze długo , długo nie przeminie, nie tylko po tym gdy nie będzie już teraźniejszych naszych ciał ale nawet po tym gdy za parę mld lat przestanie istnieć Ziemia i Słońce. Z drugiej strony każdy z nas podaje swój , jak myślimy wiek biologiczny ,zapisany w dowodach , paszportach i metrykach , - jednemu się wydaje ze ma lat 20 , drugiemu ze 50 a innemu ze 80 . I tu znowu nie jest tak jak myślimy . bo nasz wiek biologiczny a wiec wiek naszego ciała z którym się identyfikujemy wynosi tyle ile żyją komórki naszego ciała a te w zdecydowanej większości maja zaledwie parę miesięcy czy maksimum parę lat. Tak naprawdę dziś każdy z nas w sensie biologicznym jest co najwyżej paru latkiem gdyż maksimum parę lat ma zdecydowana większość żyjących komórek naszego ciała. Co minuta , co sekunda umierają miliony komórek naszego ciała i co sekunda powstają miliony nowych komórek. Ludzie stojąc nad trumnami czy urnami są smutni i pogrążeni w żałobie ale żegnając codziennie paręset gram naszego ciała w postaci naszych odchodów już nikt się nie smuci. A w skali życia poszczególnego człowieka o wiele więcej masy naszych ciał spłukujemy w toalecie jak wkładamy do trumny. Aby było jeszcze ciekawiej musimy wiedzieć ze nasze ciała składają sie z żyjących komórek które istniały [ dokładnie takie same ] długo przed naszymi narodzinami i będą istnieć [ dokładnie takie same ] po naszej śmierci . Zaznaczając nasze poszczególne biologiczne życie na osi czasu można ułożyć linie komórek które zaczęły istnieć [ według nauki ] parę mld lat temu istnieją dziś i w naszym poszczególnym życiu [ 70 - 80 letnim ] około 50 razy się wymienia ze starych na nowe po czym dalej takie same będą istnieć długo po naszej tzw śmierci w innych jednostkach ludzkich czy tez w innych organizmach które kiedyś się z ludzi wyewoluują. Takie spojrzenie na nasze fizyczne [ biologiczne ] ciała prowadza do jednego wniosku ze te ciała są tylko hardwer -em dla świadomości i tożsamości. I służą jedynie istnieniu świadomości i tożsamości tak jak komputer służy do tego aby mogły na nim działać różne programy. Tyle ze komputer musi byc naprawiany i modernizowany ludzkimi rękoma a nasze ciała [ komórki ] robią to od miliardów lat same.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 6 gru 2017 20:49 | ocena: + 1

kwant | Gość

No i właśnie,jeżeli ten komputer zyska zdolność do SAMONAPRAWY ,to czy ludzkie RĘCE będą jeszcze MU potrzebne????????????????????????????????

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Pt, 16 wrz 2022 19:45 | 20.07.2022 w środę około godz. 22.00 wyszedłem na ogród przez domem i zauważyłem świetlny punkt jasny obiekt przypominający samolot lecący w nocy.Obiekt przelatywał bezpośrednio nad moim domemw zupełnej ciszy nie wydając żadnych dźwięków.Zacząłem ten obiekt obserwować i wydawało mi się że zauważył mnie że jego obserwuję . Obiekt świetlny próbował zawrócić w przeciwległym kierunkujak znajdował się bezpośrednio nad moim domem.Na pewno nie był to samolot ponieważ...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 18 września 2022 | Mamy najciekawszy moment w historii ludzkości– powiedzmy – ostatniego tysiąca lat. Czeka nas całkowita zmiana naszego sposobu życia. I przyszedł czas płacenia rachunku życia ponad stan. Łatwiej to wszystko znieść, kiedy spojrzy się na rzeczywistość wokół jak na przepiękną mandalę z piasku tworzoną przez tybetańskich mnichów. Jest piękna także dlatego, że na końcu znika...

czytaj dalej

FILM FN

NIEZWYKŁE LOSY PILOTÓW (II WŚ)

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.