Dziś jest:
Poniedziałek, 25 czerwca 2018

Wielkim celem życia jest doznanie - aby czuć, że się istnieje, choćby nawet cierpiąc. To jest ta nienasycona próżnia wciągająca nas w grę, walkę, wędrówkę...
/George Byron/

Komentarze: 9
Wyświetleń: 6076x | Ocen: 11

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 27 gru 2017 08:19   
Autor: FN, źródło: FN   

SHARED NDE CZYLI ŚMIERĆ KLINICZNA Z UDZIAŁEM INNYCH OSÓB

W naszym serwisie nigdy nie pisaliśmy wprost o „shared NDE” (śmierci klinicznej z udziałem innych osób), choć pojedyncze relacje zawierające opis tego fenomenu pojawiały się w różnych tekstach. O sprawie przypomniał nam e-mail od naszego stałego czytelnika.

 

Witam FN !
Wesołych Świąt dla całej załogi od załoganta :) Piszę do Was, ponieważ ostatnio natknołem się na wywiad z Raymondem Moodym ,opowiadał o doświadczeniach shared NDE czyli tzw śmierć kliniczna z udziałem innych osób.
Pisałem do Fundacji o tym we wcześniejszym email-u , okazuje się iż, Moody przeżył cos takiego osobiście podczas śmierci jego matki w 1994 roku, czego świadkami byli także jego żona oraz dwoje rodzeństwa.
W związku z powyższym zastanawiam się , czy byłoby możliwe zaproszenie Moodiego do Polski przez Fundację Nautilus, aby przybliżył on ten rodzaj doświadczeń czytelnikom ?? Z poprzedniej korespondencji z FN wywnioskowałem, iż nie macie tego typu historii z terenu Polski w archiwum! Są one bardzo podobne do niektórych doświadczeń na łożu śmierci o których opowiadała oraz które badała Elisabeth Kubler Ross.
Pozdrawiam :)
Paweł

 

 

Sprawa „śmierci klinicznej z udziałem innych osób” (shared NDE) polega z grubsza na tym, że osoby postronne są świadkami, a czasem nawet uczestnikami procesu opuszczania ciała przez inną osobę. Mają wtedy możliwość obserwowania na własne oczy tego, a czasem nawet odczuwania tego, co doświadcza taka osoba. Nasz czytelnik sugeruje, że nie mamy takich relacji w naszym archiwum, ale nie jest to do końca prawda. One są, ale istnieją trochę „przy okazji” innych opisów wydarzeń z pogranicza życia i śmierci. Przypominamy sobie na przykład relację kobiety, która mogła obserwować na własne oczy proces opuszczania ciała przez własną matkę w hospicjum. Dodajmy, że była to osoba wcześniej niewierząca, która dopiero po tym wydarzeniu nabrała absolutnej pewności w sprawach „duszy, ciała i życia po śmierci”. Być może tego typu możliwość uczestniczenia w takim wydarzeniu i możliwości obserwowania „wychodzenia duszy z ciała” została jej podarowana przez istoty wyższe w określonym celu.

 

Pomysł z zaproszeniem Raymond Moody`ego jest oczywiście bardzo dobry, ale na pewno nie damy rady tego zrobić w ciągu najbliższych miesięcy, gdyż prowadzone inne projekty przez nas są tak wymagające naszego czasu i energii, że nie możemy łapać „stu srok za ogon”. Ale zapamiętamy go, a nawet zapiszemy jako „pomysł na przyszłość”.

W sieci jest bardzo dużo relacji typu „shared NDE”. Oto jedna z nich - Scott Taylor opowiada o swoim osobistym przeżyciu typu „shared-death experience” podczas konferencji „KMVT15 Community Media” poświęconej śmierci klinicznej w 2014.

 

Komentarze: 9
Wyświetleń: 6076x | Ocen: 11

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Śr, 27 gru 2017 08:19   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (9)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Pt, 12 sty 2018 11:54 | ocena: -6

Waldi | Gość

Tego typu przeżycia śmierci klinicznej nie wnoszą właściwie nic nowego do wiedzy na temat ewentualnego życia pozagrobowego. Badania naukowe potwierdziły, że mózg ludzki potrafi funkcjonować dłużej po ustaniu innych funkcji życiowych. Te zjawiska są wytworem działalności mózgu, tak jak sen czy lunatykowanie, omamem, halucynacjami. Znamiennym jest, że żadna z tych osób, które doświadczyły śmierci klinicznej nie twierdzi, że widziała życie pozagrobowe w postaci jakichś miejsc typu niebo, w których przebywały by tłumy ludzi. Zawsze chodzi tylko o pojedyncze, ukazujące się zjawy czy też w przypadku ich braku jedynie o jakieś zjawiska typu światełka w tunelu. Tego typu zjawiska nie są w żaden sposób związane z konkretną religią czy też z jej brakiem : doświadczają je zarówno ludzie wierzący w różnych bogów jak i osoby niewierzące. Pomimo wielu takich doniesień, żadna z tych osób "nie powróciła z zaświatów" z nową wiedzą możliwą do sprawdzenia w dalszych badaniach. Żadna nie przepowiedziała przyszłych zdarzeń na Ziemi, żadnej katastrofy, która później zdarzyłaby się zgodnie z planem — trzęsienia ziemi, powodzie, tsunami czy jakieś inne nieszczęścia. Podobnie, żadne cudowne objawienie nie przyniosło odpowiedzi na obecne, pozostające bez odpowiedzi, pytania naukowe, historyczne, teologiczne, jak na przykład to, gdzie we wszechświecie jest życie pozaziemskie, niebo, piekło albo czyściec. Nie wniosły żadnych nowych dowodów na temat zjawisk paranormalnych.

Śr, 27 gru 2017 11:26 | ocena: + 27

k | Gość

jak można "puścić" film bez tłumaczenia!???? Przecież większość nie zna angielskiego!

Rozwiń odpowiedzi (3)

Śr, 27 gru 2017 15:46 | ocena: -7

key | Gość

@k, czas się nauczyć

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 22 sty 2018 07:04 | brak oceny

Polish is the best | Gość

@key, Niby dlaczego? Tu jest Polska!

Śr, 27 gru 2017 21:11 | ocena: + 12

Richard | Gość

@k, Prosze nacisnac na SETTINGS na dole wyswietlanego filmu.Pokaze sie okienko z napisami ANNOTATIONS,SPEED,SUBTITLES I QUALITY. Potem wybrac SUBTITLES . Pokaze sie wtedy lista z jezykami na ktore mozna przetlumaczyc video. Jest tam miedzy innymi jezyk polski tzn. POLISH Ppo kliknieciu na niego pokaza sie napisy po polsku.
Pozdrawiam serdecznie

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 28 gru 2017 14:03 | ocena: + 2

k | Gość

@Richard, Dzięki... myślę jednak, że na Polskim portalu wszystko powinno być w języku Polskim ,a taka opcja dla obcojęzycznych!

Czw, 28 gru 2017 09:17 | ocena: + 3

Olo | Gość

Nautylius myśli ze wszyscy znają angielski ,może nautylius jest juz nie z tego świata?

Śr, 27 gru 2017 10:14 | ocena: -8

zabili go i uciekl | Gość

Sceptycznie jestem nastawiony do smierci klinicznej obrazujacej co moze byc za zaslona ;). Uwazam ze nie ma czegos posredniego, pomiedzy czy w zawieszeniu. Jestem zdania ze sie konkretnie umiera i nikt nie wrocil by opowiedziec co tam jest, o ile cos jest. Zapewne tak, bo w naturze nic sie nie marnuje, NAWET tzw. dusza ;D.

Po prostu takie mam zdanie.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 27 gru 2017 20:40 | ocena: -2

Damian2 | Załogant

@zabili go i uciekl, a moim wszystkiego jest po trochu. Kazdy ma trochę racji :-)

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Najbliższy czat z FN

Ostatnie miesiące przyniosły falę fantastycznie ciekawych informacji związanych ze zjawiskiem UFO z terenu Polski. Kilka z nich zaprezentujemy w LIVE-STREAM z pokładu okrętu Nautilus. Rejs rozpocznie się już 2 lipca o godzinie 20.00 Zapraszamy!

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Z POCZTY DO FN ... [...] Jestem chlopakiem w wieku 15 lat mam pewna zagwozdke. Czasem podczas zwyklych przypadkowych czynnosci mam takie odczucie, że cały świat spowalnia moje ruchy są wyjątkowo szybkie, ale jednoczesnie moje mięśnie sa spięte a moje ruchy bardzo precyzyjne i opanowane. To trwa kilka sekund ale ja odczuwam jakby to byla minuta. Z czym to sie może wiazac? Czy moge to samowolnie wyzwalać? [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 19 cze 2018 08:02 | Na razie zgłosił się do nas jeden świadek tego zdarzenia - mieszkanka miejscowości Świecie. Był 16 czerwca 2018 roku, godzina-  jak ocenia świadek - 23.15, kiedy nagle na niebie zauważyła grupę dziwnych dziesięciu obiektów o złotej barwie, która tworzyła na niebie formację w kształcie łuku. Czekamy na kolejnych świadków! Więcej na temat obserwacji w dziale RELACJE w serwisie ufologicznym FN, czyli www.emilcin.com  .... .... .... .... ...

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 3 czerwca 2018 | Ostatnio mój znajomy zapytał mnie, jakie mam hobby. Po chwili namysłu odpowiedziałem, że pasjonuje mnie znajdowanie odpowiedzi na najważniejsze pytania, jakie może sobie postawić kiedykolwiek człowiek. Kolega pokręcił tylko głową z niedowierzaniem i był bardzo zdziwiony, jak można tak „tracić czas na bzdury”…

czytaj dalej

FILM FN

OBSERWACJA UFO NAD MIEJSCOWOŚCIĄ ŚWIECIE - 16 czerwca 2018, godzina 23:15

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.