Dziś jest:
Sobota, 15 sierpnia 2020

"Nie myśl o szczęściu. Nie przyjdzie - nie zrobi zawodu; przyjdzie - zrobi niespodziankę" B. Prus

Zdjęcie Dnia
CODZIENNIE NOWE ZDJĘCIE

1 2 3 4 50 100 113


#1367 NIEZWYKŁE UFO NAD PORTEM SAN ANTONIO (CHILE)

komentarze: 2 oglądane: 2306x

 Naszym zdjęciem dnia jest fotografia dziwnego obiektu, z którego nagle zaczęła wydobywać się zagadkowa smuga. Należący do chilijskiej marynarki wojennej Airbus Cougar AS-532, zarejestrował niezidentyfikowany obiekt latający w obszarze między portem San Antonio a Quinteros. Pilot helikoptera bezskutecznie próbował nawiązać kontakt z kapitanem maszyny. Po zakończeniu patrolu przekazał nagranie dowódcom, a ci polecili zbadanie incydentu.


Do niecodziennego incydentu doszło w listopadzie 2014 roku, jednak dopiero niedawno nagranie zostało opublikowane przez Komitet ds. badań nietypowych zjawisk powietrznych (CEFAA), działający przy Generalnej Dyrekcji Lotnictwa Cywilnego. Eksperci komitetu zajmują się weryfikowaniem informacji o statkach kosmicznych. Sprawdzają także czy obiekty te wpływają na bezpieczeństwo lotów pasażerskich i wojskowych. Jak tłumaczą dopiero po wnikliwej analizie zdecydowali się na upublicznienie filmu oraz wyników śledztwa.

Kamera zamontowana na pokładzie śmigłowca zarejestrowała intrygujące UFO. Obiekt z pozoru przypominał helikopter, jednak nie został wykryty przez radary. Dopiero system kontroli radarowej FAA (Federalna Administracja Lotnictwa działająca na terenie USA), zauważył obiekt, ale nie odnotował przy tym żadnego ruchu w pobliżu Airbusa.

Próba nawiązania kontaktu z kapitanem statku skończyła się niepowodzeniem. Pilot i operator kamery relacjonowali, że w pewnym momencie z tylnej cześć maszyny zaczęła wydobywać się mieszanina gazów lub cieczy w postaci smugi W końcu po upływie ok. 10 min. pilot śmigłowca zdecydował się na powrót do bazy, a obiekt zniknął w chmurach.


 

Dostajemy bardzo dużo fotografii, na których czytelnicy dostrzegli coś intrygującego. Jest jasne, że każda osoba w Polsce (!) po skierowaniu aparatu w niebo i chwili cierpliwości może wykonać zdjęcie z czymś zagadkowym, co potem będzie można zauważyć przeglądając zdjęcia. Te fotografie jedynie odnotowujemy, ale nie ma sensu poświęcać im wiele uwagi, gdyż... tego jest po prostu zbyt dużo. Koncentrujemy się jedynie na takich zdjęciach, które uznamy za spektakularne i warte naszego czasu i pracy.

Poniżej kilka przykładów takich właśnie zdjęć z naszej ostatniej poczty.

From: [...]
Sent: Monday, June 8, 2020 12:56 AM
To: Fundacja NAUTILUS <nautilus@nautilus.org.pl>
Subject: Ciekawe zdjęcia ufo po przeróbce

Szanowna fundacjo, na jednej z grup Facebookowych pokazano obróbkę zdjęć obiektów ufo ukazująca w efekcie końcowym obcych w owych statkach (?) Wygląda to bardzo ciekawie. Podsyłam link i screeny . Z wyrazami szacunku załogant  Dzibril88


From: [....]
Sent: Monday, June 8, 2020 1:20 AM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: ZDJĘCIE - UFO?

Witam,

Ostatnio wykonywałem zdjęcia słupa reklamowego w Szczecinie przy rondzie Hakena.
Przeglądając zdjęcia na komputerze, moją uwagę przykuł mały punkt.

Zdjęcia zrobiłem w odstępie sekundy (na jednym zdjęciu widać obiekt na drugim już nie) – stąd też można stwierdzić że to nie jest żaden kurz na obiektywie ani żadne odbicie światła
Przesyłam również powiększone zdjęcie wraz z oznaczeniem obiektu.

Co to może być?

Pozdrawiam

[...]


[...]

Tęcza i obiekt

Witam Mostek Kapitański. W dniu 5.06.2020 fotografowałem tęczę w Rudzie Śląskiej. Zdjęć wykonałem kilkanaście i ku mojemu zdziwieniu zauważyłem na jednym zdjęciu niezidentyfikowany obiekt, który był niewidoczny w trakcie wykonywania zdjęcia. Postanowiłem je wysłać do Was, ponieważ wydaje mi się, że zdjęcie jest Ciekawe. Wykonałem powiększenie obiektu do ewentualnej publikacji. Pozdrawiam Was i wszystkich Załogantów Gorki73.

 

From: [...]
Sent: Saturday, June 6, 2020 4:53 PM
To: Fundacja Nautilus <nautilus@nautilus.org.pl>
Subject: Zdjęcia dużego obiektu miejscowość Marózek /Warmia/

Witam Państwa

Jestem waszym zagorzałym sympatykiem,  interesuje się zjawiskiem UFO od kilkudziesięciu lat, wszystkie ciekawe zdjęcia które wykonałem w plenerze wnikliwie analizuje pod kątem utrwalonych w kadrze dziwnych latających obiektów. Jestem byłym członkiem Warszawskiego Towarzystwa Badań Niezidentyfikowanych Obiektów Latających UFO-Video niestety już od dawna nieistniejącego./Kierowanego przez sławnego Ufologa nieżyjącego już ŚP Kazimierza Bzowskiego/
Urządzam sobie czasami polowania fotograficzne na obiekty latąjące strzelając foty ot tak seriami nad lasami w niebo nad blokami i coś zawszę upoluję.
Analiza zdjęć /kadrów/ wykonywanych na wyjazdach jest dość pracochłonna przez co niektóre obrazy mam w swoich archiwalnych zbiorach za które biorę się z dużym opóźnieniem.
Przesyłam Państwu kilka zdjęć utrwalonych z wsi Marózek w Polsce położonej w województwie warmińsko mazurskim w powiecie Olsztyńskim, w  gminie Olsztynek,  które mogą was zaciekawić.
Zdjęcia wykonywane były aparatem typu Canon 550D z teleobiektywem Canon zoom Lens EF 70-300mm w dniu 05-06-2018 r. o godz. 15:09. W celu uniemożliwienia fotomontażu przesyłam ich oryginalne zdjęcia oraz  kopie wzmocnione w programie Photoshop.
W tytule umieściłem określenie duży obiekt, gdyż odległość z której wykonywane było zdjęcie była dość znaczna, ciężko mi określić ale mogło to być kilka kilometrów.
Widoczny obiekt wyszukałem na dwóch zdjęciach z siedmiu które robiłem trybie szybkiej migawki, także prędkość jego była dość znaczna.

Pozdrawiam całą ekipę Fundacji
Panie Robercie robicie fantastyczną robotę otwierając niedowiarkom oczy na prawdę.

 

From: [...]
Sent: Sunday, May 17, 2020 2:47 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: obiekty na niebie

Witam serdecznie Fundację Nautilus !

W czasie panującej pandemii możemy zaobserwować że ruch samochodowy jak i pieszy w naszych miastach jak też poza nimi zamarł. Tereny leśne nareszcie zostały uwolnione od człowieka który zawsze niósł dla zwierząt zagrożenie. Ale aktualnie możemy spotkać naszych młodszych braci jak wychodzą na łąki, na drogi w miejsca gdzie nie tak dawno stał człowiek.
W dniu 15.05.2020 r. o godz. 14.50 wracając z działki z terenów wschodniego Mazowsza zauważyłem przebiegającego przez drogę łosia który zapewne podążał do sąsiedniego lasu. Łosie zawsze wychodziły na drogi i wówczas przejeżdżając przez tereny leśne należy zachować szczególną uwagę zwłaszcza teraz kiedy zwierzęta czują się wolne i bezpieczne. Kiedy łoś przebiegł na drugą stronę drogi wykonałem pamiątkowe zdjęcie na którym zauważyłem również dziwne obiekty w postaci kul zawieszonych na niebie. Pomyślałem sobie że może te obiekty śledzą ruch zwierząt w czasie panującego koronawirusa.

Pozdrawiam ( Orion_1957 )

From: [...]
Sent: Tuesday, June 2, 2020 11:51 AM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: dziwne obiekty

Witam serdecznie Fundację Nautilus !
W załączeniu przesyłam jedno zdjęcie w kilku odsłonach które wykonałem  w dniu 10.05.2020 r.        o godz. 11.53 na terenach wschodniego Mazowsza. Myślę że widoczne na budynkiem obiekty nie są zapewne komarami, pszczołami czy też pyłkami kwiatowymi.
Pozdrawiam ( Orion_1957 )


 

From: [...]
Sent: Thursday, May 7, 2020 4:56 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Obiekty nad Centrum Warszawy

Witam serdecznie Fundację Nautilus !

W dniu dzisiejszym tj. 07.05.2020 r. w Centrum Warszawy zarejestrowałem dwa dziwne obiekty : zdjęcie P5070049 wykonane o godz. 8.54 przedstawia obiekt w kształcie pocisku, natomiast zdjęcie P5070075 z godz. 11.00 ukazuje srebrną kulę na niebie w rejonie Pałacu Kultury i Nauki.

Pozdrawiam (Orion_1957)

 


 

Witam serdecznie Fundację Nautilus !
W nawiązaniu do mojego e-maila  który wysłałem do Fundacji w dniu 17.07.2020 r ,,Obiekty na niebie" chciałbym dołączyć jedno zdjęcie ( z łosiem ) które po małej obróbce bardziej uwydatnia obiekty na niebie.
Ponadto chciałbym dołączyć do Waszej kolekcji bardzo ciekawe niczym ,,Niebiańskie chmury" które udało mi się uchwycić na Mazowszu w dniu 11.05.2020 r. o godz. 15.36.

Pozdrawiam ( Orion_1957 )
From: [...]
Sent: Saturday, May 23, 2020 9:50 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: FWD: obiekt nad budynkami

 
 
W dniu 2020-05-23 21:41:03 użytkownik edward1957@op.pl napisał:
Witam serdecznie Fundację Nautilus !
W załączeniu przesyłam jedno zdjęcie które wykonałem w Warszawie ( z mieszkania ) w dniu 09.05.2020 r. o godz. 09.14. Na zdjęciu widoczny jest bardzo dziwny obiekt unoszący się nad budynkami mieszkalnymi w Centrum Śródmieścia.
Pozdrawiam Pana Kapitana oraz całą załogę.
( Orion_1957 )

 

From: [...]
Sent: Monday, May 25, 2020 7:52 AM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Przed burzą.

Witam , dziś przesyłam jedno zdjęcie z 24.05 gdzie komentarz jest zbyteczny. Pozdrawiam ,,scyzoryk,,
From: [...]
Sent: Monday, May 11, 2020 7:40 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Bociany i Ufo?

Witam Fundacje Nautilus, a w szczególności jej Prezesa , z którym to miałem przyjemność wraz ze swoją dziewczyną spotkać się osobiście na konferencji poświęconej zjawisku UFO.
Jestem stałym czytelnikiem Fundacji ,a od niedawna załogantem okrętu Nautilus.
Zawsze interesowałem się zjawiskiem Ufo i innymi nieznanymi zjawiskami, które są tu opisywane.
Piszę do Was w sprawie zdjęcia ,które zrobiłem w sobotę 02.05.2020.
Będąc na wsi (miejscowość Gostkowo)zobaczyłem, jak blisko domu po polu chodzą dwa bociany. Rzadko zdarza się aby te ptaki , tak blisko podchodziły do zabudowań. Dlatego postanowiłem ten moment uwiecznić na fotografii. Minęło trochę czasu i postanowiłem obejrzeć zdjęcia z tego dnia.
Jakież było moje zaskoczenie, gdy zobaczyłem oprócz bocianów coś jeszcze.
Zdjęcie było robione iPhonem w trybie Live.
Na polu są dwa bociany, jakiś czarny ptak i obiekt , który przelatuje z dużą prędkością.
Nie wygląda mi to na owad czy inny ptak.
W trybie Live można zobaczyć jak obiekt leci,tzn. po przytrzymaniu palcem zdjęcia jest zdjęcie na żywo (te telefony umożliwiają to).
Obiekt leci nisko nad samym polem aby wznieść się pod kątem. Wydaje mi się, że jest między mną , a pierwszym bocianem. Obiekt jest w prawym górnym rogu. Dodam,że oprócz mnie ,jeszcze jedna osoba robiła zdjęcia i tam niczego nie ma ( sprawdzaliśmy) chociaż godzina była ta sama. Samego obiektu nie widziałem w trakcie robienia.
Zdjęcie wysyłam do Waszej oceny, może sami coś więcej powiecie co to jest.
Jak chcecie je opublikować nie ma problemu wraz z moim imieniem.
Pozdrawiam,

[dane do wiad. FN]
To mała próbka tego, co dostajemy na pokład okrętu Nautilus naprawdę w ogromnych ilościach... Wybaczcie, jeśli są opóźnienia w publikacji zdjęć (a zwłaszcza filmów), ale naprawdę musimy stosować dość zdecydowane kryteria selekcji pod kątem tego, ile możemy poświęcić czasu na opracowanie zdjęć czy filmów. Dopóki nie wygramy w eurolotto kilkudziesięciu milionów i nie będziemy mogli zatrudniać ludzi, to tak to wszystko musi wyglądać. Ale na pewno nam to wybaczacie... ;)


Komentarze (2)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Wt, 9 cze 2020 09:10 | ocena: + 2

Orion_1957 | Załogant

Dzibrill88 . Chciałbym bardzo w to wierzyć że obcy pilotują ten obiekt. Oczywiście może to być prawdą ale niestety mam wątpliwości, że jesteś w stanie pokazać ich za sterami swoich maszyn. Sprzęt jakim się posługujesz tak daleko nie sięga. Wielokrotnie robimy zdjęcia obiektom których nie widzimy gołym okiem a dopiero podczas przeglądania ich w komputerze zauważamy że się pojawiły co całkowicie zaprzecza abyśmy mogli ich oglądać podczas pilotowania. Chciałbym ich osobiście zobaczyć w takiej sytuacji ale oni nie lecą jak Twardowski na Księżycu a jedynie wewnątrz swoich statków. Posiadam w swoim archiwum podobne zdjęcie tego typu i nie dostrzegłem w nich obcych - obcych których również nie widzę na tych przybliżeniach. Myślę, że gdyby to była prawda to Fundacja Nautilus wielokrotnie by informowała o takich przypadkach dokonując uprzednio szeregu badań. Pozdrawiam

Wt, 9 cze 2020 07:52 | brak oceny

88kropka | Załogant

Do Dzibrill88, mam wątpliwości do twoich zdjęć,jak sfilmuje lub z fotografuje się gwiazdę na niebie to właśnie daje takie powiększenie jak na zdjęciu 1, ale żeby ją powiększać i szukać czegoś ? W ich środku? Mam wątpliwisci,myślisz że to ufo? Te obiekty są sprytnie przez kogoś pilotowane i wątpię w to aby pozwoli sobie aby ich było widać po powiększeniu,oni raczej na takie rzeczy sobie nie pozwalają,chyba że należysz do ich grona ludzi budzących zaufanie,i uczciwych,przez kawałek blachy przez ich statek choćbyś nakładał najlepsze filtry to nic nie da.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
Nowsze Nowsze
Strona 1 / 113


komentarze: 5 oglądane: 859x
#1388
OBIEKT UFO NA NIEBIE, KTÓREGO... NIE BYŁO - lipiec 2020

To bardzo częsta sytuacja - ktoś robi fotografię pustego nieba, na którym pojawia się UFO. I autor fotografii jest przekonany, że w chwili wykonywania zdjęcia niczego na niebie nie było. To dobry przykład takiej fotografii.  From: [...]Sent...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 1080x
#1387
OBIEKT UFO SFOTOGRAFOWANY Z OKNA SAMOLOTU - lipiec 2020

Naszym dzisiejszym "zdjęciem dnia" jest fotografia wykonana przez szybę samolotu linii Ryanair. O sprawie poinformowali nas czytelnicy serwisu.[...] Hej :)Widzieliście to już?Pozdrawiam Fundację :)Monika https://m.facebook.com/photo.php?fbid...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 1232x
#1386
ZAGADKOWA POSTAĆ NAD POLEM KAMPINGOWYM - lipiec 2020

 Tym razem nie UFO, ale duch na zdjęciu, a raczej dziwna gigantyczna postać dziewczyny nad kamperami jest naszym dzisiejszym "zdjęciem dnia". Nie mamy czasu na weryfikowanie i żmudne sprawdzanie tego zdjęcia, bo każdego dnia przychodzą kolejne i...

czytaj dalej


komentarze: 1 oglądane: 1002x
#1385
NASA: Obiekt 10 razy większy od Ziemi na tarczy Słońca

NASA zaobserwowała tajemniczy obiekt 10 razy większy od Ziemi na tle tarczy Słońca. Naukowcy przekonują, że to zwykła anomalia, ale zwolennicy teorii spiskowych głoszą, że jest to ogromny statek kosmiczny obcych.  Obiekt został uchwycony przez sondę...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 1787x
#1384
NIEZWYKŁY OBIEKT PODCZAS EKSPLOZJI W LIBANIE - 4 sierpnia 2020

 W porcie w stolicy Libanu doszło we wtorek 4 sierpnia 2020 po południu do potężnej eksplozji. Zginęło co najmniej sto osób, ok. 4 tys. zostało rannych. Nasi czytelnicy zauważyli, że na filmach widać dziwnie zachowujące się obiekty. Zdjęcie jednego...

czytaj dalej


komentarze: 22 oglądane: 1670x
#1383
UFO NA PRZEDWOJENNEJ FOTOGRAFII?

 [...] Szanowna Fundacjo, Przesyłam ciekawą fotografię, która została użyta w artykule w przedwojennej prasie. Przedstawia ono plażę w Puszczykówku, która przez koło Stronnictwa Narodowego została zamknięta dla Żydów. Tak obrzydliwe, bezwstydne ...

czytaj dalej


komentarze: 5 oglądane: 1200x
#1382
OBIEKT UFO NAD LAKEVIEW (OHIO, USA) 2020

Nadrabiamy zaległości ze zdjęciami czekającymi w kolejce do publikacji. Tym razem obiekt UFO, który pojawił się nad Lakeview (USA, Ohio) w 2020.  I jeszcze coś z naszej poczty.From: [...]Sent: Tuesday, June 16, 2020 11:54 PMTo: REDAKCJA FN ... ...

czytaj dalej


komentarze: 2 oglądane: 1527x
#1381
ZDUMIEWAJĄCE ZDJĘCIE Z FOTOPUŁAPKI FN – 19/20 lipca 2020

 Naszym dzisiejszym zdjęciem dnia jest fotografia wykonana przez fotopułapkę ustawiona w Bazie FN. Jest to bardzo sprytne urządzenie, które po wykryciu ruchu wykonuje zdjęcie. Jednocześnie wysyła SMS i e-mail na skrzynkę. Zdjęcie zostało wykonane...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 1277x
#1379
ZAGADKOWY OBIEKT OBSERWOWANY Z SAMOLOTU

Informację o tej obserwacji dostaliśmy na naszej poczcie. Film pokazał serwis UFO CASE ALIEN.  I jeszcze coś z naszej poczty.[...] Witam. Przeglądając internet natknąłem sie na zdjęcia, które niedawno odtajnił rząd Francuski, dotyczace obserwacji...

czytaj dalej


komentarze: 5 oglądane: 1437x
#1378
UFO NAD TURBACZEM (2020)

Zdjęcie dostaliśmy 24 lipca 2020, ale zrobione było kilka tygodni wcześniej. Jest to klasyczne zdjęcie z wakacji, na którym obiekt UFO został zauważony dopiero podczas przeglądania zdjęć na ekranie komputera po powrocie do domu. Poniżej fragment e-maila...

czytaj dalej


komentarze: 4 oglądane: 2398x
#1377
UFO NAD BABIĄ GÓRĄ - 25 czerwca 2020

Zdjęcie dostaliśmy 12 lipca 2020 i jest naszym dzisiejszym zdjęciem dnia. Ciekawe obiekty na zdjęciu nasz czytelnik dostrzegł przeglądając zdjęcia w domu na komputerze. Poniżej e-mail.From: [....]Sent: Sunday, July 12, 2020 2:01 PMTo: nautilus@nautilus...

czytaj dalej


komentarze: 2 oglądane: 3211x
#1376
DUCH KOBIETY W WIKTORIAŃSKIM DOMU (WIELKA BRYTANIA)

Zdjęcie trafiło na naszą pocztę w ostatnich dniach. Mama wykonała zdjęcie małemu synkowi jeżdżącemu na rowerze, za nim był opuszczony budynek, w którym podobno pojawia się duch kobiety. W domu podczas przeglądania zdjęć zauważyła, że w jednym z okien...

czytaj dalej

STRONA
1 2 3 4 50 100 113
Nowsze Nowsze
Strona 1 / 113

szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Poleca,y lekturę najnowszego wpisu w dziale FN24 o nowych, nieznanych efektach zarażenia koronawirusem. [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Sob, 8 sie 2020 20:40 | Witam serdecznie Fundację Nautilus !  W dniu dzisiejszym tj. 08.08.2020 r. o godz. 22.05 na rozgwieżdżonym niebie można było zaobserwować przelot białego światła które sunęło bezszelestnie z zachodu w kierunku wschodnim. Światło to przesuwało się wolno i dość nisko - niżej jak satelity które możemy dostrzec na niebie. Światło to obserwowałem przez około 15 sekund na terenie Pragi Południe w Warszawie. [...]

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 3 maja 2020 | Miałem zabawne spotkanie z moim wiernym słuchaczem sprzed lat. Wtedy młodym chłopakiem, a dziś poważnym panem z rodziną, dziećmi i siwiejącymi skroniami. Dopiero patrząc na niego zobaczyłem dyskretny urok upływu czasu, który dotyczy przecież każdego z nas. Zadał mi ciekawe pytanie... Panie Robercie, jak można utrzymać pasję przez tyle lat? Przecież reszta pasjonatów panu podobnych dawno odpadła od...

czytaj dalej

FILM FN

DZIWNY OBIEKT NAD STARYM MIASTEM W ZAMOŚCIU - 2 sierpnia 2020

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.