Dziś jest:
Wtorek, 6 grudnia 2022

Człowiek ma ogromną moc. Medytacja i wewnętrzna siła zwielokrotniają tę moc. Nie zmierzy jej ani nauka, ani żaden przyrząd. Nie ogarnie jej wielkości także ludzki umysł.
/Liao Sifu, chiński mistrz Nei Kungu/

Zdjęcie Dnia
CODZIENNIE NOWE ZDJĘCIE

1 2 3 4 50 100 137


#1367 NIEZWYKŁE UFO NAD PORTEM SAN ANTONIO (CHILE)

komentarze: 2 oglądane: 28787x

 Naszym zdjęciem dnia jest fotografia dziwnego obiektu, z którego nagle zaczęła wydobywać się zagadkowa smuga. Należący do chilijskiej marynarki wojennej Airbus Cougar AS-532, zarejestrował niezidentyfikowany obiekt latający w obszarze między portem San Antonio a Quinteros. Pilot helikoptera bezskutecznie próbował nawiązać kontakt z kapitanem maszyny. Po zakończeniu patrolu przekazał nagranie dowódcom, a ci polecili zbadanie incydentu.


Do niecodziennego incydentu doszło w listopadzie 2014 roku, jednak dopiero niedawno nagranie zostało opublikowane przez Komitet ds. badań nietypowych zjawisk powietrznych (CEFAA), działający przy Generalnej Dyrekcji Lotnictwa Cywilnego. Eksperci komitetu zajmują się weryfikowaniem informacji o statkach kosmicznych. Sprawdzają także czy obiekty te wpływają na bezpieczeństwo lotów pasażerskich i wojskowych. Jak tłumaczą dopiero po wnikliwej analizie zdecydowali się na upublicznienie filmu oraz wyników śledztwa.

Kamera zamontowana na pokładzie śmigłowca zarejestrowała intrygujące UFO. Obiekt z pozoru przypominał helikopter, jednak nie został wykryty przez radary. Dopiero system kontroli radarowej FAA (Federalna Administracja Lotnictwa działająca na terenie USA), zauważył obiekt, ale nie odnotował przy tym żadnego ruchu w pobliżu Airbusa.

Próba nawiązania kontaktu z kapitanem statku skończyła się niepowodzeniem. Pilot i operator kamery relacjonowali, że w pewnym momencie z tylnej cześć maszyny zaczęła wydobywać się mieszanina gazów lub cieczy w postaci smugi W końcu po upływie ok. 10 min. pilot śmigłowca zdecydował się na powrót do bazy, a obiekt zniknął w chmurach.


 

Dostajemy bardzo dużo fotografii, na których czytelnicy dostrzegli coś intrygującego. Jest jasne, że każda osoba w Polsce (!) po skierowaniu aparatu w niebo i chwili cierpliwości może wykonać zdjęcie z czymś zagadkowym, co potem będzie można zauważyć przeglądając zdjęcia. Te fotografie jedynie odnotowujemy, ale nie ma sensu poświęcać im wiele uwagi, gdyż... tego jest po prostu zbyt dużo. Koncentrujemy się jedynie na takich zdjęciach, które uznamy za spektakularne i warte naszego czasu i pracy.

Poniżej kilka przykładów takich właśnie zdjęć z naszej ostatniej poczty.

From: [...]
Sent: Monday, June 8, 2020 12:56 AM
To: Fundacja NAUTILUS <nautilus@nautilus.org.pl>
Subject: Ciekawe zdjęcia ufo po przeróbce

Szanowna fundacjo, na jednej z grup Facebookowych pokazano obróbkę zdjęć obiektów ufo ukazująca w efekcie końcowym obcych w owych statkach (?) Wygląda to bardzo ciekawie. Podsyłam link i screeny . Z wyrazami szacunku załogant  Dzibril88


From: [....]
Sent: Monday, June 8, 2020 1:20 AM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: ZDJĘCIE - UFO?

Witam,

Ostatnio wykonywałem zdjęcia słupa reklamowego w Szczecinie przy rondzie Hakena.
Przeglądając zdjęcia na komputerze, moją uwagę przykuł mały punkt.

Zdjęcia zrobiłem w odstępie sekundy (na jednym zdjęciu widać obiekt na drugim już nie) – stąd też można stwierdzić że to nie jest żaden kurz na obiektywie ani żadne odbicie światła
Przesyłam również powiększone zdjęcie wraz z oznaczeniem obiektu.

Co to może być?

Pozdrawiam

[...]


[...]

Tęcza i obiekt

Witam Mostek Kapitański. W dniu 5.06.2020 fotografowałem tęczę w Rudzie Śląskiej. Zdjęć wykonałem kilkanaście i ku mojemu zdziwieniu zauważyłem na jednym zdjęciu niezidentyfikowany obiekt, który był niewidoczny w trakcie wykonywania zdjęcia. Postanowiłem je wysłać do Was, ponieważ wydaje mi się, że zdjęcie jest Ciekawe. Wykonałem powiększenie obiektu do ewentualnej publikacji. Pozdrawiam Was i wszystkich Załogantów Gorki73.

 

From: [...]
Sent: Saturday, June 6, 2020 4:53 PM
To: Fundacja Nautilus <nautilus@nautilus.org.pl>
Subject: Zdjęcia dużego obiektu miejscowość Marózek /Warmia/

Witam Państwa

Jestem waszym zagorzałym sympatykiem,  interesuje się zjawiskiem UFO od kilkudziesięciu lat, wszystkie ciekawe zdjęcia które wykonałem w plenerze wnikliwie analizuje pod kątem utrwalonych w kadrze dziwnych latających obiektów. Jestem byłym członkiem Warszawskiego Towarzystwa Badań Niezidentyfikowanych Obiektów Latających UFO-Video niestety już od dawna nieistniejącego./Kierowanego przez sławnego Ufologa nieżyjącego już ŚP Kazimierza Bzowskiego/
Urządzam sobie czasami polowania fotograficzne na obiekty latąjące strzelając foty ot tak seriami nad lasami w niebo nad blokami i coś zawszę upoluję.
Analiza zdjęć /kadrów/ wykonywanych na wyjazdach jest dość pracochłonna przez co niektóre obrazy mam w swoich archiwalnych zbiorach za które biorę się z dużym opóźnieniem.
Przesyłam Państwu kilka zdjęć utrwalonych z wsi Marózek w Polsce położonej w województwie warmińsko mazurskim w powiecie Olsztyńskim, w  gminie Olsztynek,  które mogą was zaciekawić.
Zdjęcia wykonywane były aparatem typu Canon 550D z teleobiektywem Canon zoom Lens EF 70-300mm w dniu 05-06-2018 r. o godz. 15:09. W celu uniemożliwienia fotomontażu przesyłam ich oryginalne zdjęcia oraz  kopie wzmocnione w programie Photoshop.
W tytule umieściłem określenie duży obiekt, gdyż odległość z której wykonywane było zdjęcie była dość znaczna, ciężko mi określić ale mogło to być kilka kilometrów.
Widoczny obiekt wyszukałem na dwóch zdjęciach z siedmiu które robiłem trybie szybkiej migawki, także prędkość jego była dość znaczna.

Pozdrawiam całą ekipę Fundacji
Panie Robercie robicie fantastyczną robotę otwierając niedowiarkom oczy na prawdę.

 

From: [...]
Sent: Sunday, May 17, 2020 2:47 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: obiekty na niebie

Witam serdecznie Fundację Nautilus !

W czasie panującej pandemii możemy zaobserwować że ruch samochodowy jak i pieszy w naszych miastach jak też poza nimi zamarł. Tereny leśne nareszcie zostały uwolnione od człowieka który zawsze niósł dla zwierząt zagrożenie. Ale aktualnie możemy spotkać naszych młodszych braci jak wychodzą na łąki, na drogi w miejsca gdzie nie tak dawno stał człowiek.
W dniu 15.05.2020 r. o godz. 14.50 wracając z działki z terenów wschodniego Mazowsza zauważyłem przebiegającego przez drogę łosia który zapewne podążał do sąsiedniego lasu. Łosie zawsze wychodziły na drogi i wówczas przejeżdżając przez tereny leśne należy zachować szczególną uwagę zwłaszcza teraz kiedy zwierzęta czują się wolne i bezpieczne. Kiedy łoś przebiegł na drugą stronę drogi wykonałem pamiątkowe zdjęcie na którym zauważyłem również dziwne obiekty w postaci kul zawieszonych na niebie. Pomyślałem sobie że może te obiekty śledzą ruch zwierząt w czasie panującego koronawirusa.

Pozdrawiam ( Orion_1957 )

From: [...]
Sent: Tuesday, June 2, 2020 11:51 AM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: dziwne obiekty

Witam serdecznie Fundację Nautilus !
W załączeniu przesyłam jedno zdjęcie w kilku odsłonach które wykonałem  w dniu 10.05.2020 r.        o godz. 11.53 na terenach wschodniego Mazowsza. Myślę że widoczne na budynkiem obiekty nie są zapewne komarami, pszczołami czy też pyłkami kwiatowymi.
Pozdrawiam ( Orion_1957 )


 

From: [...]
Sent: Thursday, May 7, 2020 4:56 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Obiekty nad Centrum Warszawy

Witam serdecznie Fundację Nautilus !

W dniu dzisiejszym tj. 07.05.2020 r. w Centrum Warszawy zarejestrowałem dwa dziwne obiekty : zdjęcie P5070049 wykonane o godz. 8.54 przedstawia obiekt w kształcie pocisku, natomiast zdjęcie P5070075 z godz. 11.00 ukazuje srebrną kulę na niebie w rejonie Pałacu Kultury i Nauki.

Pozdrawiam (Orion_1957)

 


 

Witam serdecznie Fundację Nautilus !
W nawiązaniu do mojego e-maila  który wysłałem do Fundacji w dniu 17.07.2020 r ,,Obiekty na niebie" chciałbym dołączyć jedno zdjęcie ( z łosiem ) które po małej obróbce bardziej uwydatnia obiekty na niebie.
Ponadto chciałbym dołączyć do Waszej kolekcji bardzo ciekawe niczym ,,Niebiańskie chmury" które udało mi się uchwycić na Mazowszu w dniu 11.05.2020 r. o godz. 15.36.

Pozdrawiam ( Orion_1957 )
From: [...]
Sent: Saturday, May 23, 2020 9:50 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: FWD: obiekt nad budynkami

 
 
W dniu 2020-05-23 21:41:03 użytkownik edward1957@op.pl napisał:
Witam serdecznie Fundację Nautilus !
W załączeniu przesyłam jedno zdjęcie które wykonałem w Warszawie ( z mieszkania ) w dniu 09.05.2020 r. o godz. 09.14. Na zdjęciu widoczny jest bardzo dziwny obiekt unoszący się nad budynkami mieszkalnymi w Centrum Śródmieścia.
Pozdrawiam Pana Kapitana oraz całą załogę.
( Orion_1957 )

 

From: [...]
Sent: Monday, May 25, 2020 7:52 AM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Przed burzą.

Witam , dziś przesyłam jedno zdjęcie z 24.05 gdzie komentarz jest zbyteczny. Pozdrawiam ,,scyzoryk,,
From: [...]
Sent: Monday, May 11, 2020 7:40 PM
To: nautilus@nautilus.org.pl
Subject: Bociany i Ufo?

Witam Fundacje Nautilus, a w szczególności jej Prezesa , z którym to miałem przyjemność wraz ze swoją dziewczyną spotkać się osobiście na konferencji poświęconej zjawisku UFO.
Jestem stałym czytelnikiem Fundacji ,a od niedawna załogantem okrętu Nautilus.
Zawsze interesowałem się zjawiskiem Ufo i innymi nieznanymi zjawiskami, które są tu opisywane.
Piszę do Was w sprawie zdjęcia ,które zrobiłem w sobotę 02.05.2020.
Będąc na wsi (miejscowość Gostkowo)zobaczyłem, jak blisko domu po polu chodzą dwa bociany. Rzadko zdarza się aby te ptaki , tak blisko podchodziły do zabudowań. Dlatego postanowiłem ten moment uwiecznić na fotografii. Minęło trochę czasu i postanowiłem obejrzeć zdjęcia z tego dnia.
Jakież było moje zaskoczenie, gdy zobaczyłem oprócz bocianów coś jeszcze.
Zdjęcie było robione iPhonem w trybie Live.
Na polu są dwa bociany, jakiś czarny ptak i obiekt , który przelatuje z dużą prędkością.
Nie wygląda mi to na owad czy inny ptak.
W trybie Live można zobaczyć jak obiekt leci,tzn. po przytrzymaniu palcem zdjęcia jest zdjęcie na żywo (te telefony umożliwiają to).
Obiekt leci nisko nad samym polem aby wznieść się pod kątem. Wydaje mi się, że jest między mną , a pierwszym bocianem. Obiekt jest w prawym górnym rogu. Dodam,że oprócz mnie ,jeszcze jedna osoba robiła zdjęcia i tam niczego nie ma ( sprawdzaliśmy) chociaż godzina była ta sama. Samego obiektu nie widziałem w trakcie robienia.
Zdjęcie wysyłam do Waszej oceny, może sami coś więcej powiecie co to jest.
Jak chcecie je opublikować nie ma problemu wraz z moim imieniem.
Pozdrawiam,

[dane do wiad. FN]
To mała próbka tego, co dostajemy na pokład okrętu Nautilus naprawdę w ogromnych ilościach... Wybaczcie, jeśli są opóźnienia w publikacji zdjęć (a zwłaszcza filmów), ale naprawdę musimy stosować dość zdecydowane kryteria selekcji pod kątem tego, ile możemy poświęcić czasu na opracowanie zdjęć czy filmów. Dopóki nie wygramy w eurolotto kilkudziesięciu milionów i nie będziemy mogli zatrudniać ludzi, to tak to wszystko musi wyglądać. Ale na pewno nam to wybaczacie... ;)


Komentarze (2)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Wt, 9 cze 2020 09:10 | ocena: + 2

Orion_1957 | Załogant

Dzibrill88 . Chciałbym bardzo w to wierzyć że obcy pilotują ten obiekt. Oczywiście może to być prawdą ale niestety mam wątpliwości, że jesteś w stanie pokazać ich za sterami swoich maszyn. Sprzęt jakim się posługujesz tak daleko nie sięga. Wielokrotnie robimy zdjęcia obiektom których nie widzimy gołym okiem a dopiero podczas przeglądania ich w komputerze zauważamy że się pojawiły co całkowicie zaprzecza abyśmy mogli ich oglądać podczas pilotowania. Chciałbym ich osobiście zobaczyć w takiej sytuacji ale oni nie lecą jak Twardowski na Księżycu a jedynie wewnątrz swoich statków. Posiadam w swoim archiwum podobne zdjęcie tego typu i nie dostrzegłem w nich obcych - obcych których również nie widzę na tych przybliżeniach. Myślę, że gdyby to była prawda to Fundacja Nautilus wielokrotnie by informowała o takich przypadkach dokonując uprzednio szeregu badań. Pozdrawiam

Wt, 9 cze 2020 07:52 | brak oceny

88kropka | Załogant

Do Dzibrill88, mam wątpliwości do twoich zdjęć,jak sfilmuje lub z fotografuje się gwiazdę na niebie to właśnie daje takie powiększenie jak na zdjęciu 1, ale żeby ją powiększać i szukać czegoś ? W ich środku? Mam wątpliwisci,myślisz że to ufo? Te obiekty są sprytnie przez kogoś pilotowane i wątpię w to aby pozwoli sobie aby ich było widać po powiększeniu,oni raczej na takie rzeczy sobie nie pozwalają,chyba że należysz do ich grona ludzi budzących zaufanie,i uczciwych,przez kawałek blachy przez ich statek choćbyś nakładał najlepsze filtry to nic nie da.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
Nowsze Nowsze
Strona 1 / 137


komentarze: 5 oglądane: 3672x
#1671
LATAJĄCY DYSK OBOK WATYKANU (październik 2022)

 Na niebie obok Bazyliki Św. Piotra widać ciekawy obiekt. O zdjęciu zawiadomił nas jeden z czytelników.

czytaj dalej


komentarze: 1 oglądane: 4451x
#1670
Ciekawe zdjęcie nieba (wrzesień 2022, Poznań)

Fotografia trafiła do projektu "Atlas Chmur". Czasami czytelnicy dostrzegają w układzie chmur znajome kształty. Tak było w tym przypadku. I jeszcze ciekawostka z naszej pocztyChand Baori – studnia w wiosce Abhaneri, znajdującej się 95 km od Jaipuru...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 2620x
#1669
Ciekawy obiekt na zdjęciu obok krzyża

 Zdjęcie wykonał nasz czytelnik. Obiekt jest widoczny tylko na jednym z trzech zdjęć wykonanych jedno po drugim.

czytaj dalej


komentarze: 2 oglądane: 8958x
#1668
Obiekt na drodze z Koszalina do Kołobrzegu nad drogą S6

 Zdjęcie zostało wykonane 18 maja 2022. Obiekt oczywiście można uznać za balon, ale jego kształt wygląda intrygująco.From: Sent: Saturday, May 21, 2022 9:23 PM To: [...] Subject: spotkanie Witam , jadąc z Koszalina do Kołobrzegu gdzie mieszkam...

czytaj dalej


komentarze: 8 oglądane: 10356x
#1667
UFO NAD EMILCINEM - niezwykły obiekt na niebie na monitoringu z Emilcina, 18 maja 2022

 Obiekt jest widoczny przez dłuższy czas nad lasem. Wyraźnie się obraca, ma jakąś formę i nie wygląda na drona. Poniżej opis.From: [...]Sent: Wednesday, May 18, 2022 2:44 PMTo: FNSubject: obiekt na monitoringuDzień dobry, od wczoraj co jakis czas...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 7286x
#1666
Biały punkt na niebie - 9 maja 2022

[e-mail z 9 maja 2022] Witam, Miałem dziwną obserwację obiektu, którego w żaden sposób nie mogłem sklasyfikować. Mam pewną wiedzę o maszynach stworzonych przez człowieka z zwłaszcza prawdopodobnego do obserwacji w Polsce, ale nie mogę tego czegoś w żaden...

czytaj dalej


komentarze: 7 oglądane: 9459x
#1665
Dziwne zdjęcie w focie w Nysie

[...] Dzień dobry, Jakiś czas temu zwiedzałam fort II w Nysie. W jednym z podziemnych korytarzy natknęłam się na borsuka. Nie chciałam go niepokoić, więc zaczęłam się cofać, ale bardzo chciałam mu zrobić zdjęcie. Kilkakrotnie robiłam zdjęcia bez lampy...

czytaj dalej


komentarze: 3 oglądane: 8148x
#1664
CIEKAWY EFEKT WIDOCZNY NA OBRAZIE MONITORINGU W EMILCINIE

[...] Dzień dobry. Przesyłam filmik z kamerki online z Emilcina, takie coś udało mi się nagrać 2 maja, trwało to kilka sekund. Niesamowicie to wyglądało jak w jednej chwili kuleczki zaczęły świecić a potem jakby zgasły. Pozdrawiam serdecznie Jonasz12Poniżej...

czytaj dalej


komentarze: brak oglądane: 6933x
#1663
BALON CZY UFO? 30 kwietnia 2022

 Obiekt miał kształt pionowej kreski. Czy to mógł być balon? Oczywiście, że tak, ale UFO naprawdę tak też potrafi wyglądać. Data wykonania zdjęć 30 kwietnia 2022.From: [...] Sent: Saturday, April 30, 2022 10:16 PM To: FN Subject: 5 fotografii - ...

czytaj dalej


komentarze: 1 oglądane: 9456x
#1662
RODS NAD BLOKAMI

 W naszym okienku "ZDJĘCIE DNIA" dawno nie było obiektu typu "RODS". Jest okazja, żeby to zmienić... to nasze dzisiejsze "zdjęcie dnia".Zdjęcie zostało wykonane w Płocku. Poniżej oryginalne zdjęcia. Obiekt Rods jest tylko na jednym zdjęciu.Z poczty...

czytaj dalej


komentarze: 1 oglądane: 7980x
#1661
KULKI POJAWIAŁY SIĘ I ZNIKAŁY... NIEZWYKŁA MANIFESTACJA NAD BRUKSELĄ

 Nasz czytelnik przysłał nam trzy filmy nagrane telefonem komórkowym pokazujące dziwne zjawisko nad Brukselą. Screen z jednego z tych filmów to nasze dzisiejsze "Zdjęcie Dnia".  From: [...] Sent: Tuesday, April 26, 2022 4:42 PM To: Fundacja...

czytaj dalej


komentarze: 2 oglądane: 8549x
#1660
Ufo nad Gnieznem - 31 lipca 2021

 Czytelnik nagrał bardzo krótki film pokazujący przelot obiektu na tle nieba.From:  [...]Sent: Monday, April 25, 2022 1:46 PMTo: FNSubject: ufo Gnieznomateriał nagrany w Gnieźnie 31.07.2021 o godzinie 12:20:28camera canon sx60hs zoom 30xNagranie...

czytaj dalej

STRONA
1 2 3 4 50 100 137
Nowsze Nowsze
Strona 1 / 137

szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Pt, 16 wrz 2022 19:45 | 20.07.2022 w środę około godz. 22.00 wyszedłem na ogród przez domem i zauważyłem świetlny punkt jasny obiekt przypominający samolot lecący w nocy.Obiekt przelatywał bezpośrednio nad moim domemw zupełnej ciszy nie wydając żadnych dźwięków.Zacząłem ten obiekt obserwować i wydawało mi się że zauważył mnie że jego obserwuję . Obiekt świetlny próbował zawrócić w przeciwległym kierunkujak znajdował się bezpośrednio nad moim domem.Na pewno nie był to samolot ponieważ...

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 18 września 2022 | Mamy najciekawszy moment w historii ludzkości– powiedzmy – ostatniego tysiąca lat. Czeka nas całkowita zmiana naszego sposobu życia. I przyszedł czas płacenia rachunku życia ponad stan. Łatwiej to wszystko znieść, kiedy spojrzy się na rzeczywistość wokół jak na przepiękną mandalę z piasku tworzoną przez tybetańskich mnichów. Jest piękna także dlatego, że na końcu znika...

czytaj dalej

FILM FN

NIEZWYKŁE LOSY PILOTÓW (II WŚ)

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.