Dziś jest:
Poniedziałek, 27 czerwca 2022

Ten, kto podąża za tłumem, nigdy nie dojdzie dalej niż tłum. Ten kto podąża sam, znajdzie się w miejscu do którego nikt jeszcze wcześniej nie doszedł.
Albert Einstein

Komentarze: 25
Wyświetleń: 30825x | Ocen: 4

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 2 paź 2011 14:35   
Autor: FN, źródło: http://www.vesti.ru/doc.html?id=587331   

Międzynarodowa wyprawa naukowców w październiku 2011 r. Naukowcy będą szukali śladów Yeti

Już w 1958 roku podjęto pierwsze próby odnalezienia Yeti. Na czele ówczesnej ekspedycji Akademii Nauk stał profesor Borys Porszniew. Tym razem w   poszukiwaniach oprócz Rosjan wezmą też udział badacze z USA, Kanady, Mongolii, Szwecji, Estonii i Chin.

Wyprawa będzie poprzedzona konferencją w mieście Taształog. Po raz pierwszy w trakcie jej trwania mają być zaprezentowane sensacyjne dane o podobieństwie genetycznym Yeti oraz człowieka, a także zapisy dźwięków i mowy śnieżnego człowieka. Pokazane zostaną także zdjęcia i filmy.

Ekspedycja odbędzie się niecały miesiąc po tym, jak światowej sławy bokser, Nikołaj Wałujew zorganizował w takim samym celu wyprawę do Jaskini Azasskiej. Wałujew Yeti nie spotkał, w jaskini odnalazł za to połamane gałęzie oraz niewyraźne ślady.  Jednakże akurat ta wyprawa miała raczej na celu promocję regionu. Już od kilku lat bowiem jaskinia ta, nazywana „legowiskiem Yeti”  jest główną atrakcją turystyczną. Miejscowi umiejętnie wykorzystali legendę śnieżnego człowieka, który stał się nieoficjalnym symbolem Górnej Szorii. Organizowane są komercyjne wyprawy dla turystów. Chętnych podobno nie brakuje. Władze regionalne ustanowiły nawet specjalne święto: Dzień Śnieżnego Człowieka, które będzie obchodzone co roku, w dniu otwarcia sezonu narciarskiego  

Planowana na październik wyprawa ma nieco inny charakter i być może, znacznie większe szanse na sukces niż „ekspedycja” Wałujewa.  Od 2009 roku miejscowe władze odnotowały wyraźny wzrost meldunków o pojawianiu się w nielicznych osadach porozrzucanych w tym mało zaludnionym regionie dwumetrowych istot człekokształtnych. Myśliwi i miejscowi cyklicznie natrafiają w okolicy Jaskini Azasskiej na ślady, które nie należą do zwierząt żyjących na tym terenie.

 

 

To tekst przetłumaczony przez naszą koleżankę "z pokładu okrętu Nautilus" ze stron rosyjskich. Istnienie Yeti jest poza dyskusją, gdyż mieliśmy okazję rozmawiać z polskimi himalaistami, którzy mieli okazję zobaczyć dowody istnienia człowieka śniegu. W Archiwum FN jest zapis rozmowy z ukraińskim wspinaszem górskim, który w górach w Rosji miał okazję spotkać się "oko w oko" z człowiekiem śniegu.

 Jego opis był bardzo ciekawy, bo ta niezwykła istota posiadała dar "pozazmysłowego oddziaływania" na człowieka, gdyż doprowadziła do prawie sparaliżowania świadków. Postaramy się odnaleźć to nagranie i przedstawić je na łamach serwisu FN.

Komentarze: 25
Wyświetleń: 30825x | Ocen: 4

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 2 paź 2011 14:35   
Autor: FN, źródło: http://www.vesti.ru/doc.html?id=587331   


Komentarze (25)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2 3

Nie, 9 paź 2011 19:30 | brak oceny

Sonia33 | Załogant

A oto kolejny link [nie na temat? :) ] http://czasprzebudzenia.wordpress.com/15-pazdziernika-zjednoczeni-dla-globalnej-przemiany/. Jest tam również wypowiedż kogoś o imieniu/nicku? Ewa - "tak bym chciała żeby Polacy się także zjednoczyli w jednym głosie wołania o wolność i wystąpili sprzed telewizorów na ulice, żeby stali ramię w ramię jak brat z bratem z pokojem w sercu i godnoscią, ale nieustępliwie i konsekwentnie i żeby to co nas dzieli rozproszyło się w imię rzeczy najważniejszej: PREAWDZIWEJ WOLNOŚCI DLA KAŻDEGO". A może to FN pisze nie na temat? Może czas się obudzić i zamiast bawić się w chowanego z Yeti, udzielić wsparcia tym którzy pokojowo walczą o prawdziwą wolność ludzkości, o przyszłość naszą i następnych pokoleń, o życie na naszej planecie. Cóż na dzień dzisiejszy może być ważniejszego?

Nie, 9 paź 2011 16:41 | brak oceny

jozik | Gość

IT - czyli "szarak" w realistycznym ujęciu - http://tinyurl.com/szarak

Pt, 7 paź 2011 22:27 | brak oceny

Scptk | Załogant

Chcecie coś o GMO ? Tu jest ciekawy cytat Quetzala Plejadanina przyjaciela Billego z 1987 roku : "Także rośliny, owoce i warzywa, a także inne produkty żywnościowe, mogły by już zostać tak genetycznie zmodyfikowane w krótkim czasie, dla dobrobytu ludzi, że wyrosły by z tego obfite korzyści, lecz nieodpowiedzialne, irracjonalne, więc negujące genetykę osoby będą działały przeciwko temu kłamstwami, oszustwami i lękiem, przez co też faktyczne sukcesy genetycznej inżynierii będą musiały na siebie czekać długi czas, na czas gdy pierwsze faktyczne sukcesy zostaną osiągnięte, z których ludzie będą mieli korzyści

Pt, 7 paź 2011 14:47 | brak oceny

kibel | Gość

Proponuje wykorzystac do eksperymentu Jackowskiego dobry jest w odnajdowaniu

Pt, 7 paź 2011 12:43 | brak oceny

Scptk | Załogant

"Wyprawa będzie poprzedzona konferencją w mieście Taształog. Po raz pierwszy w trakcie jej trwania mają być zaprezentowane sensacyjne dane o podobieństwie genetycznym Yeti oraz człowieka" - Ciekawe czy to prawdopodobieństwo genetyczne będzie podparte dowodami. Gdzieś nie mogę znaleźć w internecie tekstu E.Meiera który od Plejadian miał informację że Yeti i wielka stopa są pozostałością po "doświadczeniach genetycznych" tysiące lat temu . Potwierdzało by to znowu wiarygodność E.Meiera. O ile dobrze pamiętam pisało tam o tych doświadczeniach genetycznych właśnie na człowieku i chyba jakiejś małpie !

Pt, 7 paź 2011 11:26 | brak oceny

traszka111 | Załogant

Yeti to jedna wielka ściema.

Pt, 7 paź 2011 00:42 | brak oceny

mandarin | Załogant

Dla tych którym zalezy na poznawaniu faktow a nie trzymaniu sie mitów: Yeti jako istoty magiczne mozna rozszyfrować też po innych przejawach tych istot pojawiających sie w nieco odmiennej postaci "Yowie" w Australii. Yowie jako zmiennoksztaltni zostawiaja po sobie rozne odciski: niekiedy przypominajace ludzkie, niekiedy okragle z czterema palcami, w innych przypadkach trojpalczaste. Yowie widywany jest w zielonej poswiacie (tak tak to tylko "przypadek" ze ufo tez) lub jako istota ktora przed swiadkiem moze zniknąć tak jak znika para nad garnkiem (jedno z takich spotkan przezyl Allan Bucholz). Istoty te cechuje tez nieprzyjemny zapach (tak tak to tez "przypadek" na temat tego co o zapachach duchów mówią egzorcyści) jak i świecąco czerwone oczy ( no jasne znów "przypadek" powiązań z naszymi zmiennokształtnymi). Co ciekawe aborygeni nazywają Yowiego tak samo bezpośrednio jak tybetańczycy Yetiego - cóż to za obraza rozumu dla współczesnego "uczonego" gdy zacznie podejrzewać że "prymityw" bez szkoly lepiej sie zna na "takich sprawach". Australijski krypozoolog Tony Healy ma zebrane ciekawe nietypowe fakty w związku z tą istotą, które myśle że zainteresowałyby tak ukraińskiego wspinacza jak kogoś może z mostka FN - jeśli jest tam jeszcze ktoś otwarty na niewygodne mitomanom fakty

Czw, 6 paź 2011 23:46 | brak oceny

Virilitas | Załogant

:D ....teraz są ważniejsze sprawy niż ważne.Na cholerę nam rozmowa naukowców o Yeti jak musimy dążyć do poznania bardziej istotnych spraw!!! One nam i tak wszystko wyjaśnią jeśli chodzi o anomalia związane z np: Yeti !! Stwórca da nam sam odpowiedz!! Patrzmy w niebo !!!

Czw, 6 paź 2011 22:20 | brak oceny

kimbur | Gość

Szkoda mi tych Yeti... Lepiej żeby nie zostały odszukane bo ludzie potrafią zniszczyć im życie.

Czw, 6 paź 2011 20:22 | brak oceny

semper idem | Gość

Skoro brak tematów do może Fundacja napisałaby tak coś np. o GMO... A Yeti? Jeśli istnieje to niech sobie istnieje. Nikomu krzywdy nie robi...

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2 3
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Fundacja NAUTILUS - jedyna w Polsce oficjalnie działająca organizacja pozarządowa zajmująca się zjawiskami niewyjaśnionymi ******* www.nautilus.org.pl ******** Adres korespondencyjny: Fundacja NAUTILUS, skr. 221, 00-950 Warszawa 1.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Wt, 3 maj 2022 08:44 | [...] 2 maja 2022 na zachodnich obrzeżach miasta Olsztyn miedzy godzina 20 a 21 widziane były na niebie świetliste obiekty w kształcie kuli. Na niebie pojawiło sie co najniej dziesięć lub więcej obiektów kulistych. Pierwszy obiekt był nieco większy. Wszystkie obiekty poruszały sie dokładnie w jednej linii i połączone były jakby nitka światła. poruszały sie z zachodu na wschód. kolor światła biały. Wielkość obiektów: pierwszy obiekt. Wszystkie obiekty jarzyły mocnym zimnym światłem. [...]

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Poniedziałek, 18 kwietnia 2022 | Zawsze trochę się śmiałem, kiedy ktoś wspominał o „czasach ostatecznych”, no bo jak? Czy kilka lat temu ktokolwiek sobie wyobrażał, że przyjdzie zaraza, a tuż po niej wielka, światowa wojna? Czy w dobie wszechobecnych sklepów za każdym rogiem ulicy przez myśl komukolwiek przyszło, że będzie apokaliptyczny brak wszystkiego i może nadejść wszechobecny głód? Dzisiaj, czyli 17 kwietnia 2022 ze zdumieniem...

czytaj dalej

FILM FN

PRZESŁUCHANIE W KONGRESIE USA W SPRAWIE UFO - maj 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.