Dziś jest:
Piątek, 3 grudnia 2021

Nie budźcie mnie nawet na koniec świata, chyba że miałby naprawdę dobre efekty specjalne.
Roger Zelazny, pisarz S-F

Komentarze: 21
Wyświetleń: 19875x | Ocen: 13

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 4/5


Pt, 10 cze 2016 10:48   
Autor: FN, źródło: FN   

PAŃSTWO ISLAMSKIE ISIS ZAPOWIADA WYSADZENIE W POWIETRZE KOMPLEKSU PIRAMID W GIZIE

Tzw. Państwo Islamskie zagroziło, że wysadzi egipskie piramidy. Dżihadyści zapowiedzieli też, że zniszczą słynny posąg Sfinksa. Groźby ISIS trzeba brać serio, gdyż przy okazji ogłoszenia tych przerażających planów islamiści zniszczyli zabytkową świątynię sprzed 2,5 tysiąca lat.

/poniżej zdjęcie z niszczenia świątyni zamieszczone przez ISIS/


ISIS chce zniszczyć piramidy egipskie i posąg Sfinksa

Tzw. Państwo Islamskie znane jest z niszczenia zabytków dziedzictwa kulturowego. Archeologowie wstrzymywali oddech na widok dewastowanych posągów w muzeum w irackim Mosulu. Dżihadyści używali do tego celu młotów pneumatycznych i ładunków wybuchowych. Gdy IS opanowało syryjską Palmyrę, było niemal pewne, że starożytna część miasta nie uniknie dewastacji. Jednak gdy syryjskie siły rządowe odbiły zabytek z rąk islamistów, szczęśliwie okazało się, że nie spełniły się najczarniejsze proroctwa. Zniszczenia wciąż są duże, ale zachowało się około 80 procent starożytnej metropolii.

Teraz tzw. Państwo Islamskie dokonało kolejnego aktu kulturowego barbarzyństwa. Dżihadyści wysadzili w powietrze świątynie Nabu w starożytnym mieście Nimrud  w Iraku. Budowla powstała 2,5 tysiąca lat temu. W filmiku demonstrującym dewastację IS wskazało kolejny cel swojego ataku – egipskie piramidy w Gizie oraz posąg Sfinksa.Islam zakazuje tworzenia rzeźb, ale nie każe ich niszczyć

Zgodnie z nauką islamu wszelkie przedstawianie postaci ludzkich i zwierzęcych jest zakazane. Zakaz wywodzi się z czasów powstania religii, a naukowcy wiążą go z próbą przeciwstawienia się dawnych wierzeniom Arabów, którzy gromadzili posągi bóstw m.in. w Mekce. Na Bliskim Wschodzie takie restrykcje nie były nowe. Podobną praktykę stosowali już starożytni Żydzi, którzy również nie wystawiali rzeźb zarówno Bogu, jak i swoim władcom. Muzułmanie robili wyjątki od tej zasady – przykładem mogą być perskie i tureckie miniatury, którymi ilustrowano księgi.

Dżihadyści z ISIS przyjmują restrykcyjną wykładnię islamu i praktykują niszczenie starożytnych posągów czy świątyń, które na Bliskim Wschodzie przetrwały lata panowania poszczególnych dynastii arabskich oraz tureckich, a także współczesne świeckie rządy. Jak podkreślają eksperci – tzw. Państwo Islamskie nie niszczy jednak wszystkich zabytków. Większe rzeźby trafiają pod młotek, jednak mniejsze skarby są sprzedawane na czarnym rynku, co przynosi znaczny dochód islamistom.Czy groźby IS odnośnie piramid są realne?

Tzw. Państwo Islamskie opanowało sporą część terenów Syrii i Iraku, na których to ustanowiło samozwańczo swój kalifat. Aktualnie IS traci sporą część zdobytego terytorium w wyniku ofensyw syryjskich rebeliantów i Kurdów, sił rządowych Baszara Al-Asada, czy wojsk irackich. Siły walczące z dżihadystami wspierane są w poszczególnych walkach przez lotnictwo koalicji państw zachodnich i arabskich, a także przez lotnictwo rosyjskie.

IS ma swoje przyczółki w Libii, Jemenie czy Afganistanie, a w Egipcie toczy regularne potyczki z wojskiem. W tym ostatnim kraju dżihadyści mają jednak jak na razie najmniejsze szanse na realizację swoich celów. Groźbę zniszczenia piramid czy sfinksa trzeba traktować serio, jeśli powiedziecie im się zapowiada inwazja na Egipt. W tym kraju od wielu miesięcy obserwuje się wzmożone działania grup rekrutujących miłośników ISIS. Jeśli piramidy w Gizie zostaną wysadzone w powietrze, wtedy... spełni się pewna przepowiednia. Nikt jednak nie przypuszczał, że drogą do tego celu będzie terror prowadzony przez ISIS. 

Na pokładzie okrętu Nautilus zawsze pamiętamy o słynnym śpiącym proroku z USA. Edgar Cayce zapadał w trans, w czasie którego miewał wizje dotyczące przyszłości świata.  Cayce mówił bardzo precyzyjnie o piramidzie Cheopsa i komnacie wiedzy, która jest ukryta w Gizie. Jego zdaniem ludziom uda się dotrzeć do tej komnaty i uzyskać dostęp do nieograniczonej ilości wiedzy o ludzkości. Śpiący Prorok wspominał, że jest to starożytna wiedza Atlantów, która na początku nowego wieku ujrzy światło dzienne.

Otwarcie Wielkiej Piramidy będzie największym wydarzeniem, które czeka ludzkość, będzie przełomem w dziejach. Podobnie jak wielu innych wizjonerów wspominał, że ta wiedza pozwoli na stworzenie maszyn latających, które wypełnią ziemskie niebo. Ostrzegał, że Ziemię w związku ze zbliżającą się katastrofą czekają trzy dni ciemności. Nie widział ratunku przed katastrofą. Uważał, że ludzkość zasłużyła sobie na to, aby przeżyć upadek i powstać ponownie. Po otwarciu Wielkiej Piramidy Caysey przewidywał nastanie złotego okresu w dziejach ludzkości. Nie podał, kiedy to się stanie ani w jaki sposób.

Wielokrotnie zastanawialiśmy się nad tym, jak Wielka Piramida zostanie otworzona... Prace archeologiczne są żartem - w grę wchodziłyby tylko takie przedsięwzięcia, które naruszyłyby strukturę piramidy. Czy ISIS poprzez swoje szaleństwo spełni wizję Edgara Cayseya i otworzy ludzkości drogę do "komnaty wiedzy"? Przerażające, ale... jak najbardziej możliwe.

Załączona mapa miejsca:

[zobacz więcej wydarzeń na mapie XFiles]

Komentarze: 21
Wyświetleń: 19875x | Ocen: 13

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 4/5


Pt, 10 cze 2016 10:48   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (21)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Czw, 28 lip 2016 21:24 | ocena: + 1

Tomek | Gość

Zniszczyć piramidy? Ile muszą mieć ładunków wybuchowych i ile zajmie to czasu? Przecież to nieporozumienie. Niech niszczą w tempie budowy (1 blok na parę sekund) to zajmie im to kilkadziesiąt lat. Oczywiście w trakcie trzeba będzie uprzatnac gruz. Nie ma szans. A zresztą, niech próbują - cały świat będzie się z nich śmiał bo po prostu nie dadzą rady i nie mają takich środków.

Pon, 18 lip 2016 18:15 | ocena: + 3

Dick | Gość

Primo: do wysadzenia piramid trzeba bomby wodorowej, to są miliony ton skał. Secundo: po jaką ciężką cholerę?! Przez wieki rządzili w Egipcie islamiści, również twardzi ortodoksi i nie próbowali niszczyć piramid.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 19 lip 2016 11:21 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

Jak to nie niszczyli? A z czego zbudowany jest cały Kair? Przez setki lat rządów sułtanów Dolina Królów była darmowym kamieniołomem.

Pon, 18 lip 2016 16:00 | ocena: + 2

George | Gość

A tak wogole to nie jest chyba temat dla organizacji badajacej zjawiska niewyjasnione.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 19 lip 2016 11:23 | ocena: + 2

dziad_Jag | Gość

Trudno o zjawisko bardziej nie wyjaśnione niż bezdenna głupota fanatyków religijnych.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 19 lip 2016 15:12 | brak oceny

George | Gość

Tu sie zgadzam

Nie, 26 cze 2016 21:40 | ocena: + 5

majomir | Załogant

pomyślcie tylko piramidy zostają wysadzone wewnątrz nic nie ma
świat dowiaduje się że wewnątrz nie różni się znacząco z tym co jest na zewnątrz sterta kamieni
żadnych kluczy maszyn strażnika ani zombiaków ani ufo i co
i ludzie przeglądają na oczy przestają wierzyć w bajki bajeczki mity i legendy rozumieją za to najważniejsze
jak nie wyszkolimy armii nie zbudujemy fortec i bastionów lub nie osiągną technologi pozwalającej na obronę lub unicestwienie agresora lub przyszłego agresora to przyjdą arabusy i nas zjedzą
matoły na świecie jest 1000000 rzeczy a obecnie nie wiemy o nich prawie nic piramidy kolumny groty artefakty zakazana archeologia a wszystko przypisujemy nad rasą kłamstwo powielane od lat to człowiek buduje a jak zbuduje to spoczywa na laurach przychodzą Wandale którzy za dużo nie umieją niszczą grabią mordują po cywilizacji zostają znaczące pozostałości tyle że wandale nie wiedzą jak to zrobić zbudować użyć znajduje to ktoś nie pamiętający nie wykształcony i zakłada że to z andromedy bo kto to wykonał potomkowie wandali nie oni nie budowali

Rozwiń odpowiedzi (2)

Pon, 27 cze 2016 07:24 | ocena: + 1

George | Gość

Widziales kiedys przecinek? Albo kropke? Kto to ma czytac, astygmatyzmu, autyzmu, idiotyzmu i innego zmu mozna sie nabawic.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Sob, 2 lip 2016 00:19 | brak oceny

dziad_Jag | Gość

Faktycznie można dostać oczopląsu i kociokwiku!!

Wt, 12 lip 2016 17:57 | brak oceny

locomotion | Gość

Napisze tak ten kto zadał sobie tyle trudu z budowaniem tych piramid widocznie miał jakiś konkretny cel

Wt, 14 cze 2016 00:10 | ocena: -10

majomir | Załogant

powinni to zrobić
tak na moje i tak nam ni słuzom

Rozwiń odpowiedzi (1)

Wt, 14 cze 2016 20:30 | ocena: + 1

dziad_Jag | Gość

Żeby nie piramidy, to Egipcjany nie miały by co źryć! Wiesz ile forsy zostawiają tam turyści??

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 27 cze 2016 07:27 | brak oceny

George | Gość

Dziad szarmancki jak zwykle.

Pt, 10 cze 2016 17:24 | ocena: -17

ESENAI | Gość

Jakakolwiek próba całkowitego uszkodzenia piramid za pomocą ładunków wybuchowych spowoduje automatyczne uzbrojenie systemu bezpieczeństwa stabilizatora synchronizującego Ziemię. System bezpieczeństwa zniszczy najpierw tych, którzy zdetonowali ładunki, a potem ich cały naród. Wyjątków nie będzie. Po usunięciu zagrożenia nastąpi automatyczne odtworzenie kształtu wszystkich piramid z chwili przed wybuchem. Naturalne zmiany geologiczno-geofizyczne nie uzbrajają systemu bezpieczeństwa. Zmiany sztuczne uzbrajają system bezpieczeństwa w ciągu jednej 815 miliardowej hemetosekundy. Po usunięciu zagrożenia system bezpieczeństwa przełączy się do trybu normalnego.

Rozwiń odpowiedzi (4)

Pt, 10 cze 2016 17:52 | ocena: + 2

promagna | Gość

Poproszę o źródło tej wiedzy, bo to co ja wiem o płaszczu Ziemi jest trochę inne. Mimo wszystko Ciekawa uwaga z tymi ułamkami sekundy

Sob, 11 cze 2016 18:15 | ocena: + 2

locomotion | Gość

skąd ty to wiesz

Śr, 22 cze 2016 13:20 | ocena: + 1

andrzejko13 | Gość

Idiota dokumentny?

Pt, 24 cze 2016 17:13 | ocena: + 2

Łajdak Sarranti | Gość

Ale nie odstawiaj pigułek, dobrze?

Pt, 10 cze 2016 12:25 | brak oceny

szczyglis | Oficer Techniczny

1) Zająć dla siebie miasto, którego źródłem dochodu są przychody z turystyki;
2) Wysadzić w powietrze główne atrakcje turystyczne.

Logika level islam.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Pon, 13 cze 2016 14:09 | ocena: + 5

anon | Gość

to bylo dobre. ale to szczera prawda

Wt, 14 cze 2016 20:37 | ocena: + 6

dziad_Jag | Gość

Logika typowo religijna. Im więcej wiernych zdycha z głodu tym lepiej ma się religia! Jak rzekł mi pewien facet : mam willę, samochód, bogatą firmę, sute konto w banku...To na licho mi Bóg?

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

2 grudnia:// [...] Zapraszamy wszystkich do obejrzenie filmu Zbigniewa Blani-Bolnara z 1994 p.t.: 'Zdarzenie w Emilcinie' Film trwa ponad 1,5 godziny i jest najdłuższym dokumentem o przypadku CE III w historii. Można go obejrzeć w naszym serwisie, jest zaprezentowany w okienku FILM FN  [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Śr, 1 gru 2021 08:30 | 29 listopada 2021 jeden z naszych czytelników widział przelot jasnego obiektu nad Żywcem. Była to jasna kula, która poruszała się i zatrzymywała, w pewnym momencie jak opisuje świadek 'zgasła'. Manifestacja była widoczna ok. 20 sekund , natomiast według świadka była godzina ok. 23.55, czyli tuż przed północą.

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Dziennik Pokładowy

Piątek, 19 listopada 2021 | Zgadzam się z Krzysztofem Jackowskim, że jesteśmy w przededniu wielkiej światowej wojny, choć widzę ją zupełnie gdzie indziej niż jasnowidz z Człuchowa i trochę inaczej. Moim zdaniem wybuchnie nie na Bliskim Wschodzie i nie w pobliżu tak znienawidzonego przez najsłynniejszego obywatela Człuchowa Izraela (którego cały czas nazywa małym państwem, którego nazwy nie wymieni), ale być może w dwóch punktach...

czytaj dalej

FILM FN

ZDARZENIE W EMILCINIE - DOKUMENTACJA o Bliskim Spotkaniu III Stopnia z UFO w 1978 roku - ARCHIWUM FN

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.