Dziś jest:
Piątek, 22 marca 2019

Nigdy nie traćcie okazji do największego wysiłku.
/Juliusz Verne (1828–1905), autor serii książek o okręcie Nautilus/

Komentarze: 87
Wyświetleń: 10921x | Ocen: 44

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 12 lis 2017 01:41   
Autor: FN, źródło: FN   

EMILCIN – OBIEKT UFO WIDZIELI ŚWIADKOWIE I BYŁ NAJPRAWDOPODOBNIEJ… IDENTYCZNY JAK TEN Z 1978 ROKU!

To miała być zupełnie inna publikacja! Chcieliśmy w niej zaprezentować ok. 10-ciu filmów z obiektami UFO, które w ostatnim czasie przysłali nam czytelnicy serwisu FN, a także kilkanaście zdjęć i relacji o obserwacjach UFO, które z tych czy innych powodów wydały się nam ciekawe. Nazywamy takie teksty „zbiorówkami” i pozwalają one oczyścić nasz katalog o tytule „DO PUBLIKACJI”. Wśród tematów, który miał się znaleźć w tym artykule był także jeden o nazwie „Obserwacja UFO nad Emilcinem 5 listopada 2017”.

Kiedy jednak sięgnęliśmy do tych zdjęć okazało się, że... sprawa jest tak ciekawa, że postanowiliśmy poświęcić jej całą publikację, a resztę materiałów przedstawimy następnym razem. Dlaczego zdecydowaliśmy się akurat tej obserwacji dedykować cały tekst? Powodów jest kilka, ale jednymi z najważniejszych jest to, że obiekt był obserwowany przez dwójkę świadków (!), a także wykonano mu kilka zdjęć.

Historia z 1978 roku jest nie tylko prawdziwa, ale przyzwyczailiśmy się już do tego, że z każdym rokiem przynosi kolejne ciekawe rzeczy, które pozwalają nam zrozumieć cały przebieg i dynamikę wydarzeń z 1978 roku. Tam naprawdę nie ma jednego słabego punktu w tej historii – przykładem mogą być losy Witolda Wawrzonka, którego rodzinę mieliśmy okazję niedawno poznać i o którego postaci będzie duża publikacja w 40-tą rocznicę wydarzenia w maju 2018.

Ale Emilcin ma także jeszcze inny, nieznany wymiar. Wiele relacji z ostatnich lat wskazuje na to, że - choć trudno w to uwierzyć - to miejsce jest nadal „monitorowane” przez istoty, które w 1978 zaprosiły na swój pokład Jana Wolskiego. Osoby śledzące publikacje o Emilcinie w serwisie FN znakomicie wiedzą, jaki kształt miał pojazd, który „unosił się” na polanką w lesie, gdzie doszło do najsłynniejszego Bliskiego Spotkania Trzeciego Stopnia w historii Polski. Poniżej grafika , którą zamieścił w swojej książce „Zdarzenie w Emilcinie” Zbigniew Blania-Bolnar.

I jeszcze jedna grafika pokazująca pojazd UFO z 1978 roku.

Mając w pamięci kształt tego obiektu zapoznajmy się z relacją o wydarzeniu, które miało miejsce 5 listopada 2017 roku ok. 15:24

Do naszego „monumentu UFO” (zwanego popularnie pomnikiem UFO) upamiętniającego lądowanie UFO w Emilcinie podjechała samochodem para młodych ludzi, aby „zobaczyć, o co chodzi z tym pomnikiem i z tym całym UFO”.


Oto relacja, która 5 listopada 2017 wieczorem trafiła na pokład okrętu Nautilus. E-mail został napisany tego samego dnia, kiedy świadkowie widzieli obiekt UFO.

-----Original Message-----

From: Maria [dane do wiad. FN]

Sent: Sunday, November 5, 2017 9:54 PM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: Ufo? Przejazdem przez Emilcin

 

Dzień dobry,

na wstępie chciałabym przeprosić jeśli ta wiadomość wyda się niepoważna albo absurdalna, ponieważ mnie mogłaby się taka wydawać gdyby mi ktoś ją przedstawił. Załączam zdjęcia, które zrobiłam dziś moim i-phonem.

Dowiedziałam się o waszej fundacji dosłownie pięć minut wcześniej od wykonania tych zdjęć. A dokładniej, wyczytałam o niej z pomnika UFO w Emilcinie. Zatrzymałam się tam z moich chłopakiem, tak po prostu, robiąc przystanek w trasie z Kraśnika do Warszawy. Był potrzebny ze względu na naszego pieska. Przy pomniku zagadaliśmy miejscową panią, która akurat przyszła z dzieckiem pobawić się na linie, pytając ją o co chodzi z tym wydarzeniem. Opowiedziała nam, że historia jest prawdziwa, że brał w niej udział jej wujek. Zaciekawiliśmy się i jeszcze parę minut byliśmy pod pomnikiem Ufo poruszeni całą tą historią upamiętnioną  w tym miejscu. Miła pani poleciła przyjechać kiedyś na grzyby, a mój chłopak zażartował, że życzy ponownych odwiedzin kosmitów.

Pewnie to wszystko nie ma znaczenia, ale w kontekście tego co zobaczyłam zaraz potem, wydaje mi się dosyć... hm, dziwne? albo ironicznie zabawne.

Musieliśmy jechać w dalszą podróż, więc zapakowaliśmy się z psem do auta i pojechaliśmy według nawigacji GPS. Dosłownie chwilę później jechaliśmy i zaczęliśmy rozmawiać o ufo, chociaż nie jesteśmy jakimiś tam fanami tematu. Wtedy mój chłopak dostrzegł, że coś leci nad lasem i podniecił się, że to może być właśnie ta wizyta kosmitów. Rzeczywiście też to zobaczyłam i właściwie pomyślałam, że co to jest?

Ponieważ miałam telefon w ręku z włączoną nawigacją, pomyślałam, że spróbuję zrobić tego zdjęcia. Proszę je dokładnie obejrzeć, bo "ufo" nie jest zbyt duże i nie widać go na pierwszy rzut oka.

Może to tylko śmieszna historia, ale pomyślałam, że nawet jeśli to nie jest nic poważnego, to zapewne ucieszy waszą fundację taki nieoczekiwany obrót zdarzeń.

Pozdrawiam

Marysia


Po pierwsze pięknie dziękujemy za tę relację – jest naprawdę niezwykła ze względu na zdjęcia, o czym… za chwilę. Zanim zobaczymy wszystkie fotografie zwróćmy uwagę na to, że młodzi ludzie przy pomniku rozmawiają z przypadkową osobą mieszkającą w Emilcinie i słyszą od właśnie poznanej kobiety, że „historia jest prawdziwa i że brał w niej udział jej wujek”. Takie sytuacje wielokrotnie były opisywane w korespondencji do nas i pokazują w sposób oczywisty, że mieszkańcy Emilcina znakomicie wiedzą, że wydarzenie z 1978 było prawdziwe, a Jan Wolski był kryształowym człowiekiem, który mówił prawdę i po prostu nie potrafił kłamać. Ale to uwaga na marginesie.

Czas na zdjęcia, które zostały wykonane w Emilcinie. Każde ze zdjęć ma prawidłowy EXIF i bez trudu można zweryfikować, o której godzinie były robione, a także z którego miejsca (są zapisane w EXIF współrzędne GPS). I od tego zacznijmy – poniżej miejsce, z którego były robione zdjęcia – tuż przed wjazdem do wsi Ruda Maciejowska. To praktycznie „tuż obok” Emilcina - o przypadku nie ma sensu nawet mówić!

Szerokość 51.14280700684

Długość 22.05555915832997

Zdjęcia zostały wykonane telefonem komórkowym Iphone, który był trochę „obciążony” nawigacją, ale mimo tego robił zdjęcia bez najmniejszych problemów. Nie ma wątpliwości, że udało się na zdjęciach uchwycić obiekt, który zauważyli świadkowie! Faktycznie UFO poruszające się nad linią tworzoną przez drzewa jest widoczne dopiero po chwili, ale obiekt jest widoczny bardzo wyraźnie!

Proponujemy prześledzić całe wydarzenie „zdjęcie po zdjęciu”. Zaczynamy od tego, które jest oznaczone numerem IMG_2438. Wszystkie zdjęcie są wykonane o 15:24 i taką informacje znajdziemy także w EXIF tego pierwszego zdjęcia (i kolejnych także).

 

ZDJĘCIE nr 1 oznaczone sygnaturą IMG_2438

Na tym zdjęciu widzimy, jak samochód podjeżdża do tablicy „Ruda Maciejowska”. Obiekt UFO jest na wysokości ok. 20 metrów i podlatuje do wysokiego drzewa.

Zdjęcie nr 2 oznaczone sygnaturą IMG_2439

Kolejne zdjęcie, drugie z serii. Samochód jest jeszcze bliżej tablicy „Ruda Maciejowska”, a UFO znajduje się za wysokim drzewem. Drzewo nie ma liści i przez gałęzie widać, gdzie znajduje się obiekt. Można także wstępnie ocenić jego wielkość, która jest zbliżona do „małego autobusu”.

 

Zdjęcie nr 3 oznaczone sygnaturą IMG_2440

Zdjęcie numer trzy to ostatnie z widoczną tablicą „Ruda Maciejowska” (we fragmencie po prawej stronie zdjęcia). Obiekt UFO już przeleciał obok drzewa i jest znakomicie widoczny po jego lewej stronie.

Zdjęcie nr 4 oznaczone sygnaturą IMG_2441

Kolejne zdjęcie oznaczone przez nas numerem cztery, na którym widać obiekt unoszący się za drzewem z lewej strony. To kolejne zdjęcie, na którym widać budowę obiektu. Ma on kształt prostopadłościanu z czymś w rodzaju „wrzecion” na krawędziach. Odległość od świadków jest znaczna, ale i tak obiekt widać bardzo wyraźnie.

Zdjęcie nr 5 oznaczone sygnaturą IMG_2442

Piąte zdjęcie jest tym, na którym obiekt zaczyna powoli „chować się” za drzewa, ale jeszcze nadal jest bardzo dobrze widoczny.


Zdjęcie nr 6 oznaczone sygnaturą IMG_2443

Zdjęcie szóste jest tym zdjęciem, na którym obiekt zmienił trochę położenie i jest dobrze widoczny jego kształt (prostopadłościan). UFO jest już częściowo zasłonięte przez drzewa.

Zdjęcie nr 7 oznaczone sygnaturą IMG_2444

Ostatnie, siódme z serii zdjęcie nie zawiera już obiektu, który zniknął za drzewami.

 

 


Ta sprawa jest dla nas świeża i dopiero zamierzamy ją dokładnie zbadać, czyli pojechać na miejsce, porozmawiać ze świadkami itp. Zdjęcia także były obejrzane pobieżnie, ale nie mamy do nich żadnego zarzutu. UFO jest wyraźne, a jego kształt intryguje zwłaszcza wtedy, kiedy porównamy go z obiektem, który opisywał Jan Wolski i dzieci państwa Popiołków w 1978 roku.

 

Na zdjęciach można zauważyć inne ciemne i jaśniejsze plamki, ale według naszej wstępnej oceny są to zabrudzenia na obiektywie Iphona. Zdjęcia zostaną jeszcze poddane szczegółowej analizie w najbliższych dniach.

Wszystko wskazuje, że świadkowie naprawdę sfotografowali UFO w kształcie „małego autobusu z czymś w rodzaju wrzecion na rogach”. Ten opis prawie dokładnie odpowiada temu, jak UFO opisywał Jan Wolski i dzieci rodziny Popiołków. Wolski mówił, że na rogach UFO były „wiry”, a dzieci Popiołków, że „owroty”, ale chodziło im o to samo. Co to znaczy, jeśli 5 listopada 2017 w pobliżu Emilcina był widziany ten sam obiekt UFO co w 1978 roku? Sytuacja naprawdę byłaby wyjątkowa.

Sprawa pozostałych materiałów UFO (z których jedna relacja jest po prostu rewelacyjna!)  - niestety muszą chwilę poczekać. Prosimy wszystkich, którzy przysłali nam materiały (relacje, zdjęcia czy filmy) o wyrozumiałość i odrobinę cierpliwości.  


Wszystkim interesującym się sprawą tej publikacji polecamy najnowszy wpis w Dzienniku Pokładowym!

https://www.nautilus.org.pl/dziennik,169,13-listopada-2017--emilcin-jako-wydarzenie-historyczne-kilka.html

Załączona mapa miejsca:

[zobacz więcej wydarzeń na mapie XFiles]

Komentarze: 87
Wyświetleń: 10921x | Ocen: 44

Oceń: 2/5
Średnia ocena: 5/5


Nie, 12 lis 2017 01:41   
Autor: FN, źródło: FN   


Komentarze (87)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.
1 2 3 4

Pon, 7 sty 2019 06:38 | brak oceny

Fotograf78 | Załogant

Bardzo słabej jakości te zdjęcia. Może to być dosłownie wszystko.

Śr, 10 sty 2018 16:44 | brak oceny

Sza-Fir | Gość

Skąd mozna pobrać oryginały zdjęć z Iphona celem sprawdzenia ich autentyczności przez wyeliminowanie obróbki cyfrowej obrazu ?
Pozdrawiam Sza-Fir.

Wt, 9 sty 2018 23:34 | brak oceny

Andrzej Nowak | Gość

Wojtek napisał:
"To jest chyba jedno z najlepiej udokumentowanych zdjęć! "

Które zdjęcie masz na myśli ? I co jest jego "najlepszym udokumentowaniem" ? Czy ty rozumiesz choć trochę o czym piszesz ?
Zdjęcie z natury jest dokumentem, a co jest jego "UDOKUMENTOWANIEM" Twoim zdaniem ????
Czekam na udokumentowaną odpowiedź.

Pon, 8 sty 2018 17:55 | brak oceny

TOM242 | Gość

Obiekt z povyższej relacji ma 6 "podpór", co vidać na poviększonych zbliżeniach zrobionych ze djęcia IMG_2441, a ten pojazd z 1978 ma ich 4. Różnica ta może vynikać z tego, że śviadkovie z '78r. nie zapamiętali dobrze vszystkich szczegułóv, lub ten pojazd z 2017r. to inny model, no i oczyviście jak zavsze trzeba też przyjąć założenie, że ta relacja została spreparovana przez kogoś - nie przez FN - by za czas jakiś pokazać v sieci jak to fałszovano by v oczach śviata zdyskredytovać napaleńcóv. Oczyvoście jest to możlive przy dzisiejszych możlivościach i talentach do siania dezinformacji, ale mam vrażenie, że to się vydarzyło, by dodać novy vątek do spravy. Jeśli stało się to obecnie, gdy Robert B. ponovnie zaczął poruszać energię tamtego miejsca, tamtego wydarzenia, to być może sprava ze strony przybyszy ma mieć ciąg dalszy, czego povyższe zdjęcia mogą być przykładem. No zobaczymy jak to będzie.


Co do drugiego obiektu vidocznego po pravej stronie drzeva na poviększonym zdjęciu IMG_2440, to albo jest to ptak, albo ..., ale nie vygląda to na zabrudzenie, lecz na coś co rozmazało się z povodu ruchu, jaki vykonuje, dlatego być może jest to ptak, u którego tułóv jest bardziej vyraźny, a skrzydła pozostaviły smugove ślady - jednakże kształt tych smug i v ogóle cały obiekt jak dla mnie nie bardzo tu przypomina rozmazanego ptaka. Może jest to drona z kamerką, którą ktoś vypuścił vidząc obiekt UFO. Jeśli tak, to niech operator drony trafi z nagraniem do FN.

Czw, 30 lis 2017 16:58 | ocena: + 3

Mm | Gość

Na środku obiektu w otwartych drzwiach ktoś macha lewą ręką !!!

Pt, 24 lis 2017 15:40 | ocena: + 3

PK | Gość

Codziennie sprawdzam stronę z niecierpliwością, kiedy kontynuacja?

Czw, 23 lis 2017 08:39 | ocena: + 3

stała czytelniczka | Gość

Niesamowite! UFO wróciło! Pan Wolski nie kłamał!

Czw, 16 lis 2017 12:22 | ocena: + 6

Hej | Gość

Kiedy wywiad ze świadkami?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 19 lis 2017 02:48 | ocena: + 6

kioi | Gość

@Hej, Jak wykują tekst na blachę.

Śr, 15 lis 2017 23:56 | ocena: + 2

promagna | Załogant

A ja jestem ciekaw, dlaczego na pomniku w Emilcinie jest osadzony sześcian?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 16 lis 2017 10:01 | brak oceny

PK | Gość

@promagna,
Ogólnie zamysł był taki, że to ma niby być Monolit z Odysei Kosmicznej 2001. Problem w tym, że to kompletnie go nie przypomina...
Tą informację mam z nagrania, gdzie Pan Rafał Nowicki publicznie mówi na to "Czarna kostka, znana z filmu Odyseja Kosmiczna 2001." na pikniku ufologicznym w 2007 roku. Jak dla mnie to straszna wtopa... Kiedy projektowali pomnik mogli po prostu sprawdzić w Google jak wygląda Monolit...

Link do video z odnośnikiem czasowym:
https://youtu.be/38EVODn1Iv4?t=161

Rozwiń odpowiedzi (2)

Czw, 16 lis 2017 11:20 | brak oceny

promagna | Załogant

@PK,

Dziękuję serdecznie za informację.

A może w gruncie rzeczy nie chodziło o monolit, tylko jednak o sześcian. W końcu ta bryła ma swoje zastosowanie w różnych miejscach od krystalografii na kosmologii kończąc.

pozdrawiam

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 16 lis 2017 12:13 | ocena: + 1

PK | Gość

@promagna,
Nie ma za co! :)
Sześcian to jak dla mnie idealny i najprostszy przykład naszego wymiaru. Tylko, że w filmiku Pan Rafał wyraźnie twierdzi, że "kostka z filmu Odyseja". Chyba, że to tylko taka jego błędna interpretacja. Możliwe, że pomnik projektował ktoś inny.

Pozdrawiam!

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 16 lis 2017 12:45 | brak oceny

promagna | Załogant

@PK,

W Odysei 2001 na time frame 127:41 jest pokazane 7 oktaedrów, które prawdopodobnie "ktoś" pomlił z sześcianem. Niemniej Stanley Kubric miał rację. Oktaedry "rządzą" światem ;) A sam monolit to idea przekaźnika.

Piszę to w kontekście pomnika w Emilcinie, jako przesłania Kubrica, które zawarł w swoich filmach.

https://www.cda.pl/video/14699262c

Sob, 18 lis 2017 13:25 | brak oceny

PK | Gość

@PK,

Ups, przepraszam, zrobiłem pomyłkę, to nie Rafał Nowicki a Robert Bernatowicz. Jakoś zawsze ich głosy mi się myliły. ;D

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 22 lis 2017 15:10 | brak oceny

dj | Gość

@PK, nie przejmuj sie, u nautilusa pomyłki są na porządku dziennym...

Śr, 15 lis 2017 21:16 | ocena: + 7

Lukas82pl | Gość

Dzień dobry !
Kiedyś czytałem na stronach nautilusa , ze goście zapowiadali powrót. Było to chyba w artykule z okazji 30 lecia wydarzeń w Emilcinie.
W tym roku w marcu miałem okazje być w Emilcinie Z racji tego ,ze jechaliśmy przejazdem nocowaliśmy w samochodzie w pobliżu pomnika od 3 rano do 5 rano Miejsce robi wrażenie szczególnie w nocy, ciemno i cisza jak w grobie . Pozdrawiam

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 16 lis 2017 08:16 | ocena: + 2

Hej | Gość

@Lukas82pl, O co chodzi z tym powrotem? Skąd ta informacja? Gdzie to można znaleźć?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 26 lis 2017 19:59 | brak oceny

Lukas82pl | Gość

@Hej,
Fundacja pisała o tym nie raz w miedzy innymi w kwietniu 2007r
cytat " I na koniec jeszcze jedna sprawa: otrzymaliśmy zaskakujące informacje w sprawie wydarzeń, które miały miejsce w 1978 roku w Emilcinie. Według tych informacji obiekt z Emilcina pojawi się ponownie!"
https://nautilus.org.pl/artykuly,960.html - pogrubiony tekst

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

STRONA
1 2 3 4
* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Najbliższy czat z FN

Sprawa operacji KONTAKT jest jednym z najbardziej fascynujących projektów FUNDACJI NAUTILUS. Ludzie nie zdają sobie sprawy, jak bardzo obszerne materiały dotarły na pokład naszego okrętu w tej sprawie na początku 2019 roku [...] porozmawiamy o nich w naszym najnowszym LIVESTREAM z pokładu okrętu - zapraszamy 31 marca 2019 o 21.00. Do zobaczenia na pokładzie okrętu NAUTILUS!

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Z POCZTY DO FN: [...] Szanowni Państwo! Chciałbym spytać jak daleko sięgają granice ingerencji obcych w życie ludzkości. Z jednej strony nie jest to duża ingerencja(jeśli myślimy o życiu społecznym i politycznym), a nawet żadna. Ale z drugiej ich ingerencja w życie pojedynczych ludzi jest ogromna. Wzięcia są poważne przez sam fakt ich występowania, a jeśli weźmiemy pod uwagę to, że wywracają całkowicie życie ludzi ich doświadczających i nierzadko powodują depresje i nerwice to jest to już coś...

UFO24

więcej na: emilcin.com

Dziś, 08:43 | Na pokład okrętu Nautilus zadzwonił p. Lech Chaciński z informacją, że miał okazję zobaczyć bardzo niezwykłą manifestację UFO. Miało to miejsce w nocy z 19 na 20 marca 2019, kiedy wracał do domu z pracy. Dojechał akurat do wiaduktu koło Szczecinka, na którym przeżył Bliskie Spotkanie Trzeciego Stopnia w 2003 (11 sierpnia). kiedy nagle zobaczył jasny przedmiot startujący z ziemi. Opis obserwacji w serwisie www.emilcin.com w dziale RELACJE

Artykułem interesują się

Poniżej lista Załogantów, których zainteresował ten artykuł. Możesz kliknąć na nazwę Załoganta, aby się z nim skontaktować.

Brak zainteresowanych Załogantów.

Dziennik Pokładowy

Czwartek, 21 lutego 2019 | Zrozumiałem, jak bardzo mylił się Steven Hawking. Czytając jego najnowszą (i niestety ostatnią) książkę powoli dotarło do mnie, że archiwum i wiedza zgromadzona przez Fundację Nautilus jest kluczem do wyjścia z impasu, w którym znalazła się fizyka teoretyczna.

czytaj dalej

FILM FN

RELACJA O OBSERWACJI UFO w nocy z 19 na 20 marca 2019

archiwum filmów

Informacje z Hydepark "N"25 sierpnia :: Dowód na to, że żyjemy w hologramie? Nauka dochodzi do coraz bardziej zaskakujących wniosków na temat natury naszej rzeczywistości. Czy jest możliwe, że świat to hologram?: viewtopic.php?f=33&t=5532
25 sierpnia :: Paradoks bilardowy - podróże w czasie Dyskusja na temat hipotez dotyczących podróży w czasie od trochę innej strony. Możliwe, czy nie? Oto jest pytanie: viewtopic.php?f=53&t=5626
2 listopada :: Cybernetyka, SI i etyka maszyn - do czego zaprowadzi nas przyszłość? Dyskusja o kierunku rozwoju świata i możliwych scenariuszach. Sztuczna inteligencja, technologie i wynalazki, które zaważą na naszym gatunku: viewtopic.php?f=28&t=4291

wejdź na forum i dołącz do dyskusji

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.