Dziś jest:
Piątek, 22 października 2021

Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu.
John Ronald Reuel Tolkien

Pytania do FN
ODPOWIEDZI NA PYTANIA NASZYCH CZYTELNIKÓW
Wyślij do nas swoje pytanie - kliknij, aby rozwinąć formularz


Zachowamy Twoje dane tylko do naszej wiadomości, chyba że wyraźnie napiszesz, że zezwalasz na ich opublikowanie. Adres email do wysyłania historii do działu "Pytania do FN": pytania@nautilus.org.pl

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim

Twój email lub telefon

Treść wiadomości

Zabezpieczenie przeciw-botowe

Ilość UFO na obrazie

Czy komuś może być pisana samotność, żeby rozwinął się duchowo?
Śr, 12 lip 2017 09:39 komentarze: 11 czytany: 4117x

Pytanie do nas dotyczy zjawiska, z którym coraz częściej mamy do czynienia na świecie, czyli z samotnością. Czy jest ona pisana człowiekowi? Czy można założyć, że nasze przeznaczenie jest związane z życiem w samotności? Bardzo ciekawe pytanie.

NADAWCA: Mulder

[dane do wiad. FN]

WYSŁANO: 2016-11-14 20:12:51

==================================

 

[PYTANIA DO FN] Czy komuś może być pisana samotność, żeby rozwinął się duchowo?

Załóżmy że ktoś jest atrakcyjnym fizycznie i mądrym człowiekiem, lubianym przez otoczenie  ale jego życie układa się tak, że jest sam. Czyta przez tą samotność dużo książek, w tym duchowych, ogląda stronę FN i inne tym podobne publikacje. Czy może to być jakiś wyższy plan, że nie pisane mu założenie rodziny? Czy można to jakoś sprawdzić?

 

Na samym początku wyjaśnijmy sobie jedno: jesteśmy jak najbardziej za zakładaniem rodziny i za trwałymi związkami opartymi o miłość i szacunek. Tu jesteśmy bardzo tradycyjni i wynika to z naszej wiedzy duchowej, a ślady tej filozofii znajdziecie w „Szalupie Ratunkowej”.

Trudno jednak nie zauważyć, że coraz więcej osób ma kłopot ze znalezieniem partnera. Ilość tzw. portali randkowych i czasami żałosne, dramatyczne skutki ratowania się tego typu „pomocą” pokazuje, że problem jest i nie ma sensu udawać, że nie istnieje.

Odpowiadając na pytanie należy zacząć od tego, że jak najbardziej samotne życie może wynikać z karmy (przeznaczenia), która może łączyć się z naszym obecnym życiem. Rodząc się mamy już ze sobą bagaż doświadczeń z poprzednich żyć, który determinuje nasze obecne działanie czy tego chcemy, czy też nie. Jeśli ktoś miał bardzo złe doświadczenia ze swojego związku w poprzednim życiu, to być może w obecnym wybrał sam sobie (lub została mu ona wybrana przez opiekunów duchowych) ścieżka, którą powinien podążać sam. Wtedy nie ma sensu rozdzierać szat, na siłę szukać partnera, ale z zadumą i uśmiechem przyjąć to, co daje nam los. Czy samotność służy rozwojowi duchowemu? Nie ma najmniejszych wątpliwości, że jak najbardziej. Nie są przypadkiem klasztory i miejsca odosobnienia, do których udają się wielcy mistrzowie, aby podnieść swój poziom duchowy na nowy stopień.

Wiemy jednak, że bardzo wiele osób nie radzi sobie z samotnym życiem i ta samotność jest dla nich powodem wiecznej zgryzoty i przeżywania nawet mocnych depresji. Życzymy wszystkim udanych związków i znalezienia swojej drugiej połówki, ale także dla wszystkich podążających drogą w samotności życzymy tego, aby pogodzili się ze swoją drogą i swoim przeznaczeniem. Skoro los postanowił (nawet wbrew naszej woli i chęci i podejmowanych działań), że kroczymy tą ścieżką w samotności, to warto wykorzystać to nasze życie i sprawić, że samotność stanie się także wielkim atutem. I nie ma sensu zamieniać przez to nasze życie w koszmar!

Pamiętajcie, że nasze życie przypomina ogromną wstęgę, która pnie się ku górze i składa się z wielkiej ilości małych ogniw. Wasze obecne życie to małe ogniwo tej wielkiej wstęgi. Być może poprzednie ogniwo było takie, że mieliście partnera i wiele dzieci, być może następne będzie znowu takie… Nie patrzcie na życie tylko z punktu widzenia tego jednego ogniwa, ale tylko całej wstęgi. Wtedy dzisiejsza samotność jest tylko małym epizodem w waszej przygodzie zwanej życiem. Kto wie – może bardzo wam potrzebnym?Komentarze (11)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Czw, 20 lip 2017 18:04 | brak oceny

Krzysiek | Gość

Zachęcam do obejrzenia rozważań Pana Piotra Listkiewicza
https://www.youtube.com/watch?v=W3L89yWIeBA

Pon, 17 lip 2017 13:52 | ocena: + 5

mAr-8 | Załogant

Jeżeli ktoś jest sam, nie znaczy to , że jest samotny. Przynajmniej uniknie ludzi, którzy wkradają się w łaski innych tylko w celu osiągnięcia dla siebie wymiernych korzyści.
Dzisiaj takie czasy, że nie można się nudzić, nawet w pojedynkę.
Tyle ciekawych miejsc, książek, zdarzeń i jest czas na przemyślenia i rozważania. Ale chyba nie da się tego docenić zanim człowiek nie zasmakuje tego zwykłego życia, uważanego za normalne.

Nie, 16 lip 2017 11:47 | ocena: + 2

maryann | Gość

Myślę - a właściwie nie jest to moja myśl, ale wierzę, że jest prawdziwa - że jest bardzo niewiele osób, które przeznaczone są do życia w samotności: bez partnera, zakladania wlasnej rodziny. Życie to ludzie dookola nas, jesteśmy wszyscy ze soba powiązani, realizujemy się, uczymy poprzez związki z członkami rodziny, przyjaciółmi, bliższymi i dalszymi znajomymi. Ale ta miłość pomiędzy dwojgiem ludzi, miłość małżeńska jest uczuciem szczególnym, gdzie doswiadcza sie wyjątkowej bliskości z drugim czlowiekiem. Dlatego jeśli chcemy mieć partnera, nie powinnyśmy tracić nadziei na spotkanie tej właściwej osoby. I przede wszystkim patrzeć sercem, aby rozpoznać tę właściwą, co w naszych chaotycznych czasach niestety nie jest takie proste.
I tutaj apel do mężczyzn: Nie bójcie sie. Nie bójcie sie kobiet. Wszyscy na tym świecie jestesmy tak samo przestraszeni. W ciagłym lęku przed okazywaniem uczuć, okazywaniem tego, jacy naprawde jesteśmy. Macie przewagę nad nami kobietami, bo jesteście bardziej racjonalni, chłodni w ocenie i rzadziej niż my kobiety dajecie się ponieść emocjom. I to wy wybieracie. Nie jest to łatwe, bo teraz wszedzie kusi piekno zewnętrzne, ale musimy nauczyć się patrzeć poza nie.

Sob, 15 lip 2017 22:32 | brak oceny

Noel | Załogant

Dzięki na odpowiedz na moje pytanie.

Pt, 14 lip 2017 20:49 | ocena: + 1

Giova | Gość

Przypomina mi się, że jak byłam małym dzieckiem, to czasami mówiłam do moich rodziców, że albo zostanę samotną osobą, albo wyjdę za cudzoziemca i będę żyć poza Polską. Przez wiele lat "groziło" mi to pierwsze, bo zawsze byłam nietuzinkową osobą, dużo czytałam i miałam orginalne zainteresowania. Nudziłam się w towrazystwie rówieśników, a z dyskotek - uciekałam przez okno :-) Do 30-stki byłam sama i nawet nie miałam chłopaka, chociaż nie należę do "ropuch" i mam dobry charakter jeśli chodzi o relację z innymi. Moją połóweczkę poznałam przez Internet i ta osoba okazała się moją bratnią duszą. Oczywiście cudzoziemiec :-). Mam dziwne uczucie, że znamy się od bardza dawna i jesteśmy sobie "pisani". Jak widać na moim przykładzie - już małe dziecko, jakim byłam zna już z grubsza "scenariusz" swojego życia, który mimo wszystko jest jeszcze "płynny" - w moim przypadku dopuszczalna była samotność (nigdy się jej nie bałam i nawet przygotowywałam się na tą wersję) albo małżeństwo z cudzoziemcem w innym kraju.

Pt, 14 lip 2017 15:35 | ocena: + 2

Donna | Gość

No tylko ie odpowiedzielisciena postawione pytanie-jak to sprawdzic.

Czw, 13 lip 2017 21:17 | ocena: + 7

Igor77 | Załogant

Posiadanie partnera nie zawsze jest rozwiązaniem. Można być bardzo samotnym mając rodzine i dzici, a wewnątrz być pustym. Zakłada się maskę i udaję szczęście. Z tego najgorzej się wyplątać, ale bez wątpienia samotność jest cenną lekcją dla duszy.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Czw, 13 lip 2017 23:23 | brak oceny

Michał | Gość

@Igor77, hmm no tak, różne sa sytuacje. Wiesz co.. Mam dziś kryzys, czy naprawdę istnieje cos po śmierci. Czy zycie ma sens. Po co się żyje. Bo jeżeli tylko po to by mieć dzieci ku chwale Ojczyzny czy gatunku to troche słabo. Jak miałem 20 lat to jakoś bardziej czułem się związany z dusza , Bogiem, teraz cos zgubiłem przez te lata. Choc mam jeszcze przebłyski wiary ze msze życie nie kończy się tu na ziemi.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Sob, 15 lip 2017 20:19 | brak oceny

Igor77 | Gość

@Michał, pamiętaj że to aktualne życie wybrałeś sobie sam. Więc musi mieć sens i to ogromny właśnie dla Ciebie. Po co? Tu już musisz znaleźć wewnątrz siebie. Możesz tez zapytać. Rozluźnij się i zapytaj. Na pewno dostaniesz odpowiedz. Ja jak mam kryzys to myślę sobie że i tak celem nadrzędnym jest dążenie do bycia dobrym człowiekiem. I żeby się po śmierci nie wstydzić za to co się robiło.

Nie, 16 lip 2017 03:32 | brak oceny

Martini | Gość

@Michał, Nie jesteś sam. Ja interesuję się duchowością i tematami z nią związanymi od około 20 lat. Można powiedzieć, że w porównaniu z większością ludzi wiem całkiem sporo a i tak miewam sytuacje, w których poddaję w wątpliwość niemal wszystko. Albo wciąż wiem zdecydowanie za mało, albo jednak coś w tym wszystkim nie gra.

Śr, 12 lip 2017 19:44 | ocena: + 16

Michał | Gość

Nie wiem czy samotność jest dobra, raczej gdy jest się młodym to jest ok, później nie jest chyba tak fajnie. Nie mowie ze każdy musi mieć dzieci, jeśli nie chcą to nie. Ale mieć partnera czy partnerkę by było z kim pogadać i do kogo się uśmiechać tak szczerze.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Jasnowidz Krzysztof Jackowski przewiduje, że dojdzie do nalotu na budynek administracji. - To się stanie poza Europą. Ten nalot nastąpi nad ranem, ale to będzie jeszcze noc. I potem będzie trochę godzin odwetu. Cisza. I po tych kilku, kilkunastu godzinach ciszy nastąpi odwet - podkreśla jasnowidz.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Pon, 18 paź 2021 03:53 | Witam, Coś dzisiaj 13.10.21 godz ok 17:20 latało w Warszawie nad rondem Radosława. Możliwe że dron ale nie widziałem świateł ani śmigieł, coś w kształcie dysku. Przyjechał tramwaj i musiałem pojechać, nie widziałem co było dalej. Pozdrawiam

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 10 sierpnia 2021 | Historia występu tzw. „badaczy UFO” w nieistniejącym od wielu lat programie „Rozmowy w Toku” pokazuje wiele aspektów czegoś, z czym spotykam się od wielu lat, co mnie zaskoczyło i wprawiło w bezgraniczne zdumienie. Z upływem lat przekonuję się, że jest to niestety typowo rodzima przypadłość oparta na wszystkich ciemnych demonach polskiej duszy: zawiści, zazdrości, kompleksach...

czytaj dalej

FILM FN

TAJEMNICZE 'COŚ' NAD EDMONTON (KANADA)

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.