Dziś jest:
Piątek, 22 października 2021

Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu.
John Ronald Reuel Tolkien

Pytania do FN
ODPOWIEDZI NA PYTANIA NASZYCH CZYTELNIKÓW
Wyślij do nas swoje pytanie - kliknij, aby rozwinąć formularz


Zachowamy Twoje dane tylko do naszej wiadomości, chyba że wyraźnie napiszesz, że zezwalasz na ich opublikowanie. Adres email do wysyłania historii do działu "Pytania do FN": pytania@nautilus.org.pl

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim

Twój email lub telefon

Treść wiadomości

Zabezpieczenie przeciw-botowe

Ilość UFO na obrazie

Co myśleć o teoriach spiskowych?
Wt, 25 lip 2017 11:08 komentarze: 7 czytany: 3541x

[...] Witam Mam pytanie. Co sądzicie o teoriach spiskowych, czy według Was wszystkie to głupota? Czytając te wszystkie rzeczy o płaskiej ziemi, iluminatach i nowym porządku świata, reptilianach, obrzędach satanistyczny u w kościołach. W tym wszystkim można się pogubić jeśli nie zwariować. Niektóre z nich są bardzo przekonywujące. Nie wiadomo już jaka rzeczywiście jest prawda. Czy Bóg istnieje? Czy UFO to demony i statki kosmiczne pochodzą z ziemi?  Ja mam straszny mętlik w głowie i nie wiem już co myśleć. Może to wszystko to rzeczywiście matrix. Podobno Watykan jest kolebka Szatana. W co wierzyć?

 

Odpowiadając na pytanie dotyczące teorii spiskowych od razu trzeba zrobić ważne założenie: już dawno z rozbawieniem zauważyliśmy, że Polacy po prostu kochają teorie spiskowe i to na zabój. Myśl, że gdzieś tam są mroczne siły które wszystko trzymają za pysk i dlatego mi nie wychodzi w życiu tak jak powinno dosłownie rozpala do czerwoności polskie umysły i serca. Skąd taka teza? Widzimy to po statystykach odsłon. Jeśli jest tekst o UFO czy duchach, to ma np. x odsłon. Jeśli tylko jest tam jakikolwiek wątek teorii spiskowych, wtedy jest to mniej więcej 30x i więcej. To jest prawdziwe szaleństwo i jeśli kiedykolwiek pojawi się w Polsce ugrupowanie polityczne, które wplecie w swój program jakąś atrakcyjną teorię spiskową o „złych onych, którzy mordują/gnębią”, to absolutnie wygra wszystko w Polsce… ale to taka uwaga na marginesie.

Z teoriami spiskowymi jest problem związany z naturą człowieka. Nie chodzi nam tu o zjawisko UFO, istnienia Kreacji (Boga – jeśli ktoś woli) czy pojawiania się duchów, gdyż to nie są żadne teorie spiskowe, ale po prostu fakty. Problem jest z teoriami, w których jakaś grupa złych ludzi „robi coś tam złego”. Fajnie się to czyta, człowiek nagle czuje się tak, jakby w palcach trzymał wielką tajemnicę… Jednak problemem są ludzie. Wyjaśnijmy to na przykładzie.

Oto Polskę podbiła teoria spiskowa dotycząca 11 września 2001 roku. Mówi ona tyle: zwykli Amerykanie pracujący w służbach specjalnych zabili innych zwykłych Amerykanów. Dlaczego? A dla kasy i władzy. Czyli aby kupić lepszy samochód, opłacić córce wakacyjny wyjazd, kupić nową lodówkę do kuchni, bo stara chodzi za głośno. Co to znaczy „zwykli Amerykanie”? Tę niby prostą rzecz trzeba uściślić: zwykli czyli tacy, jacy pracują wszędzie i w służbach specjalnych też. A więc otyli, z kompleksami, z nieudanym pożyciem z małżonkiem, którzy zmagają się np. z problemem dzieci, chodzą do kościołów na msze, na zakupy do hipermarketów itp. Założenie, że właśnie tacy ludzie zabili innych zwykłych ludzi, aby kupić sobie „lepszy samochód” i ten mord spłynął po nich jak po kaczce jest absurdem do potęgi n-tej.

Miłośnicy teorii spiskowych myślą, że utrzymanie tajemnicy to „efekt zastraszenie i przekupienia”, ale to dziecięca wizja świata. W grupie kilku osób zobowiązanych do zachowania tajemnicy zawsze znajdzie się 2-3 wariatów, którzy nie bacząc na wszelkie zagrożenia pogna do mediów, aby o wszystkim opowiedzieć. Stąd myślenie, że zamach 11 września zrobili sami Amerykanie (policzono, że w przygotowaniu wielkiej inscenizacji i całej operacji musiałoby uczestniczyć ok. 2 milionów najlepszych specjalistów), a potem wszyscy „milczą jak zaklęci mając ręce unurzane po łokcie we krwi swoich rodaków” jest… napisanie „śmieszne” to i tak trochę za mało.

Wszelkie teorie o „Iluminatach” czy innych „tajnych organizacjach” na których pasku chodzi taki mega-indywidualista plecący wszystko wszystkim na twitterze (Amerykanie mają z tym problem) jak Donald Trump jest równie niedorzeczne.


Mamy nadzieję, że choć trochę udało się ten problem wyjaśnić problem "natura ludzka a teorie spiskowe" i utrzymanie czegokolwiek w tajemnicy w grupie osób od dwóch w górę, choć na ten temat warto kiedyś napisać całą książkę.


/więcej na ten temat - w odcinku "Dziennika Pokładowego"/

https://www.nautilus.org.pl/dziennik,166,25-lipca-2017--dlaczego-donald-trump-nijak-nie-pasuje-do-teorii.html


Komentarze (7)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Nie, 23 lip 2017 23:34 | ocena: -1

Dorota | Gość

Te teorie biorą się również stad ze wypowiadają się ludzie, świadkowie np byli sataniści którzy opuścili sektę. A jak wytłumaczyć ręce ułożone w znak rogatej głowy używane przez licznych polityków, muzyków a nawet papieża. Dlaczego wszędzie jest mnóstwo symboli satanistycznych? Iluminaci to tez wyznawcy szatana. W Biblii jest wiele proroctw które się sprawdziły. Szatan zwodzi ludzkość pod postacią UFO. Bardzo bym chciała aby redakcja Nautilusa miała racje ze to wszystko bujda

Sob, 22 lip 2017 14:22 | ocena: + 7

Zxc | Gość

Do inscenizacji 9/11 wystarczyłoby kilka tysięcy osób, ale to i tak za dużo by spisek utrzymać w tajemnicy.
Spiski istnieją bynajmniej także faktycznie. Juliusz Cezar został zamordowany w spisku. John Kennedy sam się nie zastrzelił. Jan Paweł II, Olof Palme, Nawabzada Liaquat Ali Khan nie postrzelili się sami.

Sob, 22 lip 2017 13:16 | ocena: + 2

aldona | Gość

"To jest prawdziwe szaleństwo "
szaleństwem jest naiwność ludzi. To nie są żadne teorie spiskowe tylko najczystsza prawda, chociaż dla niektórych niewygodna i dla tego wyśmiewana.
Przerażająca w tym wszystkim jest zatrważająca różnica między tymi którzy układają ludzkie życie a ludźmi gdyż ci pierwsi jedyne co ukrywają to ostateczną prawde- o swoim istnieniu. A ludzie są tak głupi że nie mogą rozpoznać ich po ich działaniu.
Czy wy myślicie że zalew europy muzułmanami to sam z siebie tak teraz nastąpił? Albo że ludzie mają na to wpływ? Jakże głupi jesteście.
Tak samo chrześcijaństwo.
Bujda na resorach byle zryć ludziom banie. Światem i ludźmi w najmniejszych szczegółach rządzi za pośrednictwem demonów przebranych za ludzi- tzw ród dawida.
Ciekawą rzeczą jest że np. burmistrzem oświęcimia jest ród levi z wyłącznym prawem dziedziczenia tego stanowiska!!!
istoty sprawujące władze w polskich większych miejscowościach mają pochodzenie z rodu dawida- najwyraźniej są to po prostu demony.
Ludzie np nie mają wpływu na hipermarkety i made in china. Wychodzi na to że oni decydują od upadku polskiego rolnictwa (wejście do ue) o tym co ludzie jedzą a przez made in china decydują o tym co ludzie mają. Nie tylko to. Oni decydują o całym ludzkim życiu- co ludzie robią: np. marnują życie w kościele szkole i tzw "pracy" (istnieją po to aby dać złudzenie że jeszcze cokolwiek jest na tym świecie)
Jeżeli chodzi o pochodzenie ufo to można sie dowiedzieć że typowy model statku ufo został opracowany podczas drugiej wojny św. przez współpracowników adolfa hitlera! Jako że adolf hitler miał pochodzenie żydowskie dodatkowo arystokratyczne gdyż pochodził z rodu dawida co świadczy o tym że był demonem. Także wychodzi na to że ufo ma związek z demonami.
Jeżeli ktoś interesuje sie historią wie że hitler mógł wygrać wojne.
Ale celem tego demona było: wybić niemców i polaków (francje zniszczył napoleon) oraz złożyć ofiare w postaci "holokaustu" czyli raz na zawsze pozbyć sie zagrożenia dla żydów
Po owocach ich poznacie: już nikt nigdy nie podniesie ręki na naród żydowski-taki był cel holokaustu
A przy okazji pozbyć sie polaków i oskarżyć ich za rzeź... w której to zgineli. Nie ma to jak z ofiary zrobić kata-kiedy tak jak polacy wyginęli np w oświęcimiu a teraz na świecie są uznawani za zbrodniarzy.
Ludziom nigdy by sie nie przyśniło w jakich to mackach sie znajdują, biada rodzajowi ludzkiemu i módlmy sie żeby dusza nieśmiertelna to była fikcja bo jak na ziemi zrobili piekło to nawet strach pomyśleć jakie inne niespodzianki mogliby nam zafundować!

Co do 11 września to chodzi o kontrole. Po to aby dla bezpieczeństwa sparanoizowane demony mogły se w majty zaglądać czy nikt tam bomby nie ukrył.
Oczywistym jest fakt że nikt nie może porwać samolotu gdyż w ameryce obowiązuje nakaz nawracania samolotu który zboczył z trasy i nigdy tam taka rzecz nie miała miejsca.
Nie ma żadnego polityka a już napewno nie w ameryce niezależnego od sił wyższych niż rodzaj ludzki, niestety!

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 23 lip 2017 08:49 | ocena: -3

|

@aldona, A ciebie demony nie opętały przypadkiem ? .

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 23 lip 2017 15:50 | ocena: + 1

aldona | Gość

@Januszek,
co cie boli??
mi sie zdaje że demony to opętały polską opozycje
https://wiadomosci.wp.pl/tvp-info-na-pasku-kot-prezesa-twardo-stawil-czola-zwolennikom-opozycji-6147271766034561a

tu jeszcze lepsze

https://www.youtube.com/watch?v=Twn6oaxQ7nc

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 23 lip 2017 20:49 | brak oceny

|

@aldona, A nie przyszło Ci do głowy że może być zupełnie odwrotnie ? .

Sob, 22 lip 2017 11:50 | brak oceny

|

Nie tylko Polacy kochają teorie spiskowe,to nagminne zjawisko.Wystarczy np.zapytać Amerykanina o to,tam również większość ludzi w to wieży.Mam brata stryjecznego w Kanadzie,więc coś na ten temat mogę powiedzieć.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

22 października: [...]  Nadrabiamy zaległości z ostatnich dni - jutro rano poczta do FN powinna już być w trybie on-line. [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Pon, 18 paź 2021 03:53 | Witam, Coś dzisiaj 13.10.21 godz ok 17:20 latało w Warszawie nad rondem Radosława. Możliwe że dron ale nie widziałem świateł ani śmigieł, coś w kształcie dysku. Przyjechał tramwaj i musiałem pojechać, nie widziałem co było dalej. Pozdrawiam

Dziennik Pokładowy

Wtorek, 10 sierpnia 2021 | Historia występu tzw. „badaczy UFO” w nieistniejącym od wielu lat programie „Rozmowy w Toku” pokazuje wiele aspektów czegoś, z czym spotykam się od wielu lat, co mnie zaskoczyło i wprawiło w bezgraniczne zdumienie. Z upływem lat przekonuję się, że jest to niestety typowo rodzima przypadłość oparta na wszystkich ciemnych demonach polskiej duszy: zawiści, zazdrości, kompleksach...

czytaj dalej

FILM FN

TAJEMNICZE 'COŚ' NAD EDMONTON (KANADA)

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.