Dziś jest:
Wtorek, 31 stycznia 2023

"Pamiętam że na jednym ze spacerów Einstein nagle się zatrzymał, obrócił w moją stronę i spytał czy naprawdę wierzę, że księżyc istnieje tylko wtedy, kiedy na niego patrzę"
/Abraham Pais, fizyk zajmujący się mechaniką kwantową/

Pytania do FN
ODPOWIEDZI NA PYTANIA NASZYCH CZYTELNIKÓW
Wyślij do nas swoje pytanie - kliknij, aby rozwinąć formularz


Zachowamy Twoje dane tylko do naszej wiadomości, chyba że wyraźnie napiszesz, że zezwalasz na ich opublikowanie. Adres email do wysyłania historii do działu "Pytania do FN": pytania@nautilus.org.pl

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim

Twój email lub telefon

Treść wiadomości

Zabezpieczenie przeciw-botowe

Ilość UFO na obrazie

JAK SOBIE KATOLICY RADZĄ Z REINKARNACJĄ?
Pt, 26 lip 2019 09:27 komentarze: 6 czytany: 4251x

Pytanie dotyczy dość ważnego problemu: świat Chrześcijaństwa mówi wyraźnie: nie ma żadnej reinkarnacji, żadnej wędrówki dusz! Żyjesz raz, potem za złe uczynki lub dobre idziesz do piekła, nieba lub czyśćca. Argumenty o tym, że przecież to absurd, bo śmierć kilkuletniego dziecka wysadza tę teorię w powietrze (z czego na sądzie rozliczać dziecko?) nie trafią. Istnienie reinkarnacji potwierdza materiał zebrany przez FN w stopniu absolutnym. Jak w takim razie radzą sobie katolicy wierzący w reinkarnację?

 

 

 

 

-----Original Message-----

From: […]

Sent: Thursday, July 25, 2019 11:58 AM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: Pytania do FN

 

Witam,

 

1) Słyszałem/czytałem że na pokładzie okrętu są osoby praktykujące różne wyznania religijne, między innymi katolicy. Pytanie dotyczy właśnie ich.

Jak łączą praktykę religijną z wiarą w reinkarnację?

 

2) Czy mogą Państwo polecić dobrą książkę wybitnego badacza zjawisk niewyjaśnionych w której są poruszane kwestie życia po śmierci, świata duchowego, reinkarnacji, ogólnie tematyka związana z projektem "Reguły gry".

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi,

 

Pozdrawiam całą załogę

 

Łukasz

 

 

Sprawa dla nas jest oczywista: reinkarnacja jest faktem. Kościół popełnia dramatyczny błąd uznając, że nie ma wędrówki dusz – w zasadzie myli się w rzeczy podstawowej. Katolicyzm uznaje wiarę za reinkarnację za negowanie dogmatu wiary. Ktoś, kto uznaje reinkarnację za fakt narusza dogmat czyli nie jest katolikiem według kościoła, ale… to nie ma znaczenia. Wiemy, że Jezus był awatarem i wielokrotnie wypowiadał się w sposób świadczący, że wiedział o reinkarnacji. Jego przekaz jest prawdziwy i sprawia, że ludzie stają się lepsi. Wszystkie ścieżki prowadzą do tego samego centrum, nie ma sensu ciągnąć ludzi z jednej ścieżki do drugiej. To nasza filozofia i prawdę mówiąc na pytanie „jakiego jesteś wyznania?” prawidłowa odpowiedź powinna brzmieć: wyznanie opiera się na wierze, a wiary nie ma. Jest tylko wiedza.

 

 W nawiązaniu do art.,,USO - czy obcy mają bazy na dnie oceanów"chciałbym zapytać Pana Kapitana jak też pozostałych przedstawicieli Fundacji Nautilus o sprawę podobną gdyż zgromadzone przez fundację materiały dot. tego tematu całkowicie potwierdzają fakt, że obcy przebywają w głębinach oceanów, mogą mieć tam swoje miasta o których nie śniło się ludzkości. Myślę, że moglibyście Państwo ten temat pogłębić. Przypomina mi się art. z dnia 08.12.2018 r pt. ,,Nieznany incydent nad Jeziorem Bajkał" Wówczas Fundacja podała, iż jest bardzo zainteresowana tym incydentem. Art. dotyczył 1982 r kiedy to grupa siedmiu rosyjskich nurków z Marynarki Wojennej była na głębokości 50 m w jeziorze i natknęła się na dziwne istoty zaopatrzone w hełmy i srebrne kombinezony. Pamiętam, że wówczas postanowiliście napisać do rosyjskich kolegów w tej sprawie by uzyskać informacje bardziej szczegółowe. I może właśnie w nawiązaniu do dzisiejszego artykułu dot. USO warto byłoby podjąć ten jakże ciekawy temat. Bo jeżeli obcy są w oceanach to również mogą przebywać w głębokich wodach Jeziora Bajkał co wynika z misji nurków. Tematy te są zbieżne więc może uzyskamy jeszcze więcej informacji w tej sprawie. Pozdrawiam.

 

 Raczej skłaniamy się do tezy, że UFO czasami przebywa pod wodą, ale ‘podwodne miasta i tunele’ to jakieś opowieści pisarzy spiskowo-S-F.

 

From: […]

Sent: Thursday, July 25, 2019 11:23 AM

To: nautilus@nautilus.org.pl

Subject: dziwne sny

 

Witam serdecznie

mam do Państwa pytanie. Miewam przedziwne sny np.śni mi się pies z z głową mongoła, ostatnio apokalipsa. Ale jeden sen nie daje mi spokoju. Już wcześniej śnił mi się diabeł jako bardzo przystojny mężczyzna, ostatnio wyglądał już normalnie z rogami. Syn dostał działkę i w tym śnie diabeł chciał żebym mu dała kawałek działki bo jeśli nie to coś się stanie synowi. Zgodziłam się pytając jednocześnie po co mu ta ziemia, na co odpowiedział, że "wybuduje dom zły".

Nie wiem co to może znaczyć. Czy znacie Państwo podobne przypadki.  Pozdrawiam

 

Katarzyna Dachniewska

dane do wiadomości redakcji

 

 

Intrygujące i niepokojące. Ale niestety nie przypominamy sobie, aby coś podobnego było w Archiwum FN.

Pzdr

FN


Komentarze (6)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Pt, 2 sie 2019 20:07 | brak oceny

Margareta | Załogant

Dzisiaj rano koleżanka w pracy powiedziała, że jak nigdy jej wnuczka pięcioletnia nie kłamie to wczoraj opowiadała dziwne rzeczy, że w brzuszku mamy wachała kwiatki itp. na co pozostałe koleżanki wybuchnęły śmiechem. Mnie tylko ciarki przeszły ale po co i z kim tu rozmawiać na poważne tematy. Taką oto mają ludzie świadomość.

Nie, 28 lip 2019 12:36 | brak oceny

Kepos | Załogant

" Z czego na sądzie rozliczać dziecko? " a no z tego co narozrabiało przed wcieleniem kiedy było w Raju, jak byliśmy tam wszyscy razem z Aniołami. Poprzez wcielenie i kolejne etapy postanowiono nas wychować na nowo.

Nie, 28 lip 2019 10:30 | ocena: -2

Tomasz_J | Załogant

Cytat:
"Wiemy, że Jezus był awatarem i wielokrotnie wypowiadał się w sposób świadczący, że wiedział o reinkarnacji".

Gdzie, w którym miejscu Jezus mówił cokolwiek o reinkarnacji ?
Bo jeżeli macie Państwo na myśli ten cytat z (J. 3, 3): "W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie, nie może ujrzeć królestwa Bożego»", to akurat ten cytat bynajmniej nie odnosi się do reinkarnacji!
W dalszych zdaniach Jezusa jest wyjaśnienie, o co chodzi z tym "powtórnym narodzeniem".
Jeżeliby istniała reinkarnacja i wędrówka dusz, to czyż Jezus nie mówiłby o tym wielokrotnie i wprost ?
O czymś tak istotnym nie ma ani słowa w Nowym Testamencie ?
Dziwne, bo o innych istotnych sprawach Jezus przypomina co chwila.
Czyż nie mówiłby np. w ten sposób:
- "zaprawdę, powiadam wam, jeżeli nie uda wam się w jednym życiu, to nie martwcie się. Spróbujecie w kolejnym wcieleniu i może wtedy" ?
Nie, nic takiego nie ma w Biblii.
Jezus wręcz przeciwnie, w sposób wręcz rygorystyczny upomina, że kto nie będzie miłował bliźniego i Boga, ten nie wejdzie do Królestwa Bożego.
Rozumiem, że możecie mieć inne zdanie na ten temat, ale wspominając o Jezusie, nie zmieniajcie sensu nauk Jezusa i sensu całego przekazu ewangelicznego!
Bo SENS CAŁOŚCI przekazu ewangelicznego daje nam wiedzę (wiedzę, nie wiarę!), że człowiek po śmierci fizycznego ciała odchodzi do Światła i tam już pozostaje w świecie powszechnego szczęścia.
Analizując sens całości przekazu ewangelicznego nie ma się najmniejszej wątpliwości, o czym naucza Jezus.
Bynajmniej nie naucza o reinkarnacji.
Jest to tak pewne, jak prawo powszechnego ciążenia.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Nie, 28 lip 2019 12:40 | ocena: + 1

Kepos | Załogant

@Tomasz_J, powtórne narodzenie jest w chwili obecnej tu na Ziemi, a pierwsze "narodziny" były w Raju i tam narodził się każdy z nas.

Pon, 29 lip 2019 01:40 | ocena: + 3

Caoii | Załogant

@Tomasz_J,


Nie uwzględniłeś jednej szalenie ważnej rzeczy - Pismo Święte było wielokrotnie modyfikowane przez kościół, zwłaszcza w średniowieczu. Różne fragmenty i słowa były zmieniane i modyfikowane.

Więc jeśli było w nim coś o reinkrnacji to kler mógł najzwyczajniej w świecie to usunąć. I to już setki lat temu, więc w obecnych czasach nie ma za bardzo jak sprawdzić co i kiedy zmienili.

Pt, 26 lip 2019 12:34 | ocena: + 2

magdakowalska48 | Załogant

"

Raczej skłaniamy się do tezy, że UFO czasami przebywa pod wodą, ale ‘podwodne miasta i tunele’ to jakieś opowieści pisarzy spiskowo-S-F." XDDDDDDD fundacja zachowuje sie jak ludzie ktorzy nie wierza w ufo. niby taka fundacja oswiecona ale jednak nie

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Uwaga wszyscy śledzący  Projekt KONTAKT. Za tydzień przedstawimy zapis rozmowy telefonicznej z p. Pawłem, czyli osobą, która jest bliską rodziną p. Mariusza i który przesłał nam zdjęcie UFO w 2016, od którego zaczęła się ta historia. Naprawdę warto jej wysłuchać... pozdrawiamy z pokładu okrętu Nautilus! FN

UFO24

więcej na: emilcin.com

Czw, 29 gru 2022 08:34 | 30.10.2022 po godzinie 18 siedzieliśmy z żoną i córką i obserwowaliśmy gwieździste niebo. Zauważyliśmy sporo obiektów przelatujących z różnych kierunków, z północy na południe i odwrotnie, ze wschodu na zachód i odwrotnie. Obiekty te świeciły białym, ciągłym światłem, niczym nie różniły się od tych 'mniejszych' gwiazd. Oczywiście nie wiem na jakiej wysokości leciały, ale ich prędkość na niebie była porównywalna do tej z jaką latają samoloty rejsowe. Obiekty te latały pojedynczo, lub w parach, ...

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 15 stycznia 2023 | O 2023 roku, o mnie, Fundacji Nautilus,  zwykłej prozie życia i „szalupach ratunkowych”. Wpis w Dzienniku Pokładowym 15 stycznia 2023

czytaj dalej

FILM FN

PROJEKT KONTAKT - apel do czytelników!

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.