Dziś jest:
Piątek, 30 września 2022

Ich dowódca zdecydował, że wszystkie te wydarzenia zostaną wymazane z naszej pamięci. Pomyślałam wtedy - przecież to niemożliwe... ja to wszystko zapamiętam! Ale myliłam się. /fragment wywiadu z Betty Hill po seansie hipnozy, CE III miało miejsce 19 września 1961/

Pytania do FN
ODPOWIEDZI NA PYTANIA NASZYCH CZYTELNIKÓW
Wyślij do nas swoje pytanie - kliknij, aby rozwinąć formularz


Zachowamy Twoje dane tylko do naszej wiadomości, chyba że wyraźnie napiszesz, że zezwalasz na ich opublikowanie. Adres email do wysyłania historii do działu "Pytania do FN": pytania@nautilus.org.pl

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim

Twój email lub telefon

Treść wiadomości

Zabezpieczenie przeciw-botowe

Ilość UFO na obrazie

WSZYSTKO JEST JEDNYM… JAK TO ROZUMIECIE?
Śr, 21 sie 2019 06:30 komentarze: 13 czytany: 4935x

[…] Witam, Chciałbym poruszyć kwestię tego o czym pisze Fundacja Nautilus oraz także wiele innych, całkowicie niezależnych od Fundacji Źródeł. Zastanawiające jest swoją drogą to, że od pewnego czasu natrafiam na coraz więcej różnych źródeł informacji które to potwierdzają. Jakby w moim życiu nastał jakiś etap w którym miałem się tego dowiedzieć.

Nie chodzi mi o dyskusje na tym czy na pewno jest to prawda czy nie, tylko o coś trochę innego.

Ta kwestia to to, że ,,Wszyscy jesteśmy jednością'', czyli tak naprawdę jedną istotą, Bogiem który podzielił się na wiele odrębnych małych świadomości tworząc ludzi i wszystkie inne istoty we Wszechświecie.

No więc chodzi o to... Czy jakby się głębiej nad tym zastanowić to czy nie jest to trochę depresyjne i nie powoduje wielkiej samotności?

Jeśli bowiem wszystko jest tak naprawdę jedną istotą, Bogiem, w tym my, to by znaczyło, że wszyscy inni ludzie są tak naprawdę nami, a więc to tak jakbyśmy żyli w świecie stworzonym przez nas samych gdzie wszyscy inni ludzie są też przez nas stworzeni i nie są tak naprawdę prawdziwi.

Może zobrazuje to tak: To trochę tak jakby ktoś żył w świecie w swojej wyobraźni, gdzie wyobraża sobie wszystkie wydarzenia, spotykanych ludzi, rozmowy z nimi i tym podobne, tylko na wielokroć większą skalę i z ogromnym realizmem.

Przechodząc do sedna: Wychodzi na to, że jesli ta teoria jest prawdziwa to znaczy, że tak naprawdę jesteśmy samy. W zasadzie to nie JESTEŚMY, tylko JESTEM. Wychodziłoby na to, że wszystkie inne istoty są tak naprawdę mną, tą samą istotą co ja. I tylko stworzone programy, podział na różne osobowości i charaktery wynikające z różnych przeżyć i scenariuszy życia i tym podobne czynniki sprawiają, że ci ludzie wydają się odrębnymi niezależnymi istotami, ale to tylko iluzja.

Jak się do tego odnosicie i co o tym myślicie? Czy nie jest w gruncie rzeczy smutne i raczej przybijające jeśli wszystko jest tak naprawdę jedną istotą? Czy uświadomienie sobie tego nie powoduje poczucia wielkiej samotności? (Choć mimo wszystko i tak warto to wiedzieć jeśli tak jest, znać prawdę)

Zastanawiają mnie jeszcze różne inne kwestie z tym związane, ale może już nie będę tu o nich pisał, bo wiadomość jest już wystarczająco długa, po za tym nie ma sensu poruszać wszystkiego na raz.

Odpiszcie co o tym myślicie i jak wy osobiście to widzicie. Tylko szczerze :)

Jeśli chcecie to można opublikować moją wiadomość w serwisie. Może być nawet z emailem, mam ich kilka i wpisałem taki mniej ważny tutaj, mniej prywatny :)

Od:Caoii

xaron222@gmail.com

 

Dziękujemy za wiadomość i przesłanie pytania. Proszę wybaczyć, że odpowiemy w dość dużym skrócie (każdego dnia musimy zdobywać medal olimpijski w dyscyplinie "czas"), choć temat jest taki, że odpowiedź powinna przypominać wielostronicowy wykład. Nie ma wątpliwości, że wszystko jest jednością i wszystkie istoty we wszechświecie są nie tylko ze sobą połączone, ale są z tej samej energii i w rzeczywistości są Bogiem. Mistrzowie, których opinię szanujemy (nieważne, kim są) tłumaczą to jednoznacznie: im wyższy poziom duchowy i im większa świadomość jedności tym większa radość i szczęście. To tylko znudzone umysły ludzi na poziomie zero (a na tym poziomie wszyscy jesteśmy poza pojedynczymi ludźmi na naszej planecie) budują tezy o tym, że „to nudne” albo że „to depresyjne” itp..

Musimy zaufać mistrzom, którzy mówią, że posiadanie nadświadomości i możliwości czerpania wiedzy i przeżyć z banku wszystkich żywych istot jest czymś tak niewyobrażalnie cudownym, że człowiek tego zrozumieć nie jest w stanie. Proszę pamiętać, że my myślimy liniowo – jest stół, krzesła, mamy zegarek, jakieś spotkanie, kiedyś umrzemy, babci już na przykład nie ma itp. Tymczasem myślenie holistyczne, które następuje wraz z rozwojem duchowym naszej duszy i podniesieniem jej wibracji na wyższy poziom pozwala zrozumieć choćby to, że „wszystko jest jednością” i „wszystko jest Bogiem”. Podobno celem zejścia na Ziemię kolejnego Awatara będzie właśnie przekazanie ludziom tej informacji.

Każdy Awatar miał jedną wiadomość dla ludzkości: Budda powiedział o przyczynie cierpienia, Kriszna o nadziei, Jezus o miłości i tak dalej. Jest jakiś wielki plan przebudzenia ludzkości, ale na ten temat docierają do nas na pokład okrętu Nautilus jedynie pojedyncze informacje. Składamy to wszystko w jedną całość, ale nadal jest wiele niewiadomych – jedno jest pewne: plan jest i zmiany na Ziemi wkrótce przyspieszą.Komentarze (13)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Sob, 24 sie 2019 14:25 | ocena: -1

Kepos | Załogant

Nie, każda istota jest odrębna, my (Dusze), Aniołowie oraz Bóg. Łączy nas to, że mamy jednego Stwórcę i jesteśmy stworzeni, włącznie ze zwierzętami, na jeden wzór. Wszystkie istoty cielesne są zintegrowane ze swoimi Duchami tzn. że nie mogą bez tych Duchów egzystować.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Nie, 25 sie 2019 18:06 | ocena: + 1

-relatysta | Załogant

Sugerujesz może jakiś konkretny okres zaistnienia duszy?
Pantofelek, Stułbia czy może Tyranozaurus?
Gdzieś musi być początek reinkarnacyjnego łańcuch, RNA, PNA czy może dopiero DNA?

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 26 sie 2019 09:34 | brak oceny

Kepos | Załogant

@-relatysta, My, jako Duchy byliśmy stworzeni przez Boga w Raju. Potem nastąpiła reorganizacja i Duchów najniższych, czyli nas, zaczęto wcielać tu na Ziemi, wymazując nam wszystko to co umieliśmy przed wcieleniem. A na nową nazwę Ducha wcielonego zaczęto nazywać Duszą. Nad każdym ciałem oraz Duszą jest połączony Duch (Anioł Stróż), który nadzoruje funkcje ciała. Dusze wcielane są tylko raz.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pon, 26 sie 2019 17:02 | ocena: + 1

magdakowalska48 | Załogant

@Kepos, na to mam tylko jedna odpowiedz panie ajnsztajn co zjadl wszystkie rozumy XDDDDDDDDD

Pt, 23 sie 2019 07:38 | brak oceny

-relatysta | Załogant

Nie zachowujmy się tak jak chcieli by tego religijni kreacjoniści.
Jesteśmy efektem samolubnej walki genów.
Wszystko co żywe myśli o sobie, by się rozmnażać/powielać/kopiować i przez to być nieśmiertelnym. Taki jest de facto sens życia.
Trudności środowiskowe stwarzają tą całą c u d o w n ą różnorodność którą mamy dookoła.
Więc jesteśmy jednością bo kontynuacją doskonalenia samolubnych genów.
Opiekujemy się, przejmujemy się teraz innymi istotami/przyrodą, bo zrozumieliśmy że dalsze kopiowanie naszych genów nie będzie bez niej możliwe.
Mistrzowie nasi nie myśleli ekologicznie i globalnie - nie było w tedy takiej potrzeby - promowali ekspansje własnych genów. Widzimy to nadal we wszelkich szowinizmach, nacjonalizmach i takich tam stygmatyzacjach...
Naszym, chcianym czy niechcianym, celem jest dalsze powielanie się w zmieniającej się ciągle powłoce, dostosowanej do zmieniającego się środowiska.
Transhumanizm jest nieuniknioną konsekwencją/przyszłością.
I jestem cały szczęśliwy z tego powodu że, "ewentualnie", będę mógł wrócić na ten zmieniający się wiecznie Świat.

Czw, 22 sie 2019 20:00 | ocena: + 1

monopix | Załogant

Dywagacje na ten temat nie mają sensu i prowadzą właśnie to takich błędnych wniosków. Trzeba tego doświadczyć, a tedy pojawi się zrozumienie.

Aby tego doświadczyć, najpierw trzeba w pełni przyjąć swoją odrębność. To znaczy pozwolić sobie na bycie w 100% odrębną osobą, a dla większości ludzi nie jest to łatwe (pragnienia i lęki). Gdy Ci się to uda, jest to jednoznaczne z tym, że w 100% akceptujesz siebie i innych. Akceptacja to brak ruchu w kierunku rozróżniania/podziału. Nie wytwarzasz ruchu w umyśle który wytwarza podziały. Tym samym nie wytwarzasz ego. Nie oznacza, to, że ono znika, tylko, że znikają przyczyny.. To trudne do wyjaśnienia.

Natomiast efektem jest jednoczesne poczucie jedności i głębokie (głębsze niż normalnie) poczucie odrębności. Nie ma żadnego poczucia samotności, bo to nie jest możliwe. Jakiekolwiek poczucie samotności, wynika z ego, a więc z pragnienia przyciągania lub odpychania czegoś/kogoś, a więc braku akceptacji. Innymi słowy musisz wytworzyć w umyśle ruch przyciągania lub odpychania, aby móc cierpieć (w tym wypadku czuć samotność/brak).

Ludzie generalnie są uzależnieni od tego wytwarzania ruchu (przyciągania lub odpychania). Robią to ciągle i beznamiętnie, nawet tego nie zauważając.

--
@promagna:
Poczcie miłości nie jest efektem czasowego zaniku aktywności mózgu. Miłość nie jest efektem niczego. Miłość jest i tyle, bo my jesteśmy. Równie dobrze, możemy powiedzieć, że miłości nie ma - miłość to nazwa na nasz naturalny stan. Natomiast możemy stracić poczucie kontaktu z tym naturalnym stanem i to nazywamy poczuciem braku miłości. Ten brak poczucia miłości jest efektem nadaktywności umysłu, wynikającej z tego ciągłego przyciągania i odpychania. Ego też jest tego efektem. To jak zapętlenie. To największe (i jedyne) uzależnienie istot które rodzą się w wieloświecie. To to uzależnienie jest przyczyną reinkarnacji, bo ciągle chcemy tu być.

Natomiast jak to zrobić nikt Ci w prost nie powie z jednego prostego powodu. W zasadzie nie jest to możliwe, ponieważ jest bardzo cienka linia pomiędzy drogą środka (jak to określił Budda), a tym wytwarzaniem przyciągania i odpychania. Tą granicę można rozpoznać tylko doświadczalnie. Nie da się jej zrozumieć umysłem, ani nauczyć od kogoś słuchając. Musisz sam tego doświadczyć.


Awatarzy na 100% nie mówią całej prawdy. Nawet to co wyżej napisałem, jest dla ludzi trudne do zaakceptowania, chociaż łatwo tego doświadczyć. Ale tak naprawdę mówienie czegoś więcej nie ma za bardzo sensu. Wystarczy, gdy istoty (ludzie), zaczną wychodzić z tego uzależnienia (które wyżej opisałem w skrócie) i sami zaczną odkrywać prawdę, w którą wcześniej by i tak nie uwierzyli. A nawet gdyby uwierzyli, to była by tylko strata czasu, bo po co mają wierzyć w kolejne rzeczy, skoro dalej byli by uzależnieni od bycia tutaj.. nie ma to sensu.

--
Prawdziwa pomoc polega na tym, aby ludzie uwolnili się z tego uzależnienia i tym samym, wyszli z zapętlenia umysłu, które zaćmiewa im postrzeganie.

Czw, 22 sie 2019 13:57 | ocena: + 1

sidhartha | Załogant

faktycznie istnieje tylko 1 ciało/wszechrzecz.ale nie jesteśmy sami.
samotność nie istnieje.a jednocześnie istnieje, awatarzy to rozumieją.dla przeciętnego kowalskiego na poziomie 0(a nawet 1)
może się wydawać że jest sam.
faktycznie wyższe poziomy są cudowne ale tylko nielicznym jest dane je osiągnąć .błogosławieni jednak ci którzy doszli do 72 poziomu.

Śr, 21 sie 2019 14:08 | ocena: + 1

magdakowalska48 | Załogant

"Podobno celem zejścia na Ziemię kolejnego Awatara będzie właśnie przekazanie ludziom tej informacji." to niech nie schodzi bo my to wiemy. i serio potrzeba az 3 awatarow zeby kazdy przekazal 1 wiadomosc? nie mogl jeden przekazac az 3? tak ludzie sa tepi?

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

Ukraińscy astronomowie zauważyli na niebie niezidentyfikowane obiekty latające. Ich zdaniem, mają one rozmiar od 3 do 12 m i poruszają się z prędkością ok. 15 m/s.

UFO24

więcej na: emilcin.com

Pt, 16 wrz 2022 19:45 | 20.07.2022 w środę około godz. 22.00 wyszedłem na ogród przez domem i zauważyłem świetlny punkt jasny obiekt przypominający samolot lecący w nocy.Obiekt przelatywał bezpośrednio nad moim domemw zupełnej ciszy nie wydając żadnych dźwięków.Zacząłem ten obiekt obserwować i wydawało mi się że zauważył mnie że jego obserwuję . Obiekt świetlny próbował zawrócić w przeciwległym kierunkujak znajdował się bezpośrednio nad moim domem.Na pewno nie był to samolot ponieważ...

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 18 września 2022 | Mamy najciekawszy moment w historii ludzkości– powiedzmy – ostatniego tysiąca lat. Czeka nas całkowita zmiana naszego sposobu życia. I przyszedł czas płacenia rachunku życia ponad stan. Łatwiej to wszystko znieść, kiedy spojrzy się na rzeczywistość wokół jak na przepiękną mandalę z piasku tworzoną przez tybetańskich mnichów. Jest piękna także dlatego, że na końcu znika...

czytaj dalej

FILM FN

Na wyższych piętrach... - opowieścć z pokładu okretu Nautilus wrzesień 2022

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.