Dziś jest:
Sobota, 27 listopada 2021

'Żarty się skończyły... oni teraz się biorą za to na poważnie, bo widzą, co się dzieje na Ziemi. Już dotarło do nich, że nie jesteśmy sami' - tak sprawę zapowiedzi Pentagonu komentuje najsłynniejszy brytyjski badacz tego fenomenu Nick Pope.

Pytania do FN
ODPOWIEDZI NA PYTANIA NASZYCH CZYTELNIKÓW
Wyślij do nas swoje pytanie - kliknij, aby rozwinąć formularz


Zachowamy Twoje dane tylko do naszej wiadomości, chyba że wyraźnie napiszesz, że zezwalasz na ich opublikowanie. Adres email do wysyłania historii do działu "Pytania do FN": pytania@nautilus.org.pl

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim

Twój email lub telefon

Treść wiadomości

Zabezpieczenie przeciw-botowe

Ilość UFO na obrazie

Dlaczego w mediach jest całkowite milczenie o zjawisku UFO?
Pt, 3 mar 2017 10:58 komentarze: 6 czytany: 2730x

Temat "media i UFO" jest stałym elementem rozmów na pokładzie okrętu Nautilus. Tak prawdziwa informacja, tak fenomenalnie ważna dla ludzkości jest pomijana całkowitym milczeniem. Trafia na ostatnie kolumny tabloidów opatrzona pogardliwym komentarzem i kpiarskim podsumowaniem. Trudno się dziwić, że ta sprawa intryguje także naszych czytelników.

 

Dzień dobry. To co chciałbym napisać nie ma dla mnie zbyt dużego znaczenia. nie zajmuje to mojej uwagi w stopniu żadnym prawdę mówiąc. Chciałbym byście mnie potraktowali poważnie , choć też nie  jest to też dla mnie istotne.   W 1999 w styczniu  , to był chyba 22 miałem nad sobą ufo. Ciepły styczeń, koło 12 - 15 stopni w dzień. 

Noc bez blasku księżyca, koło 19.00 przechodziłem przez park w okolicy mego domu na peryferiach miasta. Ulica , która prowadziła do tego parku była, jak nigdy nie oświetlona, przechodząc przez park było tak ciemno , że miałem wyciągniętą rękę , by nie wejść na drzewo ,bo dosłownie nic nie widziałem. W pewnym momencie usłyszałem  świst i nade  mną pojawiło się światło, jak z lampy ulicznej , wiedziałem że coś jest na górze powyżej drzewami, jakieś 30 m powyżej i wiedziałem, że jest to ufo.

Przyspieszyłem kroku by wyjść w kręgu światła, cień rzucany przez drzewa z tego światła bardzo wolno się przesuwał , z prędkością moich kroków, jakby podążało światło będące nad  drzewami , za mną.

Udało mi się wyjść z kręgu światła i  pojazd  w tym momencie odleciał gwałtownie w górę , z przyspieszeniem, jakiego nie jest w stanie osiągnąć żaden pojazd ziemski. O tym przyspieszeniu wiem, bo świst przecinanego powietrza  bardzo szybko się oddalił. Zresztą tak szybko jak się wcześniej pojawił. Gdy był jeszcze nade mną wtedy nie słyszałem żadnego dźwięku, choć mogę powiedzieć, że być może był jednak. A na pewno był trudny do usłyszenia. Przypominał dźwięk twardego dysku z komputera słyszanego z oddali, o bardzo małym nasileniu pracy. Nawet jeden z moich znajomych będący gdzieś w oddali widział to światło, jakiś czas później się o tym dowiedziałem, choć nie mówiłem mu, że tam byłem. To był tylko dla mnie dowód , na zaistnienie  tego, co przeżyłem, choć byłem świadomy wszystkiego, i  nawet  bez jego zdziwienia obecnością tego światła, miałem świadomość tego, co miało miejsce. [...]

 Pytanie do Was - jestem osobą religijną i to zdarzenie nie zachwiało moim postrzeganiem świata, tylko zastanawiam się, czemu z perspektywy czasu, nie słyszę o tego typu przypadkach w telewizji. Wiem, sam o tym nie mówię nikomu, moi rodzice nie wiedzą, bo nie ma sensu o tym mówić, ale może nie każdy myśli jak ja. Nie słyszę o  takich wydarzeniach na świece w mediach

Dziękuję

 

ODPOWIEDŹ OD FUNDACJI NAUTILUS

 W zasadzie sam Pan sobie udzielił odpowiedzi. Największym problemem jest milczenie świadków. Głównie z obawy przed ośmieszeniem, wytykaniem palcami przez rodzinę i znajomych, a nawet lęk przed utratą pracy. W mediach panuje powszechne przekonanie, że "UFO jest bujdą na resorach". Fajnie się o tym czyta, ale "świadkowie jakoś nie chcą mówić", a w ogóle to naukowcy gdyby UFO istniało, to na pewno by to ogłosili... Tak myślą ludzie. Prawda jest zupełnie inna.

Zjawisko związane z Niezidentyfikowanymi Obiektami Latającymi (UFO) dosłownie obezwładnia swoją prawdziwością. Ilość relacji, zdjęć, filmów, obserwacji, przypadków przejęcia kontroli nad wojskowymi samolotami przez obiekty UFO i tak dalej - ilość tego wszystkiego odbiera dech w piersiach. Owo "milczenie świata na temat UFO" jest nie tylko rozbrajające swoją głupotą, ale przede wszystkim jest śmieszne. Podamy Panu przykład.

 

Nasz kolega z pokładu okrętu Nautilus opowiadał taką historię. Wiele lat temu miał spotkanie z bardzo znanym profesorem, który pełnił wtedy funkcję Prezesa PAN (Polskiej Akademii Nauk). Po spotkaniu profesor podszedł do niego i poprosił o chwilę rozmowy "na stronie". I wtedy doszło do mniej więcej takiej konwersacji:

 - Wie Pan co... Pan się zajmuje tym całym UFO, a to jest prawdziwe zjawisko, bo moja żona z bratem widzieli start takiego obiektu... nikomu o tym nie mówiłem, ale panu mogę.

- To bardzo ważna wiadomość panie Profesorze! Opowie o tym pan przed mikrofonem?

- Pan chyba żartuje! To oznaczałoby koniec mojej kariery, ośmieszenie mojej rodziny, koniec wszystkiego.

- No tak, ale przez taką postawę to ludzie zawsze będą myśleli, że UFO to wierutne bzdury, przeinaczenia, źle zinterpretowane samoloty, balony i gęsi... Ja wiem, jaka jest prawda. Pan, jak widzę, także wie. Czy ma pan na tyle dużo odwagi, aby przełamać tę zmowę milczenia?

- Nie mam. Wie pan, może kiedyś... teraz to oznaczałoby koniec dla mnie i dla całej mojej rodziny.

 Niech ta rozmowa będzie dla Pana naszą najlepszą odpowiedzią na zadane pytanie.


Komentarze (6)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Pt, 3 mar 2017 15:10 | ocena: + 3

kwant | Gość

Kiedyś w czasach czarownic wszystkich kosmitów wrzucano do jednego worka z czarami i diabłami,ewentualnie ze świętymi(jeżeli pasowało to do religii).W dzisiejszych czasach zadaniem rządzących jest NIESIANIE paniki w społeczeństwie propagując zjawiska NIEWYJAŚNIONE=UFO.Bo wiadomo,że wojsko i politycy być może w ukryciu to badają,ale zupełnie nad tym NIE PANUJĄ(co mogą zrobić jak UFO wchodzi do tajnych kompleksów wojskowych z balistycznymi pociskami atomowymi i robi co chce???).Obnażając takie zdarzenia w świetle kamer wszyscy politycy ze świecznika i wojskowi popełniliby tylko spektakularne SEPUKU na oczach milinów telewidzów.A wiadomo,że konkurencja polityczna tylko na to czeka.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 3 mar 2017 15:42 | brak oceny

szczyglis | Oficer Techniczny

To racja, pewien status quo musi pozostać zachowany. W momencie przyznania się do bezsilności nastąpiłaby mocna polityczna roszada. Zgadzam się z tym w pełni, natomiast w tej wersji jest jedno "ale" - mianowicie politycy o UFO MÓWIĄ. Ba - i nawet ten fakt wykorzystują (ilu to już kandydatów na prezydenta USA obiecywało odtajnić archiwa?) Oczywiście o żadnym odtajnieniu nie może być mowy, bo to tylko wyborcza gadka, ale sam fakt, że mówią o tym serio (w przeciwieństwie do mediów) jednak pozwala myśleć, że na szczeblu rządowym i to na tym "oficjalnym kanale" tak do końca tematu nie negują.

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 3 mar 2017 20:02 | ocena: + 1

kwant | Gość

I owszem tematu nie negują ,ale podchodzą do niego w kategoriach kabaretowych, tak jak i te wspomniane powyżej media ,dając tym całkowity asumpt do wykpienia istoty rzeczy(robił tak Clinton,Obama i poprzednicy).A media jak to media będą tylko papugować po MOŻNYCH tego świata.

Pt, 3 mar 2017 14:40 | brak oceny

szczyglis | Oficer Techniczny

To jest całkiem dobre pytanie zadane tutaj w tytule i ciekawa odpowiedź na nie. Powiem tak - potwierdzam. Sam osobiście 2 razy w życiu widziałem na niebie "coś" co przeczyło zdrowemu rozsądkowi, widziałem ewolucje takie, że przeciążenia zabiłyby każdego człowieka, w tym raz widziałem takie coś ze świadkiem - swoją ówczesną narzeczoną.

I teraz co było potem? Ano, ani ona, ani ja nawet nikomu o tym nie mówiliśmy, bo większość znajomych i rodzina ma podejście takie: "puknijcie się w głowę, takie rzeczy nie istnieją...". I tak też do tego podchodzi większość ludzi, naprawdę mało z kim można o takich rzeczach porozmawiać bez wyśmiania tematu. Ja osobiście pierwszy raz podzieliłem się tym co widziałem właśnie dopiero tutaj - na Nautilusie, jeszcze na starym forum.

Myślę też, że właśnie media bardzo dużo złego dołożyły do pieca. Przez długi czas panowało (i panuje po części wciąż) w mediach prześmiewcze stwierdzenie, że kosmici = zielone ludziki z Marsa, z antenkami na głowach. I takie właśnie niepoważne podejście się w ludziach utarło, marginalizowanie i wyśmiewanie tego zrobiło swoje. Niestety.

No i to tyle, ot taka historyjka. Pozdrawiam!

Pt, 3 mar 2017 11:23 | ocena: + 5

|

Ja cos czuje, ze ruszylo cos w dobra strone :-)
Zaczyna sie coraz wiecej i glosniej mowic o tym...
Tu NASA odkrywaja planety, tu Wlochy ujawniaja... coraz wiecej tego jest...
Mam jednak wrazenie, ze nic nie dzieje sie przypadkowo, ktos dozuje ludziom po kawaleczku cos co wiadomo od dawna , ze jest.
Trzeba miec swiadomosc, ze wokol jest masa ludzi, ktorzy wpadna w panike i Bog wie co zrobia w swej nieswiadomosci, dlatego trzeba to dozowac delikatnie.
Zobaczycie, ze bedziemy otrzymywac regularnie zdrowa dawke w mediach tak ,zebysmy nie powariowali ;-)

Tylko dla tych co sie tym interesuja, jest to oczywistosc.
Sa jednak ludzie, ktorzy zyja w scisle okreslonych i zamknietych ramach, nie bedzie latwo z nimi..

Osobiscie mysle , ze sa rozne frakcje ufo.
Sa tacy ,ktorzy nie chca ujawnienia i to oni zdecyduja kiedy :-)

pzdr

Rozwiń odpowiedzi (1)

Pt, 3 mar 2017 14:44 | ocena: + 1

|

Są różne "rasy" obcych i różne one mają cele,sądzę że niektórzy nas wykorzystują,tak że ujawnienie całej prawdy mogło by nie być za ciekawe.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

27 listopada://Afrykański wariant koronawirusa znany do tej pory jako B.1.1.529 otrzymał nazwę greckiej litery Omikron. WHO zakwalifikowała go jako wyjątkowo niebezpieczny. Kolejne kraje blokują połączenia z Afryką, gdzie wirus się pojawił.. [...]

UFO24

więcej na: emilcin.com

Nie, 21 lis 2021 12:40 | Dzień dobry, Wczoraj (20.11.2021) wraz z moim współlokatorem doswiadczylismy dziwnego zjawiska które pojawiło się nad krakowskim niebem. Koło godziny 22 zauważyliśmy niebieskie światło poruszające się na pułapie samolotowym bądź wyższym. Warto dodać ze obiekt poruszał się bardzo szybko następnie zatrzymał się i zawrócił równie szybko po czym zniknął. Później znów zauważyliśmy ten obiekt koło godziny 2:30 w nocy i jesteśmy w posiadaniu nagrania tegoż obiektu. Prosilibyśmy o analizę materiału...

Dziennik Pokładowy

Piątek, 19 listopada 2021 | Zgadzam się z Krzysztofem Jackowskim, że jesteśmy w przededniu wielkiej światowej wojny, choć widzę ją zupełnie gdzie indziej niż jasnowidz z Człuchowa i trochę inaczej. Moim zdaniem wybuchnie nie na Bliskim Wschodzie i nie w pobliżu tak znienawidzonego przez najsłynniejszego obywatela Człuchowa Izraela (którego cały czas nazywa małym państwem, którego nazwy nie wymieni), ale być może w dwóch punktach...

czytaj dalej

FILM FN

PRZELOT INTRYGUĄCEGO OBIEKTU UFO NAD FRANCJĄ - 16 listopada 2021

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.