Dziś jest:
Piątek, 27 stycznia 2023

Byłem w ich pojeździe, dotykałem podłogi, stołu. Negowanie istnienia UFO to nawet nie głupota... to zbrodnia na ludzkim rozumie.
Travis Walton (w wywiadzie dla FN, Los Angeles 24 września 2015)

FN 24
WIADOMOŚCI OD NASZYCH CZYTELNIKÓW
Wyślij do nas wiadomość - kliknij, aby rozwinąć formularz


Zachowamy Twoje dane tylko do naszej wiadomości, chyba że wyraźnie napiszesz, że zezwalasz na ich opublikowanie. Adres email do wysyłania newsa do działu "FN 24": nautilus@nautilus.org.pl

Twoje imię i nazwisko lub pseudonim

Twój email lub telefon

Treść wiadomości

Zabezpieczenie przeciw-botowe

Ilość UFO na obrazie

MUTACJA 'OMIKRON': MOŻLIWE SCENARIUSZE
Śr, 29 gru 2021 17:49 | komentarze: 12 czytany: 3046x

Naukowcy z USA oceniają, że w najgorszym wypadku w nadchodzących miesiącach może dojść do najbardziej śmiercionośnej fali COVID-19 od początku pandemii - podaje amerykański portal medyczny Stat News. - Myślę, że przed nami dłuższa droga (do końca epidemii COVID-19 - PAP) niż myśleliśmy - twierdzi Jeffrey Shaman, epidemiolog z Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku.
W kolejnych miesiącach może dojść do najbardziej śmiercionośnej fali COVID-19. Wedle badania przeprowadzonego przez Shamana i jego współpracowniczkę Wan Yang omikron jest o 35 proc. bardziej zakaźny niż Delta, co stanowi odstępstwo od poprzednich szacunków naukowych, wedle których zakaźność najnowszego wariantu COVID-19 jest 2 do 5 razy większa niż poprzednich. Według amerykańskich uczonych większość mieszkańców RPA była zakażona SARS-CoV-2 przed falą wariantu omikron, co oznacza, że jego szybkie rozprzestrzenianie się było raczej spowodowane zdolnością tego wariantu do niszczenia odporności nabytej w drodze wcześniejszego zakażenia lub szczepienia.

Z kolei naukowcy z konsorcjum modelowania COVID-19 działającego przy Uniwersytecie Teksasu w Austin opracowali 18 różnych scenariuszy możliwego wpływu omikrona na Stany Zjednoczone. Najgorszy z nich zakłada, że omikron nie jest bardziej zakaźny niż Delta, ale może częściej powodować ciężkie zachorowanie. W połączeniu z niskim wskaźnikiem przyjmowania dawek przypominających ten najgorszy scenariusz przewiduje, że liczba przypadków osiągnęłaby szczyt na początku lutego 2022 roku, powodując 342 tys. zgonów w ciągu pierwszych sześciu miesięcy roku, co stanowi 20-procentowy wzrost w porównaniu do stanu epidemii COVID-19 w 2021 roku. W najbardziej optymistycznym przypadku omikron mógłby spowodować o 50 proc. mniej śmierci niż przez cały 2021 rok.

We wtorek prezydent USA Joe Biden poinformował o nowych działaniach podjętych przez Biały Dom w celu powstrzymania epidemii COVID-19. Wśród nich wymienia się dostarczenie ok. 500 mln szybkich domowych testów na obecność koronawirusa od początku stycznia oraz nakłanianie Amerykanów do zaszczepienia się.

- Twój wybór może zadecydować o życiu i śmierci - skomentował Biden.

W środę Instytut Metryki i Oceny Zdrowia Uniwersytetu Waszyngtońskiego opublikował nowe prognozy, zakładające około 3 mld nowych zakażeń wariantem omikron na całym świecie do końca lutego 2022 r.

- Wierzymy, że (omikron - PAP) rozprzestrzeni się na całym świecie w niedługim czasie - przekazał dyrektor instytutu Chris Murray.

Jak podaje portal Stat News, Chiny są szczególnie narażone na rozwój zakażeń omikronem ze względu na to, że większość chińskich obywateli przyjęła szczepionki Sinopharm lub Sinovac. Według wstępnych badań obie te szczepionki zapewniają małą ochronę przeciwko omikronowi.

Jak wariant omikron wpłynie na przebieg pandemii?

Najnowszy wariant zmienia przebieg epidemii COVID-19. Chociaż nie jest jasne, ile osób zachoruje lub umrze w tym procesie, Murray stwierdził, że według modeli epidemia COVID-19 może osłabnąć w ciągu 2022 roku. W rezultacie SARS-CoV-2 może stać się endemicznym koronawirusem, co oznacza, że nie zniknie, ale społeczeństwa na całym świecie będą musiały nauczyć się z nim żyć.

Niektórzy badacze uważają, że wzrost zakażeń wariantem omikron może oznaczać pierwszą falę endemicznego COVID-19, a nie ostatnią falę pandemii. Jeśli okaże się, że przebycie choroby w związku z zakażeniem omikronem będzie łagodniejsze, to jego światowa dominacja może okazać się czymś pozytywnym.

źródło: PAP


Robin Fransman, znany krytyk holenderskiej strategii walki z pandemią, przeciwnik szczepień przeciwko koronawirusowi, zmarł we wtorek z powodu Covid-19.


53-letni w chwili śmierci politolog i ekonomista komentował walkę z pandemią od kwietnia 2020 roku. Wówczas w magazynie „ESB” opublikował pierwszy artykuł, w którym analizował potencjalny wpływ na gospodarkę pierwszego lockdownu w Holandii. Zwracał wtedy uwagę, by analizując społeczne i gospodarcze koszty obostrzeń brać pod uwagę nie tylko to, ilu zgonów związanych z Covid-19 udało się uniknąć, ale też czynnik QALY - wskaźnik stanu zdrowia osoby lub grupy, wyrażający długość życia skorygowaną o jego jakość. Zwracał też uwagę na długoterminowe objawy, które potem zostały nazwane zespołem Long Covid.

Z czasem jednak Fransman się zradykalizował i wykorzystywał swoje konta w mediach społecznościowych do promowania wielu teorii spiskowych. Bagatelizował m.in. skuteczność szczepionek przeciwko Covid-19 i zapowiadał, że sam nie będzie się szczepił. 28 listopada w odpowiedzi na pytanie na Twitterze o szczepionki powtórzył, że osobiście nie zamierza z nich korzystać, ale szczepienie osób o słabym zdrowiu wydaje mu się w porządku. Zakażenie koronawirusem zdiagnozowano u niego pięć dni później, 3 grudnia, o czym poinformował osobiście. „Wynik testu na koronawirusa pozytywny. Najwyższy czas” - napisał w mediach społecznościowych.  Wkrótce trafił do szpitala OLVG w Amsterdamie, gdzie 28 grudnia zmarł.

Jeszcze 5 grudnia przekonywał w mediach społecznościowych, że „Europa staje się niebezpiecznym miejscem”. Ostatni raz aktywny na Twitterze był 8 grudnia.

Fransman był założycielem Herstel-NL, kontrowersyjnej organizacji, która lobbowała przeciwko wprowadzaniu lockdownów w Holandii. Grupa proponowała w zamian tworzenie „bezpiecznych stref” tylko dla osób o słabym zdrowiu. Plan został powszechnie skrytykowany, ponieważ zakładał zdegradowanie osób starszych i osób z problemami zdrowotnymi do statusu ludzi drugiej kategorii. - Ważne jest życie słabszych, ale także życie mniej wrażliwych. Otwórzmy wszystkie drzwi. Musimy znaleźć lepszą równowagę - mówił jednak Fransman.Komentarze (12)
Poniżej znajduje się lista komentarzy.

Czw, 30 gru 2021 16:07 | ocena: + 4

poza_czasem | Załogant

Do Miedzynarodowego Trybunału Karnego w dniu 6 grudnia złożony został wniosek prawny oskarżający Anthonyego Fauci, Petera Daszaka, Melindę Gates, Williama Gatesa III o liczne naruszenie Kodeksu Norymberskiego. Oskarżenia obejmują różne zbrodnie przeciwko ludzkości i zbrodnie wojenne określone w Statutach Rzymskich, art. 6,7,8,15,21,53. Na liscie oskarżonych znaleźli się też:
Albert Bourla - Dyrektor generalny Pfizer
Stephane Bankel - Prezes Zarządu Moderna
Pascal Soriot - Dyrektor generalny Astra Zeneca
Alex Gorsky - Dyrektor generalny Johnson and Johnson
Tedros Adhanhom Ghebreyesus - dyrektor generalny WHO
Dr Rajiv Shah - Prezes Fundacji Rockefellera
Klaus Schwab - Przewodniczący Światowego Forum Ekonomicznego

Śr, 29 gru 2021 19:27 | ocena: + 2

-relatysta | Załogant

Rzucamy się sobie do gardła o coś na co nie mamy w zasadzie wpływu. Chcemy za wszelką cenę żyć/przeżyć w tym państwie z kartonu. Umieramy "nadmiarowo" bo takiej służby zdrowia nie ma w całej Europie zachodniej. System jest do du... Zgadzamy się na zakup dodatkowych helikopterów i czołgów, wiedząc że wcześniej czy później będziemy leżeć na szpitalnym korytarzu doglądanym przez salowe zamiast medyków.

Śr, 29 gru 2021 11:25 | ocena: + 9

neo74 | Załogant

Fundacjo, znam Wasze zdanie na temat tego, że nie wszystkich świrów trzeba blokować, bo naród jest różny i musi być różnorodność. Ale błagam - nie dawajcie tutaj pożywki dla tych walniętych w łeb szurów antyszczepionkowych. Mają przecież Zagórskiego, mają ponad 99 procent polskich serwisów ezoterycznych, które są zasrane "miażdżacymi linkami" do jakiś nawiedzonych pseudoekspertów a tak naprawdę skończonych durniów, którzy nie chcą się szczepić ze stu miliardów powodów. Moja żona pracuje w szpitalu, gdzie są tacy właśnie durnie. Wielu skonało dusząc się i odmawiając nawet wąsów tlenowych, bo półgłówek obejrzał linka (kliknął na linka prowadzącego do prawdy szurowej) i on będzie czekał "na sprawdzoną szczepionkę". Żona opowiadała o 26 latku, który w szpoitalu na oddziale odmowił pomocy, bo nie będzie płacił Bigpharmie. To naprawdę świry i te świry zdominowały polską sieć www, a teraz walnięte szury już linkują te swoje świr-materiały nawet w serwsie FN. Postrzymajcie to, bo to jest jak rak mózgu - błyskawicznie obejmuje obie półkule. proszę Was o to jako wierny czytelnik FN od 11 lat.

Rozwiń odpowiedzi (3)

Śr, 29 gru 2021 11:32 | ocena: -1

poza_czasem | Załogant

@neo74, Gratuluję. Tyle miłości do bliźniego prosto z serca.

Śr, 29 gru 2021 12:01 | ocena: -5

faceplace | Załogant

@neo74,
Merytorycznie - opluć, wyszydzić, fundacja to zna.

Śr, 29 gru 2021 14:15 | ocena: -2

adrianekleo | Załogant

@neo74,
Każdy sądzi według siebie ...

Głównie chodzi o to że osąd często jest wynikiem tego kim sami jesteśmy na przykład

Złodziej we wszystkich widzi złodziei i nikomu nie ufa.

Śr, 29 gru 2021 09:26 | brak oceny

-relatysta | Załogant

Masz rację, warto oglądać wszystko by móc samemu oceniać.
Jak ktoś szuka usprawiedliwienia dla swej podjętej decyzji to wybiera taki materiał który go utwierdza w tym.
Ja wybrałem, zamiast prywatnego osądu specjalisty weterynarii, potwierdzone statystyki umieralności, które utwierdzają mnie w mojej podjętej decyzji.

Rozwiń odpowiedzi (2)

Śr, 29 gru 2021 11:03 | ocena: + 2

faceplace | Załogant

@-relatysta,
czy wiesz, kto pracuje w sanepidach? weterynarze!
Czy weterynarz oraz wirusolog nie mogą być w jednej osobie? Jak weterynarz to znaczy, że jego wiedza ląduje do kosza? To co w takim razie z weterynarzami z sanepidu? Oprócz tego „weterynarza” jest wielu naukowców, którzy mówią to samo (oczywiście w mediach tego nie uświadczysz). Nie wierzysz, zacznij szukać sam, pomijając media mainstreamowe.
Statystyki potwierdzone (?) Zacznij zadawać pytania. Zacznij czytać odpowiedzi kierowane do prawników
, ludzi, którzy takie pytania o udzielenie informacji publicznych zadali instytucjom podających statystyki i tworzące je (prawnicy i „zwykli ludzie” takie odpowiedzi publikują). Zdziwisz się, i to bardzo.

Śr, 29 gru 2021 11:28 | ocena: + 1

poza_czasem | Załogant

@-relatysta, wybierając statystyki, które nie są źródłem wiedzy, szukasz usprawiedliwienia dla swej podjętej decyzji. Dokładnie tak jak napisałeś wyżej. Gdybyś wiedział jak tworzy się statystyki i jaką mają wartość, nie opierałbyś się na nich zapewne. Czy nie bardziej wiarygodny jest specjalista wirusolog i biolog molekularny, doktor wirusologii z doświadczeniem w przemyśle szczepionkowym niż statystyki ? Każdy oceni to sam. Jesteśmy wolnymi istotami z natury i o ile nie zostaniemy zmanipulowani, dokonujemy właściwych wyborów.

Śr, 29 gru 2021 08:45 | ocena: + 5

faceplace | Załogant

Czy nie zauważyliście coś dziwnego? Ile sportowców, młodych i starszych umiera na „tzw. śmierć nagłą”?
Wielu młodych ludzi, którzy chwalą się przyjęciem preparatu w mediach społecznościowych, wyszydzając przy okazji tzw. foliarzy, już odeszło nagle. Tego w mediach nie usłyszysz i nie zobaczysz (chyba, że jest to znana osoba, to coś tam wspomną). Media społecznościowe cenzurują praktycznie wszystko, co nie jest po linii „jedynie słusznej”.
Mamy lek na wyciągnięcie ręki, np. amantadyna, która jest skuteczna (sam z niej korzystałem oraz moja rodzina - dr Bodnar z Przemyśla robi dobrą robotę). Niestety, „system” robi co może, by nie leczyć nią ludzi. System w tej chwili nie leczy, tylko więzi chorych w areszcie domowym, zostawiając samym sobie ludzi. Albo wyzdrowiejesz (tzn. organizm obroni się sam), albo trafisz pod respirator i sterydy. Ot i całe leczenie.
W moim otoczeniu, większość zaszczepionych choruje, źle się czuje, sporo osób ma problemy z zakrzepicą. Przypadek. Wielu z nich już zapowiedziało, że nie przyjmie więcej tego czegoś!
Zastanawia mnie, czemu to wszystko ma służyć.

Wt, 28 gru 2021 22:33 | ocena: + 4

Elep_neberim | Załogant

Warto obejrzeć ten materiał... https://m.cda.pl/video/9412092b6

Rozwiń odpowiedzi (1)

Śr, 29 gru 2021 10:56 | brak oceny

Woj | Załogant

@Elep_neberim, Świetny materiał, przeżyłem 3 fale i mam nadzieje że 4 też mi się uda bo ,,jestem foliarzem " borę i kupuje szczepionki w żabce dawka umiarkowana 100 gram.

Wyświetl według: Chronologicznie Ocena
w kolejności: rosnąco malejąco

* Informujemy, iż treści zamieszczane w komentarzach, lub innych rubrykach, w których internauta może dodać swój wpis nie są stanowiskiem Fundacji Nautilus i nie stanowią one odzwierciedlenia naszych poglądów, upodobań bądź sympatii. Fundacja Nautilus nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez Użytkowników.

Aby dodać komentarz, zaloguj się.
szukaj:  

Wejście na pokład

Zapamiętaj mnie

Wiadomość z okrętu Nautilus

[.] Dzień dobry,  Podzielę się z Wami pewną myślą dotyczącą reinkarnacji oraz obaw o dalszy los Polski.  W latach 90. w jednym z odcinków Nautilusa Zet były wypowiedzi chłopca, który w poprzednim wcieleniu mógł być rycerzem z Malborka. Powiedział, że specjalnie wybrał sobie kolejne wcielenie teraz we współczesnej Polsce bo tu mu się nic nie stanie, bo nie będzie tu wojen, a on już zginął raz w walce i drugi raz tego nie chce. Obecnie boimy się eskalacji wojny z Ukrainy na Polskę. ...

UFO24

więcej na: emilcin.com

Czw, 29 gru 2022 08:34 | 30.10.2022 po godzinie 18 siedzieliśmy z żoną i córką i obserwowaliśmy gwieździste niebo. Zauważyliśmy sporo obiektów przelatujących z różnych kierunków, z północy na południe i odwrotnie, ze wschodu na zachód i odwrotnie. Obiekty te świeciły białym, ciągłym światłem, niczym nie różniły się od tych 'mniejszych' gwiazd. Oczywiście nie wiem na jakiej wysokości leciały, ale ich prędkość na niebie była porównywalna do tej z jaką latają samoloty rejsowe. Obiekty te latały pojedynczo, lub w parach, ...

Dziennik Pokładowy

Niedziela, 15 stycznia 2023 | O 2023 roku, o mnie, Fundacji Nautilus,  zwykłej prozie życia i „szalupach ratunkowych”. Wpis w Dzienniku Pokładowym 15 stycznia 2023

czytaj dalej

FILM FN

ŻYCIE NA OBCYCH PLANETACH - rozmowa z pokładem okrętu Nautilus

archiwum filmów

Archiwalne audycje FN

Playlista:

rozwiń playlistę
Właściwe, pełne archiwum audycji w przygotowaniu...
Będzie dostępne już wkrótce!

Poleć znajomemu

Poleć nasz serwis swojemu znajomemu. Podaj emaila znajomego, a zostanie wysłane do niego zaproszenie.

Najnowsze w serwisie

Wyświetl: Działy Chronologicznie | Max:

Najnowsze artykuły:

Najnowsze w XXI Piętro:

Najnowsze w FN24:

Najnowsze Pytania do FN:

Ostatnie porady w Szalupie Ratunkowej:

Najnowsze w Dzienniku Pokładowym:

Najnowsze recenzje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: OKRĘT NAUTILUS - pokład on-line:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: Projekt Messing - najnowsze informacje:

Najnowsze w KAJUTA ZAŁOGI: PROJEKTY FUNDACJI NAUTILUS:

Informacja dotycząca cookies: Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu logowania i utrzymywania sesji Użytkownika. Jeśli już zapoznałeś się z tą informacją, kliknij tutaj, aby ją zamknąć.