Dziś jest:
Sobota, 14 marca 2026
W 1978 roku nagle ku zaskoczeniu badaczy UFO w Stanach Zjednoczonych przedstawiono statystyki obserwacji UFO przez wojsko. Armia Amerykańska przyznała, że w latach 1947-1978 systemy radarowe USA zarejestrowały ponad 63 tysiące przypadki pojawienia się UFO, z czego 25% uważa się za całkowicie niewytłumaczalne.
Wyślij do nas wiadomość - kliknij, aby rozwinąć formularz
Zachowamy Twoje dane tylko do naszej wiadomości, chyba że wyraźnie napiszesz, że zezwalasz na ich opublikowanie.
Adres email do wysyłania newsa do działu "FN 24": nautilus@nautilus.org.pl
Zachowany w kajucie.
Dodaj do interesującychPotrwa ponad 18 godzin. Przed nami najdłuższa w tym roku pełnia, zwana Zimnym Księżycem. W weekend będziemy mogli podziwiać najdłuższą pełnię Księżyca w tym roku, która potrwa przez większą część doby, nawet przeszło 18 godzin. Nosić ona będzie nazwę Zimnego Księżyca.

Zbliża się początek astronomicznej zimy, a wraz z nim najkrótszy dzień w tym roku i zarazem najdłuższa noc. Księżyc będzie wędrować po nocnym niebie przez ponad 18 godzin, czyli najdłużej w tym roku.
Najpierw jednak czeka nas grudniowa pełnia, która nazywana jest Zimnym Księżycem, ponieważ przypada na okres pierwszych zimowych mrozów. Chociaż póki co mamy aurę odwilżową, to jednak tuż po pełni spodziewamy się powrotu zimy.
Księżyc znajdzie się w ostatniej tegorocznej pełni w niedzielę (19.12) o godzinie 5:36, a więc jeszcze przed świtem. Srebrny Glob znajdować się będzie wówczas na niebie zachodnim.
W centrum kraju Księżyc będzie wędrować po niebie przez 17 godzin 48 minut, a najkrócej spośród całej Polski, na południowym skraju Bieszczadów, przez 17 godzin 9 minut.

Godziny wschodu (wyżej) i zachodu (niżej) Księżyca między 19 a 20 grudnia 2021 roku.
Niestety, pogoda będzie skutecznie utrudniać obserwację naszego naturalnego satelity, ponieważ spodziewamy się przeważającego zachmurzenia, a jedynie miejscami mogą się zdarzać przejściowe przejaśnienia.
Źródło: TwojaPogoda.pl / NASA.
Wejście na pokład
Wiadomość z okrętu Nautilus
UFO24
więcej na: emilcin.com
Dziennik Pokładowy
FILM FN
Prawdziwe nagranie czy AI? UFO 2026 |
Archiwalne audycje FN
Poleć znajomemu
Najnowsze w serwisie